Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2009., 19:57   #1
Question Procjena mase teleta

Da li netko zna kako se mjerenjem opsega prsa teleta izračunava njegova težina?
joc 60 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 21:34   #2
Sad si me uhvatio... nisam to vidjela od druge godine

Ajd pitam jednu legicu pa javim, K?
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 18:58   #3
Koka se javila i spominje posebne mjerne vrpce i tablice sa visokom preciznošću. U RH se koriste njemačke Fleckvieh i USDA-ine no kaže da se primjenjuju obično kod junica.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 19:16   #4
Probao sam mjeriti i donekle je točno , nemože baš u kilu , svi centimetri iznad 100 puta 2 . Znači tele od 150 kila ima promjer od 125cm .
cb3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 22:58   #5
Hvala na trudu,samo kako nabaviti tu tablicu!?
joc 60 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 00:04   #6
Jesi guglao dovoljno? Ne posjedujem iste, ali imam savjet. Odeš na Agronomski fax (ZG ili OS) i javiš se kod koke u knjižnicu. Objasniš da nisi student faxa ali imaš želju/potrebu/glad za silnim znanjem i ispričaš šta te zanima. Lijepa riječ sva vrata otvara, a čokolada mami i smiješak žena u poznim godinama
Postoji šansa da ćeš ostaviti kakav dokument dok se ne vratiš iz kopiraonice ali to ne bi trebao biti problem. Valjda.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.

Zadnje uređivanje Göttspöđä : 15.02.2009. at 00:06. Reason: agronomski
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 11:27   #7
evo ti jedne tablice koju jedino imam

http://i60.servimg.com/u/f60/12/10/1...h/mjeren10.jpg
__________________
AGmath - Android app. Kalkukativna pomagala za poljoprivrednike i one koji se bave srodnim djelatnostima.
Agrometar - besplatna desktop aplikacija za evidenciju, pregled i statističku obradu poslovnih događanja na obiteljskim poljoprivrednim gospodarstvima
babkonj5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 22:47   #8
Question

Hvala babkonj5 na tablici, iako mi ne koristi za moje tele koje ima opseg prsa 130 cm i zahvaljujem se gotterdamerung na savjetu. Pa nije valjda Koka u tako poznim godinama da se ne bi nasmiješila jednom mladom dedi koji ima sina studenta?!
joc 60 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 00:46   #9
Oprostite na upadici, nisam iz ove branse... Ali me interesira kaj je tak tesko stavit tele na vagu?
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 18:42   #10
bas tak. hiti tele v bucalku, otfuraj ga na pijac, vagni,plati vagarinku i sve znas.
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 18:57   #11
Naravno, ali pravilnosti postoje, ljudi su ih istražili i evidentirali. Kada čovjek ima jedno tele, nije frka s njim na vagu i basta. No, vlasnici govedarskih farmi si ovako daleko olakšaju posao - zamislite na vagu stjerati parsto krava svaki dan. Ili, raširiti mjernu vrpcu
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2009., 19:10   #12
ja gledam ove moje seljacke tajkune kak rade. oni ti vazu goveda samo kad je recimo prisilno klanje ( slomljena noga i sl), pa prikolju tele, ogule ga i siknu na rasprodaju po recimo 30 kn but. govedina, naravno jeftinija. a to se obavi na svakakvoj vagi.
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 09:40   #13
Teta elza zastupa vocarski nacin rada Kako se sazna jeli jabuka zrela? Otkine se jedna i proba. Tako i sa teletom. Da bi vidio jeli telad dosegla tezinu za klanje, zakolje se jedno
Smiljan_HR is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 01:06   #14
ne bu islo bas tak smiljane. jabuka se bere kada je fizioloski zrela, kad se napravi jodna proba, kada se ispita tvrdoca, kada se ispita secer itd, itd. ne smije se ubrati poluzrela, pogotovo ako ide u hladnjacu a kod mene ide, ne smije se ubrati prezrela jer ce istrunuti, imas caka mali milion. a telad s ekolje kad strga noge, krave se kolju ako daju premalo mlijeka i ako su jalove itd, itd. ( mene si nasel hehe)
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2009., 22:38   #15
tele si prodaje po kilazi ali od oka ili tablica.


tako svaki prekupac pokusava zaraditi ako ide ako ne ne.
BennyBenassiB is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 14:51   #16
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Naravno, ali pravilnosti postoje, ljudi su ih istražili i evidentirali. Kada čovjek ima jedno tele, nije frka s njim na vagu i basta. No, vlasnici govedarskih farmi si ovako daleko olakšaju posao - zamislite na vagu stjerati parsto krava svaki dan. Ili, raširiti mjernu vrpcu
Nek ih stjeraju na onu vagu za kamione... Mozes po 20-30 krava vagat odjednom, brat-bratu.
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 15:01   #17
Ja sam vidio prije koju godinu metar na kojem su neke jedinice, izmjeri se i očita po tim jedinicama, bez računanja.
__________________
ex load katfile upstore filejoker
EasyOn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:51.