Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2009., 11:09   #21
[QUOTE=menora;20850950]klistiranje uopste nije neugodno niti ista boli ...


I ja sam sebi radio klistir u sklopu posta (desetodnevni) i provodjenja urinoterapije (pijenje cjelodnevne količine vlastitog svježeg urina). Nije bilo nikakove boli. Također sam za pripremu nekoliko dana jeo što lakšu hranu, baza je voće i povrče i još sam jeo rižu na vodi. Tijekom posta možete piti sok od voča i povrča do 1l i dosta čiste izvorske ili bunarske vode. Kakav je osječaj nakon toga možete znati samo ako to uradite jer se to riječima nemre opisati.
Upravo se spremam na jedan takav post i urinoterapiju a nakon toga ču provesti čiščenje jetre. Važno je znati da kroz urinoterapiju dobivate mahom sve što je organizmu potrebno pa se ne osječa neka intenzivna glad niti nedostatak snage i energije. Naravno dva tri dana treba organizmu da se navikne na postupak i tada se osjeti malo nervoze, možda blaga glavobolja i slično. U knjizi od G.P. Malahova, Urinoterapija, imate opisan cijeli proces.
macatoban is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2009., 23:59   #22
[QUOTE=Talidomid;20890307]
Quote:
macatoban kaže: Pogledaj post

Sasvim logično da je to jako zdravo.

Organizam svojim fantastično razvijenim uređajem zvanim "bubrezi" ne izbacuje tvari preko bubrega u mokraću, već ih vraća u krv, i bubrezi zapravo ne služe ničemu.

Čovjek kojem bubrezi prestanu raditi ili rade slabo neće oboljeti ni umrijeti, jer tvari koje bubrezi izbace u mokraću zapravo su jako zdrave. Dijaliza je samo medicinska zavjera kojom se razni lobiji bogate.

Samo ti pij i dalje.


Shvatiti češ jednoga dana...
macatoban is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 10:32   #23
o urinoterapiji ne bih. skeptična sam prema tome i nema šanse da bih takvu vrstu liječenja isprobala.

i ne znam zašto se to uopće spominje ovdje gdje se piše o pročišćavanju crijeva.

jel ima pribor za klistiranje u svakoj apoteci ili moram ići do seks shopa?
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2009., 21:35   #24
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post

jel ima pribor za klistiranje u svakoj apoteci ili moram ići do seks shopa?
ovisi kakav ti pribor treba, ako hoćeš sa kilerima, ne pitaj u ljekarni


yin, može li se obaviti samo jedno čišćenje ili je nužno da ih je više? i koja je cijena?
leeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2009., 22:58   #25
..radi se kroz sedam dana,svaki dan,780kn..
__________________
profil
yin9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2009., 02:34   #26
Quote:
leeya kaže: Pogledaj post
ovisi kakav ti pribor treba, ako hoćeš sa kilerima, ne pitaj u ljekarni
sa killerima. bwaaaaaah...


ma ne treba mi za sado mazohističke igrice. ne napaljuje me baš grčenje crijeva

dovoljan bi bio onaj obični... mali....s cjevčicom.
vidjela sam sliku negdje. slatki je.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 15:33   #27
Quote:
nicole76 kaže: Pogledaj post
Sve sam ti opisala na PP.
Može li meni na PP, molim te? Hvala
miss-t is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 13:51   #28
Quote:
miss-t kaže: Pogledaj post
Može li meni na PP, molim te? Hvala
THANKS
alixia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2009., 12:27   #29
negdje sam pročitala da klistiranjem crijeva postaju lijena. nego, što se meni dogodilo prije tjedan dana u jednom gradu, bila sam žedna pa sam kupila sok od šljiva u DM-u i popila cijelu bocu jer sam bila žedna....eh, kad me nakon 3 sata potjeralo na wc, pa se to onda ponavljalo svakih 20 minuta ...pa sam uzela bocu sa sokom da pročitam kaj piše, a pisalo je: za bolju probavu popiti deci soka ujutro i deci navečer Ugloavnom, prepiručujem svima koji žele brzo i efikasno čišćenje
__________________
Netko je rekao: "Ne usudim se stati i razmisliti jer bih mogao shvatiti kako krenuti ispočetka"
Athony de Mello
izgubljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2009., 17:14   #30
izgubljena kako se zove taj sok od šljive i kako izgleda bočica?
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 23:47   #31
zove se - sok od šljiva, nalazi se tamo di i ostali prirodni sokovi (od mrkve, brusnice, cikle) Ima ga u DM-u u Šibeniku pa pretpostavljam da ima i u svim drugim DM-ovima. .Boca je prozirna od jedne litre ili malo manje
__________________
Netko je rekao: "Ne usudim se stati i razmisliti jer bih mogao shvatiti kako krenuti ispočetka"
Athony de Mello
izgubljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 16:33   #32
Ja bi pitao malo.. Jeli ko pio psillyum uz klistiranje?
Naime, preporučeno mi je piti psillyum sjeme (trputac) jer se ono u crijevima pretvara u gel, i tako se vrti u crijevima i otklanja sladžinu sa resica..
tretman od 8 dana sa ispiranjem crijeva vodom. e sad.. di kupit psillyum??
U ljekarni ne, neće ni poslušat...
sinkpink is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 16:38   #33
Pa trputac ti raste uz sve puteve, na livadama, nema gdje ga nema! Kad god pogledam pod noge - vidim trputac. I baš sad se osjemenio. Zakorači s asfalta (a i nemoraš, samo segni rukom) i ubrat ćeš osjemenjeni trputac.

