Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2017., 17:55   #2221
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ne ide li činjenica da se određeni izričaj proglašava nekorektnim neovisno o objektu izričaja u prilog nekakvoj objektivnosti - dakle, nije poanta u tome da pljuje naše nego u tome da pljuje?

BTW, to ipak nije govor mržnje - to je jednostavno hrpa bahatog vrijeđanja i gledanja svisoka.
Ako nije govor mrznje zasto je onda nekim televizijama bio zabranjen rad na neko vrijeme zbog slicnog izricaja?
No dobro...to je samo mali primjer. Da je samo to problem ja protiv Tomica nebi imao nista...uvijek se moze izvuci da smo ga krivo razumjeli.
Ono sto je doista problem Tomica ali i cijele plejade hrvatskih novinara je u tome sto je rijec o necemu sto se moze nazvati "pljuvacima bez mozga".
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.

Zadnje uređivanje u prolazu : 18.02.2017. at 18:09.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 20:38   #2222
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Ako nije govor mrznje zasto je onda nekim televizijama bio zabranjen rad na neko vrijeme zbog slicnog izricaja?
No dobro...to je samo mali primjer. Da je samo to problem ja protiv Tomica nebi imao nista...uvijek se moze izvuci da smo ga krivo razumjeli.
Ono sto je doista problem Tomica ali i cijele plejade hrvatskih novinara je u tome sto je rijec o necemu sto se moze nazvati "pljuvacima bez mozga".
Kako tko uzme. Ajde neke i mogu prožvakati sa ovom izjavom, ali što je za tebe imati mozak? Raspolagati činjenicama, imati argumente, biti elokventan...
Jedino ako ne misliš pod pljuvacima bez mozga pristranost, sto smeta mnogobrojom puku, poglavito desno orijentiranim.
Jer ipak, koliko god volio ili mrzio Tomića, ima smisla za tekst. A o čemu je tekst, nije bitno.
__________________
Seral-tribune vaša dnevna doza pranja mozga
Pomoć pri izradi i izrada maturalnih radova - inbox za detalje!
domothebeast is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 08:53   #2223
Quote:
domothebeast kaže: Pogledaj post
Kako tko uzme. Ajde neke i mogu prožvakati sa ovom izjavom, ali što je za tebe imati mozak? Raspolagati činjenicama, imati argumente, biti elokventan...
Jedino ako ne misliš pod pljuvacima bez mozga pristranost, sto smeta mnogobrojom puku, poglavito desno orijentiranim.
Jer ipak, koliko god volio ili mrzio Tomića, ima smisla za tekst. A o čemu je tekst, nije bitno.
Imati mozak za mene znaci napraviti kritiku na nacin da iza kritike stoji neko dublje promisljanje, nesto nad cime se imam zamisliti...a ako ta kritika kako tako drzi vodu i nije nesto sto je iskontruirano na piscevom wishfull thinkingu to moze biti samo bonus. Lijevo-desno apsolutno mi je irelevantno.

Quote:
domothebeast kaže: Pogledaj post
ima smisla za tekst. .
Zato i pise u novinama zato sto zna dobro posloziti tekst, ali moja kritika se tice sadrzaja a ne forme.

Stojaznam, mozda je problem u meni.....mozda trazim previse od ljudi koji pisu nekakve kolumne u dnevnim novinama.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.

Zadnje uređivanje u prolazu : 19.02.2017. at 09:25.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 08:03   #2224
http://www.jutarnji.hr/komentari/ant...pasan/5649923/
Tek sam sad naletija na ovaj tekst.

Mrzitelj se sada okomija i na maskare....valjda zato sto je u njegovu vlastitu selu svojevremeno on bio krnjo!!!!

Lik koji cijeli zivot vrijedja i sprda druge se smrtno uvrijedi kada se ekipa sprda na njegov racun.....jadno!!!
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 08:21   #2225
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
http://www.jutarnji.hr/komentari/ant...pasan/5649923/
Tek sam sad naletija na ovaj tekst.

