Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.05.2017., 12:34   #81
Quote:
krivo si mislio, sve navedeno je samo simptom - uzrok je kao sto sam napisao. zasto ste bombardirani? da nije mozda zato jer je zapadu dosadilo gledati kako zapocinjete jos jedan rat a sve temeljeno na mitovima? upali ste na kosovo i porazeni ste, to sto ste 500 godina proveli pod turcima ne znaci da je kosovo sad vase i da je u redu sagraditi par manastira pa temeljem toga ubijati lokalno vecinsko stanovnistvo.
Iako je nasa politika prema Kosovu dugo dugo bila pogubna i retardirana, ova izjava je koncentrat besmisla. Prosto ne znam od cega da pocnem. Evo na primer, o tebi su Srbi '91 bili u pravu kada su govorili da Knin nije hrvatski? To sto je to bila neka hrvatska prestonica u srednjem veku vam ne daje za pravo da je on sad vas i da se moze proterati vecinsko stanovnistvo?

Quote:
kod nas nema napretka, tek sad krece. no to je ono kaj sam pisao, mi imamo standard i infrastrukturu, ne krecemo od nule.
Aha, sad krecete, ekstra, srecno Sto bolje vama to bolje i celom regionu.
Defke is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 12:37   #82
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
kod nas nema napretka, tek sad krece. no to je ono kaj sam pisao, mi imamo standard i infrastrukturu, ne krecemo od nule.
ček , zar nije sve srušeno u ratu, a ne to su ipak krajevi gdje su mahom živjeli Srbi i koji su bili 'prepuni' industrije, a onda su oni sami sebe 'oslobodili'.od imovine i života.
dragobrat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 12:41   #83
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
Iako je nasa politika prema Kosovu dugo dugo bila pogubna i retardirana, ova izjava je koncentrat besmisla. Prosto ne znam od cega da pocnem.
tebi mozda, ostatku svijeta ima smisla.

Quote:
Evo na primer, o tebi su Srbi '91 bili u pravu kada su govorili da Knin nije hrvatski? To sto je to bila neka hrvatska prestonica u srednjem veku vam ne daje za pravo da je on sad vas i da se moze proterati vecinsko stanovnistvo?
zamjena teza. milosevic je prodavao mitove o srbima naseljenima u vojnu krajinu koji su spasili europu od turaka. stvarnost kaze da je srbija 5 stoljeca bila pod turcima, da nisu na tom podrucju bili srbi nego vlasi (dekret cara dusana o zabrani sklapanja braka s vlasima). no temeljem tih mitova milosevic je organizirao okupaciju i opusao proglasiti nekakvu sao krajinu.

o kakvom protjerivanju pises? pa milosevic je pozvao srpsko stanovnistvo da se povuce, hrvatska vojska se bavila cetnicima i jna.

Quote:
Aha, sad krecete, ekstra, srecno Sto bolje vama to bolje i celom regionu.
nista 'region', bosna nije drzava, srbija nema love za nase proizvode i usluge.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 12:43   #84
Quote:
dragobrat kaže: Pogledaj post
ček , zar nije sve srušeno u ratu, a ne to su ipak krajevi gdje su mahom živjeli Srbi i koji su bili 'prepuni' industrije, a onda su oni sami sebe 'oslobodili'.od imovine i života.
moze neka poveznica na tvrdnju da su srbi liseni imovine i zivota? u hrvatskoj nikad nisu zivjeli srbi, etnicka pripadnost je bitna samo mitomanima, oni koji su nakon proglasenja hrvatske samostalnosti uzeli oruzje u ruke to su samo domaci teroristi.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 12:54   #85
Quote:
zamjena teza. milosevic je prodavao mitove o srbima naseljenima u vojnu krajinu koji su spasili europu od turaka. stvarnost kaze da je srbija 5 stoljeca bila pod turcima, da nisu na tom podrucju bili srbi nego vlasi (dekret cara dusana o zabrani sklapanja braka s vlasima). no temeljem tih mitova milosevic je organizirao okupaciju i opusao proglasiti nekakvu sao krajinu.
Kakve veze ima Car Dusan sa bilo cime, kada u njegovo vreme Srba (odnosno pravoslavaca) i nema u Hrvatskoj?
Sta god da su poreklom, pravoslavno stanovnisto u Hrvatskoj sebe smatra Srbima vec par stotina godina.
Svi narodi na ovim prostorima su genetski manje vise ista mesavina svega i svacega, a nacionalna svest je nesto sto postoji tek par vekova.
Defke is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 13:10   #86
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
slazem se, svaki komentar je suvisan ali ipak moram dodati:


