Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi

Ostali sportovi Svi ostali sportovi
Podforumi: Borilački sportovi, Rukomet

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2016., 18:26   #9261
Nece Ocu faliti nista sto nije igrao nogomet,niti netko tko je igrao razumije sport na vecoj razini od same svoje pozicije..
Plus covjek koji je sve osvojio u sportu kao trener,ne vidim koja mu to dimenzija moze faliti..Jedino konto trofeja kao bonus..
Da je prenost biti igrac i imati kroz karijeru vrhunske trenere,jest..ali nista ne znaci

Doslovno tumacis za srednjega..Moze on to probati pokriti,realnost je da na nista nece izgledati..Mozes ti staviti bilo koga na srednjeg,barem to nije problem..

I da,imas momcadi koje su krpale pozicije i osvajale,ali sa srednjim je to jako tesko..Puno je lakse mixati strane prirodnim ljevacima i desnjacima..

A i Danci uvijek neki deficit imaju sa pozicijama,ali ovo bi moglo biti ozbiljno..Inace sto se tice krila,meni se cini da su u Portugalu igrali samo sa jednim desnim
__________________
“Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici”.
feenian is offline  
Old 25.07.2016., 22:30   #9262
Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post
znam da još igra, ali u repki ga nije bilo, bar ne na Euru, a nemrem se sjetiti ni da je na svjetskom zadnjem bio, ono žao mi je ako se ne sjećam svake postave unazad godinu, dvije jer mi se život ne vrti oko istog

ok, krivo sam se izrazila, očito kod tebe trebam jako paziti na izražavanje jer je već nekoliko puta krivo protumačena moja misao, mislila sam na repku, ni u jednom trenutnu nisam ni pomislila na klupsku sezonu jer ni u jednom trenutku o istoj nije bilo ni govora

a Kolding se jako iskazao u ovoj sezoni toliko da ih u idućoj sezoni uopće ni nema u LP, skupili neku mizeriju od bodova, tako da toliko o velikom klubu Koldingu koji živi na staroj slavi

kažeš da nikako ne može igrati srednjeg, jesi li rukometaš ili si ikada trenirao rukomet da isto možeš izjavljivati? ok, ako jesi, možda sam u zabludi ako tvrdim da svi lijevi ili desni, pogotovo lijevi vanjski bi trebali moći igrati poziciju istog, o tome koliko je tko uspješan u istom neću jer to je već drugi par priče
razlog zašto to navodim jest taj da ljudi koji su ikada imali doticaja za dotičnim sportom neke stvari puno bolje razumiju od nas laika koji koliko god da prostudirali materiju i misle da sve znaju nikada neće znati isto kao neki prosječni igrač, recimo Mourinho može imati mali milijun trenerskih škola, certifikata i priznanja, ali uvijek će mu faliti jedna dimenzija ne igranja nogometa

nastojim uvijek vaditi informacije sa stranica saveza, a bolje se snalazim na danskom, nego na francuskom, tako da tamo nisam uspjela ništa izvući osim PSG-a i ženskog rukometa koji me ne zanima

pisat ću po temi jer mi se piše i jer imam legitimno pravo na isto, uostalom pokušavam podići temu i napraviti raspravu, sad smo na tom putu i mislim da bi bila puno lagodnija bez tona ''daj prestani pričati ako nemaš blage veze'' ili nabacivanja malih milijuna , to bi barem ti kao moderator trebao znati

ne želim se prepirati i voditi diskusiju u grubom tonu, pa ako misliš da je svaki moj post baljezganje, slobodno me stavi na ignor i mirna Bosna
Bio je i u repki, samo je ispadao s popisa kada se skraćivalo na 16-17 igrača jer su godine na leđima, a na toj poziciji Danci stvarno čuda imaju (Hansen, Damgaard, Lasse Andersen..). Meni se vrti oko istog pa mi zapne za oko kad netko piše takve neutemeljene stvari.

Jesam, rukometaš sam i igram rukomet još uvijek, a i posao mi je usko vezan za isti tako da mislim da sam i više nego relevantan za ikakvu raspravu s ikim na ovom forumu o rukometu. I kao takav tvrdim da rijetko koji bek u današnje vrijeme ima dovoljno smisla za kreaciju da bi na razini vrhunskog rukometa mogao pružiti napadu ono što mu treba - dovoljno brz protok lopte, tranziciju, kreaciju i inerciju. Vanjski igrači danas su većinom uglavnom šuteri s više ili manje sposobnosti igre 1 na 1, ali definitivno ne s kreatorskim sposobnostima. Misliš li da bi jedan Slišković, Bielecki, Lijewski, Nagy, Rutenka, Jicha, Kopljar, Maqueda, Dušebajev, Gorbok, Ilić, Vujin itd. da ne nabrajam sad u nedogled, mogli kvalitetno kreirati napade jedne vrhunske ekipe (kao i svi danski bekovi trenutno)? Odgovor je ne bi, jer nemaju tu sposobnost. Imaju sposobnost šuta, probojnosti 1 na 1, neki čak i odličnu suradnju s pivotom i krilima, ali kvalitetno organizirati napad je još dimenzija više.

@fortaleza da, vjerovao ili ne
__________________
"točno se osjeti kako se najkvalitetniji i najpametniji iseljavaju jer je već postao problem naći ljude s kojima možeš sjest i popričat, a da ih nakon pet minuta ne pošalješ u pičku materinu jer su notorni idioti"
ksapi is offline  
Old 25.07.2016., 22:39   #9263
Ksapi..Sta je sa Kalebom?..Koliko realno od ove generacije 92+ treba ocekivati?..Nasi novinari su po obicaju sve proglasili nevidjenim talentima..

Inace kad ste kod Bo-a,uvijek nam je takav neki Danac zasuo mrezu..Sjecam se i Sarup Sondergarda..
__________________
“Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici”.
feenian is offline  
Old 26.07.2016., 00:23   #9264
Quote:
feenian kaže: Pogledaj post
Nece Ocu faliti nista sto nije igrao nogomet,niti netko tko je igrao razumije sport na vecoj razini od same svoje pozicije..
Plus covjek koji je sve osvojio u sportu kao trener,ne vidim koja mu to dimenzija moze faliti..Jedino konto trofeja kao bonus..
Da je prenost biti igrac i imati kroz karijeru vrhunske trenere,jest..ali nista ne znaci

Doslovno tumacis za srednjega..Moze on to probati pokriti,realnost je da na nista nece izgledati..Mozes ti staviti bilo koga na srednjeg,barem to nije problem..

I da,imas momcadi koje su krpale pozicije i osvajale,ali sa srednjim je to jako tesko..Puno je lakse mixati strane prirodnim ljevacima i desnjacima..

A i Danci uvijek neki deficit imaju sa pozicijama,ali ovo bi moglo biti ozbiljno..Inace sto se tice krila,meni se cini da su u Portugalu igrali samo sa jednim desnim
jasno mi je da je sve osvojio, no ja bih u sebi imala uvijek tu neku dozu frustracije da taj sport nikada nisam igrala zapravo i da sam najbolja na klupi jer bih si upravo to mislila da sam mogla osvojiti još par igračkih trofeja s kojima bih bila skroz ispunjena

pozicija srednjeg je stvarno najzahtjevnija i osim Dulea, Karabatića i Palmarssona ne vidim tu previše kreativaca među trenutnim igračima
tim više me žalosti činjenica što uz takve igračke osvajamo bronce

ja Dance zbog tih deficita ponajviše zbog ozljeda uopće ni ne vidim u krugu potencijalnih osvajača medalja što mi je izuzetno žalosno jer je Hansen sada u životnoj formi i lijepo bi bilo da osvoji titulu olimpijsku kad sa PSG i na Euru nije uspio
Quote:
ksapi kaže: Pogledaj post
Bio je i u repki, samo je ispadao s popisa kada se skraćivalo na 16-17 igrača jer su godine na leđima, a na toj poziciji Danci stvarno čuda imaju (Hansen, Damgaard, Lasse Andersen..). Meni se vrti oko istog pa mi zapne za oko kad netko piše takve neutemeljene stvari.

Jesam, rukometaš sam i igram rukomet još uvijek, a i posao mi je usko vezan za isti tako da mislim da sam i više nego relevantan za ikakvu raspravu s ikim na ovom forumu o rukometu. I kao takav tvrdim da rijetko koji bek u današnje vrijeme ima dovoljno smisla za kreaciju da bi na razini vrhunskog rukometa mogao pružiti napadu ono što mu treba - dovoljno brz protok lopte, tranziciju, kreaciju i inerciju. Vanjski igrači danas su većinom uglavnom šuteri s više ili manje sposobnosti igre 1 na 1, ali definitivno ne s kreatorskim sposobnostima. Misliš li da bi jedan Slišković, Bielecki, Lijewski, Nagy, Rutenka, Jicha, Kopljar, Maqueda, Dušebajev, Gorbok, Ilić, Vujin itd. da ne nabrajam sad u nedogled, mogli kvalitetno kreirati napade jedne vrhunske ekipe (kao i svi danski bekovi trenutno)? Odgovor je ne bi, jer nemaju tu sposobnost. Imaju sposobnost šuta, probojnosti 1 na 1, neki čak i odličnu suradnju s pivotom i krilima, ali kvalitetno organizirati napad je još dimenzija više.

@fortaleza da, vjerovao ili ne
onda moje duboke isprike za isto, jasno sam elaborirala što u prošlom postu što mislim o tome

ja eto rukomet nikada nisam trenirala, samo igrala na igralištu ko klinka, pa nisam kompetentna za takve nekakve stvari, čisto iz laičke perspektive gledam na stvari

mislim da su današnji kreatori pomalo izumrla vrsta jer igra postaje sve brža i počinje se sve više i više svoditi na šuteve, ponekad i besmislene i ličiti na ženski rukomet, rekoh da ga ne pratim, ali to malo utakmica što sam ženskog pogledala, uglavnom na OI mi liči na šutiranje bez mozga, žena sam, ali tako stvari u tom sportu za mene stoje
pattie_boyd is offline  
Old 26.07.2016., 20:13   #9265
Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post
onda moje duboke isprike za isto, jasno sam elaborirala što u prošlom postu što mislim o tome

ja eto rukomet nikada nisam trenirala, samo igrala na igralištu ko klinka, pa nisam kompetentna za takve nekakve stvari, čisto iz laičke perspektive gledam na stvari

mislim da su današnji kreatori pomalo izumrla vrsta jer igra postaje sve brža i počinje se sve više i više svoditi na šuteve, ponekad i besmislene i ličiti na ženski rukomet, rekoh da ga ne pratim, ali to malo utakmica što sam ženskog pogledala, uglavnom na OI mi liči na šutiranje bez mozga, žena sam, ali tako stvari u tom sportu za mene stoje
Jesi ti upravo najmuškiji sport ikad izmišljen usporedila sa ženskim?
Kreatori nisu izumrla vrsta, ali da, ima ih sve manje. Rukomet više nije šetnja i igra na postavljene obrane kao prije 10 godina, nego tranzicija i kontra, što više lakih golova, brzo riješavanje napada kako bih se nabio tempo utakmice. naravno tu onda imamo jedan Zagreb, Metalurg i slične klubove koji su totalna suprotnost zbog svojih trenera, ali imamo PSG, Kiel, Kielce, Barcu itd. koji će trčati od prve do 60. minute i to je moderni rukomet. To ne znači da je postao glup, nego dapače, postao je još zanimljiviji i atraktivniji, zahtjevniji.
__________________
"točno se osjeti kako se najkvalitetniji i najpametniji iseljavaju jer je već postao problem naći ljude s kojima možeš sjest i popričat, a da ih nakon pet minuta ne pošalješ u pičku materinu jer su notorni idioti"
ksapi is offline  
Old 26.07.2016., 21:07   #9266
Da najmuškiji sport.
ronac zg is offline  
Old 26.07.2016., 21:55   #9267
sesve is offline  
Old 26.07.2016., 23:21   #9268
?
__________________
"točno se osjeti kako se najkvalitetniji i najpametniji iseljavaju jer je već postao problem naći ljude s kojima možeš sjest i popričat, a da ih nakon pet minuta ne pošalješ u pičku materinu jer su notorni idioti"
ksapi is offline  
Old 27.07.2016., 16:03   #9269
Quote:
ksapi kaže: Pogledaj post
Jesi ti upravo najmuškiji sport ikad izmišljen usporedila sa ženskim?
Kreatori nisu izumrla vrsta, ali da, ima ih sve manje. Rukomet više nije šetnja i igra na postavljene obrane kao prije 10 godina, nego tranzicija i kontra, što više lakih golova, brzo riješavanje napada kako bih se nabio tempo utakmice. naravno tu onda imamo jedan Zagreb, Metalurg i slične klubove koji su totalna suprotnost zbog svojih trenera, ali imamo PSG, Kiel, Kielce, Barcu itd. koji će trčati od prve do 60. minute i to je moderni rukomet. To ne znači da je postao glup, nego dapače, postao je još zanimljiviji i atraktivniji, zahtjevniji.
za mene je nogomet ''najmuškiji'' sport, ali nije ni rukomet daleko od toga zbog igre na granici hrvanja, samo je dovoljno pogledati one muškobanjaste nogometašice, onakve noge mi na ženama nikada lijepe neće biti

usporedila sam samo jer mi je ženski rukomet negledljiv baš zbog tih vanjskih šuteva u prazno, bitno da se puca, pa ako uđe, uđe jer se ne usude ulaziti previše u kakve grublje akcije

svako vrijeme ima svoje prednosti i mane, meni je isto često zanimljivije gledati kontre i polukontre nego napad koji završi dizanjem sudačke ruke
kad smo kod toga zanima me kako će izgledati to brojanje dodavanja
pattie_boyd is offline  
Old 28.07.2016., 00:04   #9270
Ždrijeb eurokupova:

EHF (M):
Creteil - Zamet (2. kolo Bukurešt)
Varaždin - Ankara (2. kolo Petersburg)
Nexe - slobodan u 1. kolu, čekaju pobjednika susreta Besa (KOS) - Dukla (ĆEŠ)

Nexe bi moglo do trećeg pretkola, posljednjeg prije grupne faze. Zamet odmah na početku ima jakog protivnika.

Challenge kup (Ž):

Lokomotiva - slobodna u 1. kolu, u 2. na Dornbirn (AUT) ili Madeiru (POR)

Osmina finala poprilično izgledna.
Luyindula is offline  
Old 29.07.2016., 21:27   #9271
Mirko Alilović

Nov sam a odma na priču. Dakle, šta vi o Aliloviću mislite.
Ja prvi kažem da nema smirenja kad mu pođe nešto krivo.
StarTRekkie is offline  
Old 29.07.2016., 21:30   #9272
Ko vam je bolji? Stevanović, Alilović ili Ivić?
StarTRekkie is offline  
Old 30.07.2016., 02:10   #9273
Quote:
StarTRekkie kaže: Pogledaj post
Nov sam a odma na priču. Dakle, šta vi o Aliloviću mislite.
Ja prvi kažem da nema smirenja kad mu pođe nešto krivo.
Kak ima u Veszpremu?
__________________
"točno se osjeti kako se najkvalitetniji i najpametniji iseljavaju jer je već postao problem naći ljude s kojima možeš sjest i popričat, a da ih nakon pet minuta ne pošalješ u pičku materinu jer su notorni idioti"
ksapi is offline  
Old 30.07.2016., 14:12   #9274
Zato jer nema kritika loših kao u reprezentaciji, a i tamo ima bolju mentalnu pripremu. Super je golman, samo mu treba dobra mentalna priprema, i ne smije se bojat konkurencije, ili ti Stevanovića. Onda bi mogo napravit 20 npr ko "Stivi" Stevanović.
StarTRekkie is offline  
Old 30.07.2016., 16:49   #9275
Ako sportaša koji brani više od 15 godina na tom nivou mogu pokolebati pisanja nekih kvazi novinara ili naša palamuđenja po forumima onda neka se drži Mađarije.
__________________
Arnoux je najbrži vozač...za jedan krug. Za cijelu utrku je jednostavno preglup - Alain Prost
BigSaint is offline  
Old 30.07.2016., 18:23   #9276
Dobro rečeno, no rekao je da će se vratit, ko zna, možda na SP u Francuskoj
sljedeće godine? Rekao je: "Vratit ću se, još bolji."
StarTRekkie is offline  
Old 03.08.2016., 12:20   #9277
U tijeku je Europsko prventvo U20 za muškarce. Hrvatska se plasirala u top 8 nakon što je u grupnoj fazi dobila Mađarsku i Švedsku te izgubila od Njemačke. Sada se ne igra kvoter, nego su složene nove grupe, a tu su nam konkurenti Danska, Norveška i Njemačka (preneseni bodovi). Jučer smo uvjerljivo svladali Norvežane i danas igramo s Dancima za polufinale, paše nam i nerješeno.

Prođemo li dalje, čeka nas netko iz trolista Island/Francuska/Španjolska. Poljaci su u toj grupi već ispali.
Luyindula is offline  
Old 03.08.2016., 22:15   #9278
Pobjeda protiv Danske, Hrvatska je u polufinalu
Luyindula is offline  
Old 07.08.2016., 03:08   #9279
Idemo po tu neočekivanu broncu
__________________
"točno se osjeti kako se najkvalitetniji i najpametniji iseljavaju jer je već postao problem naći ljude s kojima možeš sjest i popričat, a da ih nakon pet minuta ne pošalješ u pičku materinu jer su notorni idioti"
ksapi is offline  
Old 19.08.2016., 23:01   #9280
HRVATSKA muška kadetska rukometna reprezentacija u polufinalu Europskog prvenstva slavila je nad Slovenijom 40:36 (21:17).

Bravo momci!
Mr. Jigsaw is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:52.