Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2016., 20:08   #1
Mentalna retardacija?

Oprostite ako sam temu smjestila na krivo mjesto...

Dakle, zanima me jedna stvar.
Guglala sve varijante ali nisam naisla na nista sto bi mi ponudilo odgovor..
Kako se zove deformacija koja uzrokuje one velike zube koji idu prema van i od kojih ne mozes zatvoriti usta u potpunosti, ne znam da li znate na sto mislim ali postoje ti ljudi sa takvim zubima i ti zubi su obicno jako zuti i zbilja ne mogu zatvoriti usta od njih.
Zanima me da li je to samo deformacija ili to moze biti uslijed neke mentalne retardacije? Ako da, koje?
Moze li to biti i kao poslijedica incesta?
__________________
Half a bee, philosophically,Must, ipso facto, half not be.But half the bee has got to be..Vis a vis, its entity. D'you see?
dida i ja idemo istom frizeru :s :s
3nina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 21:15   #2
Mislim da je to posljedica gledanja previše jeftinih američkih komedija koje promiču stereotip da priglupi ljudi tako izgledaju.
MrBlc is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 21:43   #3
Bezvezan komentar. Obzirom da ne zelim otic u stereotipe lijepo pitam do cega je jer ako je i deformacija celjusti ima sigurno ime, znam zasto pitam a americke filmove opcenito ne gledam
__________________
Half a bee, philosophically,Must, ipso facto, half not be.But half the bee has got to be..Vis a vis, its entity. D'you see?
dida i ja idemo istom frizeru :s :s
3nina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2016., 14:55   #4
jesi li razmislila o opcijama da si ako si to ti.

-jela kontaminiranu hranu radijacijo. ili si bila izlozena radijaciji recimo kraj černobila

- stalno si kraj strujnih vodova, navodno to nije zdravo za djecu
- ili kraj radiovalova recimo mobiteli, wifi itd
- ili ti je mama pušila ili jela nezdravu hranu dok je bila u trudnoci

moze cak to neko cijepivo uzrokovati iako se to ne moze dokazati. Recimoznamo da amiši odbacili tehnologiju, ne cijepe se i puno su zdraviji od nas.

Ovo sto sam napisao nije moj nacin ismijavanja ali svasta moze utcjecati na razvoj tijela.

Poslano sa mog Asus Zenfone 2 (ze551ml)
3metraiznadneba is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2016., 21:19   #5
Mislim da znam na što misliš i mislim da ljudi s cerebralnom paralizom imaju takve dentalne probleme.

Evo i citirat ću nešto što sam pronašla u jednom članku o ljudima s cerebralnom paralizom (link na cijeli članak: http://saiddent.org/admin/images/300...1339441426.pdf)

Malocclusion: A dramatic increase in the incidence of class II malocclusion is a common finding in people with CP. Abnormal muscle and tongue ovements are responsible for tongue thrust (primitive swallowing pattern) which then creates an anterior open bite so common to these clients. Most of the class II malocclusions represent a skeletal problem not merely the malalignment of teeth. The anterior open bite with protruding splayed anterior teeth, together with abnormal muscle movement and posture problems, are responsible for much of the trauma to anterior teeth seen in this population.
This anterior trauma, with resultant tooth fractures and avulsions, are a major problem for dental staff. There have been no differences reported in palatal vault height or intermolar width. Not surprisingly, most studies report a longer anterior-posterior maxillary arch length and crowded lower anterior teeth.

Ova malokluzija klase II je ono kada su ti gornji zubi ispred donjih, a u ekstremnim situacijama to recimo izgleda ovako:

Pretpostavljam da si na to mislila.
PinkMatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 16:04   #6
PinkMatter hvala ti, ovo je recimo najblize onome na sto sam mislila iako je jos duplo izrazenije.. zubi su vise zbijeni u uzasno dugi i samim time je nemoguce zatvoriti usta a da ne vire i zuti su. To je valjda to ali vjerojatno sa jos necim u kombinaciji

@3metraiznadneba nisam ja ali hvala na informacijama
__________________
Half a bee, philosophically,Must, ipso facto, half not be.But half the bee has got to be..Vis a vis, its entity. D'you see?
dida i ja idemo istom frizeru :s :s
3nina3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:37.