Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2017., 13:55   #1021
Quote:
jelena-85 kaže: Pogledaj post
zato ti i postoje sudovi. pa se sudiš i tamo dokazuješ i raspravljaš.
tebi se nije dalo povlačit po sudu, pa si joj keširao.

ja joj ne bi, nego bi dokazivala tko, što i koliko..
Eto, matematika nije bila na mojoj strani. Da jest, dokazivao bi se. No kao sto sam rekao, trebao sam traziti prijatelje da lazu za mene, a to mi je bilo previse.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Old 08.06.2017., 13:55   #1022
Uzevši u obzir hrvatsko pravosuđe, sudovanje bi ga koštalo više nego iznos koji joj je isplatio
drumforce is offline  
Old 08.06.2017., 13:55   #1023
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
To sto pamet soli osoba s vjerojatno 0 dana zajednickog života.



Eto, ja nisam bio informiran da se mora radit darovnica.

Ovo ostalo, jebiga - kad te se pozove na to da je 50% stana tuđe. a ta osoba kurca nije ulozila, itekako se probudis i razmislis.


Mislim da te ipak najvise pogodio/povrijedilo /raspi@zdilo taj njen nacin na kakav je prihvatila taj kraj nego taj xxxK kn koje je trazila .Jer ako je kako ti kazes malo skoro nista doprinosila zajednickim troskovima stanovanja onda je traziti pola cista malicija .(mada zakon dozvoljava naknadu ,trebali bi svi imati neke svoje moralne zakone )

Ne znam mene bi to vise povrijedilo nego bilo koja cifra .
Zao mi je svih koji su prosli ili prolaze ovako nesto .
__________________
Zbog jedne ljubavi s kojom se rodimo .....
Zloba je neograničeno oružje ograničenih ljudi!
spalatinaS is offline  
Old 08.06.2017., 13:55   #1024
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post

Naravno, isto je nasljedstvo od 1500 kuna, 15000 kuna i 1500000 kuna. Kako ono rece na LJESu, nije bitno tko kaze? Bravo blort!
Reductio ad absurdum FTW.
blort is offline  
Old 08.06.2017., 13:56   #1025
Phiber inace duze pratim forum nego sto pisem.
To je ova zadnja veza i jedno glupo pitanje ako se dobro sjecam sto ti ne zivis negdje u Engleskoj ili tako nesto?
romkius is offline  
Old 08.06.2017., 13:56   #1026
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Eto, matematika nije bila na mojoj strani. Da jest, dokazivao bi se. No kao sto sam rekao, trebao sam traziti prijatelje da lazu za mene, a to mi je bilo previse.
nego (ispravi me ako griješim) nisi li sad oženjen? kako si pak riješio, tj. uredio to sa stanom sa svojom sadašnjom ženom (ako je kredit i dalje u otplati)?
jelena-85 is offline  
Old 08.06.2017., 13:58   #1027
Sve stečeno zajedno se dijeli na pola kod rastave, pa makar jedan u paru obolio od paralize i ležao nepokretan do kraja života.

Ma koliko god svi ošećeni u postupku se svijali pred zidom plača
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Old 08.06.2017., 14:01   #1028
Quote:
spalatina-nyc kaže: Pogledaj post

Ne znam mene bi to vise povrijedilo nego bilo koja cifra .
Zao mi je svih koji su prosli ili prolaze ovako nesto .
Raspizdilo me sve zajedno, da budem iskren. Vjerojatno najvise iz razloga sto ja osobno ne bih nikad potrazivao ovako nesto.

Quote:
romkius kaže: Pogledaj post
Phiber inace duze pratim forum nego sto pisem.
To je ova zadnja veza i jedno glupo pitanje ako se dobro sjecam sto ti ne zivis negdje u Engleskoj ili tako nesto?
U HR sam trenutno, ovo je bivsa veza. Danas sam sretno oženjen (s vorumašicom ) i sve je po PSu.

Quote:
jelena-85 kaže: Pogledaj post
nego (ispravi me ako griješim) nisi li sad oženjen? kako si pak riješio, tj. uredio to sa stanom sa svojom sadašnjom ženom (ako je kredit i dalje u otplati)?
Ovu sam oženio iz ljubavi, nemam problema joj dati pola ako ikad do raskida dodje. Prijasnja veza je bila sjebana, napravio sam osobno par gresaka (da ne ispadne da je samo ona kriva), u ovoj uživam. Ak dodje do raskida, nemam problema podijelit imovinu.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Old 08.06.2017., 14:01   #1029
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Sve stečeno zajedno se dijeli na pola kod rastave, pa makar jedan u paru obolio od paralize i ležao nepokretan do kraja života.

Ma koliko god svi ošećeni u postupku se svijali pred zidom plača
Ali osobna/posebna imovina ne. Darovanje, nasljedstvo itd itd
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Old 08.06.2017., 14:04   #1030
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Ovu sam oženio iz ljubavi, nemam problema joj dati pola ako ikad do raskida dodje. Prijasnja veza je bila sjebana, napravio sam osobno par gresaka (da ne ispadne da je samo ona kriva), u ovoj uživam. Ak dodje do raskida, nemam problema podijelit imovinu.
znači u prošloj vezi nisi bio iz ljubavi?
jel ti žena sad doprinosi više od 1500 kn ili je pak i ova sponza?
jelena-85 is offline  
Old 08.06.2017., 14:06   #1031
Quote:
jelena-85 kaže: Pogledaj post
znači u prošloj vezi nisi bio iz ljubavi?
'Oženio iz ljubavi.' Proslu nisam oženio, ocigledno je bilo razloga.

