Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2013., 11:40   #481
Quote:
cilla kaže: Pogledaj post
sad vidim da nisam napisla sve što sam htjela

a to je da zbog zadirkivanja sam zapravo često i kad sam htjela nešto reći, nisam jer je bila kočnica u glavi da je možda bolje da prešutim nego da mi se netko ruga
i ne bi me iznenadilo da je to i njegov nenamjerni refleks bio da priča tako kako priča u natuknicama, jer mu je to manji problem
i tako mu je možda ostalo
a možda i jednostavno tako priča, možda čovjek jednostavno nije elokventan

ali s obzirom na govornu manu, meni osobno je pretjerano kritiziranje njegovog načina govora jer ne možemo znati jel ima ili nema veze s govorom, a dok god postoji mogućnost da je zbog govora, ne mogu to uzeti kao zamjerku, barem ja....
Nije problem u nacinu govoru, vec u izrecenom....
Zlatica Blatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 11:52   #482
Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
Dobar je gejček, zasluženo je pobijedio..
Čemu ovo ?

Ubijte me al ja moram pohvaliti RTL u segmentu u kojemu me Masteršef najviše iritirao a to je reklama.
Cijeli Masteršef se vrtio oko robnih marki a ovdje sve u bijelom papiru i čistim staklenim posudama. Bravo!
__________________
Tko je lud da bude pametan.
Je suis Charlie!
NitkoPoseban is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 11:59   #483
Može jedno pojašnjenje?
Na kraju kaže teta - tijesto u krostati je bilo malo preslatko jer nije bilo dovoljno pečeno.
Ja to ne kužim, pogotovo jer su rekli da je falila mooooooooožda minuta.
TIT is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 12:00   #484
Quote:
NitkoPoseban kaže: Pogledaj post
Čemu ovo ?
A čemu tvoj komentar na to? To se ne smije spomenuti?

Pa nije bilo u negativnom kontekstu, pohvalio sam ga da je zasluženo pokupio nagradu...
Henry Miller is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 12:04   #485
a ti ga poznaš, pa znaš da je homoseksualac?

ili je svaki muški koje peče kolače homoseksualac?

ili što?
__________________
mi ti u kroejši rijetko imamo kante za separirane otpatke.. nama je svako smeće jednakovrijedno (c) sunček
cilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 12:07   #486
Mene više smeta što Henry očito zna pobjednika i sad tu širi priču...

Ono, hvala na ničemu...
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 12:11   #487
Quote:
VK Girl kaže: Pogledaj post
Mene više smeta što Henry očito zna pobjednika i sad tu širi priču...

Ono, hvala na ničemu...
Ma ne znam, samo pretpostavljam, dečko je za tri koplja bolji od ostatka ekipe..
Henry Miller is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 12:13   #488


Nemojmo više o tome.
Nije bitno u trenutku kad Hrvoje rastura.

Sofi, Jovanka i Hrvoje .
__________________
Tko je lud da bude pametan.
Je suis Charlie!
NitkoPoseban is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 12:22   #489
Zar je Medo vec ispao?

Dobro da nisu nagovorili sve forumase, ovako ipak mozemo navijati.
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 14:49   #490
Quote:
NitkoPoseban kaže: Pogledaj post

Ubijte me al ja moram pohvaliti RTL u segmentu u kojemu me Masteršef najviše iritirao a to je reklama.
Cijeli Masteršef se vrtio oko robnih marki a ovdje sve u bijelom papiru i čistim staklenim posudama. Bravo!
Baš sam htjela napisati kako se ne reklamiraju proizvođači namirnica koje se koriste u emisiji i sve je u anonimnim staklenkama.
Možda je taj nedostatak sponzora jedan od razloga siromašnije produkcije i realizacije od npr Masterchefa

Od natjecatelja su mi simpa Maja(Jovanka), Hrvoje, Nikolina i naravno Ana M.
Carica stvarno ne zaslužuje takav nick (znam da je to od prezimena).
Ne samo da nije pokazala neko umijeće, već je i traljava i iritantna. Do kad je više misle držati u showu?
Kad malo razmislim, svi s kulinarike su još u igri

