Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Pogledaj rezultate ankete: Tko je istinski predstavnik HDZ-ovih birača?
Andrej Plenković 2 6.06%
Zlatko Hasanbegović 19 57.58%
Niti jedan 12 36.36%
Glasovatelji: 33. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2017., 17:55   #41
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Miroslav Tuđman.
Da, on je jedan od najpoštenijih, najdomoljubnijih, najkulturnijih i najpametnijih HDZovaca (OK, nije da baš ima neku veliku konkurenciju, dosta viđenijih HDZovaca nije baš nešto naročito pošteno, domoljubno, kulturno ni pametno). No bojim se da ne bi bio dobar predsjednik HDZa.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 18:12   #42
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Da, on je jedan od najpoštenijih, najdomoljubnijih, najkulturnijih i najpametnijih HDZovaca (OK, nije da baš ima neku veliku konkurenciju, dosta viđenijih HDZovaca nije baš nešto naročito pošteno, domoljubno, kulturno ni pametno). No bojim se da ne bi bio dobar predsjednik HDZa.
Sjećam se kad je Miro ponovo ulazio u Hdz kako si pisala da će on preporoditi Hdz,super je obavio posao,čovjek stiče dojam kako on uopće nije u Hdzu ni da s njim ima ikakve veze.

Nisam mogao ne primjetit njegov otpor otvaranju Udbinih arhiva pogotovo što je nešto drobio o troškovima tih arhiva.
Tih 70tak milijuna kuna je sića naspram konačnog oslobođenja RH od tih famoznih udbaša o kojima se bruji cijelo vrijeme.
__________________
Promeniću svet do kraja pesme.EKV
hrvatina_i_po is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 18:18   #43
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Da, on je jedan od najpoštenijih, najdomoljubnijih, najkulturnijih i najpametnijih HDZovaca (OK, nije da baš ima neku veliku konkurenciju, dosta viđenijih HDZovaca nije baš nešto naročito pošteno, domoljubno, kulturno ni pametno). No bojim se da ne bi bio dobar predsjednik HDZa.
Ovo vjerojatno i stoji, ali uz sve ovo cesto i naivno procjeni ljude, a to u politici nije pozeljno.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 18:20   #44
Quote:
Bolji od tebe kaže: Pogledaj post
pitanje je koliko je dominantna ova hercegovačko - jaranska linija, koja je usmjerena šovensko - nacionalistički,

http://www.index.hr/vijesti/clanak/o...ni/838042.aspx


ako su oni dominantni onda je to Hasanbegović, vjerovatno i jesu jer je Ruža Tomašć uzimala najveći broj preferencijalnih glasova na listama za EU izbore.
de ne baljezgaj gluposti. Hercegovci su odahnuli kad je hasanbegović maknut u stranu

U federaciji BiH postoje dvije struje - ona muslimanska koja je protiv podjele države, protiv entiteta, decentralizacije, federalizacije, ukidanja konstitutivnosti i ravnopravnosti i za građanski sistem jedan čovjek jedan glas iz prostog razloga jer su većina u državi i gdje bi na taj način hrvate pretvorili u nacionalnu manjinu.

Hrvatska struja traži federalizaciju, decentralizaciju i konstitutivnost.

Zlatko je lobist ove prve struje.

Zadnje uređivanje Samo jako! 1994 : 10.05.2017. at 18:47.
Samo jako! 1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 18:24   #45
Quote:
killy kaže: Pogledaj post
Istine koje najčešće imaju korijen u svojoj prošlosti,a koje su zbog toga što nikada nisu izrečene,stvorile ovo što imamo danas i nastavljaju biti skrivene. Da puste Zlatka 30 minuta da govori,a bez prekidanja s argumentima o tome kako ne treba pricati o proslosti,crtanja hitlerovih brčića i plašenjem riječima kao sto su ekstreman i radikalan,ljudima bi npr. bilo apsolutno jasno zašto se dogadja sto se dogadja u Agrokoru,gdje su im sve te silne pare za kojim čitav narod cendra 27 godina,tko ih je uzeo,zašto i gdje su sada ti ljudi. + ako dodaš još na to samo čistu najobičniju polemiku o nekim mitovima iz prošlosti,ne mogu uopće zamisliti količinu mentalnog procvata koji bi doživjeli kao nacija.