...a i sok od šljiva: zagrabi šljive prije nego ih pretvore u rakiju!
Tazika is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 00:31   #34
Klistir je o.k. samo to treba znati napraviti i pitanje je s čim? Čitao sam od Malahova, kako je urin najbolji - međutim, nekako ne mogu to prihvatiti... imam neku odbojnost prema tome.
Međutim klistir je dobar i mislim da je čak to nužno napraviti povremeno, uz post, jer nam je debelo crijevo nešto poput poluzačepljene kanalizacije... a to je u nama i onda otud dolazi do trovanja organizma... Kažu da kiruzi koji operiraju ljude, rijetko naiđu na normalna crijeva - većinom su začepljena koječim - uglavnom zbog pogrešne, nezdrave hrane - koja danas na žalost prevladava...
Fritz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 12:55   #35
Dok sam bio na Breussovoj terapiji radio sam svakih par dana klistir. Imam prijateljicu iz Mađarske, pa sam od nje nabavio tanku i dugu plastičnu cjevčicu koja ide unutra, a nju sam spojio na novo crijevo od tuša. Legneš u kadu i zabaviš se 20ak minuta sa masažom u području trbuha :-)

A trputac koji raste kod nas nije isti kao i psyllium koji se spominje u Detoksikacija organizma od D.Reida i u nekim preparatima koji se mogu kupiti u ljekarnama kod nas. Ovaj drugi je indijski trputac i to u prahu, tako da se napuhuje kad se popije s vodom.

I ima kupit psyllium u ljekarnama, ali nesmijemo reklamirat proizvode ovdje, koliko sam rauzmio...

Zadnje uređivanje Narottama : 10.10.2009. at 13:01.
Narottama is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 10:07   #36
Dovoljno je da znamo da ga ima u apotekama.
A i ovaj naš domaći usputni trputac je ljekovit. Sigurno je da oblaže iritirani želudac i tako ga štiti od daljnje iritacije i da ga liječi - to znam po sebi, a i prijateljicu, koja ima čireve, sam natjerala da si ujutro natašte prožvače malo trpuca i onda može piti i kavu i sve, ne škodi joj. Izuzetna biljkica!
Tazika is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 10:15   #37
Quote:
izgubljena kaže: Pogledaj post
n.pa sam uzela bocu sa sokom da pročitam kaj piše, a pisalo je: za bolju probavu popiti deci soka ujutro i deci navečer Ugloavnom, prepiručujem svima koji žele brzo i efikasno čišćenje
Haha, ovo je kao u nekom filmu Ja sam sada trenutno na kuri s glinom i mogu reči da i ona savim fino sredi crijeva. Mada sam imao zatvor dva dana radi detoksikacije crijeva. Do sada nisam patio od zatvora, ali se isplatilo. Čovjek osjeti navalu energije i vitalnost kada toksini počnu nestajati iz organizma. Svakako bih preporučio neku vrst čišćenja crijeva
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 13:11   #38
Probava

da li neko zna gdje u zg mogu nabaviti biofit? to je čudo jedno za probavu , ali neda mi se svaki put naručivati poštom pa pliz pliz ako neko zna bila bi jako zahvalna
bejbidol is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 14:45   #39
Čišćenje crijeva

Razmišljam već duže vrijeme da napravim čišćenje crijeva kako bi poboljšala imunitet. Dobila sam savjet da se tjedan dana hranim isključivo sirovim voćem i povrćem i pijem vodu ali ne znam koliko je to efikasno za čišćenje crijeva. Znam da je dobro za krvnu sliku ali koliko to pomogne očistiti crijeve ne znam baš... Na netu sam vidjela da postoje preparati za čišćenje crijeva koji iz tebe izbace sva čuda, grozne ljigave ljepljive smjese pa me zanima ima li netko s tim iskustva? ima li toga za kupiti kod nas, koliko košta itd.... Ako ne to otvorena sam za druge ideje
MissQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 15:16   #40
Quote:
MissQ kaže: Pogledaj post
Razmišljam već duže vrijeme da napravim čišćenje crijeva kako bi poboljšala imunitet. Dobila sam savjet da se tjedan dana hranim isključivo sirovim voćem i povrćem i pijem vodu ali ne znam koliko je to efikasno za čišćenje crijeva. Znam da je dobro za krvnu sliku ali koliko to pomogne očistiti crijeve ne znam baš... Na netu sam vidjela da postoje preparati za čišćenje crijeva koji iz tebe izbace sva čuda, grozne ljigave ljepljive smjese pa me zanima ima li netko s tim iskustva? ima li toga za kupiti kod nas, koliko košta itd.... Ako ne to otvorena sam za druge ideje
Ta ljigava smjesa se zove probavljena hrana i omogučuje ti život. Estetika srećom nema nikakvu ulogu u probavi.
Probaj s klizmom, i to više puta. Neće ti poboljšati imunitet, ali će pomoći glupavoj glavi da shvati čemu služi guzica...
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:57.