Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2017., 14:22   #41
Quote:
Dklaun kaže: Pogledaj post
Osvrnuti cu se samo na dotičnu koja je napisala da je iskrenost precijenjena.
Molim te objasni kako može funkcionirati odnos bilokoje vrste ako je neiskren?
Neiskren odnos i apsolutno obavezno ispovijedanje o prošlosti, nevažnim mislima, sanjama iz davnina i slično, su jako različite stvari.
Osim toga, mislim da se slažemo kako apsolutna iskrenost ne bi uopće mogla funkcionirati u životu uopće, pa ne razumijem logiku zašto bi bila tako obvezna u nekom njegovom pojedinačnom segmentu?
Svi radimo, iz milijun opravdanih ili manje opravdanih razloga najrazličitije pogreške u životu. Puni smo predrasuda i neznanja i slično. Čemu se time hvaliti? Samo oni koji sebe drže bezgriješnim mogu tu tezu iskreno zastupati.
Meni to ponajviše liči na navadu da vučemo nepoznatog mačka za rep.... Ili izmišljamo moguće probleme ako nemamo stvarnih.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 14:23   #42
sori meni je to nenormalno. Ipak ja sam biće sklono komunikaciji i sve rješavam komunikacijom.
Dklaun is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 14:24   #43
Quote:
Dklaun kaže: Pogledaj post
Osvrnuti cu se samo na dotičnu koja je napisala da je iskrenost precijenjena.
Molim te objasni kako može funkcionirati odnos bilokoje vrste ako je neiskren?

evo

počelo je

znaš, ima više vrsta iskrenosti bojim se da si ti jedna od onih koje inzistiraju na apsolutnoj istini....a takva, kao što znamo, ne postoji.. pa se onda u tom inzistiranju izgube i bitnije stvari od "istine"

igrati se u životu isljednika?

nije dobro
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 14:27   #44
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
evo

počelo je

znaš, ima više vrsta iskrenosti bojim se da si ti jedna od onih koje inzistiraju na apsolutnoj istini....a takva, kao što znamo, ne postoji.. pa se onda u tom inzistiranju izgube i bitnije stvari od "istine"

igrati se u životu isljednika?

