Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Pogledaj rezultate ankete: Dali postoje muško-ženska prijateljstva?
Da. Zašto ne??? 864 53.70%
Ne. 311 19.33%
Ne ona prava. 434 26.97%
Glasovatelji: 1609. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2017., 09:04   #4501
Quote:
Orak kaže: Pogledaj post
kad skužiš da te netko hoće a i dalje ga držiš uz sebe al kao frenda, fol
makni se i bok

ak se ohladi i ak ste si tako neizbježni za bit u životu kao prijatelji, bit ćete
al makni se
nije fer, prljavo je
Da, nije fer. Apsolutno se treba maknuti čim skužiš da bi netko htio nešto više s tobom, a ti s njim ne. Jer svakim novim susretom samo mu ložiš nadu da će nešto možda ipak bit između vas. A znaš da neće.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 09:31   #4502
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
Da, nije fer. Apsolutno se treba maknuti čim skužiš da bi netko htio nešto više s tobom, a ti s njim ne. Jer svakim novim susretom samo mu ložiš nadu da će nešto možda ipak bit između vas. A znaš da neće.
lijepo rečeno.
iako drugu stranu neće manje boliti, ali tako je fer i pošteno.
Kapo O'makine is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 12:25   #4503
Quote:
Mali Kapo kaže: Pogledaj post
lijepo rečeno.
iako drugu stranu neće manje boliti, ali tako je fer i pošteno.
hvala ti.

Neće manje boljeti ali bolje je kad netko zna na čemu je. Ne treba produljivati muke.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 12:32   #4504
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
hvala ti.

Neće manje boljeti ali bolje je kad netko zna na čemu je. Ne treba produljivati muke.
samo ljudi koji su upoznali bol i vode računa o drugim dušama razmišljaju tako.


Kapo O'makine is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 13:28   #4505
Gotovo nikad ne.
Alist is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 15:09   #4506
Da, za sada verujem u to.
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2018., 09:37   #4507
Imam vec dugo problem sa curom i njenim najboljim muskim prijateljem.

Sa curom cu uskoro 2 godine, a ona se sa njim zna kojih 7 godina i jako su povezani. Ne vidaju se cesto, kojih 3 puta na godinu, no ja sam za njega saznao slucajno u razgovoru sa njom nakon 8 mjeseci veze i do tada su se razgovarali svaki dan preko fejsa.

Problem je sto oni nisu obicni prijatelji nego su se oduvijek razgovarali o problemima i tjesili i bili jedno uz drugoga, rekla mi je cura da oni nikad nisu imali zajednicke prijatelje ili zajednicke hobije, nego se samo tako desilo i da ne mogu razgovarati o obicnim stvarima, nego su tu jedno uz drugo da pricaju o problemima. Cini se ko da je gej osoba, no pokusavao je imati par cura, ali nije mu nikad uspjelo. Ispitivao je moju curu da mu da savjete oko cura i pricao joj o svakakvim svojim problemima, a i ona je znala pricati njemu o meni. No nakon tih 8 mjeseci veze smo imali duge razgovore i ona je konacno popustila i rekla da nece govoriti o svojim problemima sa njime i da ce smanjivati pricanja posto su pricali svaki dan sto mi je skroz cudno da prica sa drugim muskim svaki dan kad samnom takoder prica svaki dan.

Sad nakon godinu dana, oni se cuju svaka 3/4 dana, ali on nju uvijek trazi da se nađu kad on ima neki problem u zivotu i ona je uvijek uz njega i tjesi ga.
Uredu mi je ako ga tu i tamo utjesi i da mu ona nije centralna osoba za probleme i savjete, no polagano uvidam da je, on ju zove za svaki svoj problem i trazi ju za savjete, savjete za dejtanje sa curama, pa za njegove zivotne probleme, probleme sa faksom... On ima puno prijateljica, no nekako je uvijek moja cura ta frendica koju odabere da joj isprica svoje probleme.

Prije par dana je promijenila plocu i rekla mi je da su joj prijatelji jako vazni i da zeli njega u zivotu. Davno prije je rekla da smo joj prijatelji i ja na istoj razini, da smo svi jednaki i to mi je govorila vec par puta i kada sam ju upitao zasto, jako je cvrsto stajala oko tog argumenta. No prije par dana kaze da joj on nije toliko bitan. Nikako se ne mogu sloziti sa cinjenicom da sam isti ko i on, ipak sam joj decko.

