Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2006., 10:14   #1
Promjena prezimena - promjena dokumentacije (korisne informacije u prvom postu)

Drage forumašice i forumaši, molim da nastavite dijeliti s nama korisne informacije vezano uz promjenu osobnih podataka nakon vjenčanja te sve novosti javite moderatorima kako bi ažurirali ovaj post. Hvala

OSOBNE ISKAZNICE, PUTOVNICE, VOZAČKE DOZVOLE
U nastavku su linkovi na kojima možete naći sve potrebne informacije:
MUP RH - Dokumenti, isprave i obrasci za građane i pravne osobe (osobna, putovnica, vozačka...)
PU zagrebačka - Prijavništvo i osobne isprave
PU splitsko-dalmatinska - Prijavništvo i osobne isprave
PU primorsko-goranska - Prijavništvo i osobne isprave
PU osječko-baranjska - Dokumenti
Središnji državni portal - promjena osobnih dokumenata

PROMETNA I KNJIŽICA VOZILA
- onaj tko još ima knjižicu vozila, sad će dobiti samo jedan dokument (zelena EU prometna koja je i knjižica vozila)
- nakon što napravite vozačku, kupite 15 kn biljega i uplatite 35 kn na Državni proračun (uplatnicu zatražite u policiji ili platite preko neta), dođite na šalter sa starom prometnom (i knjižicom vozila ako je imate) i odmah će vam napraviti novu

PROMJENA NA MIROVINSKOM (Zagreb)
- Trpimirova, 8.00 - 16.00 (pauza 11.30 - 12.00)
- tiskanica M3P, preslika osobne, kopija vjenčanog lista

PROMJENA ZDRAVSTVENE ISKAZNICE (Zagreb)
- provjerite kamo idete s obzirom na adresu poslodavca (ili svoju ako ne radite)
- potvrda o promjeni s mirovinskog, tiskanica 2 (popunjava poslodavac), kopija osobne

PROMJENA POREZNE KARTICE (Zagreb)
- Sopot, 8.00 - 15.00
- stara PK, vjenčani list, OIB

PROMJENA PREZIMENA NA RAČUNIMA/REŽIJAMA (Zagreb)
Ne idite osobno, samo ćete nepotrebno gubiti vrijeme. Umjesto toga, faksirajte vjenčani list, kopiju posljednje uplatnice i dopis u kojem tražite promjenu prezimena na sljedeće kontakte:

odvoz smeća
ZAGREBAČKI HOLDING
PODRUŽNICA ČISTOĆA
Zagreb, Radnička 82
fax 01 61 87 038

grijanje
HEP – TOPLINARSTVO d.o.o.
MIŠEVEČKA 15a, ZAGREB
fax 01 61 31 966

struja
ELEKTRA ZAGREB
GUNDULIĆEVA 32, ZAGREB
fax 01 46 01 307

komunalije
GRADSKI URED ZA PROSTORNO UREĐENJE, IZGRADNJU GRADA, GRADITELJSTVO, KOMUNALNE POSLOVE I PROMET
GRAD ZAGREB, REPUBLIKA HRVATSKA
fax 01 45 65 887

voda
ZAGREBAČKI HOLDING D.O.O.
PODRUŽNICA VODOOPSKRBA I ODVODNJA
Eleonore Patačić 1B, ZAGREB
fax 01 61 63 677


Informacije o promjenama u Rijeci (hvala, Emocionalka!)
post 1
post 2



---
Može li mi netko tko je nedavno imao iskustva s mijenjanjem prezimena udajom navesti redoslijed promjene dokumenata???

Pretpostavljam da se prvo vadi vjenčani list pa promjena osobne na MUP-u ...
Kako stoji stvar s domovnicom???
Što je s radnom knjižicom, mirovinskim i zdravstvenim...?

Zadnje uređivanje Mayo : 01.11.2017. at 13:50. Reason: ažuriranje informacija
Sandy5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2006., 10:43   #2
Negdje gore sam ti to pisao. Mi smo to sve prolazili prije 6 mjeseci pa možda malo profulam.

Ovako, tjedan dana nakon vjenčanja dođeš u matični ured po vjenčani list. To si par puta fotokopiraš jer će te to često znati tražiti.