nije dobro
Ne donosi ništa, a može odnijeti puno...ljudi su skloni zakačiti se na sitnice koje su zapravo beznačajne, ali eto...
Istina zapravo ne oslobađa...čak dapače...ponekad
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 14:34   #45
upravo. No ako sagledamo cijelokupni tijek događaja iliti da to nazovemo životnom linijom, onda barem ja dolazim do zaključka kako je bolje biti iskren nego lažov. Ako ništa drugo barem možeš pogledati svakoga u oči.
Dklaun is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 14:41   #46
Quote:
Dklaun kaže: Pogledaj post
upravo. No ako sagledamo cijelokupni tijek događaja iliti da to nazovemo životnom linijom, onda barem ja dolazim do zaključka kako je bolje biti iskren nego lažov. Ako ništa drugo barem možeš pogledati svakoga u oči.
To je jaka riječ...i ovo nije laž...ovo bi bilo samo selektivno pamćenje
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 14:42   #47
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Ne donosi ništa, a može odnijeti puno...ljudi su skloni zakačiti se na sitnice koje su zapravo beznačajne, ali eto...
Istina zapravo ne oslobađa...čak dapače...ponekad
Naravno, a i ne tako rijetko! Što je logično, jer zapravo govorimo o mojoj, ičijoj istini, koju netko može ali i ne mora jednako shvatiti. Stalno svjedočimo kako se ljudi teško razumiju i kada je važno, a kamoli oko čitave palete nevažanih stvari. Zašto to, ali bez ikakve potrebe, testirati?
Nekome je doista važno s kim sam se poljubila pred 3,5,10 godina? To nešto mijenja u mom aktualnom odnosu, mojim osjećajima i namjerama, zadovoljstvu?
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 14:45   #48
Quote:
Dklaun kaže: Pogledaj post
upravo. No ako sagledamo cijelokupni tijek događaja iliti da to nazovemo životnom linijom, onda barem ja dolazim do zaključka kako je bolje biti iskren nego lažov. Ako ništa drugo barem možeš pogledati svakoga u oči.
Samo što je to licemjerna tvrdnja, jer pomalo sumnjam da si i ti uvijek i u svakoj komunikaciji posve iskren. Svojoj partnerici, šefu, roditeljima , djeci, bilo kome, uvijek kažeš izravno što taj čas misliš, ili si kada mislio? Ili živiš na pustom otoku?
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 14:45   #49
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Ne donosi ništa, a može odnijeti puno...ljudi su skloni zakačiti se na sitnice koje su zapravo beznačajne, ali eto...
Istina zapravo ne oslobađa...čak dapače...ponekad
To je tvoje iskustvo
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Neiskren odnos i apsolutno obavezno ispovijedanje o prošlosti, nevažnim mislima, sanjama iz davnina i slično, su jako različite stvari.
Osim toga, mislim da se slažemo kako apsolutna iskrenost ne bi uopće mogla funkcionirati u životu uopće, pa ne razumijem logiku zašto bi bila tako obvezna u nekom njegovom pojedinačnom segmentu?
Svi radimo, iz milijun opravdanih ili manje opravdanih razloga najrazličitije pogreške u životu. Puni smo predrasuda i neznanja i slično. Čemu se time hvaliti? Samo oni koji sebe drže bezgriješnim mogu tu tezu iskreno zastupati.
Meni to ponajviše liči na navadu da vučemo nepoznatog mačka za rep.... Ili izmišljamo moguće probleme ako nemamo stvarnih.
Pa sami biramo odnose i pojedinačne segmente koji su nam bitni. Naravno da je lakše reć teti na blagajni da sam sjebala nešto nego partneru s kojim živim pa onda usto još hendlat i njegov ego, reakcije, bla bla trać srać, ali ono...
1.zasrala sam, a učili su me da stojim iza onoga šta radim, pa ću jel i iza toga.
Tako da to nema nikakve veze s bezgrešnošću, prije sa spoznajom da sam čovjek i griješim.
2. da mi je toliko žarko bilo stalo da nekog ne povrijedim ne bi se u xy situaciju dovela ni u snu...
3. Lakše je. Meni osobno. Nit se kasnije imam potrebu grist nit moram mislit jesam li kome šta slagala, pa tražit (ne)logičnosti, pa upozoravat druge ako se sjecam više koga sam u priču uplela... nije to za mene.
__________________
I can resist everything except temptation.
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 14:48   #50
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Nekome je doista važno s kim sam se poljubila pred 3,5,10 godina? To nešto mijenja u mom aktualnom odnosu, mojim osjećajima i namjerama, zadovoljstvu?
Naravno da ne, ali ako tvog partnera zanima nešto o tvojoj prošlosti zar bi mu se ustručavala dati odgovor? mislim ovo je retoričko pitanje jer očigled ne bi propitkivao da je jako osjetljiv na te teme, ne..
Dklaun is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 14:50   #51
Quote:
Dklaun kaže: Pogledaj post
upravo. No ako sagledamo cijelokupni tijek događaja iliti da to nazovemo životnom linijom, onda barem ja dolazim do zaključka kako je bolje biti iskren nego lažov. Ako ništa drugo barem možeš pogledati svakoga u oči.

jaka stvar...pogledati ili ne svakog u oči...za teenagere

ček, tebi je idol onaj narkić iz Majki? on otprilike tako inzistira na toj "iskrenoj" spiki i "gledanju svakog u oči"
što ja mislim o iskrenosti takvih, zadržat ću za sebe...
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 14:52   #52
Netko je rekao da imamo oboje problema sa samopostovanjem. Nije da branim njega, ali moram rec kako je. On nema uopce problema s time, decko je skroz na mjestu, ja sam ta koja je dramila opcenito oko svega, forsirala za vrijeme mirenja iskrenost, ali nakon te jedne veceri gdje ja nisam priznala to, mozda sam cak i zaboravila jer je bilo odmah nakon prekida, ne znam sta mi je bilo u glavi, nije se vise potezala ta tema, ostavili smo sve iza sebe kako je bilo i nastavili dalje. Zato nam i je dobro trenutno jer ne kopkamo po proslosti. Ja moram priznati da ja nisam najsigurnija osoba i da je to utjecalo na prvi prekid, ali radim na tome i dobro mi ide, tj radimo skupa na tome. Zao bi mi bilo zato da sve to padne u vodu zbog nekog glupog presucivanja nebitne stvari na kojoj sam tada inzistirala, dvije godine su prosle od pomirdbe, vise se ne vracamo na to i sazreli smo ali bojim se ipak.