Tkđ više ne mogu gledati one roza nokte
*darcy* is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 14:56   #491
Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
Dobar je gejček, zasluženo je pobijedio..
Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
Pa nije bilo u negativnom kontekstu, pohvalio sam ga da je zasluženo pokupio nagradu...
Ipak bi bilo dobro da se posprdni nazivi ne upotrebljavaju ovdje, bez obzira na dobronamjerne motive.
Pohvala se može sasvim lijepo izreći i bez toga.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 15:45   #492
Quote:
Gipsyqueen kaže: Pogledaj post
Meni je najbolji savjet bio onaj "kako bi mi kuhari rekli - treba gledati što se događa".
Je, taj mi je jednako dobar (i koristan ) kao i svesprisutan savjet "treba poraditi". Pa veli gospon Perić jednoj da treba poraditi na pečenju, drugoj da treba poraditi na kremi, nekoj da treba poraditi na odabiru voća, nekoj da treba poraditi na nečem desetom. To su savjeti. Da, svi smo skužili da je nešto preovakvo ili preonakvo po njihovom mišljenju, ali rado bih detaljnije saznala kako točno poraditi na tome što nije bilo dobro.

Inače, je li još netko uočio (ili sam krivo skužila, kad nitko nije komentirao) da je Drele prije dvije večeri jeo (mislim Sofinu marcipan-orehnjaču) s vilicom koju je jedno od sudaca iskorištenu ostavio na tanjuriću?
A dok sam ga gledala kako nekoj natjecateljici brašni po njegovom mišljenju nedovoljno pobrašnjenu podlogu za miješenje tijesta, pomislila sam kako se ne bih mogla dobrohotno smješkati na nečije netraženo petljanje u moj posao. Ne sipaj mi brašno, stavit ću ga sama ako mislim da mi treba! I još se pitam jesu li mu ruke bile čiste.
chandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 15:59   #493
Generalno, emisija bi mogla biti daleko bolja (sve ste već napisale: scenografija, režija, "poučnost", žiri, sistem "bodovanja" za eliminacijsko kuhanje, sistem "ispadanja" nakon tog kuhanja, snježni pejzaži, glazba odnosno njezino nepostojanje, zvuk generalno itd. itd.), ali u nedostatku sličnih emisija, gledat ću je kad god uspijem. Koncept mi se sviđa, ali ono što gledamo je pomalo diletantski odrađeno.

Favoriti su mi Hrvoje, Nikolina, Sofi. Redoslijed slučajan.

Pridružujem se zbunjenima zbog Perićevog mahanja rukama. Kad počne mahati rukama odzodzo prema gore odmah nakon što je stavio zalogaj u usta, i još nije rekao niti riječ, kroz glavu mi lete pitanja "je li se opekao?", "guši li se?", "je li netko stavio hrpu chillia u kolač?", jer mi se čini da je neka frka. Ne smetaju mi njegove kratke rečenice, ali bih voljela čuti još koju riječ koja mi se čini da bi rečenicu dovršila. "Treba poraditi na kremi/biskvitu/tijestu/x" nakon što je izrečena neka zamjerka se može zamijeniti sa "Ne kuhajte x duže od x", "Pecite na temperaturi od x do x", "Dodajte prvo x a ne y" i sl.

chandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 16:09   #494
Quote:
chandra kaže: Pogledaj post
Inače, je li još netko uočio (ili sam krivo skužila, kad nitko nije komentirao) da je Drele prije dvije večeri jeo (mislim Sofinu marcipan-orehnjaču) s vilicom koju je jedno od sudaca iskorištenu ostavio na tanjuriću?
Uočila sam i taj biser Al´ on fakat nije normalan...
Kao da gledam na momente Monty Python, a ne kulinarsko/slastičarski show.
*darcy* is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 17:09   #495
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
Veli na kraju emisije Dawn French da se vidi napredak kandidata, koji su poslušali savjete koji im se daju ... a ja pred ekranom O čemu to žena priča? KOji savjeti?
I moja reakcija bila ista - koji fu*kin' savjeti

Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
Ma ne znam, samo pretpostavljam, dečko je za tri koplja bolji od ostatka ekipe..
Pa ga zato trebaš vrijeđati? Naime, ne vidim ništa loše u tome da je netko gej, ali vidim uvredljiv ton u tom tipu komentara.