Odeš na mUp u starom mjestu stanovanja i odjaviš se. Dat će ti neki kartončić. S time i s vjenčanim listom odeš u MUP u novom mjestu stanovanja i prijaviš trajno prebivalište i popuniš onaj obrazac za osobnu. Naravno, u međuvremenu se slikaš i doneseš im odmah i slikice. Temeljem te potvrde o odjavi i vjenčanim listom čekajući novu osobnu možeš otići na biro za zapošljavanje i odjaviti se i prijaviti na biro koji je nadležan za tvoje nevo mjesto. Prije prijave na "novi" biro za zapošlajvanje moraš do nekog ureda (kod nas je to u Općini BJ tj. Županiji) da ti promjene prezime u radnoj knjižici. Isto se odjaviš u starom HZZO i prijaviš u novome. Oni ti ponište knjižicu i nekih mislim 40 dana čekaš da ti dođe nova zdravstvena knjižica.

Ako želiš mijenjati doktora jer promjeniš npr. grad pa ti se ne isplati ići starom doktoru onda pronađeš novog doktora i on ti popuni neki formular u mislim 3 primjerka. To se ovjeri na HZZO i s jednim primjerkom odeš starom doktoru podići svoj karton. Ginić i stomatologica su ovo s papirima sve obavili sami dok je dr. opće prakse papir dao nama.

Skoro sam zaboravio, vozačku isto moraš mijenjati, doneseš slikicu i staru vozačku i to ti je gotovo odmah. Mislim da se plaća nekih 20kn.
Za domovnicu ne znam, nismo je još trebali pa je nismo ni vadili.

Ne znam za ostale gradove no mi u BJ na sve to skupa nismo potrošili više od 2-3 sata.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2006., 13:01   #3
Sve to krasno zvuči u tako nekom manjem gradu, al mislim da će ti u Zagrebu trebati puuuuno više vremena. Institucije su na različitim adresama, svuda po gradu, gdje god dođeš uglavnom su gužve...
Bolje ti je da si vratiš svoje staro prezime
hajdi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2006., 15:57   #4
hm. ja cu morati ionako mijenjati osobnu i pasos zbog promjene adrese, pa bih se mogla prigodno i udati
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2006., 19:47   #5
1. Domovnica je trajan dokument, njega ne mijenjaš.

2. treba ti vjenčani list i lipo odeš na MUP (poneseš 4 slike), i povedeš VLASNIKA stana (ako mijenjaš i adresu) jer mora dat suglasnost da živiš na toj adresi.

3. Odeš na šalter (Petrinjska - prvi desno) - tamo ti daju nekave papire, pa se popneš na prvi kat za izradit osobnu, e tu dobiješ mali žuti kartončić (koji ti služi za identifikaciju uz staru osobnu dok ne izrade novu cca 14 dana), nakon toga se spustiš u prizemlje i s tim žutim kartončićem i putovnicom zatražiš novu putovnicu

Sve možeš lipo u jedno poslijepodne - ne zaboravi kupiti formulare i platiti pristojbe (duhan u zgradi policije na ulazu a tu ti je i šalter pošte za uplatu)
Isto tako ne zaboravi odmah uzeti broj na automatima.

Ako imaš vozačku i automobil, možes isto tako odmah s tim žutim kartončićem u Heinzelovu u pliciju (ponesi dvije fotografije i kupi formulare u trafici u zgradi - plati na šalteru pošte)
Tu ćeš se načekati jer su tete stvarno spore

Automobil - papire možeš sve zamijeniti u nekoj od stanica tehničkog pregleda, te ih samo potvrditi u Heinzelovoj.

Sve u svemu, stigneš sve dokumente promijeniti u jednom danu.

eto.
__________________
Stipe Mesić: Uzeo sam ček na 30 000 dolara koji se u toj gužvi negdje izgubio... (na pitanje o donaciji iseljenika u Australiji za bolnicu u Lici)
Sweet/Bitter is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 16:42   #6
Quote:
Sweet/Bitter kaže: Pogledaj post
1.
Sve možeš lipo u jedno poslijepodne - ne zaboravi kupiti formulare i platiti pristojbe (duhan u zgradi policije na ulazu a tu ti je i šalter pošte za uplatu)
Isto tako ne zaboravi odmah uzeti broj na automatima.

