Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2016., 19:03   #2441
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Da.
Kolko se sjecam taj Creation Tool koji se pokrece sa tim ISO fajlom ti sam odabere upgrade po defaultu. Sam ce povuci key od tvojih Windowsa ako ti je osmica aktivirana i moze radit update inace.
Kasnije ako ti je zelja mozes napravit i clean instal. Key ce ti ostat zapamcen.
hmm, a što nije bila neka nova fora u zadnjih par mjeseci da upgrade više nikako nije potreban te se može odmah clean install napravit, i nakon svega toga samo koristiš svoj 8.1 key i sve 5?

ili sam ja nešto krivo shvatio?
hmore85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 23:48   #2442
8.1 je u performansama (igri) najbrža jer je cca 2 frejma ispred win10, a win 10 je ispred 7mice par frejmova.
a što se tiče boota i ostalih čudesa, win 10 je najbrži. al to je sve toliko marginalno da je nebitno u igrama, dok recimo kopiranje podataka leti na win10. sa sticka i na stick.

ne znam kako upgrejdat piratske na 10ku, google it, ne mogu ti pomoć oko toga, ja sam imao legit key.

ne, do sutra je samo moguće svoje win7 / 8.1 keyeve iskoristit. poslije toga više ne.
a što se tiče clean installa - > ako si upgrejdo već i ideš radit clean install, možeš skipat upisivanje keya i onda on povuče sa microsoft servera tvoj key kad instaliraš windowse.
sad će dodat i vezanje uz hotmail account (ako imate) tako da će to bit ok.
saiyadjin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 00:48   #2443
Kaj se frejmova tice u igrama izmedju W8 i W10, na koncu u buducnosti bi W10 trebo bit u daleko vecoj prednosti jednom kada krenu DX12 igre. Jer DX12 je dostupan samo na desetki, a to debelo podebljava performanse u igrama. Samo procesor trosi do 50% manje.

Mozda ce se eventualno moci sa nekim aktivatorom aktivirat W10 piratska ako se radi upgrade. Ne znam.

Jos 3 dana do Redstone 1 updatea.
Pitam se kaj ce Redstone 2 donosit. Jos je vjerovatno rano za reci s obzirom da mu je datum izlaska pomaknut na proljece/ljeto 2017.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 08:20   #2444
da, dx12 true. ali trenutno imaš samo konverzije, real dx12 budu za godinu dve tek
saiyadjin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 10:09   #2445
pozdrav svima

Čitam da je danas zadnji dan za besplatnu nadogradnju Windowsa 10. Na laptotu (a i PC-u) imam instaliran Windows 8. Je li bolje nadograditi na laptop Windows 10? (na PC-u ću ostaviti Win 7) Windows 10 bi trebao biti bolji od osmice, zar ne?
angot is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 13:19   #2446
Naravno da DA...sto jos čekaš?

Kova
__________________
---VOLIM SVOJU DOMOVINU!!!!---
kova11 is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 13:50   #2447
Glupo pitanje - gdje je opcija Hibernate?

Našao sam neki tutorial s 10 koraka sa hrpom grafova, slika i algoritmova. Pa nije valjda tako komplicirano, na sedmici su trebala samo 2 klika.
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 14:51   #2448
ne znam, nisam hibernate koristio, sleep je defaultni uvijek bio..

doduše možeš u CMDu provjerit dal ti je hibernate on, napišeš "powercfg -h on" <- to mora bit uključeno.

a ostalo podesiš u power optionsu ko i inače.
saiyadjin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 14:54   #2449
Sano vi pređite na desetku, imam blagi osjećaj da će vam Microsoft u buduće naplaćivati nove sadržaje.
Mislim, u ceneru su odlučili prodavati pasjans!!!
Sedmica sasvim dobro radi tak da mi desetka jednostavno ne treba.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 16:57   #2450
više me brinu njihove day-to-day odluke kad ti jednostavno zabrane neke stvari, tipa:

http://www.theregister.co.uk/2016/07...ing_cloud_ads/
http://www.ghacks.net/2016/07/28/mic...indows-10-pro/
http://www.pcworld.com/article/31003...ry-update.html

ono tipa, my way or the highway. pogotovo kad su mamili ljude "ako imate pro, imat ćete i desetku pro", i onda pogase pola stvari koje pro može i prebace ih u enterprise
hmore85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 23:09   #2451
Quote:
hmore85 kaže: Pogledaj post
više me brinu njihove day-to-day odluke kad ti jednostavno zabrane neke stvari, tipa:

http://www.theregister.co.uk/2016/07...ing_cloud_ads/
http://www.ghacks.net/2016/07/28/mic...indows-10-pro/
http://www.pcworld.com/article/31003...ry-update.html

ono tipa, my way or the highway. pogotovo kad su mamili ljude "ako imate pro, imat ćete i desetku pro", i onda pogase pola stvari koje pro može i prebace ih u enterprise
Velim, imam blagi osjećaj da ste naježili sa desetkom.
Bitno da podržava DX12...
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2016., 00:30   #2452
Imam legalnu registriranu verziju Win 7. Radio sam upgrade na Win10.
Pao mi je upgrade na Win 10 (BAD_POOL_HEADER) i revertao je na Win 7. Pokušavam skužiti da li će mi svejedno biti besplatan Win 10 ili je to to pošto je prošao 29.07?
paprat984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2016., 00:33   #2453
well, tehnički još 11 sati to traje, jer nije u cijelom svijetu prošao 29.07
hmore85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2016., 11:01   #2454
Ja sam updejtao, pa šta bude.