Mrzitelj se sada okomija i na maskare....valjda zato sto je u njegovu vlastitu selu svojevremeno on bio krnjo!!!!

Lik koji cijeli zivot vrijedja i sprda druge se smrtno uvrijedi kada se ekipa sprda na njegov racun.....jadno!!!
Kao refren one stare serije....." i ja volim kazalište.... ali ne u svojoj kući..."
Kad je zajebancija u pitanju Ante voli aktivnu ulogu..... ne voli primati.....
ULICA ULICE is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 09:01   #2226
Jučer je bio prikazan film Karaula po Tomićevu romanu.

U tom filmu se scenaristički izvrsno narugao imbecilnoj ideologiji koja je vladala u JNA kasarnama kao mikrokozmosu društva, za koju su svi znali da je mrtva i u koju nitko osim naivaca i budala nije vjerovao, a nekima je služila kao okvir za rješavanje egzistencijalnih problema.

Je li onda Tomić mrzitelj svega komunističkog? Jugoslavenskog?

Da se kojim slučajem tako narugao podjednako imbecilnoj atmosferi koja je vladala u HV kasarnama za posljednjih godina služenja ročnih obveza, istom bi bio proglašen mrziteljem svega hrvatskog i katoličkog.

Zapravo, Tomić, kako mi se čini, strogi je individualac koji ne podnosi ideologije i jednako prezire komunističku i nacionalističku ideologiju, među kojima postoji očita poveznica, naime, obje su podjednako glupe.
__________________
Danas jesmo, sutra nismo, prekosutra tko zna di smo
Danchy55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 09:14   #2227
Quote:
Danchy55 kaže: Pogledaj post
Jučer je bio prikazan film Karaula po Tomićevu romanu.

U tom filmu se scenaristički izvrsno narugao imbecilnoj ideologiji koja je vladala u JNA kasarnama kao mikrokozmosu društva, za koju su svi znali da je mrtva i u koju nitko osim naivaca i budala nije vjerovao, a nekima je služila kao okvir za rješavanje egzistencijalnih problema.
Tomićev roman Ništa nas ne smije iznenaditi je dobar, samo je važno reći da je isti nastao 2003. godine..... kada više nije bilo opasnosti od izrugivanja "imbecilnoj ideologiji"....
inače, šema koju koristi Tomić je "uvijek kontra" i izgleda da mu donosi korist....
ULICA ULICE is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 11:14   #2228
Quote:
ULICA ULICE kaže: Pogledaj post
Tomićev roman Ništa nas ne smije iznenaditi je dobar, samo je važno reći da je isti nastao 2003. godine..... kada više nije bilo opasnosti od izrugivanja "imbecilnoj ideologiji"....
Aha, a trebao je roman napisati kao mladi neafirmirani dvadesetogodišnji pisac da bi bio dovoljno vjerodostojan? Nezgodno je samo to što čovjek prije 1997. nije ni počeo pisati.

Nego, kako objašnjavaš da ti kod Tomićevog izrugivanja ne valja vremenski odmak dok na topicu o Frljiću kroz više postova zazivaš obračun s titoističkim režimom neovisno o vremenskom odmaku? Ne bi li onda, da se Frljić doista i uhvati ukoštac s duhovima prošlosti, i kod njega bila ista kritika ("lako sada kad više nema opasnosti")? I kako u svjetlu te kritike objašnjavaš da se Frljić danas bavi kritikom režima od kojeg ima opasnosti?
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 11:31   #2229
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Aha, a trebao je roman napisati kao mladi neafirmirani dvadesetogodišnji pisac da bi bio dovoljno vjerodostojan? Nezgodno je samo to što čovjek prije 1997. nije ni počeo pisati.