EDIT: Sad vidim tvoj potpis. Eto,suma sumarum,to je upravo ono što želi Zlatko iznjeti,ali u detalje. Nevjerojatno je koliko su zapravo njegovi stavovi ljudima bliski,ali to nikada nece shvatiti od siline medija. (pri tome ne mislim na tebe).
Znači naš veliki domoljub Zlatko nije sudjelovao u Domovinskom ratu,al se zato u to vrijeme naslikavao sa kapicom u Splitu,objavljivao neke tekstove o ustašama i onda se uvali u Pilar da ladi jaja i objavljuje usput :

Muslimani u Zagrebu 1878.-1945 knjiga
Jugoslavenska muslimanska organizacija 1929.-1941. knjiga
Iz korespondencije Ademage Mešića uoči uspostave Banovine Hrvatske članak
Jugoslavenska muslimanska organizacija od uvođenja diktature kralja Aleksandra do Sarajevskih punktacija članak
(Tro)jedan narod. Bošnjaci, Muslimani i Hrvati muslimani u Hrvatskoj u popisima stanovništva 2001. i 2011. godine članak

Ljuti desni domoljub kojem bi da nema proračunskih novaca bio prazan stomak i žedna usta.

Ima li koji od tih veliki domoljuba da je svojim znanjem i rukama zaradio svoj novac ,a na da je uvijek na grbači ovog napaćenog naroda ?
__________________
Promeniću svet do kraja pesme.EKV
hrvatina_i_po is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 19:01   #46
Quote:
hrvatina_i_po kaže: Pogledaj post
Znači naš veliki domoljub Zlatko nije sudjelovao u Domovinskom ratu,al se zato u to vrijeme naslikavao sa kapicom u Splitu,objavljivao neke tekstove o ustašama i onda se uvali u Pilar da ladi jaja i objavljuje usput :

Muslimani u Zagrebu 1878.-1945 knjiga
Jugoslavenska muslimanska organizacija 1929.-1941. knjiga
Iz korespondencije Ademage Mešića uoči uspostave Banovine Hrvatske članak
Jugoslavenska muslimanska organizacija od uvođenja diktature kralja Aleksandra do Sarajevskih punktacija članak
(Tro)jedan narod. Bošnjaci, Muslimani i Hrvati muslimani u Hrvatskoj u popisima stanovništva 2001. i 2011. godine članak

Ljuti desni domoljub kojem bi da nema proračunskih novaca bio prazan stomak i žedna usta.

Ima li koji od tih veliki domoljuba da je svojim znanjem i rukama zaradio svoj novac ,a na da je uvijek na grbači ovog napaćenog naroda ?
Ima ih jedno 3 i po milijona po dijaspori i jedno 2 milijuna ovdje.
Jel se pitaš ikad zašto ti iz dijaspore ne ulažu svoje pare ovdje ili si popušio onu medijsku da oni to,eto, ne žele. Znaš li tko vlada uopće ovom zemljom?

edit: mislio sam da je to pitanje,tko je di bio 91.', za vas progresivce - passe..al ocito se mijenjaju trendovi kod vas iz dana u dan
killy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 19:07   #47
Quote:
killy kaže: Pogledaj post
Ima ih jedno 3 i po milijona po dijaspori i jedno 2 milijuna ovdje.
Jel se pitaš ikad zašto ti iz dijaspore ne ulažu svoje pare ovdje ili si popušio onu medijsku da oni to,eto, ne žele. Znaš li tko vlada uopće ovom zemljom?

edit: mislio sam da je to pitanje,tko je di bio 91.', za vas progresivce - passe..al ocito se mijenjaju trendovi kod vas iz dana u dan
pa zato jer su popušili od domoljuba
koliko bi još trebali "ulagati"
?
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 19:18   #48
Quote:
killy kaže: Pogledaj post
Ima ih jedno 3 i po milijona po dijaspori i jedno 2 milijuna ovdje.
Jel se pitaš ikad zašto ti iz dijaspore ne ulažu svoje pare ovdje ili si popušio onu medijsku da oni to,eto, ne žele. Znaš li tko vlada uopće ovom zemljom?

edit: mislio sam da je to pitanje,tko je di bio 91.', za vas progresivce - passe..al ocito se mijenjaju trendovi kod vas iz dana u dan
Znam ja zašto oni ne ulažu svoje novce,mnogi su uložili 90tih svu svoju ušteđevinu u voljenu im Hrvatski i ostali su bez svoje love koju su mukotrpno stjecali.