Nitko nije savrsen, svi grijesimo i ja sam svijesna da sam pogrijesila samo u tome sto sam inzistirala na iskrenosti a sama to nisam u potpunosti ispostovala. Ili nisam trebala forsirat ili sam trebala bit do kraja iskrena. Moguce da nije ni on, ali kazem, ne kopamo po tome sami, osim ako ispadne da sad netko dodje s tom pricom, cega se i bojim.

Eto hvala svima na komentarima. Mozda trenutno ne zvuci vjerodostojno, ali volim iskrenost u vezi i cijenim to. Sto se tice svega ostalog i naseg odnosa dok smo u vezi, imam povjerenje u njega u potpunosti, a i on u mene.
belena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 14:53   #53
Quote:
Lela O. kaže: Pogledaj post
To je tvoje iskustvo


Pa sami biramo odnose i pojedinačne segmente koji su nam bitni. Naravno da je lakše reć teti na blagajni da sam sjebala nešto nego partneru s kojim živim pa onda usto još hendlat i njegov ego, reakcije, bla bla trać srać, ali ono...
1.zasrala sam, a učili su me da stojim iza onoga šta radim, pa ću jel i iza toga.
Tako da to nema nikakve veze s bezgrešnošću, prije sa spoznajom da sam čovjek i griješim.
2. da mi je toliko žarko bilo stalo da nekog ne povrijedim ne bi se u xy situaciju dovela ni u snu...
3. Lakše je. Meni osobno. Nit se kasnije imam potrebu grist nit moram mislit jesam li kome šta slagala, pa tražit (ne)logičnosti, pa upozoravat druge ako se sjecam više koga sam u priču uplela... nije to za mene.
Mlada si ljube
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 14:54   #54
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Samo što je to licemjerna tvrdnja, jer pomalo sumnjam da si i ti uvijek i u svakoj komunikaciji posve iskren. Svojoj partnerici, šefu, roditeljima , djeci, bilo kome, uvijek kažeš izravno što taj čas misliš, ili si kada mislio? Ili živiš na pustom otoku?
drago mi je da sam već etiketiran, a nismo se nit adekvatno upoznali. to govori zapravo samo o tome kako svatko kreće od sebe, kako i ti tako i ja. Vidiš, ja ne mogu zamisliti to o čemu ti govoriš, dok ti ne možeš vjerovati ovome o čemu ja govorim. Ima nas svakakvih, no to ne znači da istina mora biti iskrivljena ili prešućena, samo bi trebala biti prisutna.
Dklaun is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 14:57   #55
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Mlada si ljube
Jest, još uvijek nedam na ideale
__________________
I can resist everything except temptation.
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 14:58   #56
Quote:
Lela O. kaže: Pogledaj post
Jest, još uvijek nedam na ideale
Vidim...ali proći će te to...vjeruj mi
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 14:59   #57
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Vidim...ali proći će te to...vjeruj mi
Dobro je znati, zivot bi mi bio lakši
__________________
I can resist everything except temptation.
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 15:01   #58
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Mlada si ljube
Nije mlada, nego je normalna.
Dklaun is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 15:07   #59
Quote:
Dklaun kaže: Pogledaj post
drago mi je da sam već etiketiran, a nismo se nit adekvatno upoznali. to govori zapravo samo o tome kako svatko kreće od sebe, kako i ti tako i ja. Vidiš, ja ne mogu zamisliti to o čemu ti govoriš, dok ti ne možeš vjerovati ovome o čemu ja govorim. Ima nas svakakvih, no to ne znači da istina mora biti iskrivljena ili prešućena, samo bi trebala biti prisutna.
Ti etiketiran? Kako? Govorila sam o tvojim tvrdnjama. Što, one su bespogovorne, ili si uvrijeđen? Nemoj tako, mogao si jednostavno reći, da, vjerovala ili ne, ja sam uvijek, neizostavno posve iskren u komunikaciji sa svim ljudima! Bila bih u čudu da je takvo što moguće, ali ne bi mi bilo prvi puta, niti bih pomislila da lažeš. Zašto bi ovdje to radio?
Ja mislim da nije moguće, ti bi me razuvjerio. Vjerojatno i upoznao s posljedicama, cost-benefit analizom. Jer samo mislim da takvo ponašanje mora izazvati posljedice.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 15:07   #60
Quote:
Dklaun kaže: Pogledaj post
Nije mlada, nego je normalna.
Dalo bi se i o jednom i o drugom, u mene je sve relativno
__________________
I can resist everything except temptation.
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:14.