Nego, kako objašnjavaš da ti kod Tomićevog izrugivanja ne valja vremenski odmak dok na topicu o Frljiću kroz više postova zazivaš obračun s titoističkim režimom neovisno o vremenskom odmaku? Ne bi li onda, da se Frljić doista i uhvati ukoštac s duhovima prošlosti, i kod njega bila ista kritika ("lako sada kad više nema opasnosti")? I kako u svjetlu te kritike objašnjavaš da se Frljić danas bavi kritikom režima od kojeg ima opasnosti?
Samo napisah da je roman nastao kada nije bilo opasnosti da vlast tu Tomićevu kritiku ne shvati na način koji bi bio opasan za autora..... ništa više... a moramo priznati da je u vrijeme SFRJ i za manje stvari čovjek mogao ozbiljno nahebati....
Što se tiče Frljića ( da ne bi sad bilo da pišem mimo teme ), i ti i ja znamo da se takva predstava ( hvatanje u koštac s duhovima prošlosti ... čitaj komunizam i njegovi zločini ) neće dogoditi u njegovoj režiji.... jednostavno mu to nije u prirodi.
Što se tiče tvoje zadnje rečenice, bavljenja kritikom režima danas i onoga do 1990. godine, potpuno je bespredmetno ta dva politička sustava uspoređivati po toj osnovi jer Bogu hvala, danas nitko zbog izgovorene riječi neće završiti na robiji ili gore.... a niti vašeg foruma ne bi bilo da je na snazi režim koji je vladao od 1945.- 1990. godine....
Lijep pozdrav iz Rijeke....
ULICA ULICE is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 11:47   #2230
Quote:
ULICA ULICE kaže: Pogledaj post
Što se tiče tvoje zadnje rečenice, bavljenja kritikom režima danas i onoga do 1990. godine, potpuno je bespredmetno ta dva politička sustava uspoređivati po toj osnovi...
Nisam ih ni uspoređivala po toj osnovi. Postoje opasnosti i opasnosti.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 11:59   #2231
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Nisam ih ni uspoređivala po toj osnovi. Postoje opasnosti i opasnosti.
Tako je, mada neki ljudi uživaju u takvom osjećaju opasnosti, tkz. adrenalin junkies.....
ULICA ULICE is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 12:06   #2232
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
http://www.jutarnji.hr/komentari/ant...pasan/5649923/
Tek sam sad naletija na ovaj tekst.

Mrzitelj se sada okomija i na maskare....valjda zato sto je u njegovu vlastitu selu svojevremeno on bio krnjo!!!!

Lik koji cijeli zivot vrijedja i sprda druge se smrtno uvrijedi kada se ekipa sprda na njegov racun.....jadno!!!
Koji lik, nevaljaju mu sad ni maškare. Što je to on, protestantski puritanac?
Evo što nas čeka kad bi svijetom zavladala lijeva regresiva.

Quote:
O pokladama je je naš dragi i bogobojazni katolički narod često i pokvareniji, zločestiji i gluplji nego u ostatku godine.
Koji bezveznjak majke ti...
__________________
Tko drugom revoluciju farba, Soroš i Antifa mu postanu i teta i barba!
ramiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2018., 18:42   #2233
https://www.slobodnadalmacija.hr/mis...emo-ikada-biti



Koliko se god Pavicic trudio, nece jos neko vrijeme moci skinuti s trona apsolutnog kralja gluposti. Moji osobni favoriti


Quote:
Jednom sam se na Plesu lijepo pozdravljao sa ženama na šalterima, policajci na kontrolnoj točki oslovljavali su me imenom, konobari u kafiću mangupski bi nešto dobacili poslužujući me kavom koju nisam morao naručiti jer su oni odavna znali kakvu kavu ja pijem.
Jesu mu usput onako mangupasto bacili i kantu govana na glavu? Ili samo u kavu?


Quote:
Osvijetljeni se liftovi otvaraju i zatvaraju, premda nitko u njih niti ulazi niti izlazi.
Duhovi?


Quote:
Čak ni u avionu što s fijukom buši zrak iznad tvoje glave nema nikoga.
Kaze on nakon godine u kojoj je Zracna luka prvi puta prebacila tri milijuna putnika, i LF nacionalne prijevoznicke kompanije znacajno povecan.