U vezi se osjecam nesigurno, odnosno da ima njega kao drugog muskog sa kojim takoder moze razgovarati o problemima i koji ju zna utjesiti i koji je uvijek uz nju i ona uz njega. Priznala mi je kada jos nisam znao za njega da je ona njemu znala govoriti o problemima prije nego ih je rekla meni i da ju je on znao dobro utjesiti. Vidio sam njegove poruke i uvijek se najvise potrudi da ju utjesi, a imam osjecaj da preuzima moju ulogu jer bi ja trebao biti taj koji ju cuva i tjesi.

Također mi je rekla da bi ona htjela imati njega za cijeli zivot jer ne zeli prekidati dugo prijateljstvo, ali da bi takoder htjela da moze sa njim razgovarati o problemima u svome zivotu nakon sto ih prvo meni kaze, da dobije alternativni savjet, no ne o temama o nasoj vezi i meni, nego o ostalim njezinim zivotnim problemima, faksu, obitelj i ostalo.

Ne shvacam zas joj je bitno da ima njega da joj dodatno i on da savjet i da ju utjesi kad ima mene i ima 3 najbolje frendice koje su uvijek uz nju i uvijek joj pomognu oko problema. Rekla je da se uvijek meni prvome jada, no onda da bi htjela imati njega kasnije za alternativni savjet, kak da ne vjeruje mojim savjetima ili kao da su njegovi savjeti bolji.

Dosta smo se svađali oko tog i par problema, zna biti ponekad dosta tvrdoglava i ne shvaca kada netko sa njom flerta, a i na pocetku veze je bio jos jedan decko sa kojim sam se natjecao da ju osvojim, paralelno je i sa njim dejtala i imali smo jako puno problema jer je kasnije njega htjela za prijatelja i jedva ga se je rjesila. Veza nam je postala dosta krhka u zadnje vrijeme i u par trenutaka je rekla da zeli da ju prihvatim takva kakva je i da ne zeli smanjivati prijateljstvo sa njime, a ja sam joj rekao da zelim da i mene shvati, te je također dala do znanja da bi birala njega nego mene ako bi ja i dalje imao taj zahtjev da ne prica sa njim o problemima nego normalno, odnosno da bi morali prekinuti. Sto je skroz cudno i ocito joj vise znaci nego ja.
Nemam problema sto mi cura ima prijatelja, no imam problem sto ju on tjesi i sto ona njega tjesi i sto se uvijek razgovaraju o problemima, a ne mogu samo normalno pricati i on je njoj jako bitan jer je sama rekla da to dobri prijatelji rade, no ta bliskost se kosi sa time da sam ja njezin decko.

Upoznao sam se sa njim jednom na kratko vrijeme, no nije mi se bas svidio posto su cura i on stalno razgovarali i ko da joj je tada samo on bio bitan. A kada sam joj rekao za taj problem, ona je samo rekla da pretjerujem i da su samo pricali.

Svaka pomoc je dobro dosla, hvala
mardex5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2018., 09:45   #4508
Ako neko moze dati neki savjet, puno bi znacilo
mardex5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2018., 11:02   #4509
Da, ako su oboje neprivlačni!
Ax-AlO is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2018., 12:21   #4510
Evo ja ću ti dati savjet: prestani projicirati svoju nesigurnost na djevojku i njenog prijatelja. Ovakvim stavom samo ćeš ju ohladiti i odbiti od sebe, ne možeš niti smiješ kontrolirati njen život, niti možeš, ako je išta u razvoju to spriječiti. Da je željela nešto s njim to bi već i realizirala. Unatoć opće uvriježenom mišljenju muško-ženska prijateljstva postoje bez da postoje kalkulacije tko će koga odvesti u krevet.
Ne znam zašto ti je to tako teško prihvatiti ali prihvati to. I nemoj slučajno postavljati neke ultimatume jer ćeš ostati sam.
Ne ponašaj se kao nesigurno, uvrijeđeno derište. Jedino što stoji između vas dvoje si ti sa takvim razmišljanjem.
__________________
Just take the moment, don't waste another life
Just take your worries, We'll trade it for the night
AnaisNin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2018., 12:23   #4511
Quote:
mardex5 kaže: Pogledaj post
Imam vec dugo problem sa curom i njenim najboljim muskim prijateljem.

Sa curom cu uskoro 2 godine, a ona se sa njim zna kojih 7 godina i jako su povezani. Ne vidaju se cesto, kojih 3 puta na godinu, no ja sam za njega saznao slucajno u razgovoru sa njom nakon 8 mjeseci veze i do tada su se razgovarali svaki dan preko fejsa.