i pored svih dostupnih pokazatelj kud vodi srpska mitomanija, bilo da je rijec o gospodarstvi bilo zelji doslovno svih da se maknu od srbije - vi i dalje uzivate u manjim placama nego sto su u ruminjskoj i bugarskoj? sta pokusavate dobiti tim besmislenim svojatanjem tudjeg?
Te gluposti je pisao komunjara i patrizanski pisac Dobrica Ćosić da bi se dodvorio komunističkim vlastimai, a to dodvoravanje je išlo tako što je radio na štetu sopstvenog naroda.

Kad je umro drug Tito i kad je sistem počeo da se raspada, Dobrica Ćosić je onda preko noći postao nacionalista.
Sačuvaj me bože od takvih nacionalista!
Rukma Vimana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 14:13   #87
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
Taj rast je naravno daleko manji nego sto bi trebalo, zahvaljujuci citavom nizu retardiranih poteza, ali Hrvatska nije u nekoj poziciji da deli lekcije tu.
Naravno da je, RH je svjetlosnim godinama daleko od vas.
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
Postoji izvor koji pominje Srbiju za vreme Caslava sa granicom na Vrbasu.
Zamolio bih te da mi daš taj izvor.
Koji priča o Srbiji na Vrbasu u vrijeme Časlava. Hvala.
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
To je verovatno period od par godina. Opet, pomenuo sam da je to nesto sto 99% Srba i ne zna niti se period pre Nemanjica previse izucava.
Ti to pretvaras u tvrdnju da Srbi prisvajaju Banja Luku kroz citav srednji vek.
Naravno da ju prisvajate.
Tvrdite da je Bosna srpska, a po vama je nakon Časlava Bosna od Vrbasa do Drine (iako je ista par km oko Sarajeva).
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
Kao sto rekoh, prstohvat istine, i dve kante subjektivnosti, predrasuda i mrznje.
Opet ad hominem?
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
Ja se ogradjujem u svakoj prilici.
Koliko se ograđuješ se najbolje vidi tu, gdje veličaš Srbiju do Vrbasa
Da stvar bude bolja, nemaš pojma o čemu pričaš, nemaš pojma o kojim se izvorima radi, ali što će tebi "neki Hrvat" popovat
Ajd molim te, odgovori na pitanja gore.
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
Ima sedamdeset mojih postova gde sustinski izjednacavam cetnike i ustase, dok su po tebi ustase folklorno drustvo. U tvojim stavovima nema s od samokriticnosti.
Ustaše su debela manjina u HR, sve njihove zločine treba osuditi.
Nigdje nisam vidio da ti osuđuješ zločine četnika (Prozor, Foča, dugačka je lista), kao ni genocid kojeg su Srbi napravili u zadnjem ratu.
Često imaš stav "mir, mir, ni'ko nije kriv", a kad te stisnu, onda pričaš o srpskim (a i svojim osobnim) žrtvama za ww2.
Dakle, nema ni o od ograde.
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
Muslimani su ti mitomani, Albanci su ti mitomani, o Srbima da ne pricam, oni su valjda najgori.
Zašto misliš da vrijeđam Albance ?
Vi imate mitove od srpske Banja Luke (inače to znači Banska Livada, ako nisi znao), do Srbije od Tokija do Milwaukee-ja.
Muslimani imaju mitove o islamu prije islama, bogumilima i slično.