Ako imaš vozačku i automobil, možes isto tako odmah s tim žutim kartončićem u Heinzelovu u pliciju (ponesi dvije fotografije i kupi formulare u trafici u zgradi - plati na šalteru pošte)
Mi moze ko objasnit kakvi se formulari trebaju kupiti u trafici i sta je taj broj na automatu
guest123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 11:56   #7
u mup-u dobiješ besplatno formulare za osobnu i putovnicu (vjerojatno i za vozačku), u poreznoj i za radnu knjižicu isto, u banci ti ne trebaju formulari, jedino treba kupiti formulare za zdravstveno i mirovinsko (ali to ti radi poslodavac)
broj na automatu je broj koji uzimaš na ulazu u banku ili u mup i na kojem ti piše koja si po redu
samo bez panike
__________________
...spustila te zvijezda na planetu da mi budeš radost... Klub 777

purpurna kiša is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 12:32   #8
Okej, pazite sad ovo... Meni osobna istjeće za 2 tjedna, a udajem se za 3mjeseca... Kako to izvest, ha?? Glupo mi je sad radit novu osobnu, i onda, čim dobijem ovu opet vadit drugu... Ima ko kakav savjet??
Sretna djevojka :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2006., 19:05   #9
Quote:
Natch kaže:
hm. ja cu morati ionako mijenjati osobnu i pasos zbog promjene adrese, pa bih se mogla prigodno i udati
Kod promjene adrese ne treba mijenjati putovnicu. Tako su bar meni rekli prije par godina.
arran is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 14:17   #10
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
hm. ja cu morati ionako mijenjati osobnu i pasos zbog promjene adrese, pa bih se mogla prigodno i udati
:klap:

u to ime ... selidba u svibnju, udaja u rujnu
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2006., 16:46   #11
Ne moraš se udavati , samo si promijeni prezime
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2006., 09:55   #12
Sačuvajmo ovaj topic od chata, ako može.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2006., 11:22   #13
Osobna, vozacka, putovnica, zdravstvena, radna knjizica..... to je ono za sto znam da mijenjam, ali sto je s diplomom i potvrdama raznih usavrsavanja? Nemam stalan posao i sigurno cu se javljati na jos natjecaja u zivotu, a na svemu tome mi pise djevojacko prezime.... Ima li tko iskustva?
Angia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2006., 15:00   #14
Quote:
Angia kaže:
Osobna, vozacka, putovnica, zdravstvena, radna knjizica..... to je ono za sto znam da mijenjam, ali sto je s diplomom i potvrdama raznih usavrsavanja? Nemam stalan posao i sigurno cu se javljati na jos natjecaja u zivotu, a na svemu tome mi pise djevojacko prezime.... Ima li tko iskustva?
Promjenu prezimena u diplomi možeš zatražiti. ali je to nepotrebno. Prilikom javljanja na natječaj priloži diplomu s djevojačkim prezimenom i vjenčani list.
Sandy5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2006., 11:35   #15
Quote:
Sandy5 kaže:
Promjenu prezimena u diplomi možeš zatražiti. ali je to nepotrebno. Prilikom javljanja na natječaj priloži diplomu s djevojačkim prezimenom i vjenčani list.
Ima smisla.... Ili u podacima pisem Ime Prezime, rodjena Djevojacko prezime? Thnx
Angia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2006., 13:03   #16
radna knjizica se isto mora? zasto? imam posao.....uzas. a domovnica?
molly* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2006., 11:31   #17
Quote:
molly* kaže:
radna knjizica se isto mora? zasto? imam posao.....uzas. a domovnica?
Ma ne moras mijenjati cijelu radnu knjizicu nego odes samo u Zupaniju, odnosno tamo gdje si je i pravila s vjencanim listom i na zadnju stranicu ti upisu nesto kao "Udajom promijenila prezime u to i to"....

A za domovnicu sam negdje procitala da se ne mijenja.....
Angia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2006., 11:34   #18
ma sve mi je to problem...jer sam vadila radnu knjizicu u mjestu gdje sam zivjela jer sam tamo jos bila prijavljena...radim u jednom gradu, zivim u trecem.....a valjda ju mogu odnijeti u gradu u kojem cu bit prijavljena u zupaniju? ma joj dosta mi je i razmisljanja o tim papirima..uzas.
molly* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2006., 11:39   #19
Quote:
molly* kaže:
ma sve mi je to problem...jer sam vadila radnu knjizicu u mjestu gdje sam zivjela jer sam tamo jos bila prijavljena...radim u jednom gradu, zivim u trecem.....a valjda ju mogu odnijeti u gradu u kojem cu bit prijavljena u zupaniju? ma joj dosta mi je i razmisljanja o tim papirima..uzas.
Vjerojatno mozes.... Ali to je valjda onaj zadnji dokument koji mijenjas pogotovo ako imas stalni posao.... Ja sam imala kolegicu koja je to mijenjala 5 godina nakon udaje, jer iako je promijenila u medjuvremenu hrpu radnih mjesta nitko nije primjetio da joj pise samo djevojacko! So, don't worry
Angia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2006., 17:14   #20
Ovo je u sklopu vjenjčanja, pa prebacujem na adekvatni podforum.
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:53.