Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2017., 12:50   #761
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
pa i je, to cemo samo i moci raditi uskoro po europi s ovakvom drzavom i skolstvom
A nakon Jokine reforme ćemo moći raditi što?

Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Molim lijepo, naši radnici su već desetljećima u Europi poznati kao stručni i savjesni ribači klozeta. 😀
Kao i u Hrvatskoj.
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 13:07   #762
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Samo ti lijepo i dalje snuj o uvođenju predmeta Ribanje sraonika kao ultimativni alat za prosperitet nacije.
Ako smijem, nadovezala bih se načas.
Ja iskreno vjerujem da bi najbolje što možemo učiniti za našu djecu i njihovu budućnost jest to da nauče da netko sranja čisti.
I da to moraju biti oni.
I ako misle smanjit količinu čišćenja, morali bi smanjiti količinu - sranja.
Kako figurativno, tako i doslovno.
Najozbiljnije.

Kad tvoja sranja čiste tamo neki nedefinirani ljudi, ne stekneš osjećaj što radiš.
A masa roditelja čiste sranja svoje djece vječno, a poslije se pitamo kako su mladi ljudi ovakvi i onakvi.
Japanci imaju dobar koncept.
Pa i pod cijenu takvog presinga.
Radije bih izvrsnost nego pranje ruku od odgovornosti i zaduženja.

Ne znam jesam li razumljivo ovo napisala, sve što sam rekla mislim na oba načina, i doslovno i preneseno.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 13:28   #763
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Ako smijem, nadovezala bih se načas.
Ja iskreno vjerujem da bi najbolje što možemo učiniti za našu djecu i njihovu budućnost jest to da nauče da netko sranja čisti.
I da to moraju biti oni.
I ako misle smanjit količinu čišćenja, morali bi smanjiti količinu - sranja.
Kako figurativno, tako i doslovno.
Najozbiljnije.

Kad tvoja sranja čiste tamo neki nedefinirani ljudi, ne stekneš osjećaj što radiš.
A masa roditelja čiste sranja svoje djece vječno, a poslije se pitamo kako su mladi ljudi ovakvi i onakvi.
Japanci imaju dobar koncept.
Pa i pod cijenu takvog presinga.
Radije bih izvrsnost nego pranje ruku od odgovornosti i zaduženja.

Ne znam jesam li razumljivo ovo napisala, sve što sam rekla mislim na oba načina, i doslovno i preneseno.
U biti si samo razradila ono što sam ja rekla: nema vajde od toga da se nekoga uči da je dužan čistiti tuđa govna, svatko nek nauči čistiti svoja.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 13:32   #764
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
U biti si samo razradila ono što sam ja rekla: nema vajde od toga da se nekoga uči da je dužan čistiti tuđa govna, svatko nek nauči čistiti svoja.
Nema bolje škole oza to od čišćenja tuđih govana.
Kao što nema bolje škole za nebacanje papira i smeća okolo od čišćenja tuđeg smeća.

Ili bi ti drugačije učila djecu u pkoli da čiste za sobom? Na primjer, da nastavnik iza svakog djeteta svaki puta provjerava da li je očistio?
Ili bi postavila kamere u kabine gdje su djeca gola?

Uostalom, ne čiste se samo wc-i, nego i učionice, dvorište i sl..-.
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 13:57   #765
Znači, ako moje dijete počisti tuđe sranje, ono dijete koje je to sranje napravilo će iznebuha biti prosvijetljeno da to nije ok?

I ne, nikada se nisam slagala s tim da čisti onaj koji nije zasrao, čak ni dok sam ja išla u školu. Jedino što sam naučila iz tog čišćenja je da neki najebu ni krivi ni dužni, a oni koji redovno prave sranja itekako znaju kako da se naprave slatki, nevini i uvale drugima da budu njihove budale.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".

Zadnje uređivanje shtefy : 06.09.2017. at 13:57. Reason: 8
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 14:00   #766
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
U biti si samo razradila ono što sam ja rekla: nema vajde od toga da se nekoga uči da je dužan čistiti tuđa govna, svatko nek nauči čistiti svoja.
Ne, baš suprotno.
Jedino od toga ima vajde dugoročno.
Benigan primjer.

Kad sam neko vrijeme konobarila, najviše od svega išli su mi nakurac ljudi koji su, stojeć' na šanku, zamazali sve pepeljare pepelom, tek toliko jer su tamo, jedna s lijeve, druga s desne strane, jedna pred njima.
Nikad više nisam to radila u kafićima, a dotada jesam.
Jer što, pa ionako su tamo, i ionako ih moraju očistiti, uopće nisam razmišljala o tome.
Ali tada sam počela.