Problem je sto oni nisu obicni prijatelji nego su se oduvijek razgovarali o problemima i tjesili i bili jedno uz drugoga, rekla mi je cura da oni nikad nisu imali zajednicke prijatelje ili zajednicke hobije, nego se samo tako desilo i da ne mogu razgovarati o obicnim stvarima, nego su tu jedno uz drugo da pricaju o problemima. Cini se ko da je gej osoba, no pokusavao je imati par cura, ali nije mu nikad uspjelo. Ispitivao je moju curu da mu da savjete oko cura i pricao joj o svakakvim svojim problemima, a i ona je znala pricati njemu o meni. No nakon tih 8 mjeseci veze smo imali duge razgovore i ona je konacno popustila i rekla da nece govoriti o svojim problemima sa njime i da ce smanjivati pricanja posto su pricali svaki dan sto mi je skroz cudno da prica sa drugim muskim svaki dan kad samnom takoder prica svaki dan.

Sad nakon godinu dana, oni se cuju svaka 3/4 dana, ali on nju uvijek trazi da se nađu kad on ima neki problem u zivotu i ona je uvijek uz njega i tjesi ga.
Uredu mi je ako ga tu i tamo utjesi i da mu ona nije centralna osoba za probleme i savjete, no polagano uvidam da je, on ju zove za svaki svoj problem i trazi ju za savjete, savjete za dejtanje sa curama, pa za njegove zivotne probleme, probleme sa faksom... On ima puno prijateljica, no nekako je uvijek moja cura ta frendica koju odabere da joj isprica svoje probleme.

Prije par dana je promijenila plocu i rekla mi je da su joj prijatelji jako vazni i da zeli njega u zivotu. Davno prije je rekla da smo joj prijatelji i ja na istoj razini, da smo svi jednaki i to mi je govorila vec par puta i kada sam ju upitao zasto, jako je cvrsto stajala oko tog argumenta. No prije par dana kaze da joj on nije toliko bitan. Nikako se ne mogu sloziti sa cinjenicom da sam isti ko i on, ipak sam joj decko.

U vezi se osjecam nesigurno, odnosno da ima njega kao drugog muskog sa kojim takoder moze razgovarati o problemima i koji ju zna utjesiti i koji je uvijek uz nju i ona uz njega. Priznala mi je kada jos nisam znao za njega da je ona njemu znala govoriti o problemima prije nego ih je rekla meni i da ju je on znao dobro utjesiti. Vidio sam njegove poruke i uvijek se najvise potrudi da ju utjesi, a imam osjecaj da preuzima moju ulogu jer bi ja trebao biti taj koji ju cuva i tjesi.

Također mi je rekla da bi ona htjela imati njega za cijeli zivot jer ne zeli prekidati dugo prijateljstvo, ali da bi takoder htjela da moze sa njim razgovarati o problemima u svome zivotu nakon sto ih prvo meni kaze, da dobije alternativni savjet, no ne o temama o nasoj vezi i meni, nego o ostalim njezinim zivotnim problemima, faksu, obitelj i ostalo.

Ne shvacam zas joj je bitno da ima njega da joj dodatno i on da savjet i da ju utjesi kad ima mene i ima 3 najbolje frendice koje su uvijek uz nju i uvijek joj pomognu oko problema. Rekla je da se uvijek meni prvome jada, no onda da bi htjela imati njega kasnije za alternativni savjet, kak da ne vjeruje mojim savjetima ili kao da su njegovi savjeti bolji.

Dosta smo se svađali oko tog i par problema, zna biti ponekad dosta tvrdoglava i ne shvaca kada netko sa njom flerta, a i na pocetku veze je bio jos jedan decko sa kojim sam se natjecao da ju osvojim, paralelno je i sa njim dejtala i imali smo jako puno problema jer je kasnije njega htjela za prijatelja i jedva ga se je rjesila. Veza nam je postala dosta krhka u zadnje vrijeme i u par trenutaka je rekla da zeli da ju prihvatim takva kakva je i da ne zeli smanjivati prijateljstvo sa njime, a ja sam joj rekao da zelim da i mene shvati, te je također dala do znanja da bi birala njega nego mene ako bi ja i dalje imao taj zahtjev da ne prica sa njim o problemima nego normalno, odnosno da bi morali prekinuti. Sto je skroz cudno i ocito joj vise znaci nego ja.
Nemam problema sto mi cura ima prijatelja, no imam problem sto ju on tjesi i sto ona njega tjesi i sto se uvijek razgovaraju o problemima, a ne mogu samo normalno pricati i on je njoj jako bitan jer je sama rekla da to dobri prijatelji rade, no ta bliskost se kosi sa time da sam ja njezin decko.