Quote:
Da se nešto treba nazvati po meni, ja bih izabrao nekakav park gdje penzioneri hrane golubove, majke guraju bebe u kolicima, sredovječni rekreativci s trakom oko glave zajapureni trče, a gimnazijalci se ljube na klupama, no Tuđman je bio drukčiji, volio je monumentalne stvari i njemu bi se aerodrom nesumnjivo svidio.
Tipa Trg koji ima u Zagrebu?


Quote:
Pogledate li bolje, to je greška koja se svih ovih godina ponavlja: srameći se svoje provincijske malenosti i beznačajnosti,
Napokon i malo samokritike od Tomica


Quote:
treći put se bekrijski razbacujemo na nekakve izraelske nadzvučne lovce, a da pravo nismo ni promislili u koga bismo, zaboga, iz njih pucali
Ja bih rekao da naseg Antisu zulja sto vise nema para za i vise nikome nisu potrebne njegove zvrljotine. Pa se vjerojatno i manje leti, pa eto otkud i zal za tim vremenima kad se letilo na svaki simpozij tranzicijskih petparackih nounara.


Quote:
Žalosno je to gledati, malo i posramljujuće, kako se razbacujemo novcem koji nismo zaradili
Aerodrom je dan u koncesiju i izgradio ga je koncesionar. :klap:


Nema puno redikula takvog kalibra, falit ce mi jednom kad ode :')
 
Odgovori s citatom
Old 31.05.2018., 19:39   #2234
Quote:
alh84001 kaže: Pogledaj post
falit ce mi jednom kad ode :')
...NOT
__________________
Mi smo stabilizaciju prihvatili-to nam je svetinja
doc_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2018., 19:45   #2235
Quote:
domothebeast kaže: Pogledaj post
Kako tko uzme. Ajde neke i mogu prožvakati sa ovom izjavom, ali što je za tebe imati mozak? Raspolagati činjenicama, imati argumente, biti elokventan...
Jedino ako ne misliš pod pljuvacima bez mozga pristranost, sto smeta mnogobrojom puku, poglavito desno orijentiranim.
Jer ipak, koliko god volio ili mrzio Tomića, ima smisla za tekst. A o čemu je tekst, nije bitno.
Ali, za ljude s malo zahtjeva!
__________________
LJUDMILA ULICKA: Daniel Stein, prevoditelj
Treba pročitati!
rama is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2018., 20:25   #2236
Quote:
rama kaže: Pogledaj post
Ali, za ljude s malo zahtjeva!
Kad bi to bilo točno bio bi korifej desnice......
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2018., 11:24   #2237
u svakom slučaju hrpa govana
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2018., 13:56   #2238
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Kad bi to bilo točno bio bi korifej desnice......
Desničarka ti preporučuje pročitati romane:

Austerlitz
Povratak Filipa Latinovića
Ja se ne bojim i Nek zabava počne
Putnik i mjesečina
Misli i Krasan posao
Psi u trgovištu
Osmi povjerenik
Vrata
Bijeli zamak
Kad svijeće dogore

Naravno, ako si već pročitao još mnogo starije književnosti, a i mnoštvo naših i svjetskih pjesnika.
Svaki redak je poseban autor, a podebljane naslove vrijedi i ponovo čitati.
__________________
LJUDMILA ULICKA: Daniel Stein, prevoditelj
Treba pročitati!
rama is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2018., 15:58   #2239
Quote:
rama kaže: Pogledaj post
Desničarka ti preporučuje pročitati romane:

Austerlitz
Povratak Filipa Latinovića
Ja se ne bojim i Nek zabava počne
Putnik i mjesečina
Misli i Krasan posao
Psi u trgovištu
Osmi povjerenik
Vrata
Bijeli zamak
Kad svijeće dogore

Naravno, ako si već pročitao još mnogo starije književnosti, a i mnoštvo naših i svjetskih pjesnika.
Svaki redak je poseban autor, a podebljane naslove vrijedi i ponovo čitati.
Crackpot index:
10 points for pointing out that you have gone to school, as if this were evidence of sanity.

....za tebe samo jedna: https://eur-lex.europa.eu/legal-cont...x%3A12007P
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2018., 16:42   #2240
Naš Antoan jebe svaki dan.
King Elvis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:51.