Zadnji dan sam besplatno instalirao Windows 10 na laptopu. Vizualno su neke stvari bolje, ali neke baš i ne, kao npr. manje ikonice u taskbaru, te eksplorer i meniji koji malo podsjećaju na Windows 95. No valjda je Win 10 u globalu dobar. (vidim da omogućava i vraćanje na Win 7). Je li preporučljivo u Win 10 ostaviti da automatski radi updates? To u pravilu usporava komp/laptop, zar ne?
angot is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2016., 11:22   #2455
Quote:
hmore85 kaže: Pogledaj post
hmm, a što nije bila neka nova fora u zadnjih par mjeseci da upgrade više nikako nije potreban te se može odmah clean install napravit, i nakon svega toga samo koristiš svoj 8.1 key i sve 5?

ili sam ja nešto krivo shvatio?

ne znam ni ja, svašta se naklapalo svo ovo vrijeme pa i to da će vrijediti ključevi od sedmice i osmice ali što znam, jednom napravljen upgrade i clean može bez upisivanja ikakvog ključa


Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Velim, imam blagi osjećaj da ste naježili sa desetkom.
Bitno da podržava DX12...

Sano vi pređite na desetku, imam blagi osjećaj da će vam Microsoft u buduće naplaćivati nove sadržaje.
Mislim, u ceneru su odlučili prodavati pasjans!!!
Sedmica sasvim dobro radi tak da mi desetka jednostavno ne treba.
ima neke prednosti i ona: brža tj. jednostavnija instalacija, osnovne drivere pokupi samo tako, na laptopu nisam trebao po prvi puta žičano da se spojim za to, wifi proradi samo odabirom mreže i upisivanjem lozinke
mountanje iso i img files nativno - novo za nas iz sedmice
na drugom, stolnom računalu, nisam imao potrebu za instalaciju prastarih drivera sa diskova za zvuk, gpu i matičnu, vidjet ćemo kako će teći nadalje, uvijek mogu ponovo instalirati win 7
store za mene kao da ne postoji, dosta mi je googlea i androida, nek se dugi igraju s tim
mento is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2016., 12:58   #2456
Quote:
paprat984 kaže: Pogledaj post
Imam legalnu registriranu verziju Win 7. Radio sam upgrade na Win10.
Pao mi je upgrade na Win 10 (BAD_POOL_HEADER) i revertao je na Win 7. Pokušavam skužiti da li će mi svejedno biti besplatan Win 10 ili je to to pošto je prošao 29.07?
Jutros sam isto bio eligible.
paprat984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2016., 17:29   #2457
Ako ti je propao upgrade usred procesa, moralo ti je izbacit i neku gresku pri rollanju nazad na sedmicu. Vjerovatno ti fali odredjeni .dll fajl u Windows folderu radi kojeg ne moze obavit postupak nadogradnje do kraja.
Napravi to ponovo i ak opet izbaci gresku zapisi si koji razlog izbaci.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2016., 18:58   #2458
Quote:
angot kaže: Pogledaj post
Ja sam updejtao, pa šta bude.

Zadnji dan sam besplatno instalirao Windows 10 na laptopu. Vizualno su neke stvari bolje, ali neke baš i ne, kao npr. manje ikonice u taskbaru, te eksplorer i meniji koji malo podsjećaju na Windows 95. No valjda je Win 10 u globalu dobar. (vidim da omogućava i vraćanje na Win 7). Je li preporučljivo u Win 10 ostaviti da automatski radi updates? To u pravilu usporava komp/laptop, zar ne?
u principu ne, tj. uspori se naravno dok radi ažuriranja, ali onda ti i automatski restarta - što baš i nije poželjno da ti usreda rada se desi, stavi notify, bolje je, a 1x mjesečno obavit update neće usporit pc.
saiyadjin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2016., 23:14   #2459
"Windows modules installer worker",opterećuje cpu 80%.Može li se to disabled?Za što uopće služi?
navy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2016., 14:30   #2460
windows installer, može se disejblat u servisima, ali to ti služi za instalaciju raznoraznih programa, ako ti je visoko aktivan,

pogledaj dal ti nešto se ne instalira / windows update / neki program / neki update programa nekog / itd..

ili jednostavno pusti nakon nekog vremena bi trebao sam se ugasit.

ili ovo:
http://answers.microsoft.com/en-us/w...323f258?auth=1

Zadnje uređivanje saiyadjin : 31.07.2016. at 14:58.
saiyadjin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:21.