Quote:
chandra kaže: Pogledaj post
Je, taj mi je jednako dobar (i koristan ) kao i svesprisutan savjet "treba poraditi". Pa veli gospon Perić jednoj da treba poraditi na pečenju, drugoj da treba poraditi na kremi, nekoj da treba poraditi na odabiru voća, nekoj da treba poraditi na nečem desetom. To su savjeti. Da, svi smo skužili da je nešto preovakvo ili preonakvo po njihovom mišljenju, ali rado bih detaljnije saznala kako točno poraditi na tome što nije bilo dobro.

Inače, je li još netko uočio (ili sam krivo skužila, kad nitko nije komentirao) da je Drele prije dvije večeri jeo (mislim Sofinu marcipan-orehnjaču) s vilicom koju je jedno od sudaca iskorištenu ostavio na tanjuriću?
A dok sam ga gledala kako nekoj natjecateljici brašni po njegovom mišljenju nedovoljno pobrašnjenu podlogu za miješenje tijesta, pomislila sam kako se ne bih mogla dobrohotno smješkati na nečije netraženo petljanje u moj posao. Ne sipaj mi brašno, stavit ću ga sama ako mislim da mi treba! I još se pitam jesu li mu ruke bile čiste.
Ma katastrofa s takvim njihovim nikakvim komentarima. To je sramota od žiria. Ako su komentare i savjete srezali, što ne vjerujem, onda je isto sramota što nude gledateljima.
Nije uopće problem u govornoj mani jer ako može izreći nebulozne komentare uz kolutanje razrogačenim očima i mahanje, onda umjesto toga može sigurno izreći i nešto smislenije. Ako već i je tako prirodno mutav, onda su mu oni koji su ga angažirali trebali reći da to nije prihvatljivo te da ne može imati takav nastup.

Meni isto bilo muka kad je Drele definitivno jeo rabljenom vilicom :zabranjeni smajli: i bilo mi muka na to njegovo sipanje brašna

Šou je tako loš da ne pamtim jesam li uopće ikad nešto tako loše vidjela
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 17:41   #496
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post

Od jučer glavna favoritkinja za ispadanje je Tatjana - žena je iritantna, ono križanje prije stavljanja kolača u pećnicu? Podrška s coolinarike će biti vjerojatno još intenzivnija, sada kad vide da je carica, slastičarka itd i dobra kršćanka

A što se ti rugaš s tim???
Vjera je stvar osobnog izbora i vrijeđanje na temelju toga je nepotrebno
Isabeau is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 17:51   #497
Quote:
Isabeau kaže: Pogledaj post
A što se ti rugaš s tim???
Vjera je stvar osobnog izbora i vrijeđanje na temelju toga je nepotrebno
naravno da je vjera stvar osobnog izbora, gospođu nisam vrijeđala iako ju smatram iritantnom nakon opisane epizode. Moja baka, koja je cijeli svoj život proživjela u skladu sa svojom vjerom, znala je staviti znak križa na kruh, ali nikada se nije križala prije nego je isti u pećnicu stavila.
Prije će biti da gospođa od svoje vjere pravi sprdnju ako se križa prije nego će rožatu u pećnicu staviti, nego ja koja skrećem pažnju na takve ispade.

Kako nastojim biti politički korektna jednako bih reagirala i da je izvadila tepihić i poklonila se u smjeru Meke
__________________
Generation X
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 20:57   #498
Bravo Sophie!

Nego, hoće me netko prosvijetliti koji su natjecatelji sa Coolinarike?
__________________
Danas sam čula najbolje objašnjenje za greške: ''Ja ovaj život prvi put živim."
..Lana.. is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 21:08   #499
To i mene zanima
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 21:45   #500
Quote:
NitkoPoseban kaže: Pogledaj post

Ubijte me al ja moram pohvaliti RTL u segmentu u kojemu me Masteršef najviše iritirao a to je reklama.
Cijeli Masteršef se vrtio oko robnih marki a ovdje sve u bijelom papiru i čistim staklenim posudama. Bravo!


Ovo sam i ja primjetila.I sviđa mi se što oni donose svoje začine.
I nema zlobe i prikazivanje nekih loših odnosa između njih.
Ali produkcija im je katastrofa.
ivkaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:44.