Tih 90tih vladali su čistokrvne hrvatine predvođene ocem nacije Franjom,tako da znamo tko im je lovu popalio.

Franjo je volio kruh bez motike,čitava plejada lijevih i desnih političara uz njega i poslije njega također.Eto i naš Hasan voli kruh bez motike,i Bruna ,a voli i Glasnović uzimati dvije vojne mirovine za isti ratni put.

Sve velike Hrvatine koje vole da ih hrani narod.
__________________
Promeniću svet do kraja pesme.EKV
hrvatina_i_po is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 19:38   #49
Ahaaaa...to su velike Hrvatine pokrale ?

Prijatelju moj,velike Hrvatine su bili topovsko meso,a drugovi su ti koji su znali od 83.' sta se sprema,zato su se tako dobro i pripremili,ali vidim da neki ni u 2017. nisu uspjeli zbrojit dva i dva.
Ili su i velike Hrvatine pobile još veće Hrvatine iz HOS-a?

Znam ja još jednog oca nacije koji je jako volio kubanke,vile,puške i dobre aute.
killy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 19:49   #50
Quote:
killy kaže: Pogledaj post
Ahaaaa...to su velike Hrvatine pokrale ?

Prijatelju moj,velike Hrvatine su bili topovsko meso,a drugovi su ti koji su znali od 83.' sta se sprema,zato su se tako dobro i pripremili,ali vidim da neki ni u 2017. nisu uspjeli zbrojit dva i dva.
Ili su i velike Hrvatine pobile još veće Hrvatine iz HOS-a?

Znam ja još jednog oca nacije koji je jako volio kubanke,vile,puške i dobre aute.
taj otac nacije je umro 80-tih
a 90-tih je novce koje je dijaspora slala u HR zamračio tko?
Oni kaj su 83 već podmirili sebe i nekoliko pokoljenja?
ili drugi otac nacije? Ili je drugi otac nacije okrenuo glavu i zažmirio

pa treći otac nacije u mirnodopsko vrijeme prodao još kaj je ostalo ali taj prihod je završio na njegovim računima

evo nam četvrti otac nacije spašava radna mjesta

a topovsko meso su bili idealisti i siromašni
kao što je uvijek u povijesti

točno, neki još nisu zbrojili 2 i 2
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 19:54   #51
Ok,ajmo ovako. Misliš li ti da se ikakva stvarna tranzicija (u kontekstu ljudi,ne društvenog uređenja) dogodila 90ih godina u Hrvatskoj?
killy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 20:25   #52
Quote:
killy kaže: Pogledaj post
Ok,ajmo ovako. Misliš li ti da se ikakva stvarna tranzicija (u kontekstu ljudi,ne društvenog uređenja) dogodila 90ih godina u Hrvatskoj?
Pa eto sad vidimo da se naravno ništa nije promjenilo,samo smo promjenili jelte kapute što bi se reklo.Promjenilo se to da smo rasćerdali sve što smo stekli do 90tih i još se zadužili za pitaj Boga koliko pokoljenja u budućnosti. Nema nevinih punoljetnih građana RH u ovoj priči,od oca Franje i njegove kamarile,branitelja,roditelja-supružnika-djece pogunulih i stradalih u ratu,i svih ostalih,svi su šutili dok se društvo urušavalo (pri tome ne mislim na bivšu državu) i danas imamo to što imamo

Pitam se šta misli naš Zlatko o tome pošto čovjek živi u socijalitičkoj nirvani (para curi za ništa) ,a socijalizam mu je toliko mrzak ?
__________________
Promeniću svet do kraja pesme.EKV
hrvatina_i_po is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 20:39   #53
Quote:
hrvatina_i_po kaže: Pogledaj post
Pa eto sad vidimo da se naravno ništa nije promjenilo,samo smo promjenili jelte kapute što bi se reklo.Promjenilo se to da smo rasćerdali sve što smo stekli do 90tih i još se zadužili za pitaj Boga koliko pokoljenja u budućnosti. Nema nevinih punoljetnih građana RH u ovoj priči,od oca Franje i njegove kamarile,branitelja,roditelja-supružnika-djece pogunulih i stradalih u ratu,i svih ostalih,svi su šutili dok se društvo urušavalo (pri tome ne mislim na bivšu državu) i danas imamo to što imamo