Quote:
jelena-85 kaže: Pogledaj post
jel ti žena sad doprinosi više od 1500 kn ili je pak i ova sponza?
U braku -> doprinosimo podjednako, kako u kucanstvu, tako i mimo. Mimo toga, ja sam pricao o izvanbracnoj zajednici koja je bila nametnuta, te shodno tome, podjeli imovine.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Old 08.06.2017., 14:06   #1032
Quote:
jelena-85 kaže: Pogledaj post
znači u prošloj vezi nisi bio iz ljubavi?
jel ti žena sad doprinosi više od 1500 kn ili je pak i ova sponza?
Ovo mu je žena za početak...a ne cura.
O tome se cijelo vrijeme i priča ako si shvatila...da te država strpa u brak (izvanbračnu zajednicu) htio-ne htio
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Old 08.06.2017., 14:09   #1033
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Ovo mu je žena za početak...a ne cura.
O tome se cijelo vrijeme i priča ako si shvatila...da te država strpa u brak (izvanbračnu zajednicu) htio-ne htio
da, shvatila sam jedno a to je da su bračna i izvanbračna zajednica izjednačena.
isto tako sam shvatila da ako si u izvanbračnoj zajednici više od 3 god, a ne želiš obvezu braka, uvijek možeš potpisati pred(izvan)bračni ugovor.

sad će phiber opet reći "ali to niš ne vrijedi, može se pobijati itd..provjerio ja kod odvjetnika."

eto provjerila i ja, pa zato to i govorim.
jelena-85 is offline  
Old 08.06.2017., 14:10   #1034
zanimljivo je kako se iste forumasice ovdje u jednom smjeru nadu informirane do zadnjeg zareza, a u drugom se cude ko pure dreku
ZgSash is offline  
Old 08.06.2017., 14:12   #1035
Quote:
jelena-85 kaže: Pogledaj post
da, shvatila sam jedno a to je da su bračna i izvanbračna zajednica izjednačena.
isto tako sam shvatila da ako si u izvanbračnoj zajednici više od 3 god, a ne želiš obvezu braka, uvijek možeš potpisati pred(izvan)bračni ugovor.

sad će phiber opet reći "ali to niš ne vrijedi, može se pobijati itd..provjerio ja kod odvjetnika."

eto provjerila i ja, pa zato to i govorim.
Ali govoris krivo jer ugovor se moze proglasiti nistavnim. Cak ako postoji 1% šanse, to je 1% šanse previse.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Old 08.06.2017., 14:13   #1036
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Ali govoris krivo jer ugovor se moze proglasiti nistavnim. Cak ako postoji 1% šanse, to je 1% šanse previse.
u našem sudstvu sve sve može.
isto tako može npr. naletit na suca koji bi takav ugovor proglasio pravovaljanim i šta onda?
jelena-85 is offline  
Old 08.06.2017., 14:15   #1037
Quote:
jelena-85 kaže: Pogledaj post
da, shvatila sam jedno a to je da su bračna i izvanbračna zajednica izjednačena.
isto tako sam shvatila da ako si u izvanbračnoj zajednici više od 3 god, a ne želiš obvezu braka, uvijek možeš potpisati pred(izvan)bračni ugovor.

sad će phiber opet reći "ali to niš ne vrijedi, može se pobijati itd..provjerio ja kod odvjetnika."

eto provjerila i ja, pa zato to i govorim.
Kao što ti je i on rekao...tko to radi???
Budeš sa nekim u najboljoj namjeri...ne ideš po odvjetnicima i ne razmišljaš da bi taj netko polagao pravo na nešto što zaista nema nikakve veze sa njim/njome.
Ako je čovjek dobio lovu od staraca i digao kredit za ostatak....o čemu mi pričamo???
Da, trebao je napraviti 10 ugovora i aneksa istih...ali tko to radi. I da je napravio, bio bi ovdje proglašen materijalističkim gadom. Zato nemoj!
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Old 08.06.2017., 14:16   #1038
Quote:
jelena-85 kaže: Pogledaj post
u našem sudstvu sve sve može.
isto tako može npr. naletit na suca koji bi takav ugovor proglasio pravovaljanim i šta onda?
Samo sto tu imas mali problem. Ti naime, sugeriras da se potpiše ugovor koji vec unaprijed mozda ne znaci nista. To je opet problem zakona.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Old 08.06.2017., 14:18   #1039
Sa kakvim vi ljudima živite pobogu, pa sami ih birate!
Sad si mozgam o bivšem, jebate bili smo 11 godina zajedno, od toga nemam pojma koliko živjeli skupa i nismo se sami utrpavali u vanbračnu zajednicu niti nas je tangiralo što zakon o tome kaže.
Kod prekida smo brijali svak na svoje emocije a novce podijelili bez puno priče. Uložila sam u njegovu kuću neke eure, točno toliko mi je vratio kod odlaska. I to je to.
Kod useljenja u novi stan poklonio mi je neke stvari, zato što sam ih ja birala, iako ih je on kupio. Znači - pomogao mi. Bez rasprava i svađa. Jeboteled, di vam ljubav tako nestane!?!
Jaya is offline  
Old 08.06.2017., 14:20   #1040
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Kao što ti je i on rekao...tko to radi???
Budeš sa nekim u najboljoj namjeri...ne ideš po odvjetnicima i ne razmišljaš da bi taj netko polagao pravo na nešto što zaista nema nikakve veze sa njim/njome.
Ako je čovjek dobio lovu od staraca i digao kredit za ostatak....o čemu mi pričamo???
Da, trebao je napraviti 10 ugovora i aneksa istih...ali tko to radi. I da je napravio, bio bi ovdje proglašen materijalističkim gadom. Zato nemoj!
rade ljudi koji ne žele bit opelješeni.
jelena-85 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:52.