Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2017., 14:55   #541
Quote:
mr nice kaže: Pogledaj post
na stranu to sto je bosfor duboko unutar turske dok vi uz samu granicu hocete da pravite most a da pri tome nije definisana granica na moru, dat cu ti odgovor

njihovi mostovi su viseci,turci nisu uopste koristili vode bosfora pri gradnji mostova....vi bi posadili 20 tak stubova

osim toga njihovi mostavi su dosta visociji od onoga sto vi planirate
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Koliko je to dosta?? Kad budeš guglao nemoj da te zbune ukupne visine mostova.
I kad će odogovor???
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 14:57   #542
Quote:
Cojek kaže: Pogledaj post
Moguce da nisam upoznat sa detaljima. Moje razumjevanje je da se radi o problemu slicnom nekoj zatvorenoj njivi, gdje vlasnik njive mora imati prolaz preko tudje njive na cestu. Ne moze mu vlasnik tudje njive zagraditi jedini izlaz na cestu ako se taj izlaz vec godinama koristi. Nema drugog izlaza na cestu, i onda je pregrada nerazumna. Ne moze. To je tako u pravu.
nisi upoznat s detaljima, blago receno....ispod mosta ove visine može proci kruzer ili nosac aviona...što je ionako u realnosti nebitno jer brod te velicine ni ne moze uploviti prema Neumu niti je ikada uplovio (zbog gaza i polozaja...most nema nikakve veze..)
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 14:59   #543
Quote:
Cojek kaže: Pogledaj post
Moguce da nisam upoznat sa detaljima. Moje razumjevanje je da se radi o problemu slicnom nekoj zatvorenoj njivi, gdje vlasnik njive mora imati prolaz preko tudje njive na cestu. Ne moze mu vlasnik tudje njive zagraditi jedini izlaz na cestu ako se taj izlaz vec godinama koristi. Nema drugog izlaza na cestu, i onda je pregrada nerazumna. Ne moze. To je tako u pravu.
Naravno da nisi i kad već nisi pitaj i na svako pitanje koje ima smisla dobit ćeš precizan i točan odgovor.

A sad razmisli kako se nešto ovako https://www.google.hr/imgres?imgurl=...N-CvsQ_B0IeDAK može smatrat pregradom ili onemugćavanje ičega na moru.??

Ajde fino razmisli i sam donesi zaključak mimo politike i sličnog.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 15:06   #544
Quote:
Cojek kaže: Pogledaj post
Absurdno je mostom pregraditi morski prilaz obalnim naseljima. To na arbitrazi ne bi proslo. To je van pameti, i to pregraditi taj prilaz citavoj drzavi. To je nerazumno. Put se moze i treba pravit drugdje.
Pregraditi
Pa jel ti znaš šta je zid a šta most?
U hrvatskom jeziku most povezuje dva mjesta a zid razdvaja, za bošnjački već ne znam.

Opsurdno je i jednoj državi braniti povezivanje sva dijela teritorija

Po tome je Turska pregradila prilaz ne samo naselju i jednoj državi nego svim crnomorskim državama, Danska i Švedska baltičkim državama.

Bože sačuvaj idiotizma, sve hafizi koji ne razmišljaju svojom glavom nego ponavljaju šta čuju u lokalnoj džamiji i ono što im dinastija Izetbegović i Muslimansko Bratstvo pojasne.
To mora niti mosta u životu vidilo nije a sve pomorski stručnjaci.

Ako bošnjačka politička elita pod neometan prolaz smatra prolaz brodova, onda visina luka od 55m i 200m širine plovnog prolaza ne predstavlja nikakav problem, jer je ona dovoljna za prolazak najvećih trenutno plovećih brodova na svijetu.

U čemu je onda problem?
zrimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 15:11   #545
Suluda ideja „luke Neum“ – pola milijuna KM u ništa

Zašto je luka Neum suluda ideja?
Izgradnja luke značila bi prolaz brodova vrlo dubokog gaza u iznimno plitak Malostonski i Neumski zaljev.
Važno je napomenuti da je zaljev bogat i brojnim otočićima i poluotočićima koji uvelike onemogućavaju bilo kakav manevarski prostor plovidbe, tako da je budalaština uopće i pomisliti da bi neki brod većih dimenzija uopće se uputio u Neum. Ne smije se zanemariti kako su oba zaljeva bogata endemskom marikulturom i krasi ih čisto more, od čega praktično živi cijeli neumski kraj.

Ono što je u Neumu moguće jeste izgradnja marine, odnosno uređenje vezova za brodice maksimalnog gaza do 2m, uređenje lučke kapetanije i cijelog rješenja priobalnog pojasa u Neumu.
http://www.dnevnik.ba/kolumne/kad-se...m-do-luke-neum
zrimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 15:18   #546
Nova šamarčina Bošnjacima, Pelješki most će možda graditi Turci

Za izgradnju Pelješkog mosta već stigle tri ponude, među njima i turske kompanije IC Ictas.

Talijanski Astaldi i Turski IC Ictas ponudili su da će most izgraditi za nešto više od 657 milijuna KM, austrijski Strabag je ponudio nešto više od 683 milijuna KM, a kineski konzorcij predvođen tvrtkom China Road and Bridge Corporation nešto više od 525 milijuna KM.

http://www.dnevnik.ba/vijesti/peljes...nija-iz-turske
zrimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 15:44   #547
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Naravno da nisi i kad već nisi pitaj i na svako pitanje koje ima smisla dobit ćeš precizan i točan odgovor.

A sad razmisli kako se nešto ovako https://www.google.hr/imgres?imgurl=...N-CvsQ_B0IeDAK može smatrat pregradom ili onemugćavanje ičega na moru.??

Ajde fino razmisli i sam donesi zaključak mimo politike i sličnog.
Ma ne gledam problem politicki. Mogu biti bilo koje dvije drzave. Gledam pravno, na engleskom se kaze "easement." Je li izgradnja bilo kakvog mosta citavom duzinom zaljeva pravno moguca, i ja tu vidim problem. Nije u redu.

Tek onda se postavlja pitanje izvedbe. Ako jeste pravno okay, onda kakav most treba biti I o tome ti pricas. Ti kazes da je izvodljiv. Ja i u to nisam siguran. Mislim da treba imati rampu. Onda se postavlja pitanje hoce li Hrvatska placati rampu i obustavljati saobracaj za trgovinsko-morski saobracaj BH, sto ne bi bilo problem da nije mosta. Imamo nove probleme.

Politicki sve je moguce ali nije sve politika, nesto je i pravo.

Sto se tice opaske iznad da BH ne treba svoju luku, samo cu reci da je fino moci upregnuti kola do luke i preuzeti naruceni namjestaj iz Kine bez prelaska granica.
Cojek is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 16:00   #548
Quote:
Cojek kaže: Pogledaj post
Ma ne gledam problem politicki. Mogu biti bilo koje dvije drzave. Gledam pravno, na engleskom se kaze "easement." Je li izgradnja bilo kakvog mosta citavom duzinom zaljeva pravno moguca, i ja tu vidim problem. Nije u redu.

Tek onda se postavlja pitanje izvedbe. Ako jeste pravno okay, onda kakav most treba biti I o tome ti pricas. Ti kazes da je izvodljiv. Ja i u to nisam siguran. Mislim da treba imati rampu. Onda se postavlja pitanje hoce li Hrvatska placati rampu i obustavljati saobracaj za trgovinsko-morski saobracaj BH, sto ne bi bilo problem da nije mosta. Imamo nove probleme.

Politicki sve je moguce ali nije sve politika, nesto je i pravo.
Naravno da takvo nesto pravno nije moguce. Tako jedna nenuklearna sila Turska je protupravno napravila most jednoj nuklearnoj sili Rusiji.

Sto je najgore, cijela bosnjacka politicka scena je neuka poput tebe.
HoD is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 16:21   #549
Quote:
Cojek kaže: Pogledaj post
Ma ne gledam problem politicki. Mogu biti bilo koje dvije drzave. Gledam pravno, na engleskom se kaze "easement." Je li izgradnja bilo kakvog mosta citavom duzinom zaljeva pravno moguca, i ja tu vidim problem. Nije u redu.

Tek onda se postavlja pitanje izvedbe. Ako jeste pravno okay, onda kakav most treba biti I o tome ti pricas. Ti kazes da je izvodljiv. Ja i u to nisam siguran. Mislim da treba imati rampu. Onda se postavlja pitanje hoce li Hrvatska placati rampi i obustavljati saobracaj za trgovinsko-morski saobracaj BH, sto ne bi bilo problem da nije mosta. Imamo nove probleme.

Politicki sve je moguce ali nije sve politika, nesto je i pravo.

Sto se tice opaske iznad da BH ne treba svoju luku, samo cu reci da je fino moci upregnuti kola do luke i preuzeti naruceni namjestaj iz Kine bez prelaska granica.
Ovo mi je novo??? Kakva rampa i nije valjda kako misliš da bi most trebao imat segment koji se podiže??

Kako je kolega mr nice naglo nestao i nije odgovorio kolika je visina najnižeg od tri mosta nad Bosporom a kolika visina Pelješkog za kojeg je tvrdio kako je dosta niži idemo i to riješit.

Čuveni Bospor bridge je visok 64 metra, Pelješki projektirano 55 metara a Øresund Bridge 57 metara i gdje je problem??

Ispod Bosporskog slobodnom moru isplovljavaju crnomorske zemlje a one su Turska, Bugarska, Ukrajina, Rumunjnska, Rusija i Gruzija a ispod Øresund-skog zemlje Baltika a one su Danska, Estonija, Latvija, Litva, Njemačka, Poljska, Rusija, Finska i Švedska.

Osim tri največa putnička broda na svijetu Harmony of the Seas, MS Oasis of the Seas i MS Allure of the Seas svi ostali prolaze, trgovački brodovi kojima bi možda ta visina bila problem ionako ne mogu tamo zbog svoje dužine od preko 200 metara pa oni nisu problem a ratni brodovi se ionako ne uvlače u tako male zaljeve osim kurtoazno i osim američkih nosača zrakoplova klase Ford ostali mogu.

Gdje je probelm u gabaritima??

I da BiH ne treba trgovačka luka jer je nema gdje smjestit a Luka Ploče je ionako u posebnom režimu za potrebe BiH gospodarstva a ovaj štos sa kolima i naručenim iz Kine ako nisi špediter ionako u niti jednu međunardnu luku ne možeš ulazit pa te nije ni briga.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 16:42   #550
Quote:
HoD kaže: Pogledaj post
Naravno da takvo nesto pravno nije moguce. Tako jedna nenuklearna sila Turska je protupravno napravila most jednoj nuklearnoj sili Rusiji.

Sto je najgore, cijela bosnjacka politicka scena je neuka poput tebe.
Jedini izlaz u internacionalne vode, u tome je prvi pravni problem. A drugi je zagarantovan prolaz. Koliko sirok, koliko iznad mora, koliko ispod mora. Je li kilometar, dva, ili pedeset metara?
Ovaj most obiljezava tu granicu politicki bez pravnog procesa ili rata, nametanjem izvedbenog rjesenja, poput protupravnih objekata.

Zadnje uređivanje Cojek : 15.09.2017. at 16:56.
Cojek is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 16:49   #551
Quote:
Cojek kaže: Pogledaj post
Jedini izlaz u internacionalne vode, u tome je prvi pravni problem. A drugi je zagarantovan prolaz. Koliko sirok, koliko iznad mora, koliko ispod mora. Je li kilometar, dva, ili pedeset metara?
Ovaj most obiljezava tu granicu politicki bez pravnog procesa ili rata, nametanjem rjesenja.
sve boldano ti je vec 100 puta napisano...a most nikako ne moze obiljezavati granicu jer je kilometrima unutar RH teritorija..

ali samo da te pitam:

-jesi ti ikada uopće bio u Neumu i tom djelu Jadrana?
- jesi li ikada bio na nekom brodu?
- jel ti jasno da brod max velicine koji bi mogao proci ispod mosta -uopce ni teoretski ni tehnicki ne moze uci u taj zaljev, a kamoli do samog Neuma..most je po ovom pitanju sasvim irelevantan..
-znas li koliko je velik bio najveci brod koji je ikada uplovio u Neum?
-jel ti jasno da je nemoguce raditi trgovacku luku na teritoriju BiH?

Ja ne znam da li si svjestan koliko su tvoje opaske promasene i apsurdne, a sto je najgore Bakir i jos neki imaju ista sasvim luđačka pitanja (jednostavno nema druge rijeci za to...).
Pa svatko tko ista zna o brodovima ti moze reci da je sve ovo totalna budalastina...

(i o kojem to zagarantiranom prolazu ti govoris? vec je nekoliko puta postano međunarodno pomorsko pravo i sto sve iz njega proizlazi...stvarno ste nevjerojatno smjesni sa svime ovime. Mogu jedino zakljuciti jednu od tri stvari -ili ste (mislim na bošnjačke političare, a ne tebe) jebeno, ali jebeno neuki, ili ste jednostavno bezobrazni, ili koristite ovo za unutarnja BiH pitanja. Rekao bih da je kombinacija prvog i trećeg, ali tko ce ga znati...
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 17:42   #552
S obzirom na nedavno javno objavljenu Al Bakirijevu skolsku svjedodzbu ja ne bih iskljucio ni neukost.
HoD is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 17:56   #553
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Ajde bogati. Ako vas boli qrac za stav BiH i ako on nije bitan, pravite taj most. Koji qrac kukate? Ha ja.

Šta vas boli kuki za nama ako smo nebitni?
Pa normalno da nas zaboli kuki jer vam je utjecaj manji od amebinog na konjukcije planeta.
Ovo je samo malo caskanja na forumu.
__________________
Fortes Fortuna Adiuvat
Hawker is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 18:09   #554
Quote:
HoD kaže: Pogledaj post
S obzirom na nedavno javno objavljenu Al Bakirijevu skolsku svjedodzbu ja ne bih iskljucio ni neukost.
Ali čovjek samo želi biti barba
Zbegecani is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 18:23   #555
Na jednom bosanskom portalu na najavu da bi Turci mogli gradit most, jedan lik komentira :

"Doć će Bakir i žena mu na otvaranje mosta"
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 18:26   #556
Quote:
Cojek kaže: Pogledaj post
Ma ne gledam problem politicki. Mogu biti bilo koje dvije drzave. Gledam pravno, na engleskom se kaze "easement." Je li izgradnja bilo kakvog mosta citavom duzinom zaljeva pravno moguca, i ja tu vidim problem. Nije u redu.

Tek onda se postavlja pitanje izvedbe. Ako jeste pravno okay, onda kakav most treba biti I o tome ti pricas. Ti kazes da je izvodljiv. Ja i u to nisam siguran. Mislim da treba imati rampu. Onda se postavlja pitanje hoce li Hrvatska placati rampu i obustavljati saobracaj za trgovinsko-morski saobracaj BH, sto ne bi bilo problem da nije mosta. Imamo nove probleme.

Politicki sve je moguce ali nije sve politika, nesto je i pravo.

Sto se tice opaske iznad da BH ne treba svoju luku, samo cu reci da je fino moci upregnuti kola do luke i preuzeti naruceni namjestaj iz Kine bez prelaska granica.
O cemu ti pricas covjece?!? Jel se ti namjerno pravis blesav ili sto?

Jel tebi jasno da je planirana visina od 55m i sirina od 200m dovoljna za prolazak svih najvećih brodova na svijetu.

Ne razumijem sto tebi nakon ovoga nije ovdje jasno.

Dakle prema planovima za most, RAZMACI IZMEDJU STUPOVA KAO I NJEGOVA VISINA dovoljni su za prolazak BILO KOJEG BRODA NA SVIJETU.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 18:36   #557
Sve je jasno ko dan. Nakon agresije na Hrvatsku u okviru srbizirane Miloseviceve JNA, potom odbijanjem suprostavljanju srpskoj agresiji na pocetku rata u BiH, pa onda agresijom na Hrvate BiH, Bosnjaci su nastavili neprijateljstvo prema Hrvatskoj i Hrvatima na svim frontovima gdje su mogli, kako u ratu tako i u miru.
Ovo sa Peljeskim mostom je samo nastavak neprijateljske politike Bosnjaka prema Hrvatima i Hrvatskoj (koji su ih doslovno spasili od Srba ratu).

Ono sto je dobro vidjeti jeste da napokon i hrvatska politika pocinje shvacati o kakvim se "prijateljima" radi.

Peljeski most ce se izgraditi unatoc svim ovima u Sarajevu i Zenici koji se u ovu tematiku razumiju ko Marica u krivi qrac.
Samo gledajte i uzivajte. I mahnite koji put sa mjesalice.
__________________
Fact of the month: Hrvati u BiH izvoze vise od cijele Crne gore, proizvode vise struje, i dvostruko su brojniji od etnickih Crnogoraca u CG.
PCM is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 19:20   #558
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
O cemu ti pricas covjece?!? Jel se ti namjerno pravis blesav ili sto?

Jel tebi jasno da je planirana visina od 55m i sirina od 200m dovoljna za prolazak svih najvećih brodova na svijetu.

Ne razumijem sto tebi nakon ovoga nije ovdje jasno.

Dakle prema planovima za most, RAZMACI IZMEDJU STUPOVA KAO I NJEGOVA VISINA dovoljni su za prolazak BILO KOJEG BRODA NA SVIJETU.
Za BH je najbolje da to pitanje razrjesi na nekom internacionalnom sudu. Prvo zakon pa onda gradnja, a ne obrnuto. I da trazi nesto poput Slovenije, izlaz na pucinu. Morska granica ide do neba.
Cojek is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 19:25   #559
Quote:
Cojek kaže: Pogledaj post
Za BH je najbolje da to pitanje razrjesi na nekom internacionalnom sudu. Prvo zakon pa onda gradnja, a ne obrnuto. I da trazi nesto poput Slovenije, izlaz na pucinu. Morska granica ide do neba.
Ne ide to tako...prvo vi naučite vaterpolo i klapsko pjevanje..onda može razgovor o granici do neba.
Zbegecani is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 19:58   #560
Quote:
U Hrvatskim cestama otvorene su ponude triju ponuditelja za gradnju prve faze Pelješkog mosta - talijanskog Astaldija i turske tvrtke IC Ictas, njemačkog Strabaga te kineskog konzorcija "China road and bridge Corporation".

Od mogućih osam ponuditelja koji su prošli prvu pretkvalifikacijsku fazu, tri su navedena ponuditelja predala ponude za gradnju prve faze Pelješkog mosta, čija je vrijednost zajedno s pristupnim cestama procijenjena na 1,8 milijardi kuna.

Zajednička ponuda Astaldija i turske tvrtke iznosi 2,55 milijardi kuna bez PDV-a, odnosno 3,19 milijardi kuna s PDV-om. Stragabova doseže 2,62 milijarde kuna bez PDV-a, odnosno 3,28 milijardi kuna s PDV-om.

Kineski konzorcij "China road and bridge Corporation" dao je ponudu od 2,08 milijardi kuna bez PDV-a odnosno 2,6 milijardi s PDV-om. U tom su konzorciju CCCC Higway Consultants, CCCC Second Higway Engineering i CCCC Second Harbour Engineering.

Talijanski Astaldi već je u Hrvatskoj izvodio radove na autocesti Zagreb - Goričan, a njegov turski partner gradio je jedan od mostova preko Bospora. Prva faza gradnje mosta obuhvaća izgradnju samog mosta i pristupnih cesta. Rok za evaluaciju ponuda iznosi 120 dana, no, kako je istaknuto u Hrvatskim cestama, ponude će se početi pregledavati odmah kako bi se što prije odabrao izvođač
.

http://vijesti.hrt.hr/405368/za-grad...gle-tri-ponude
__________________
Ušće zvuka

Zadnje uređivanje Cuka : 15.09.2017. at 20:19.
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:29.