Pitam se šta misli naš Zlatko o tome pošto čovjek živi u socijalitičkoj nirvani (para curi za ništa) ,a socijalizam mu je toliko mrzak ?
Al' ajd da smo jedan jedini slučaj na svijetu koji je prešao iz komunizma u nekakvu demokraciju,pa bi razumio da ti nije jasno. Nego imaš primjer Češke,Slovačke,Slovenije,Mađarske,Poljske,gore kompletnog Baltika,pa i Rusije,Srbije,kompletnog balkana i svugdje je priča ista.

Ja uopće ne tvrdim da nije bilo krkanastih nacionalista koji su takodjer napravili stete,nego pokusavam objasniti da su kompletan kapital i sve poluge vlasti uvijek i u svakom trenutku bez prekida ostale u rukama one socijalističke kreme tehno-menadjera i partijaša. Dan danas.

Prati imena svih ljudi koji su obnasali duznosti od osnutka RH do dana danasnjeg,prati njihove biografije i svima ces nac zajednicku tocku. O danasnjem velikim kompanijama da ne govorim. Slobodno istrazi sve. Od telekoma,agrokora,atlantica,svih osiguravajucih drustava,pogledaj predsjednike sudova,itd.


Meni je kao desničaru tragedija da se ja moram radovati jednom Zlatku Hasanbegoviću koji je čovjek koji nije ništa specijalno po svojim dometima životnim,ali koji će reći istinu.
killy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 20:57   #54
Quote:
killy kaže: Pogledaj post
Al' ajd da smo jedan jedini slučaj na svijetu koji je prešao iz komunizma u nekakvu demokraciju,pa bi razumio da ti nije jasno. Nego imaš primjer Češke,Slovačke,Slovenije,Mađarske,Poljske,gore kompletnog Baltika,pa i Rusije,Srbije,kompletnog balkana i svugdje je priča ista.

Ja uopće ne tvrdim da nije bilo krkanastih nacionalista koji su takodjer napravili stete,nego pokusavam objasniti da su kompletan kapital i sve poluge vlasti uvijek i u svakom trenutku bez prekida ostale u rukama one socijalističke kreme tehno-menadjera i partijaša. Dan danas.

Prati imena svih ljudi koji su obnasali duznosti od osnutka RH do dana danasnjeg,prati njihove biografije i svima ces nac zajednicku tocku. O danasnjem velikim kompanijama da ne govorim. Slobodno istrazi sve. Od telekoma,agrokora,atlantica,svih osiguravajucih drustava,pogledaj predsjednike sudova,itd.


Meni je kao desničaru tragedija da se ja moram radovati jednom Zlatku Hasanbegoviću koji je čovjek koji nije ništa specijalno po svojim dometima životnim,ali koji će reći istinu.
Mi smo posebni u tome što smo svoj "izlazak" iz komunizma platili sa 16000 poginulih i 37000 ranjenih,o materijalnoj šteti da nepričamo.
Naša sloboda je krvlju plaćena i to valjda nešto mora značiti.

Naravno to nije nešto značilo našem Ocu Domovine pa nije ništa drugo preostalo nego rasture ono što rat nije uništio.