Upoznao sam se sa njim jednom na kratko vrijeme, no nije mi se bas svidio posto su cura i on stalno razgovarali i ko da joj je tada samo on bio bitan. A kada sam joj rekao za taj problem, ona je samo rekla da pretjerujem i da su samo pricali.

Svaka pomoc je dobro dosla, hvala
Imaš problem ako ona može sa drugima pričati o problemima, a sa tobom ne može. U tome slučaju joj je ta osoba moguće i dosta više od prijatelja. Je li to zbog manjka povjerenja u tebe, je li to zbog činjenice da te to smeta, a u principu se radi o osobi koja je njoj bitna, to samo ti možeš znati. A ako ne znaš, nek ispljune to pred tebe.
Zonozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2018., 14:09   #4512
Koliko ta cura ima problema kad o svojim problemima priča svaki dan?
Problemi na poslu, problemi na faksu, problemi, problemi, problemi.

Mislim da ti je veći problem to što ti cura ima toliko problema nego s kim ih dijeli.

Osim ako nemate 19 pa je problem to što je Ivona na predavanju sjela pored Marka, a ne pored nje.
__________________
Njegovi udovi su godišnja doba, njegovi zglobovi mjeseci i polumjeseci, njegova stopala dani i noći, njegove kosti su zvijezde, njegovo meso su oblaci.

BBast is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2018., 20:31   #4513
Quote:
BBast kaže: Pogledaj post

Osim ako nemate 19 pa je problem to što je Ivona na predavanju sjela pored Marka, a ne pored nje.

Mirišem lesbian-dramu.
Frances - Sheep is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2018., 21:02   #4514
ja imam tri bliske prijateljice. s jednom sam nešto dogovarao u troje (al ne s te druge dvije), ja sam na tome inzistirao nije uspjelo i nije nam pokvarilo odnos, druga me pitala bi li joj napravio dijete ili bar donirao spermu, nisam pristao i dalje smo prijatelji, s treću sam davnih dana pokušao barit na tulumu, ni s njoj ništa nije bilo i dalje smo prijatelji... izgleda da muško-ženska prijateljstva funkcioniraju ako pokušaš i budeš odbijen...
nezovemsebojan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2018., 21:57   #4515
Men treba neki gadan turn off da budem sa ženskom osobom prijatelj.

Doduše sa jednom bivšom sam ostao u super odnosima nakon prekida, ali to je do toga što smo uvijek bili prijatelji.

Moguće je, kako da ne, ali u mojem slučaju u iznimnim situacijama.
Zonozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2018., 09:39   #4516
Quote:
Frances - Sheep kaže: Pogledaj post
Mirišem lesbian-dramu.
Ma ne, njoj je Marko prijatelj iz djetinjstva kojeg je zapostavila na faksu i našla novu BFF, ali se ovo dvoje upoznalo i skompali #televisapresenta
__________________
Njegovi udovi su godišnja doba, njegovi zglobovi mjeseci i polumjeseci, njegova stopala dani i noći, njegove kosti su zvijezde, njegovo meso su oblaci.

BBast is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2018., 10:23   #4517
Quote:
Zonozz kaže: Pogledaj post
Imaš problem ako ona može sa drugima pričati o problemima, a sa tobom ne može. U tome slučaju joj je ta osoba moguće i dosta više od prijatelja. Je li to zbog manjka povjerenja u tebe, je li to zbog činjenice da te to smeta, a u principu se radi o osobi koja je njoj bitna, to samo ti možeš znati. A ako ne znaš, nek ispljune to pred tebe.
This. Mislim da tu nije problem spol već možda vaš odnos tako da se ne bih složila sa dijelom da joj je ta osoba više od prijatelja.
S tim dečkom se zna puno duže nego s tobom, prošli su puno toga i ne bi bilo uredu da joj stavljaš veto na takav odnos. Zapravo, trebao bi biti sretan jer ti djevojka ima tako dobrog prijatelja jer, kako je netko rekao, da je htjela nešto s njim, to bi se već ispunilo.