Tako i sa drugim stvarima.
Poznavajući stanje u našim veceima, primijetila sam da ljudi, ne samo da ne čiste svoja govna, ne puste ni vodu.
E pa puštali bi da im je jednom tjedno na repertoaru čistit sva govna. I svoja i tuđa, pod moraš.
Al to nećeš raditi dok na svojoj koži ne iskusiš to, jer...tvoja te ne smetaju.
Tvoja su. Tvoja ti mirišu, tvoja te ne smetaju.
Dug je put do spoznaje da moraš čistiti za sobom, da to osjećaš kao dužnost, da to smatraš neophodnim.
Mislim da je to bolji način za učenje nego ostavljati to kao nešto što će im valjda roditelji usaditi.

Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Znači, ako moje dijete počisti tuđe sranje, ono dijete koje je to sranje napravilo će iznebuha biti prosvijetljeno da to nije ok?

I ne, nikada se nisam slagala s tim da čisti onaj koji nije zasrao, čak ni dok sam ja išla u školu. Jedino što sam naučila iz tog čišćenja je da neki najebu ni krivi ni dužni, a oni koji redovno prave sranja itekako znaju kako da se naprave slatki, nevini i uvale drugima da budu njihove budale.
E, pa zato je ovaj sistem gdje to svi rade, bez iznimke, dobar, jer nema nevinašaca i dežurnih budala.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 14:27   #767
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Znači, ako moje dijete počisti tuđe sranje, ono dijete koje je to sranje napravilo će iznebuha biti prosvijetljeno da to nije ok?
Gdje sam ja napisao da se reforma treba provesti na način da sheftyevo dijete mora čistitu i svohja i tuđagovna, a ostala djeca ne moraju ni za sobom?

SVako mora čistiti.
Neću ulaziti u metodologiju redosljeda i slično.
ALi svako dijete mora čistiti.


Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
I ne, nikada se nisam slagala s tim da čisti onaj koji nije zasrao, čak ni dok sam ja išla u školu.
.
Zaboravio si napisati koju metodu otkrivanja čije je govno ostalo u školjci i čiji je papirić na podu, kako ne bi došlo do zabune.

Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Jedino što sam naučila iz tog čišćenja je da neki najebu ni krivi ni dužni,
.
A to bi ih naučilo nešto krivo u životu?

Što misliš što ih kasnije čeka u ivotu?
Apsolutna pravda?

Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
a oni koji redovno prave sranja itekako znaju kako da se naprave slatki, nevini i uvale drugima da budu njihove budale.
Pa baš zato i svako treba čistiti.

Čemu opće pravljenje slatkoće kad svi moraju čistiti.

SLatkoća bi imala smisla jedino kod prijedologa da svatko svoja govna čisti.
I kad bi se otkrivalo čije je govno ostalo, ako ne želimo kamere u dječje wc kabine, onda bi ovi slatki kod mnogo učitelja ispali nevini.
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 14:34   #768
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Ne, baš suprotno.
Jedino od toga ima vajde dugoročno.
Benigan primjer.

Kad sam neko vrijeme konobarila, najviše od svega išli su mi nakurac ljudi koji su, stojeć' na šanku, zamazali sve pepeljare pepelom, tek toliko jer su tamo, jedna s lijeve, druga s desne strane, jedna pred njima.
Nikad više nisam to radila u kafićima, a dotada jesam.
Jer što, pa ionako su tamo, i ionako ih moraju očistiti, uopće nisam razmišljala o tome.
Ali tada sam počela.

Tako i sa drugim stvarima.
Poznavajući stanje u našim veceima, primijetila sam da ljudi, ne samo da ne čiste svoja govna, ne puste ni vodu.
E pa puštali bi da im je jednom tjedno na repertoaru čistit sva govna. I svoja i tuđa, pod moraš.
Al to nećeš raditi dok na svojoj koži ne iskusiš to, jer...tvoja te ne smetaju.
Tvoja su. Tvoja ti mirišu, tvoja te ne smetaju.
Dug je put do spoznaje da moraš čistiti za sobom, da to osjećaš kao dužnost, da to smatraš neophodnim.
Mislim da je to bolji način za učenje nego ostavljati to kao nešto što će im valjda roditelji usaditi.



E, pa zato je ovaj sistem gdje to svi rade, bez iznimke, dobar, jer nema nevinašaca i dežurnih budala.
Znači, one koji i inače počiste svoj drek ćemo još nagraditi čišćenjem tuđeg? Tvoje konobarenje mi baš nije primjer jer si sama prihvatila takav posao i bila plaćena za njega, te imala legitimnu mogućnost da kažeš "nabijem vas sve, sami si čistite svoje pepeljare" i da odeš doma.

A sistem u kojem nema onih koji su tuđe budale i onih koji iz drugih prave budale naprosto ne postoji. Dovoljno je da postoji jedna osoba koja ima miljenika i jedan miljenik da sva palamuđenja o super sistemu odu pravo u kurac.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 14:41   #769
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Gdje sam ja napisao da se reforma treba provesti na način da sheftyevo dijete mora čistitu i svohja i tuđagovna, a ostala djeca ne moraju ni za sobom?

SVako mora čistiti.
Neću ulaziti u metodologiju redosljeda i slično.
ALi svako dijete mora čistiti.




Zaboravio si napisati koju metodu otkrivanja čije je govno ostalo u školjci i čiji je papirić na podu, kako ne bi došlo do zabune.



A to bi ih naučilo nešto krivo u životu?

Što misliš što ih kasnije čeka u ivotu?
Apsolutna pravda?



Pa baš zato i svako treba čistiti.

Čemu opće pravljenje slatkoće kad svi moraju čistiti.

SLatkoća bi imala smisla jedino kod prijedologa da svatko svoja govna čisti.
I kad bi se otkrivalo čije je govno ostalo, ako ne želimo kamere u dječje wc kabine, onda bi ovi slatki kod mnogo učitelja ispali nevini.
Bokte, u kojem ti svijetu živiš? Uvijek će biti onih koji će srati, napraviti se naivni (ili će roditelji to "srediti") i los proći. Što znači da će uvijek biti onih koji će morati čistiti više od drugih.

A ti zagovaraš da se takav sistem uvede u škole kako bi klinci skužili da je okej da je svijet pokvaren i korumpiran? A što bi naučili oni koji nisu čistili?

Jedva čekam da mi dijete odraste i ode čim dalje odavde. :kave:
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 14:44   #770
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Znači, one koji i inače počiste svoj drek ćemo još nagraditi čišćenjem tuđeg? Tvoje konobarenje mi baš nije primjer jer si sama prihvatila takav posao i bila plaćena za njega, te imala legitimnu mogućnost da kažeš "nabijem vas sve, sami si čistite svoje pepeljare" i da odeš doma.

A sistem u kojem nema onih koji su tuđe budale i onih koji iz drugih prave budale naprosto ne postoji. Dovoljno je da postoji jedna osoba koja ima miljenika i jedan miljenik da sva palamuđenja o super sistemu odu pravo u kurac.
Očito se ne razumijemo.
Ništa.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 14:48   #771
ok, vratite se na pricu o reformi.hvala
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 19:46   #772
Na javnu raspravu upućena je izmjena i dopuna Zakona o odgoju i obrazovanju prema kojoj bi dio sadržaja međupredmetnih tema bio izboran, ovisno o svjetonazoru učenika i njihovih roditelja. Kako li će jedan učitelj dijelu učenika govoriti jedno, a drugom dijelu drugo?

Može li učitelj različito podučavati učenike ovisno o svjetonazoru njihovih roditelja?

__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 21:46   #773
Pa tko je to mene obrazovao o svim mogućim vrstama svjetonazora?
Nek ubace sve mogućnosti u Nacionalni kurikulum, obrazuju nas i da vidiš.
Ja sigurno neću pripremati 7 različitih nastavnih sati jer se nekom sprdnulo da se nešto protivi njegovom svjetonazoru.
Nek uvedu homeschooling. Prvo malu maturu, ipak.
Al bi bilo veselja.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 23:26   #774
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
Na javnu raspravu upućena je izmjena i dopuna Zakona o odgoju i obrazovanju prema kojoj bi dio sadržaja međupredmetnih tema bio izboran, ovisno o svjetonazoru učenika i njihovih roditelja. Kako li će jedan učitelj dijelu učenika govoriti jedno, a drugom dijelu drugo?

Može li učitelj različito podučavati učenike ovisno o svjetonazoru njihovih roditelja?

ne moze.
al moze (i to rade) poducavat ovisno o svom svjetonazoru i svjetonazoru ravnatelja skole (hint:dani kruha skupa s popom u skoli)


meni je taj dio zapravo da se na mala vrata da ne uvedu neke teme, jer ce ucitelji rec da im je to prekomplicirano za izvest.
tko ce kontrolirat ucitelje dal su svi roditelji potpisali da ne zele temu ili samo njih 5? u kojem roku ce se roditelji morat izjasnit? na pocetku godine, na pocetku tjedna dan pred tu temu?
kaj ak u razredu ima dijete razvedenih roditelja, od kojih jedan zeli da dijete slusa o sexu, a drugi ne zeli?
ima li dijete pravo izostat taj dan iz skole, di ce ono biti za to vrijeme?
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 16:12   #775
Ma to će se u praksi provodit ko i građanski i zdravstveni odgoj. Nikako. Jer ništa nije pripremljeno ni za kog.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 03:01   #776
ukinut skole i sve poslat da obradjuju polja, dosta je bilo, nema ovo vise nikakvog smisla.
__________________
Možda je rođena s tim...
Colospa Retard is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 22:46   #777
stručnjaci su se uključili u javnu raspravu izmjene zakona o odgoju i obrazovanju i usprotivili se prijedlogu da roditelji odlučuju o (ne)pohađanju određenih međupredmetnih i interdisciplinarnih tema ili modula.

http://faktograf.hr/2017/12/11/zakon...azenka-divjak/

Takva odredba vrlo lako može stvoriti koliziju sa zakonom definiranim ciljevima odgoja i obrazovanja: “odgajati i obrazovati učenike u skladu s općim kulturnim i civilizacijskim vrijednostima, ljudskim pravima i pravima djece, osposobiti ih za življenje u multikulturalnom svijetu, za poštivanje različitosti i toleranciju te za aktivno i odgovorno sudjelovanje u demokratskom razvoju društva”. Također, zakonom je propisano da djeca imaju pravo na “stjecanje temeljnih kompetencija u svjetlu (…) znanstvenih spoznaja i dostignuća”.
“Smatramo da je ove odgojne ciljeve nemoguće postići ako se sadržaji međupredmetnih tema ostave na izbor roditeljima, jer sama činjenica da je netko roditelj ne podrazumijeva kompetentnost za određivanje koje znanstvene spoznaje i dostignuća te koji sadržaji obrađeni kakvim specifičnim metodama poučavanja doista mogu ostvariti navedene ciljeve”, objašnjava Zagrebačko psihološko društvo.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 23:54   #778
ako to prodje ja cu majkemi traziti da mala ne uci zemljopis jer je zemlja ravna ploha koju nose slonovi ledjima kornjace
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 19:11   #779
Za sada je reforma samo strukovnih škola. Povlače se novci iz EU fondova za opremanje radionica za obrtnička zanimanja.

https://www.srednja.hr/novosti/hrvat...kaju-promjene/

Zvuči dobro, no mislim da se krenulo na krivom mjestu. Razumijem da se radi o tržištu rada koje strukove škole već desetljećima ne prate, ali prije svega treba novac da se moderniziraju i opreme osnovne škole. Ovu gore raspravu oko građanskog odgoja ne razumijem, kao niti stručnjake koji su se samo oko toga izjasnili. Ionako se te međupredmetne teme neće provoditi, ne provodi se niti suradničko učenje ili projektna nastava koje su svima puna usta. Tamo gdje se i provode, ovise o entuzijazmu nastavnika ili se provode na papiru. Obzirom da se radi o velikom novcu koji će doći iz EU fondova, mislim da se raspravom o vrijednostima u društvu pokušalo preusmjerit fokus sa pravih problema u školstvu.
ballena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 11:59   #780
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ako to prodje ja cu majkemi traziti da mala ne uci zemljopis jer je zemlja ravna ploha koju nose slonovi ledjima kornjace
Apropo geografije: moja je jučer štrebala za ispit, a pošto joj je inače lakše štrebati naglas u uho mi je ponešto uletilo... Npr. mora znati gustoću naseljenosti u Turkmenistanu. I još gomilu takvih jezikolomnih pizdarija koje služe da se naštrebaju napamet.

Mislim jebote. I Turkmenistan i nazivi svih otoka, rijeka, nizina, visina, planina, plantažno izvozne i prehrambene kulture i glavne industrijske izvozne grane svake azijske pripizdine... U 6. razredu osnovne. Ili ikad. Nemam riječi. Osim onih prostih...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:45.