Dok se punilo đepove 90tih naš junak Zlatko pisao ustaške tekstove,a danas kad se posao privodi kraju izigrava mučenika i lidera tkz domoljubne desnice koja obožava socijalističku nirvanu.
__________________
Promeniću svet do kraja pesme.EKV
hrvatina_i_po is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 23:44   #55
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Ovo vjerojatno i stoji, ali uz sve ovo cesto i naivno procjeni ljude, a to u politici nije pozeljno.
Upravo zato ne bi bio dobar predsjednik HDZa. Bila sam u stranci (HIP) kojoj je bio predsjednik, pa znam o čemu pričam.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 18:21   #56
Miroslav Tuđman čak i meni, koji prezirem HDZ i nemam baš visoko mišljenje o Franji, djeluje kao ok čovjek.
Toliko da mi spada u ljude za koje se pitam što rade u toj stranci (uz pokojne Pavletića, Marinkovića, Buzančića, Bujasa i Selema).
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 22:44   #57
Quote:
Samo jako! 1994 kaže: Pogledaj post
de ne baljezgaj gluposti. Hercegovci su odahnuli kad je hasanbegović maknut u stranu

U federaciji BiH postoje dvije struje - ona muslimanska koja je protiv podjele države, protiv entiteta, decentralizacije, federalizacije, ukidanja konstitutivnosti i ravnopravnosti i za građanski sistem jedan čovjek jedan glas iz prostog razloga jer su većina u državi i gdje bi na taj način hrvate pretvorili u nacionalnu manjinu.

Hrvatska struja traži federalizaciju, decentralizaciju i konstitutivnost.

Zlatko je lobist ove prve struje.
Tko ti je to prišapnuo?
__________________
LJUDMILA ULICKA: Daniel Stein, prevoditelj
Treba pročitati!
rama is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 11:01   #58
Quote:
slavenmo kaže: Pogledaj post
On je glede jednakopravnosti Hrvata u BiH teško kompromitiran.. Dok su domoljubi izvršavali naloge iz Buzina, Hrvati u BiH su ruku STVARNE podrške dobili od Elvire Abdić Jelenović i Milorada Dodika.

Valentin Inzko je izmislio novu matematiku po kojoj je 3 puta 5 jednako 17.. tek nakon što je Elvira na federalnom nivou odbila povaliti Hrvate, rijetko hrabar potez u beha politici. Milorad Dodik isto to na državnom nivou. Hrvati su opstali kao politički narod zahvaljujući ponajviše ludoj sreći.

Od mesićevog poluumirovljenja.. Milijan Brkić je najveća prevara na hrvatskoj političkoj sceni.
Ovo je sukus svega. Hasanbegoviću se zamjeraju neki njegovi stavovi koje je iznosio obično na okruglim stolovima organiziranim od strane Matice Hrvatske s Hrvatima iz BiH poput Raspudića ili Lučića, dočim su odličnici naše državotvorne stranke zadnjih skoro 20 godina proveli u zajedničkoj veleizdajničkoj raboti s drugima kojii su obnašali vlast u RH od 2000. protiv Hrvata u BiH, izvršavali naredbe pristizale iz Buzina po naputcima unitarista iz administracije Baracka Obame, šurovali s Mesićem i sl., gušili ideje o trećem enitetu i zagovarali i ZAGOVARAJU "cjelovitu BiH", a sada imaju obraza zloupotrebljavati Hrvate iz BiH s namjerom da demonizacijom Hasanbegovića koji NIKAD nije bio u poziciji da odlučuje o njihovom statusu, skupe još koji politički bod. Dno dna pa HDZ. HDZ-ove birače, one izvorne, domoljube i tuđmaniste, danas puno više predstavlja Zlatko Hasanbegović od bilo koga iz vrha HDZ-a. Baš zbog beskompromisnosti i hrabrosti da govori što misli i radi što govori.

A ovo je Zlatko rekao o Tuđmanu:

Quote:
"... ono što je bitno, posebice kada je riječ o ocu i arhitektu moderne hrvatske države i njezinih demokratskih ustanova Franji Tuđmanu jest činjenica da je on tijekom života prošao idejnu i političko-nacionalnu evoluciju te kao disident hrabro i najdosljednije u svome naraštaju raskinuo sa svim ključnim aspektima jugoslavenske komunističke vladavine koje je, uostalom, bio i žrtva. Koncept prevladavanja prošlosti i stanovite društvene katarze koju zastupam, po mome sudu s obzirom na promijenjene društvene okolnosti u odnosu na ratne i utemeljiteljske devedesete godine logično se nadovezuju na nacionalno-demokratske temelje Tuđmanova državničkog djelovanja."
__________________
~ Možete gaziti cvijeće, ali ne možete zaustaviti hrvatsko proljeće. ~
luca toni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:26.