Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2017., 12:56   #561
Neko “ne” - može značiti odgađanje ali ne i odbijanje
Neko drugo “ne” - može biti definitivno odbijanje

Sve ovisi o kontekstu i teško me uvjeriti u pogrešno tumačenje ako govorimo o ljudima čiji IQ nije dvoznamenkast.
Prije da se neki ljudi prave glupi da bi proveli svoju volju bez posljedica /sankcija
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 13:03   #562
Quote:
lara79 kaže: Pogledaj post
Neko “ne” - može značiti odgađanje ali ne i odbijanje
Neko drugo “ne” - može biti definitivno odbijanje

Sve ovisi o kontekstu i teško me uvjeriti u pogrešno tumačenje ako govorimo o ljudima čiji IQ nije dvoznamenkast.
Prije da se neki ljudi prave glupi da bi proveli svoju volju bez posljedica /sankcija
Naravno. Ljudi nose maske (nerijetko i zato što su ranije i sami bili 'ranjeni'). Inteligentna i empatična osoba će uvijek shvatiti kontekst i sasvim sigurno nikoga neće silovati.
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 11:50   #563
Ne znači ne.
Kleopatre is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 00:57   #564
Moze bit da znaci, a moze bit da ne znaci. U prednosti si ako znas citati misli.
__________________
Grow through what you go through
specific is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 05:17   #565
Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Kad te netko svaki dan oblijece, a nemas neke osjecaje prema njemu, onda ti prvo dosaduje, a onda ti digne tlak.
Mislim da je ipak shvatio poruku i da nece vise biti barem tih svakodnevnih sacekusa.
Iskreno, ne znam di pocinje i prestaje ljubaznost u ovakvom slucaju.
Ne bih voljela ja biti ta koja ce mu izbiti iskru iz oka, ali bome necu si ni dopustiti da mi se zivot pretvori u horor samo zbog pristojnosti...
Lik se ponasa predatorski i ovo lako moze eskalirati u nesto vrlo neugodno. Rijesi se tipa sto prije i sto efikasnije.
kradljivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 10:42   #566
Ne znam cemu toliko filozofiranje oko ovoga. Ne uvijek znaci ne, meni barem. Pa nismo mala djeca da ne znamo reci 'ne znam' ili 'nisam siguran/a' ako nismo. Ok, neki ocito jesu.
miss Minnie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 13:06   #567
Quote:
lara79 kaže: Pogledaj post
Neko “ne” - može značiti odgađanje ali ne i odbijanje
Neko drugo “ne” - može biti definitivno odbijanje

Sve ovisi o kontekstu i teško me uvjeriti u pogrešno tumačenje ako govorimo o ljudima čiji IQ nije dvoznamenkast.
Prije da se neki ljudi prave glupi da bi proveli svoju volju bez posljedica /sankcija
Mislim da je ovo krajnje pogrešno.

Ne znači ne i to svi trebaju znati, pogotovo oni koji izgovaraju.

Ne je kraj i ne postoji nastavak, za sve ostalo postoji možda, treba mi vremena, nisam raspoložen/a trenutačno... ju nejm it.

Ne je ne.

Ljudi trebaju naučiti verbalno se izražavati, da. To je da, ne možda i ne poslije i ne ne znam, nego DA.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 06:46   #568
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Naravno. Ljudi nose maske (nerijetko i zato što su ranije i sami bili 'ranjeni'). Inteligentna i empatična osoba će uvijek shvatiti kontekst i sasvim sigurno nikoga neće silovati.
.. ali ce banirat

Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
Mislim da je ovo krajnje pogrešno.

Ne znači ne i to svi trebaju znati, pogotovo oni koji izgovaraju.

Ne je kraj i ne postoji nastavak, za sve ostalo postoji možda, treba mi vremena, nisam raspoložen/a trenutačno... ju nejm it.

Ne je ne.

Ljudi trebaju naučiti verbalno se izražavati, da. To je da, ne možda i ne poslije i ne ne znam, nego DA.
DA!
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 10:39   #569
ne je ne
nema se šta dodati
izabela f is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 22:46   #570
Hmm, tražio sam nešto sasvim drugo na forum.hr-u, ali bacih pogled na ovaj podforum i ovu temu i ne mogu odoliti porivu da napišem svoje iskustvo od prije otprilike mjesec dana koje mi je ostalo u bliskom pamćenju...