Zašto vas ne bi ismijavao?
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
Samo Hrvati nosioci istine, svugde i svuda.
Ne. Hrvatska povijest je minimalistička i trpi ovakve kretenizme, a ne bi trebala.
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
Prakticno isti stav koji imaju mitomani sa Krstarice samo sa obrnutim ulogama.
Je, sad sam još i Srbin
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
Za svaku sramotu u Hrvatskoj istoriji imas opravdanje. Ako je srpsko selo pobijeno, 'ma mora da su provocirali pa su zasluzili',
Gdje sam ovo napisao ?
Pričao si o tvojoj rodbini, o visokoj količini smrtnosti u istoj, pa si naglasio da su svi bili i jako politički aktivni.
Jbg. je ružno za reć, ali nije neki problem zbrojit 2 i 2.
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
ustase prakticno nisu ni postojale nego to bilo 200 nekih likova iz Italije
Ovo je istina.
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
i ostalo Muslimani.
Ovo nije.
Muslimani su činili 52% ustaša u BiH, ne sve.
U kraju između rijeke Bosne i Drine su muslimani bili skoro 100% ustaša (iznimka su granična sela poput Orašja, te neke enklave poput Vareša), jer jednostavno katolika nije ni bilo.
Ili ti tvrdiš da su do 1945 Goražde i Srebrenica bili 100% katolički?
Također, u ostalih 2/3 BiH su muslimani imali visoke pozivije, velikih župana i slično, čak i u krajevima s hr. većinom (npr. Mostar) jer su Ustaše željeli dobiti muslimansku podršku (a i imali su ju).
Što je od ovog netočno?

To je onaj tvoj recept, jedna poluistina, sto laži ?
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
Ti ih eksploatises, ja ti kazem da si provaljen.
Prijavi moderaturi.
Reci da se podlo držim pravila i da me zato treba kazniti
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
Kad otvoris oci, kasce ti se samo.
Ne, poceo sam sa ad hominemom kada si napisao ovu hrpu gluposti kao odgovor na temi sta se uci po srpskim skolama:
Ti si se posle uhvatio glupe mape (besmislenost te rasprave sam vec objasnio gore), kao da ona dokazuje ostala lupetanja ovde.
I opet.
Dao sam udžbenike od kuda je ta karta.

Dakle totalni on topic.
Ti si to otpilio rekao da toga nema, nisi dao niti jedan jedini dokaz i nastavio pljuvati po meni.
Alo ?

@7nationarmy, Srbe/Vlahe/Pravoslavce su na područje HR doveli Turci, a ne Austrijanci. Da nije tako ne bi se granice srpskog naseljavala podudarale s plimom Otomana, VKK linijom.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 14:25   #88
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
Kakve veze ima Car Dusan sa bilo cime, kada u njegovo vreme Srba (odnosno pravoslavaca) i nema u Hrvatskoj?
ti reci meni zasto je donio dekret po kojem srbin ne smije sklopit brak s vlasima.

Quote:
Sta god da su poreklom, pravoslavno stanovnisto u Hrvatskoj sebe smatra Srbima vec par stotina godina.
zanimljivo obzirom da srpska pravoslavna crkva ne postoji par stotina godina, pises gluposti.

Quote:
Svi narodi na ovim prostorima su genetski manje vise ista mesavina svega i svacega, a nacionalna svest je nesto sto postoji tek par vekova.
opet glupost i nadam se da vas ne uce to u skoli.

Quote:
Rukma Vimana kaže: Pogledaj post
Te gluposti je pisao komunjara i patrizanski pisac Dobrica Ćosić da bi se dodvorio komunističkim vlastimai, a to dodvoravanje je išlo tako što je radio na štetu sopstvenog naroda.

Kad je umro drug Tito i kad je sistem počeo da se raspada, Dobrica Ćosić je onda preko noći postao nacionalista.
Sačuvaj me bože od takvih nacionalista!
ma pusti sad to, tako je milosevic bio 'slobo, slobodo' dok mu je islo, cim je propao odjednom je postao propalica i izdajica koji nije uspio u naumu ostvarenja onog sto je garasanin napisao. to je uvijek ista spika s istoka, kakti antifasizam i partizanski pokret a kako brzo se puste brade kad treba prilagodit ideologiju u sloveniji, hrvatskoj, bosni i kosovu. cudo da crna gora nije gorila.

Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
@7nationarmy, Srbe/Vlahe/Pravoslavce su na područje HR doveli Turci, a ne Austrijanci. Da nije tako ne bi se granice srpskog naseljavala podudarale s plimom Otomana, VKK linijom.
znam, pisem sto mi je rekao kolega s fakulteta - srbin, da su srbi obranili europu od turaka i zato zasluzuju sao krajinu
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 14:33   #89
Quote:
Naravno da je, RH je svjetlosnim godinama daleko od vas.
Neistina.

Quote:
Zamolio bih te da mi daš taj izvor.
Koji priča o Srbiji na Vrbasu u vrijeme Časlava. Hvala.
DAI.

Quote:
Naravno da ju prisvajate.
Tvrdite da je Bosna srpska, a po vama je nakon Časlava Bosna od Vrbasa do Drine (iako je ista par km oko Sarajeva).
To ne znaci prisvajanje. I Bugarska je bila dotle u jednom periodu, da li je Bugari onda prisvajaju?

Quote:
Zašto misliš da vrijeđam Albance ?
Vi imate mitove od srpske Banja Luke (inače to znači Banska Livada, ako nisi znao), do Srbije od Tokija do Milwaukee-ja.
Muslimani imaju mitove o islamu prije islama, bogumilima i slično.
Ne znam kako da ti kazem, ali srpska Banja Luka nije mit, nego realnost i sadasnjost. Ne trebaju nam mape iz 10. veka za to.
Price koje ti pricas, Banja Luka hrvatski grad pod zagrebackim uticajem, u danasnje vreme, e to je mit.

Quote:
Opet ad hominem?
Konstatovanje cinjenica i tvoje metodologije. Ad hominem bi bio da kazem da to radis zato sto si sovinisticki debil i internet ratnik.

Quote:
Koliko se ograđuješ se najbolje vidi tu, gdje veličaš Srbiju do Vrbasa
Kako je to velicam, gde sam je pomenuo pre tebe? Ti ovde jedini drobis o istoj, po petnaesti put, 99% Srba ne zna mnogo o tom periodu i ne zanima ih.

Quote:
Gdje sam ovo napisao ?
Pričao si o tvojoj rodbini, o visokoj količini smrtnosti u istoj, pa si naglasio da su svi bili i jako politički aktivni.
Jbg. je ružno za reć, ali nije neki problem zbrojit 2 i 2.
Niko nije bio politicki aktivan, niti sam to naglasio, to je upravo ono sto govorim, trpanje reci u usta.
Ja sam rekao da su pobijeni, ti si rekao 'verovatno zato sto su bili okruzeni Hrvatima pa se kurcili'.
U sledecoj instanci, odjednom proglasavas za cinjenicu da sam ja naglasio da su bili ni manje ni vise nego 'jako politicki aktivni'. Samo da bi odbranio neodbranjivo. Eto dokle ide tvoja mrznja.
To je taj modus operandi, i ako tako tumacis i istorijske izvore, sve sto ovde pises ne vredi ni pisljivog boba.

I najjace mi je ovo 'gde sam to napisao' i onda prakticno napise upravo to. Ok je sto su pobijeni jer us prema tebi bili politicki aktivni. Sta ima da te napadam kada sam sebe pokopavas?

Quote:
Ovo je istina.
Nije. Jer da jeste:

Quote:
Ovo nije.
Muslimani su činili 52% ustaša u BiH, ne sve.
Ko je onda cinio preostalih 48%? Vidis kako sam sebe u dve recenice pobijas?

Quote:
U kraju između rijeke Bosne i Drine su muslimani bili skoro 100% ustaša (iznimka su granična sela poput Orašja, te neke enklave poput Vareša), jer jednostavno katolika nije ni bilo.
Ili ti tvrdiš da su do 1945 Goražde i Srebrenica bili 100% katolički?
Također, u ostalih 2/3 BiH su muslimani imali visoke pozivije, velikih župana i slično, čak i u krajevima s hr. većinom (npr. Mostar) jer su Ustaše željeli dobiti muslimansku podršku (a i imali su ju).
Što je od ovog netočno?
Ja nigde ne govorim da Muslimana nije bilo u ustasama, zna se vrlo dobro sta je hrvatsko cvijece. Ja kazem da ti negiras Hrvate u ustasama (ili minimalizujes na 200 nekih likova iz Italije), sto je nonsens.

Quote:
Prijavi moderaturi.
Reci da se podlo držim pravila i da me zato treba kazniti
Prijave su tvoj nacin delovanja. Kod mene ces jednostavno najverovatnije ipak ici na ignore. Inace se generalno trudim da ne upadam na teme na kojima vidim da postujes, ali ovde si upao odma posle mene pa nisam mogao da izignorisem.

Quote:
I opet.
Dao sam udžbenike od kuda je ta karta.
Dakle totalni on topic.
Ti si to otpilio rekao da toga nema, nisi dao niti jedan jedini dokaz i nastavio pljuvati po meni.
Alo ?
Karta je tacna za jedan kratak i za nas ne preterano bitan istorijski period.
Cak i da nije, ne dokazuje ostatak tvog posta, koji je i glavni razlog zbog koga sam odgovorio na isti. Jebe mi se cija je bila Banja Luka u mracno srednjem veku pre pojma nacija. Bitno je da se zna cija je danas .
Koristis jednu sitnu poluistinu da maskiras krupno lupetanje, i to traje vec pet strana.
I posle zasto da te stavim na ignore?

Zadnje uređivanje Defke : 08.05.2017. at 15:06.
Defke is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 14:39   #90
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
Neistina.
sto prije se suocite s cinjenicama i stvarnoscu to prije mozete i vi krenuti naprijed. doduse dok vam politika pise povijesne udzbenike, necete daleko.

Quote:
Jebe mi se cija je bila Banja Luka u mracno srednjem veku pre pojma nacija. Bitno je da se zna cija je danas .
bih povjerenik je austrijanac.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 14:56   #91
Quote:
znam, pisem sto mi je rekao kolega s fakulteta - srbin, da su srbi obranili europu od turaka i zato zasluzuju sao krajinu
Meni je jedan lik na letovanju, Hrvat, rekao da se Holokaust nije ni dogodio vec je jevrejsko masonska zavera. Da li to znaci da je to zvanican stav svih Hrvata?

Quote:
ti reci meni zasto je donio dekret po kojem srbin ne smije sklopit brak s vlasima.
Zato sto Vlaha ima u Srbiji. I dan danas, ne nekih fiktivnih po Hrvatskoj i Bosni kojih danas ni na jednom popisu nema, vec pravih Vlaha koji pricaju vlaski jezik i kazu za sebe da su Vlasi. Suludo je pricati o nekim posrbljenim Vlasima po Hrv. i BiH, kada su ti isti Vlasi u samoj Srbiji ocuvali identitet.
Zasto nije dao da se mesaju, ako je uopste tacna interpretacija tog dekreta, ko zna, cudna su i surovija vremena to bila.

Quote:
zanimljivo obzirom da srpska pravoslavna crkva ne postoji par stotina godina, pises gluposti.
Da, postoji malo duze od toga. Tacnije od dobijanja autokefalnosti pod Svetim Savom 1219.

Quote:
opet glupost i nadam se da vas ne uce to u skoli.
Glupost je misliti da je ijedan danasnji narod koji nije izolovan na ostrvu milenijumima genetski potpuno autentican. Jos je gluplje misliti da je tako nesto moguce na Balkan, gde nema ko nije prosao.
Defke is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 15:11   #92
Hrvati mogu da pričaju šta god hoće u vezi Srba i srpskog porekla, kao što su priče o Vlasima, Turcima, crvenim Hrvatima, popravoslavljenim Hrvatima, Albancima, Bugarima itd. ali jedna činjenica je jasna kao dan, a to je da su Srbi iz različitih krajeva genetski, kulturološki, jezički, po mentalitetu i po običajima puno bliži jedni drugima i pored određenih razlike nego što su Hrvati iz različitih krajeva međusobno bliski.

100 pota su sličniji u svakom smislu Srbi iz Vojvodine, Srbi sa Kosova, Srbi iz Hercegovine i Srbi iz Like, nego što su na primer Hrvati iz Podravine ili Zagorja u odnosu na Hrvate iz Hercegovine ili Boke Kotorske.

Hrvat iz Zagorja i Hrvat iz Hercegovine izvorno uopšte ne pričaju istim jezikom i ne bi se međusobno razumeli da nije uveden književni hrvatski jezik koji je zapravo srpski jezik (istočnohercegovački dijalekt).
Hrvat iz Zagorja i Hrvat iz Hercegovine osim što ne pričaju istim jezikom imaju i potpuno različit mentalitet, kulturu, životne navike, običaje i fizički i genetski se vrlo razlikuju.

Kod Hrvata iz Hercegovine I2a dostiže 70%, kod Zagoraca je oko 15%.

Zagorci imaju oko ili preko 50% R1a, a Hrvati iz Hercegovine samo 12%.

Sva hercegovačka I2a je I2-PH908, a kod Zagoraca to malo I2a što ima je sve I2-CTS10228.

Skoro sva zaorska R1a je R1a-Z280, a to malo R1a što Hercegovci imaju je sve R1a-M458.


Hercegovci i Zagorci ne mogu biti isti narod, jedino što ih spaja je katolička vera.
Rukma Vimana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 15:41   #93
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
Meni je jedan lik na letovanju, Hrvat, rekao da se Holokaust nije ni dogodio vec je jevrejsko masonska zavera. Da li to znaci da je to zvanican stav svih Hrvata?
nije taj kolega jedini koji to blebece. kao sto nije ni jedini koji svojata potez vivovitica-kavovac-kavobag a i dubrovnik.

Quote:
Zato sto Vlaha ima u Srbiji. I dan danas, ne nekih fiktivnih po Hrvatskoj i Bosni kojih danas ni na jednom popisu nema, vec pravih Vlaha koji pricaju vlaski jezik i kazu za sebe da su Vlasi. Suludo je pricati o nekim posrbljenim Vlasima po Hrv. i BiH, kada su ti isti Vlasi u samoj Srbiji ocuvali identitet.
Zasto nije dao da se mesaju, ako je uopste tacna interpretacija tog dekreta, ko zna, cudna su i surovija vremena to bila.
pa o tome ti i pisem, nisu to srbi bili pa price o vjekovnom boravljenu srba u hrvatskoj, ne piju vodu.

Quote:
Da, postoji malo duze od toga. Tacnije od dobijanja autokefalnosti pod Svetim Savom 1219.
ne u hrvatskoj. te ljubljansko-zagrebacke epahirjgfnfhfgh kako vec su novodopska budalastina, u teslino doba nije bilo srpskog pravoslavlja u nas.

Quote:
Glupost je misliti da je ijedan danasnji narod koji nije izolovan na ostrvu milenijumima genetski potpuno autentican. Jos je gluplje misliti da je tako nesto moguce na Balkan, gde nema ko nije prosao.
za pocetak povidi granice balkana pa ces uvidjet da ni po jednom tumacenju balkanski poluotok ne ide do hrvatske.

Quote:
Rukma Vimana kaže: Pogledaj post
Hrvati mogu da pričaju šta god hoće u vezi Srba i srpskog porekla, kao što su priče o Vlasima, Turcima, crvenim Hrvatima, popravoslavljenim Hrvatima, Albancima, Bugarima itd. ali jedna činjenica je jasna kao dan, a to je da su Srbi iz različitih krajeva genetski, kulturološki, jezički, po mentalitetu i po običajima puno bliži jedni drugima i pored određenih razlike nego što su Hrvati iz različitih krajeva međusobno bliski.
a izvor tih tvrdnji je dobrisa cosic ili ilija garasanin?

Quote:
100 pota su sličniji u svakom smislu Srbi iz Vojvodine, Srbi sa Kosova, Srbi iz Hercegovine i Srbi iz Like, nego što su na primer Hrvati iz Podravine ili Zagorja u odnosu na Hrvate iz Hercegovine ili Boke Kotorske.
srbi sa kosova i hercegovine

Quote:
Hrvat iz Zagorja i Hrvat iz Hercegovine izvorno uopšte ne pričaju istim jezikom i ne bi se međusobno razumeli da nije uveden književni hrvatski jezik koji je zapravo srpski jezik (istočnohercegovački dijalekt).
aha, tako je to lopov vuk karadzic zapisivao u pauzama od oblokavanja brljom ali isto kao sto srpsko-hrvatski nije jezik tako nije ni ovo sto pises ista drugo nego jos jedan kuriozitet vase sposobnosti pricanja prica.

Quote:
Hrvat iz Zagorja i Hrvat iz Hercegovine osim što ne pričaju istim jezikom imaju i potpuno različit mentalitet, kulturu, životne navike, običaje i fizički i genetski se vrlo razlikuju.
pa ti si najveci um srpske nacije svih vremena, jos samo napisi da se amerikanac iz washington state razlikuje po otpornosti na uv zrake od stanovnika floride i ja cu ti se poklonit ko onomad bobanu kad je pogodio milicajca nogom.

Quote:
Hercegovci i Zagorci ne mogu biti isti narod, jedino što ih spaja je katolička vera.
ajde nasmijao si me, i to je nesto
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 15:52   #94
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
aha, tako je to lopov vuk karadzic zapisivao u pauzama od oblokavanja brljom ali isto kao sto srpsko-hrvatski nije jezik tako nije ni ovo sto pises ista drugo nego jos jedan kuriozitet vase sposobnosti pricanja prica.
Sreca pa google translate funkcionise dobro, inace kako bi bili u prilici da ovako razmenjujemo misljenja s obzirom da govorimo potpuno druge jezike.

Ostatak posta, bravo, sve si u pravu
Defke is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 15:56   #95
Quote:
Rukma Vimana kaže: Pogledaj post
Hrvati mogu da pričaju šta god hoće u vezi Srba i srpskog porekla, kao što su priče o Vlasima, Turcima, crvenim Hrvatima, popravoslavljenim Hrvatima, Albancima, Bugarima itd. ali jedna činjenica je jasna kao dan, a to je da su Srbi iz različitih krajeva genetski, kulturološki, jezički, po mentalitetu i po običajima puno bliži jedni drugima i pored određenih razlike nego što su Hrvati iz različitih krajeva međusobno bliski.

100 pota su sličniji u svakom smislu Srbi iz Vojvodine, Srbi sa Kosova, Srbi iz Hercegovine i Srbi iz Like, nego što su na primer Hrvati iz Podravine ili Zagorja u odnosu na Hrvate iz Hercegovine ili Boke Kotorske.
Tursko naslijeđe i hegemonija, nastavljena i poslije Turaka, agresivni i ksenofobni Srbi brišu i ne trpe ni svoje različitosti.

Quote:
Hrvat iz Zagorja i Hrvat iz Hercegovine izvorno uopšte ne pričaju istim jezikom i ne bi se međusobno razumeli da nije uveden književni hrvatski jezik koji je zapravo srpski jezik (istočnohercegovački dijalekt).
Hrvat iz Zagorja i Hrvat iz Hercegovine osim što ne pričaju istim jezikom imaju i potpuno različit mentalitet, kulturu, životne navike, običaje i fizički i genetski se vrlo razlikuju.
Iz istog mu je razloga (vidi gornji reply) neshvatljivo bogatstvo raznolikosti drugih nacija, u ovom slučaju uvijek tolerantnih Hrvata hrvatske , te im je nejasno kad se te razlike čak i slave i pjevaju unutar te iste nacije.

Quote:
Kod Hrvata iz Hercegovine I2a dostiže 70%, kod Zagoraca je oko 15%.

Zagorci imaju oko ili preko 50% R1a, a Hrvati iz Hercegovine samo 12%.

Sva hercegovačka I2a je I2-PH908, a kod Zagoraca to malo I2a što ima je sve I2-CTS10228.

Skoro sva zaorska R1a je R1a-Z280, a to malo R1a što Hercegovci imaju je sve R1a-M458.


Hercegovci i Zagorci ne mogu biti isti narod, jedino što ih spaja je katolička vera.
Srbi i Hrvati, susjedi a toliko različiti, fizički, mentalitetom, kulturom...
__________________
King of fools
Horovathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 16:14   #96
Quote:
Horovathos kaže: Pogledaj post
Tursko naslijeđe i hegemonija, nastavljena i poslije Turaka, agresivni i ksenofobni Srbi brišu i ne trpe svoje različitosti.



Iz istog mu je razloga (vidi gornji reply) neshvatljivo bogatstvo raznolikosti drugih nacija, u ovom slučaju uvijek tolerantnih Hrvata hrvatske , te im je nejasno kad se te razlike čak i slave i pjevaju unutar te iste nacije.



Srbi i Hrvati, susjedi a toliko različiti, fizički, mentalitetom, kulturom...
Ako izuzmemo katoličku veru, kakve veze ima neki Hrvat iz Zagorja koji je sličniji Čehu ili Poljaka sa nekim dvometrašem mrgudom iz zapadne Hercegovine koji gusla o Turcima i hajduku Mijatu Tomiću, a koji je puno sličniji Crnogorcima u svakom smislu?

Hrvatski lingvista Josip Silić tvrdi da su čakavski, kajkavski i štokavski različiti jezici, to je naravno tačno.

Ovo je istina o hrvatskom jeziku 28:00-29:00 https://youtu.be/m6Q4-kOl3QM?t=28m
Rukma Vimana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 16:18   #97
Quote:
Horovathos kaže: Pogledaj post
Tursko naslijeđe i hegemonija, nastavljena i poslije Turaka, agresivni i ksenofobni Srbi brišu i ne trpe ni svoje različitosti.



Iz istog mu je razloga (vidi gornji reply) neshvatljivo bogatstvo raznolikosti drugih nacija, u ovom slučaju uvijek tolerantnih Hrvata hrvatske , te im je nejasno kad se te razlike čak i slave i pjevaju unutar te iste nacije.



Srbi i Hrvati, susjedi a toliko različiti, fizički, mentalitetom, kulturom...
Sve stoji ako ignorises realnost, i cinjenicu da je Srbija demografski daleko heterogenija od Hrvatske. I da je najveci hrvatski praznik i svetkovina upravo datum kada je ista postala jos homogenija.
Defke is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 16:18   #98
Quote:
Rukma Vimana kaže: Pogledaj post
Ako izuzmemo katoličku veru, kakve veze ima neki Hrvat iz Zagorja koji je sličniji Čehu ili Poljaka sa nekim dvometrašem mrgudom iz zapadne Hercegovine koji gusla o Turcima i hajduku Mijatu Tomiću, a koji je puno sličniji Crnogorcima u svakom smislu?

Hrvatski lingvista Josip Silić tvrdi da su čakavski, kajkavski i štokavski različiti jezici, to je naravno tačno.

Ovo je istina o hrvatskom jeziku 28:00-29:00 https://youtu.be/m6Q4-kOl3QM?t=28m
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
Sve stoji ako ignorises realnost, i cinjenicu da je Srbija demografski daleko heterogenija od Hrvatske. I da je najveci hrvatski praznik i svetkovina upravo datum kada je ista postala jos homogenija.

Jadni i nesretni narode.
__________________
King of fools
Horovathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 16:25   #99
Quote:
Horovathos kaže: Pogledaj post
Jadni i nesretni narode.
Kad Zagorci pričaju svojim jezikom (a ne književnim hrvatskim) ja ih razumem manje od 50%, a Dalmatince, Slavonce i Hercegovce razumem 100%.

Ja više od pola ovoga ne razumem 4:36-5:27 https://youtu.be/kpGcJDHGX-g?t=4m36s

Horvatose ne pravi se naivan ni ti ne razumeš pola ovoga što govori ovaj Zagorac!!!
Rukma Vimana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 16:38   #100
Quote:
Rukma Vimana kaže: Pogledaj post
Kad Zagorci pričaju svojim jezikom (a ne književnim hrvatskim) ja ih razumem manje od 50%, a Dalmatince, Slavonce i Hercegovce razumem 100%.

Ja više od pola ovoga ne razumem 4:36-5:27 https://youtu.be/kpGcJDHGX-g?t=4m36s

Horvatose ne pravi se naivan ni ti ne razumeš pola ovoga što govori ovaj Zagorac!!!
Osim što ne znam što ili tko je cimerman sve drugo bez ikakvog problema, a dalmatinac sam
BolajiBadejo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:58.