Naravno, uvijek možeš uzet u obzir i opciju da te djevojka ne želi zamarati svojim tim problemima već želi vrijeme s tobom provest što pozitivinije, a njemu ispucat negativu. Možeš možda igrat na tu kartu, da želiš sve njeno, i loše i dobro, bla bla, pa tako još više izgradit povjerenje, a ne izravno ili bilo kako pokazat da smatraš tog lika problemom.
Lilolilu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2018., 10:52   #4518
Ako cura ima poštovanja prema svojoj prošlosti (i.e. neće ju škartati zato jer joj je sadašnji rekao da mu ne paše) onda se to neeee čini. Ono, iako ste zajedno, nisi ti taj koji će kao u 1984. imati pravo i ovlast od nje tražiti da rewritea svoju prošlost i odnose sa ljudima koje je imala prije tebe. To može samo jako loše završiti.
Zonozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2018., 11:22   #4519
Moguća su MŽ prijateljstva, zašto i ne bi bila?! Jest da uglavnom ide svaki puta na neki poseban, specifičan, način da ispadne tako na kraju. Ili je netko bio i drugačije zainteresiran, pa se zadovoljio manjim, ili su kontakti uspostavljeni posve drugim kanalima i razlozima, ali je bitno da je dvoje ljudi kliknulo, povezalo se, posve isto kao i s istospolnim prijateljima. Mislim da i nije nešto osobito važno što netko želi, ili nekada jest želio i više, ako su odnosi jasni i iskreni. Nije to jedini ljudski odnos gdje netko posve svjesno pristaje i na manje, zadovoljava se manjim, bolje nego li da nema nikakvog odnosa.
Pisala sam već kako imam muškog prijatelja s kojim igram šah redovito u klubu, a istovremeno i razgovaramo o mnogo čemu. On nikada nije krio da bi želio i puno više, kao i da uvijek ima još nekoga, kao niti ja, da bi i on mogao doći u obzir i za puno više, samo da već nemam nekoga s kojim sam posve zadovoljna. Naprosto mi je zanimljiv, duhovit, elokventan i jako pametan, pa je pravo zadovoljstvo s vremena na vrijeme ukrstiti um s njegovim. Čuti iskrene poglede "s druge strane", bistriti MŽ odnose s nekim kome mogu baš sve reći što mi padne na pamet, pitati, kritizirati, špekulirati.
Malo je teže objasniti zašto mi treba još netko, osim muža, za takvo što, ali vjerujem da partner ipak izaziva i neke druge obzire i osjećaje, a koji priječe raspravu u ovakvom posve hladnom i analitičkom tonu. Međutim, kada bi iz bilo kog razloga došla u situaciju da moram izabrati, ne bih imala nikakvih dilema da taj prijatelj gubi. I zahvalna sam mužu što tako nešto nikada nije potegao niti u šali.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2018., 11:34   #4520
Quote:
mardex5 kaže: Pogledaj post
Nemam problema sto mi cura ima prijatelja, no imam problem sto ju on tjesi i sto ona njega tjesi i sto se uvijek razgovaraju o problemima, a ne mogu samo normalno pricati i on je njoj jako bitan jer je sama rekla da to dobri prijatelji rade, no ta bliskost se kosi sa time da sam ja njezin decko.

Upoznao sam se sa njim jednom na kratko vrijeme, no nije mi se bas svidio posto su cura i on stalno razgovarali i ko da joj je tada samo on bio bitan. A kada sam joj rekao za taj problem, ona je samo rekla da pretjerujem i da su samo pricali.

Svaka pomoc je dobro dosla, hvala
Mislim da tu nema dobrog savjeta. Tebe taj odnos zaista smeta, a njoj je očito zaista potreban i važan. To je klasična priča o kamenčiću u inače perfektnim cipelama, i nije puno različita od stotinu "raloga" i "ali" koji postoje u skoro savršenim odnosima. Ona je rekla što bi po svemu sudeći izabrala ako bude morala birati, i jedino je na tebi da procijeniš možeš li sretno živjeti s tim, ili možda ne. Mijenjati je nećeš, a i bilo bi loše da pokušavaš, jer naprosto to ne uspijeva na pravi način.
Da je problem u čemu što ona ne može mijenjati, lakše bi prihvatio, ali ovako ti se čini da ona neće nešto učiniti za vas, što ti je teže prihvatiti. Možeš, mislim, samo te dvije opcije izjednačiti u svojoj glavi, pokušati razmišljati da je to nešto što naprosto dolazi u paketu s njom, pa procijeniti sviđa li ti se paket, je li onaj koji želiš za stalno, koji te može usrećiti dovoljno, ili možda nije.
Kao što ona ima pravo na štošta, tako i ti imaš pravo odlučiti da li ti sve to odgovara, odnosno je li ti prihvatljivo sve ponaosob. Znam da svi imamo problem s procjenom čega "skoro savršenog", ali tako to ide u životu, nije bez vraga u tim slučajevima ono "skoro" ispred savršenog.
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:10.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger