Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Prijenosna računala

Prijenosna računala Omnia mea mecum porto

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2016., 14:20   #1
Acer laptopi

Kupujem novi laptop i ovo mi se čini kao najisplativije što mogu dobit - https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?lid=211860

No čuo sam na više mjesta da Acerovi laptopi nisu dobri, da se zagrijavaju dosta i kvare brzo. Kakva su vam iskustva s tim, jel to ovisi o seriji možda ili je to općenito tako?
Erebus25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 17:21   #2
Imaš tamo temu za sve koji kupuju laptop pa malo pregledaj i odgovori na par od onih pitanja. Ovako se ne kupuje laptop.

Btw, Acer, HP, Asus, Lenovo.... najjeftiniji laptopi stvarno znaju biti (pojedini primjerci) lošije kvalitete. Principijelno što je laptop skuplji to je manja vjerojatnost da će biti loš, bez obzira na brend.
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 13:52   #3
Ok, da probam ponovno.

Tražim laptop za faks najviše, trebat će vrtit nešto ne prezahtjevno kao što su MATLAB i Altium Designer, bitno mi je da je 15.6'' i FHD rezolucija. Igranje sporedno, ne bih davao dodatne novce da mogu pokrenut neku bolju igru.
SSD nije uvjet, budem ga ubacio umjesto ODD-a. Cijenu sam gledao da bude oko 3500, ali moze i 300, 400 vise ako se isplati. Ono sto sam gledao kao neki krov bas je z51-70 s i5-5200 i r9 m375.

Bio bih zadovoljan i sa Lenovo z51-70 s i3-5005 i r7 m360 koji je 2950, pa sad recimo nisam siguran jel isplativo davat dodatne novce za npr. i3 6100u s integriranom grafickom.

bez windowsa moze

Zadnje uređivanje Erebus25 : 20.07.2016. at 14:08.
Erebus25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 12:22   #4
Razlike u snazi procesora, naravno, ima. No razlika između i5 5200 i i3 5005 nije drastična koliko je drastična razlika u diskretnim grafikama koje su u spomenutim lapovima. R9 je 128bitna i ima dvostruko veći bandwidth od R7 koja je 64bitna. Ta razlika će doći do izražaja još više ako u priču uključiš i FHD rezoluciju.

Hoće li se se ta kombinacija odraziti na sw koji ganjaš? Hoće sigurno ali koliko, i koliko je to tebi bitno - u to ne mogu ulaziti, to moraš sam ocijeniti.

U svakom slučaju, mislim da na 6100u nema smisla ići jer opet, on je bolji od i3 5005 ali ima integriranu grafiku koja radi sa sporijom ram memorijom pa osim što otkida od ram-a još i zasigurno gubi od diskretne grafulje na FHD rezoluciji.

Uglavnom, Lenovo (IMHO) je bolji izbor od low end Acera, koliko bolji - to bi valjalo malo proguglati jer da ima primjedbi - ima:

https://www.google.com/?client=opera...vo+z51+quality

Kad bih sebi uzimao takav stroj, ja bih ciljao na Dell Inspirona ili Vostra, odnosno na Toshibu L serije. Možda nekog Asusa K ili P ako baš ne bi bilo prva dva picka... No, to je samo moj osjećaj

Ako tebi Lenovo odgovara, ne daj se smetati, samo naprijed


Edit:

E da, svakako odmah idi na 8 Gb rama, sigurno će ti se isplatiti...
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 23:44   #5
Prodaje li netko tipkovnicu za acer 5750 zg?
maruskamasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 12:27   #6
Quote:
taipan kaže: Pogledaj post
Imaš tamo temu za sve koji kupuju laptop pa malo pregledaj i odgovori na par od onih pitanja. Ovako se ne kupuje laptop.

Btw, Acer, HP, Asus, Lenovo.... najjeftiniji laptopi stvarno znaju biti (pojedini primjerci) lošije kvalitete. Principijelno što je laptop skuplji to je manja vjerojatnost da će biti loš, bez obzira na brend.
ne bih se baš do kraja složio s ovim, u pravilu se na jeftinim laptopima nema što pokvariti, jedino se zna desiti da radi loše kvalitete izrade i jeftinijih materijala u startu imaju neku mušicu uzrokovanu lošim sastavljanjem. Današnji celeroni će raditi sto godina, osim što će im baterija biti mrtva za godinu dvije
Sadalmelik is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 13:20   #7
Procesori se i inače jako rijetko kvare pa oni ne daju pravu sliku. A u svakom kompu ima mali milijun dijelova, pogotovo na matičnoj ploči i naravno da se u skuplju opremu ugrađuju kvalitetnije komponente i da recimo, zvučni podsustav, wifi podsustav, grafički podsustav, pa i cijela matična ploča nisu iste u lapu od 2kk i od 7kk. I da nisu prošle istu QC, što se nekad na komponentama da i vidjeti po maloj okrugloj naljepnici QC: A , QC: B ... Prije, dok su komponente bile veće, dok proizvodni proces nije bio toliko minijaturiziran, te naljepnice su se mogle vidjeti praktično na svakoj komponenti.

A što vrijedi za komponente, vrijedi i za cijeli proizvod, materijale koji se upotrebljavaju za kućište, tipkovnicu kao i za kvalitetu sastavljanja koja je (naravo!) stroža za skuplje modele jer će netko preživjeti ako mu se u jamstvu vrati laptop od 300€ no da se masovno varaćaju lapovi od +1k€, to bi već bila jako, jako loša reklama i sigurno bi naštetila brandu.
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2016., 15:26   #8
Evo da ne otvaram novu temu,ovdje ću.
Upravo sam si naručio preko interneta laptop,konfiguracije mi se sviđaju samo što ga nigdje na netu ne mogu naći, ne znam zašto
Stoga pišem jer možda ga netko već ima ili zna nešto više pa da podijeli iskustva.
Radi se o :

Acer Aspire E5-774G-7477

Procesor: Intel Core i7-6500U 2,50 GHz, (Turbo-Boost do 3,10 GHz)
Grafička: NVIDIA GeForce GTX 950M 2 GB GDDR5 VRAM
RAM: 8GB
HDD: 1TB

cijena 850e
Krustyy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:47.