Mogu samo reći da ovdje "Ne" nije značilo "NE"
Priča doduše nema nekakav sretan kraj za mene. I ne, pritom nemojte misliti da sam dobio optužnicu za silovanje ili tako nešto lol.

Dakle, novo radno mjesto. Došao sam tamo sredinom rujna, tada sam počeo raditi tamo. U tom poduzeću radi nekoliko ženskih osoba, ali uglavnom u smjenama i to tako da je najčešće samo jedna tamo. Jedna od njih (nazovimo ju, pomalo stereotipno, Ana. I ona i ja smo u srednjim 20-im godinama) i ja odmah smo "kliknuli" zajedno, već od upoznavanja. Šalili bismo se, smijali, s vremenom prelazili na neke "otvorenije" forice. Znate već kako to ide. Ja bih obično inicirao sve to, ali ona je prihvaćala "igru", vidio sam da joj je bilo zabavno (kao i meni), da ju nasmijavam i da nema negativnih reakcija na ono što ja govorim, sve je bilo u dobroj namjeri i dobroj zabavi.

Ono što je djelomično bio problem je što nam se smjene nisu često poklapale pa se ne bismo često vidjeli, a sama priroda mog posla je takva da tijekom radnog dana provedem svega 20-ak minuta u poduzeću, ovo ostalo je na terenu. Tako da smo, kada se sve zbroji i oduzme, u istoj prostoriji ona i ja, tijekom mjesec dana, proveli svega možda 2 sata vremena kumulativno. (!)

To je ujedno razlog zbog kojeg nisam nešto "izravniji" bio s njom, ne mogu znati doživljava li ona mene kao kolegu s posla ili moguće kao nešto više na temelju svega 2 sata komunikacije s njom u roku od mjesec dana.

Bilo kako bilo, odlučih ja to testirati. [Skoncetrirajte se, ovo je sada skoro pa vrhunac radnje.]
Kraj je listopada, početak studenog. Znam da ću na tom konkretnom radnom mjestu raditi još svega 10-ak dana i ako nešto želim imati s njom, nemam više vremena za gubljenje.
Dolazim u poduzeće, samo je ona tamo. Sjajno, pomislim u sebi, okoliš je baš onakav kakav mi treba. Ali vidim da njeno raspoloženje nije na nivou. Govori mi nešto kao da se osjeća ružnom zadnjih nekoliko dana (objektivno govoreći, nije ružna, dapače) i da su joj to čak neki njeni poznanici rekli. Ja joj prilazim, zagrlim ju, dajem joj poljubac u lice i govorim nešto u điru "ma meni si baš zgodna, malena". Nisam to rekao u nekom romantičnom tonu, nego više tako da je nasmijem i oraspoložim.
Ona se izmiče i govori mi da ne voli kad je netko grli, da ne voli biti intimna (ili nešto tako, ne sjećam se više). "Uf, loš znak", pomislim u sebi. Nije ona to rekla iziritiranim ili ljutitim glasom, ali je rekla.
Nisam ni ja od jučer. Kada ti ženska kaže tako nešto to može značiti dvije stvari. Prvo i manje vjerojatno, možda zbilja ne voli da ju netko ljubi i grli. Drugo i daleko vjerojatnije, ona ne voli da je ti ljubiš i grliš.
To je bio prvi mali odjeb kojeg sam dobio od nje taj dan.
Nešto kasnije, dok sam stajao s druge strane stola za kojim je sjedila čekajući da mi kaže neku informaciju koja mi je trebala, rekla mi je da se udaljim od nje. Opet, ne ljutitim glasom, ali je rekla. Odjeb broj 2. A nisam čak ništa ni napravio, samo sam stajao tik uz stol !
Malo nakon toga, rekla mi je da govorim preglasno i da se stišam. Nešto kao da ona radi u lijepoj, mirnoj, spokojnoj tišini dok se ja ne pojavim, a onda joj ja poremetim decibele u prostoriji (nije to naravno tako rekla, ovo je više moja pjesnička sloboda u prepričavanju ) Inače, govorio sam uobičajenim tonom glasa kojim i inače govorim, a koji joj nikad do tad nije smetao. Odjeb numero 3. Sada mi je već postalo jasno da sama moja persona ide njoj na živce i da sam ja taj koji ju smeta, a ne moje tobožnje glasno govorenje i sl.

Bilo je tu još par malih odjeba koje sam pobrao od nje taj dan (npr., rekla mi je da sam mutav ), dakle sveukupno sam dobio četiri - pet odjeba od nje u svega 20 - 25 minuta komunikacije s gospođicom Anom. S obzirom da sam se u međuvremenu počeo brinuti da ću ući u Guinessovu knjigu rekorda po broja odjeba u tako kratkom vremenu, zdimio sam iz poduzeća nakon što je postalo očito da mi je moj plan otišao u vražju mater.

Sljedeći put kada smo se vidjeli bilo je par dana poslije. Dolazim na posao, vidim čak tri kolegice (bilo je puno posla taj dan), šef je tamo i šefova žena. Dakle, petero ljudi ukupno, bez mene. Vidim, među njim je i Ana. Ta ženska je gotovo pa sijala od raspoloženja taj dan. Izgledala je kao da bi Tesla od nje mogao napraviti mobilni izvor bežične energije bez problema. Baš joj se vidjelo na faci i govoru tijela da joj je drago što me vidi. Skoro odmah kad sam došao u tvrtku, odvojila se od one preostale dvije kolegice i počela me nešto ispitivati, stalno se motala od mene i izgledala kao da nešto očekuje od mene. Onda, kada sam ja ostao prilično ravnodušan na njezino skakutanje oko mene (doslovno mi je postalo neugodno, ja pobjegnem u jednu prostoriju, ona za mnom, ja odem pitati njezinu kolegicu nešto u vezi posla u drugu prostoriju, eto Ane opet) počela me ispitivati zašto sam ljut, jesam li ljut na nju itd. Stvar je u tome da ja nisam bio ni ljut ni sretan, bio sam normalno raspoložen, samo što je ona valjda navikla da ju ja stalno nasmijavam i šalim se s njom, a to mi se više nije dalo nakon brda odjeba koje mi je dala prošli put, a ni prisutnost njenih prijateljica/kolegica i šefa mi nije bila stimulirajuća. Sve mi se više činilo da je ona htjela svojim prijateljicama pokazati kako ja plešem oko nje, kako se trudim oko nje, i tako te stvari koje su joj potrebne da si podigne ego. Kao što sam joj, očito, podigao ego prošli put kad smo se vidjeli.

Da skratim priču jer mi se više ionako ne da pisati, njeno raspoloženje je taj dan s vremenom splasnulo kad je vidjela da ja mlako reagiram na nju, a ja sam zbilja i postao ljut nakon što me po peti, šesti put pitala "Zašto si ljut"

Bilo kako bilo, od svega nije bilo ništa, i to ne zato što je ona rekla "NE" na način da mi je dala pet - šest odjeba u 25 minuta u jednom danu, već zbog toga što ja nisam želio biti stvar pomoću koje će si ona podizati ego i samopouzdanje kada joj je to potrebno. Možda je to subjektivni dojam, ali takav dojam je prilično gadan i otrežnjujući.

Tako da kada na forumu ljudi pišu kako "ne znači ne", naprosto to nije točno u svim primjerima.
Zapravo, što se moje bivše kolegice Ane tiče, prvi put kad smo se vidjeli nakon njezinog "Ne", najdraže joj je bilo što me vidi od svih puta što me vidjela.

"Ne uvijek znači ne", kaže neka žena.
"A ne, čekaj malo...", onda se predomisli.
Madsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 23:23   #571
Madsen, ne kuzim poantu. Jel tu bilo kakvog sex-a nakon NE? Mislim, samo ste izmjenili par recenica.
Egoistica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 23:46   #572
Quote:
izabela f kaže: Pogledaj post
ne je ne
nema se šta dodati


Vazno je imati spreman odgovor za ne daj Boze.
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 00:43   #573
DA!
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 20:03   #574
pa jednom sam pročitao negdje slijedeće:
kada žena kaže ne, onda je to još uvijek i da i ne.
Kapo O'makine is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 21:46   #575
Quote:
orhidej107 kaže: Pogledaj post
Ja mislim da smo skoro svi culi za "ne znaci ne". Iako to zvuci fino i logicno na papiru, u stvarnom zivotu to nije tako jednostavno.

Nekada je zena nesigurna, ne zna ni sama sta hoce, ne zna da li joj se svidja ili ne neki muskarac, neke zene vole da se igraju, neke boluju od toga da ne ispadnu lake, ma ima svasta, ima raznih ljudi, a i zene su ljudi

Zbog toga moje misljenje je da muskarac ipak ne moze odmah pobjeci na prvo ne, bez imalo procjene situacije, govora tijela svasta nesto. Jedno je biti uporan na pravi nacin, pokusati zavesti nekoga, a drugo biti manijak, zlostavljac, silovatelj i sl.
Zivot nije tako crno-bijel da bi se mogli drzati nekih politicki korektnih mantra kao pijan plota...

Discuss ?
Men' se čini da ti nemaš baš ništa protiv seksualnog nasilja i koristiš se jeftinom psihologijom da opravdaš tu činjenicu te među forumskim pukom tražiš odobravanje.

Jer što ti zapravo u riječi NE nije jasno?
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 22:03   #576
Quote:
House`s Mistres kaže: Pogledaj post
Men' se čini da ti nemaš baš ništa protiv seksualnog nasilja i koristiš se jeftinom psihologijom da opravdaš tu činjenicu te među forumskim pukom tražiš odobravanje.
Pogresno ti se cini

Quote:
House`s Mistres kaže: Pogledaj post
Jer što ti zapravo u riječi NE nije jasno?
Sta tebi nije jasno u zenskom ponasanju opisanom naveliko u ovoj temi, te brojnim primjerima takvoga ponasanja kojeg su razni forumasi naveli, ne samo ja ?

Mozda ne bi bilo lose procitati temu prije komentarisanja
orhidej107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 22:17   #577
Previše postova za čitanje trenutno, odgovaram na ovo citirano i na sam naslov teme a ne na kompletnu temu i sve ostale komentare drugih forumaša.

Iz tvog posta gore ja sam iščitala da smatraš da žensko NE, u kontekstu seksualnih pokušaja, nije uvijek NE.
Da i ne su vrlo jednostavne i razumljive riječi i ne vidim razlog da se čitaju između redaka.
Nije se jednom dogodilo da oni koji ne shvaćaju riječ NE i zamjenjuju je s riječima možda i da, završavaju kao prijestupnici.

Jer i kad je žena nesigurna pa kaže ne,
i kad ni sama ne zna kaj hoće pa kaže ne,
i kad se boji da ne ispadne laka pa kaže ne,
to je i dalje - ne.
Svi ti razlozi su legitimni i daju joj pravo na njeno NE.

Neke stvari u životu ipak jesu crno-bijele i doslovne.
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 22:23   #578
Pa i nije uvijek ne. Kao što ni mnoge druge stvari često nisu ono što je izrečeno.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 22:25   #579
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Pa i nije uvijek ne. Kao što ni mnoge druge stvari često nisu ono što je izrečeno.
Nisu ali kod mnogih drugih stvari ne postoji opasnost od onoga što se može dogoditi ako se izrečeno krivo shvati ili izignorira
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 22:27   #580
Quote:
House`s Mistres kaže: Pogledaj post
Previše postova za čitanje trenutno, odgovaram na ovo citirano i na sam naslov teme a ne na kompletnu temu i sve ostale komentare drugih forumaša.

Iz tvog posta gore ja sam iščitala da smatraš da žensko NE, u kontekstu seksualnih pokušaja, nije uvijek NE.
Da i ne su vrlo jednostavne i razumljive riječi i ne vidim razlog da se čitaju između redaka.
Nije se jednom dogodilo da oni koji ne shvaćaju riječ NE i zamjenjuju je s riječima možda i da, završavaju kao prijestupnici.

Jer i kad je žena nesigurna pa kaže ne,
i kad ni sama ne zna kaj hoće pa kaže ne,
i kad se boji da ne ispadne laka pa kaže ne,
to je i dalje - ne.
Svi ti razlozi su legitimni i daju joj pravo na njeno NE.

Neke stvari u životu ipak jesu crno-bijele i doslovne.
Ne bih ponovo da ulazim u dublju diskusiju jer sve se vec pricalo na temi o ovome sto pises, i tema nije uopste o tome da kada zena pred sam cin seksa kaze ne, ne treba stati, jer to onda jeste krivicno djelo i seksualno nasilje.

Ima milion malih koraka dok se dodje do pred sam cin seksa, i ako zena jeste nesigurna, ne zna sta hoce, boji se da ne ispadne laka i slicno, nema potrebe da muskarac koji to vidi odustane i pobjegne na prvo ne
orhidej107 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:02.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger