Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2017., 20:36   #61
Quote:
Mister Yellow kaže: Pogledaj post
Pukovniče dug nije nikakav rezultat prisile od masona i ljudi gustera već rezultat ogromnog i skupog državnog aparata. Pojednostavljeno, trosimo debelo više nego zarađujemo. I umjesto da smanjimo rashode mi smatramo da je rezultat još veći rashodi. Koji jasno za sobom povlače još veće poreze i još vise birokracije koji ubijaju svaku poduzetničku inicijativu i onda preostaje samo se još više zadužiti. Začarani krug.
A tko ti postavlja političare na vlast i tko im daje direktive, po kojima se moraju zaduživati da bi novac utukli u strane industrije?

I ova floskula, o tome kako smo više potrošili, nego proizveli, pa netko se za to pobrinuo.

Kao da bi neodgovoran otac uzeo kredit, a sin ili unuk da to vrate.

Ne vidim da je neki političar morao odgovarati zbog tako štetne politike


Quote:
Problem je što Hrvati ne žele reforme, žele status Quo.
A stalno smo u reformama, struja ide gore, nafta ide gore, manje su plaće, dulje će se raditi, ušli smo u EU zar to nisu refome...

Nama ne trebaju refomre, nego vratiti pokradeno, i odgovone osuditi, te ponovno pokrenuti proizvodnju, a prije toga moramo biti suvereni, ako mislimo da nam drugi ne štampa novac kojim ćemo kupovati stranu proizvodnju.

Rekao bi, čuvajmo naše tržište, ne dozvolimo da nam ga otimaju strani profiteri i strani bankaroid.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 21:01   #62
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
A stalno smo u reformama, struja ide gore, nafta ide gore, manje su plaće, dulje će se raditi, ušli smo u EU zar to nisu refome...

Nama ne trebaju refomre, nego vratiti pokradeno, i odgovone osuditi, te ponovno pokrenuti proizvodnju, a prije toga moramo biti suvereni, ako mislimo da nam drugi ne štampa novac kojim ćemo kupovati stranu proizvodnju.

Rekao bi, čuvajmo naše tržište, ne dozvolimo da nam ga otimaju strani profiteri i strani bankaroid.
pukovniChe, kasno je...
newone is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 03:01   #63
Quote:
newone kaže: Pogledaj post
pukovniChe, kasno je...
Ma nije kasno, sad je početak ,za prave stvari.

Svijest jača, kod nas malo sporije, ali sve se više priča o štetnosti globalizacije, odnosno novom feudalizmu koji je na putu da bude još gori prethodnim totalitarizmima.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 21:31   #64
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Ma nije kasno, sad je početak ,za prave stvari.

Svijest jača, kod nas malo sporije, ali sve se više priča o štetnosti globalizacije, odnosno novom feudalizmu koji je na putu da bude još gori prethodnim totalitarizmima.
narod je u nesvjesti...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 21:38   #65
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Ma nije kasno, sad je početak ,za prave stvari.

Svijest jača, kod nas malo sporije, ali sve se više priča o štetnosti globalizacije, odnosno novom feudalizmu koji je na putu da bude još gori prethodnim totalitarizmima.
Jedino sto se moze napraviti radi nas sjeverni susjed. Jer realno vise od toga izazvat ce prejaku reakciju EU i necemo moci ustrajati. U biti sada nismo u stanju niti raditi sto Orban radi, jer nemamo ni blizu suvereniteta poput njega. Nama se netko namrgodi i mi mjenjamo politiku i zakone na korist stranaca.

Evo, zamisli samo da udarimo bankama par kaznenih poreza i da im zakonom prevedemo kredite u kune i onda snizimo kunu 15% (sve to napravio Orban). Ja mislim da bi spikeri na HRT-u plakali nad hudom sudbom jadnih bankara koji bi se pak prijetili Saboru, a ministar gospodarstva, umjesto da im prijeti daljnjim punitivnim mjerama bi se tresao od straha. Jadni smo.
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 22:51   #66
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Davno je Supek rekao da ćemo biti zemlja kurvi, konobara i zaštitara, jedva je to preživio fizički, iako ga je Tuđman pokopao na sve načine.
Pa to i jesmo danas.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 23:25   #67
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Jedino sto se moze napraviti radi nas sjeverni susjed. Jer realno vise od toga izazvat ce prejaku reakciju EU i necemo moci ustrajati. U biti sada nismo u stanju niti raditi sto Orban radi, jer nemamo ni blizu suvereniteta poput njega. Nama se netko namrgodi i mi mjenjamo politiku i zakone na korist stranaca.

Evo, zamisli samo da udarimo bankama par kaznenih poreza i da im zakonom prevedemo kredite u kune i onda snizimo kunu 15% (sve to napravio Orban). Ja mislim da bi spikeri na HRT-u plakali nad hudom sudbom jadnih bankara koji bi se pak prijetili Saboru, a ministar gospodarstva, umjesto da im prijeti daljnjim punitivnim mjerama bi se tresao od straha. Jadni smo.
točno je da smo na dnu, jerbo nam centri moći postavljaju svoje političare.

Više nisu političari krivi, naivno je prozivati briseloide i natoide za stanje u RH, danas smo krivi svi, jer situacija je takva da vidimo kud nas vode.

Ja se pitam na koji način će zaštititi imovinu banaka koje su otele ljudima, jer banke su briseloidima svete krave.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 23:34   #68
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
točno je da smo na dnu, jerbo nam centri moći postavljaju svoje političare.

Više nisu političari krivi, naivno je prozivati briseloide i natoide za stanje u RH, danas smo krivi svi, jer situacija je takva da vidimo kud nas vode.

Ja se pitam na koji način će zaštititi imovinu banaka koje su otele ljudima, jer banke su briseloidima svete krave.
Uvjerit će naše biračke ovce da je za nas najbolje da izaberemo vlast koja će štititi njihove interese, makar se vlada mijenjala svaki mjesec a mi na birališta izlazili nekoliko puta godišnje ako se oformi podobna "saborska večina"

To ti je realna demokracija, biraš iako biraš ono što njima odgovara i one koji će štitit njihove interese.
Ako se desini nešto nepredvidljivo i izabere se nešto njima neodgovarajuće, odmah slijede razna arapska proljeća ili Majdani

" Vladavina večine" , kako to blesavo zvuči
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 00:15   #69
Quote:
seskal kaže: Pogledaj post
iseljavanje nezaposlenih i onih koji rade za mizeriju ne da ne treba zaustavljati, nego ga treba još i dodatno olakšati i poticati, ako je uz besparicu uopće potreban dodatni poticaj. sve ostalo je jednostavno suludo u ovakvoj ekonomskoj situaciji. iako s vrha to možda nećemo čuti (bar ne tako izravno), činjenica je da Hrvatskoj jedan dio stanovništva jednostavno nije potreban i to se više ni ne pokušava sakriti, baš kao što ni taj isti dio stanovništva više ne krije da je u potpunosti odustao od ideje da bi ovo jednog dana mogla biti država u kojoj će raditi, odgajati svoju djecu i spavati bez bojazni od toga da će morati skupljati boce kao penzići.
Bravo, nemoj rješavati problem, nego ga zaseri do kraja. Jebena Rvacka logika.


Quote:
ja na to gledam kao na loš brak u kojem su obje strane nezadovoljne i najpraktičnije je da svaka ode svojim putem, a ne da se i jednu i drugu uguši u nezadovoljstvu.
Jel to onaj brak o kujama, koje vole živjeti na tuđoj grbači? Na kraju rastave njoj ostaje kuća, auto i lova, a ti odeš u govna crnčiti za minimalac u tuđu kuću, gdje si nitko i ništa.

Quote:
tih odlazaka sam se nagledao i naslušao, imam čak i dva slučaja unutar šire obitelji i mogu reći da se nakon kratkotrajne nostalgije kod takvih ubrzo pojavi i ono "koji mi je k...c bio svih tih godina?". dakle, svega par mjeseci Kanade i Irske je bilo dovoljno da mi se bratić i tetak zapitaju na kakve uvjete rada i kakvu plaću su potratili godine, kao da su otkrili El Dorado.

a neki bi ljudima željeli uskratiti taj osjećaj neshvatljivo.
A uvjet blagostanja je promjena državljanstva, što si namjerno izostavio. A promijeniti državljanstvo u drugoj državi možeš nakon koliko godina? Stvari baš i nisu tako idealne, zar ne? Znači jedeš govna prvih nekoliko godina, crnčiš i snalaziš se dok ne dobiješ mogućnost promijeniti državljanstvo. U drugoj državi si nitko i ništa stari moj, građanin drugog reda. Hrvati su samo obični mali šiptari u bogatim zemljama, jeftina radna snaga u rangu Bosanaca i Kosovara. Misliš da te cijene tamo, a radiš za minimalac ustvari.

G20 vam ga gura u guzicu i još vam se smije kolike ste naivne budale, a ti još vičeš, "Gurajte nam ga do kraja". Ne znam samo jesam li ja ovdje perverznjak s ovim upisom ovdje ili vi, koji volite da vam ga metnu?
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 00:23   #70
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Jedino sto se moze napraviti radi nas sjeverni susjed. Jer realno vise od toga izazvat ce prejaku reakciju EU i necemo moci ustrajati. U biti sada nismo u stanju niti raditi sto Orban radi, jer nemamo ni blizu suvereniteta poput njega. Nama se netko namrgodi i mi mjenjamo politiku i zakone na korist stranaca.

Evo, zamisli samo da udarimo bankama par kaznenih poreza i da im zakonom prevedemo kredite u kune i onda snizimo kunu 15% (sve to napravio Orban). Ja mislim da bi spikeri na HRT-u plakali nad hudom sudbom jadnih bankara koji bi se pak prijetili Saboru, a ministar gospodarstva, umjesto da im prijeti daljnjim punitivnim mjerama bi se tresao od straha. Jadni smo.
Treba istini za volju reci da je aranzman konverzije u HUF prosao bez troska po banke (mada su dobile po nosu na kamatama i porezu). Orban je prvi nacrt zakona poslao ustavnom sudu na citanje koji ga je odbio (potvrdivsi da su krediti u stranoj valuti bili legalni). Zato je madzarska centralna banka potrosila oko 9 mlrd EUR svojih rezervi da bi se izvrsila konverzija po trzisnom tecaju. Madzarska je u tom trenutku imala oko 34 mlrd EUR deviznih rezervi naprema 10-ak mlrd EUR kredita u stranoj valuti. Hrvatska ima oko 13 mlrd EUR rezervi naprema 20 mlrd EUR kredita u stranoj valuti (gradjanstvo). Hrvatske banke bi zasigurno prihvatile dobrovoljno aranzman koji je proveo Orban (to je cak i bolja situacija za njih jer nema tecajnog rizika). Takodjer su banke u Madzarskoj za dio gubitaka koje su knjizile zbog raznih zakona dobile porezne olaksice. Uglavnom, pazio je on sto radi.
Kod konverzije CHF u HUF pola troska su podnjele banke, a pola gradjani (za razliku od Hrvatske gdje je sav trosak pao na banke). Orban je bio blazi od ovih nasih.

http://www.eiu.com/industry/article/...ion/2014-12-19
__________________
“To die hating them, that was freedom.”

Zadnje uređivanje somied : 24.07.2017. at 00:35.
somied is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 00:34   #71
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
točno je da smo na dnu, jerbo nam centri moći postavljaju svoje političare.

Više nisu političari krivi, naivno je prozivati briseloide i natoide za stanje u RH, danas smo krivi svi, jer situacija je takva da vidimo kud nas vode.

Ja se pitam na koji način će zaštititi imovinu banaka koje su otele ljudima, jer banke su briseloidima svete krave.
Nisam znao da je u Zadru Brisel postavio lokalnu vlast, pa je stranka koja je promicala proizvodnju dobila 2-3 % glasova
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 01:48   #72
Quote:
somied kaže: Pogledaj post
Treba istini za volju reci da je aranzman konverzije u HUF prosao bez troska po banke (mada su dobile po nosu na kamatama i porezu). Orban je prvi nacrt zakona poslao ustavnom sudu na citanje koji ga je odbio (potvrdivsi da su krediti u stranoj valuti bili legalni). Zato je madzarska centralna banka potrosila oko 9 mlrd EUR svojih rezervi da bi se izvrsila konverzija po trzisnom tecaju. Madzarska je u tom trenutku imala oko 34 mlrd EUR deviznih rezervi naprema 10-ak mlrd EUR kredita u stranoj valuti. Hrvatska ima oko 13 mlrd EUR rezervi naprema 20 mlrd EUR kredita u stranoj valuti (gradjanstvo). Hrvatske banke bi zasigurno prihvatile dobrovoljno aranzman koji je proveo Orban (to je cak i bolja situacija za njih jer nema tecajnog rizika). Takodjer su banke u Madzarskoj za dio gubitaka koje su knjizile zbog raznih zakona dobile porezne olaksice. Uglavnom, pazio je on sto radi.
Kod konverzije CHF u HUF pola troska su podnjele banke, a pola gradjani (za razliku od Hrvatske gdje je sav trosak pao na banke). Orban je bio blazi od ovih nasih.

http://www.eiu.com/industry/article/...ion/2014-12-19
Radi cijele istine treba reći da je u Mađarskoj izvršena konverzija svih kredita a ne samo švicarca u euro, kao kod nas.

Basnke su kod nas "izgubile" zaradu na tečajnoj razlici ali ne i zaradu na kreditima po nemalim kamatama i dalje nominirani u euru.
Tako da mislim da je u konačnici dio gubitka banaka u Mađarskoj veći od onog što su banke izgubile kod konverzije kredita u euro.

Da ne govorimo da je švicarac samo prošao kroz bankarski sustav i da je sav tečajni rizik prebačen na dužnika.

Nikad nije dobivena informacija od kuda bankama maticama švicarci iako su depoziti njihovih štediša u eurima , sa minimalnim izuzecima.

Pored svih prijetnji izostale su tužbe banaka i sudski procesi, koji bi vjerovatno dali taj odgovor.
Od kuda bankama maticama švicarci koje su "posudili" "našim" bankama da bi plasirale kredite sa valutnom klauzulom u švicarcima.
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 02:34   #73
Konverzija u domacu valutu se u Madzarskoj, za razliku od Hrvatske, odvijala po trzisnom tecaju (osim ine prve otplate 2011., koja je vrijedila samo za one koji imaju cash za otplatiti i sto su iskoristili samo imucniji). Osim toga centralna banka je ponudila 9 mlrd EUR svojih rezervi da zatvori poziciju banaka. Sa druge strane, banke su duzne vratiti oko 3 mlrd EUR zbog preplacenih kamata, sa time da ce dobiti porezne olaksice. Na konverziji CHF kredita u Hrvatskoj banke su izgubile oko 2 mlrd EUR, a jos ce nesto i na kamatama. Suma-sumarum, uzevsi u obzir da je Madzarska 2,5x veca po broju stanovnika i sumjerljiva po BDP per capita, banke u Hrvatskoj su prosle vjerojatno gore (ili tu negdje). Dakle politika Orbana prema bankama nije bila nista cvrsca od one Milanovica, medjutim ovaj prvi je populist, a ovaj drugi je to radio vjerojatno sa grcem u zelucu.
Madzarski ustavni sud, za razliku od hrvatskog, nije imao namjeru dopustiti svaljivanje svog troska na banke. I inace je to losa taktika, jer dovodi do takozvanog "moralnog hazarada": gradjani u tome nauce da je profitabilno izlagati se riziku, ocekujuci da ce se politika umijesati ako krene na lose. U trenutku kada dopustis takav moralni hazard, onda je bolje i takve radnje zabraniti (ako reguliras, reguliraj onda do kraja). Ovo je jasan signal gradjanima da se treba izloziti tecajnom riziku za manju kamatu, jer ce doci spas ako krene lose.
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 03:52   #74
Quote:
somied kaže: Pogledaj post
Konverzija u domacu valutu se u Madzarskoj, za razliku od Hrvatske, odvijala po trzisnom tecaju (osim ine prve otplate 2011., koja je vrijedila samo za one koji imaju cash za otplatiti i sto su iskoristili samo imucniji). Osim toga centralna banka je ponudila 9 mlrd EUR svojih rezervi da zatvori poziciju banaka. Sa druge strane, banke su duzne vratiti oko 3 mlrd EUR zbog preplacenih kamata, sa time da ce dobiti porezne olaksice. Na konverziji CHF kredita u Hrvatskoj banke su izgubile oko 2 mlrd EUR, a jos ce nesto i na kamatama. Suma-sumarum, uzevsi u obzir da je Madzarska 2,5x veca po broju stanovnika i sumjerljiva po BDP per capita, banke u Hrvatskoj su prosle vjerojatno gore (ili tu negdje). Dakle politika Orbana prema bankama nije bila nista cvrsca od one Milanovica, medjutim ovaj prvi je populist, a ovaj drugi je to radio vjerojatno sa grcem u zelucu.
Madzarski ustavni sud, za razliku od hrvatskog, nije imao namjeru dopustiti svaljivanje svog troska na banke. I inace je to losa taktika, jer dovodi do takozvanog "moralnog hazarada": gradjani u tome nauce da je profitabilno izlagati se riziku, ocekujuci da ce se politika umijesati ako krene na lose. U trenutku kada dopustis takav moralni hazard, onda je bolje i takve radnje zabraniti (ako reguliras, reguliraj onda do kraja). Ovo je jasan signal gradjanima da se treba izloziti tecajnom riziku za manju kamatu, jer ce doci spas ako krene lose.
Oko kere pa na mala vrata!
I dalje nema odgovra na ključno pitanje , od kuda bankama maticama ,švicarci koje su "posudili" svojim ekspoziturama u Hrvatskoj.
A takođe treba reči da su krediti isplaćivani u kunama a ne švicarcima i to po tada važećem tečaju a banke dodatno zaradile na konverziji.

Ponavljam da su se svi krediti u Mađarskoj konvertirali u forintu a ne samo u francima, koji su daleko manje brojni.
O nekim "porukama" građanima da se mnogo reći, naročito u "preporukama" povoljnosti kredita sa valutnom klauzulom u francima i prešućivanju rizika kredita u valuti uz koju kuna nije vezana pupčanom vrpcom.
Poruka da se kreditima u švicarcima građani izlažu valutnom riziku bila je vrlo tiha a mnogo glasnija i preporučivano da su kamate u švicarcima povoljnije.
Igralo se na građanasku lakomost, tako da je i jedan naš ministar finacija nasjeo na tu "povoljnost"
Ništa bake nisu izgubile, jer su švicatrci samo "protrčali kroz bankarski sustav. Kupljeno i prodano na tržištu po važećem tečaju a valutni rizik natovaren na leđa građana.

Po mom sudu politika Orbana bila je daleko čvršća jer se konvertiralo sve kredite i ukinula valutna klauzula za sve kredite, dok se Milanović ni Lalovac nisu usudili toliko daleko ići.

A kakve su bile namjerte mađarskog Ustavnog suda ostavimo babi Vangi
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 08:29   #75
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Pa to i jesmo danas.
To je bila Supekova budućnost, naša sadašnjost.

Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post

G20 vam ga gura u guzicu i još vam se smije kolike ste naivne budale, a ti još vičeš, "Gurajte nam ga do kraja". Ne znam samo jesam li ja ovdje perverznjak s ovim upisom ovdje ili vi, koji volite da vam ga metnu?
Kao da nam ga Vlada RH ne gura?
Tko je još dovoljno blesav da se bori za napredak ili interes države, bilo koje?
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 12:07   #76
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Po mom sudu politika Orbana bila je daleko čvršća jer se konvertiralo sve kredite i ukinula valutna klauzula za sve kredite, dok se Milanović ni Lalovac nisu usudili toliko daleko ići.
Upravo tako, Madjarska je uspostavila svoj suverenitet i zabranila valutne klauzule. Ovo sta se dozvoljava u Hrvatskoj je kockarnica u kojoj banke de-facto sile (kamatom i dostuponoscu kredita) gradjane na izlaganje riziku. Deplasirano mi je govoriti kako se ne smije gradjane pustiti s bankarske udice jer bi onda ispalo da se gradjanima rizik isplatio. Banke su do sada lihvarskim kamatama daleko preplatile sve sto im mozemo napraviti.

Next move: krediti u Bitcoin-u.

No Orbanova politika ne svodi se samo na kredite. Danas Madjarska ekonomija ide sasvim fino, dok se Hrvatska i dalje raspada i tone. Drzavne intervencije u ekonomiju zavrsavaju kao pokloni gradjana tajkunima, nema nekog zajednickog interesa i napretka i suvereniteta, nego se svi ponasaju kao lesinari na strvini: ugrabi koliko mozes.
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 12:49   #77
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Tko je još dovoljno blesav da se bori za napredak ili interes države, bilo koje?
Očito Orban za svoju Mađarsku!

https://narod.hr/eu/viktor-orban-slo...aranjem-istine

Navodno je Orbanu devedesetih i Tuđman bio uzor.
Hlebyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 12:52   #78
A što kažete na ovaj strateški optimizam s podforuma Svijet:
Quote:
noname23 kaže: Pogledaj post
Kad vidim sa kojim žarom i koliko pizdarija se drobi po ovoj temi, mogu samo reći - mora da radimo sve jako, jako dobro.
Inicijativu - imamo
Gospodarstvo - ide sve bolje i bolje
Vojska - bolje i bolje iz dana u dan
Geostrategiju - imamo
Think-tankove imamo, više njih.
Sad treba radit na populaciji i to je to.

Btw za neupućene - svemirski i nuklearni program imamo također.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/f...je/948989.aspx
Inače i matematički modeli su naši neki po pisanju medija od prije.

E, sad vi udrite po vizijama srbije, bosne, regiona i drugih kako bi trebale stvari bit i kako vi mislite da one jesu u RH. Naravno, pravo na mitomaniju ne osporavam. Pitam se samo koliko uporno se može pisat stvari koje veze sa stvarnošću nemaju...dakle hrvatska real-politik i ono što vi pišete su stvari oprečne ko krave i balet...
i još
Quote:
noname23 kaže: Pogledaj post
...
a sad ga ti udri kakva je i koju geostrategiju RH vodi i provodi.
uz ovo
http://www.jutarnji.hr/life/zdravlje...godina/813694/

a praćeno sa ovim
http://www.ictbusiness.info/vijesti/...alo-na-svijetu

E sad,
Quote:
Računalo je vrijedno 44 milijuna kuna i nabavljeno je u sklopu projekta Razvoj istraživačke infrastrukture u Kampusu Sveučilišta u Rijeci za koji su Riječani dobili 180 milijuna bespovratnih kuna iz EU fondova i opremili četiri centra s pripadajućim laboratorijima – Centar za visokopropusne tehnologije u biomedicini, Centar za mikro i nanoznanosti i tehnologije, Centar za napredno računanje i modeliranje te laboratoriji Građevinskog fakulteta.
uz Iter, nanotehnologiju, povezanost i uključenost na velike i važne projekte budemo vidili di smo za 10g.

a i ovo treba spomenuti.
http://www.jutarnji.hr/life/zdravlje...kosti/4682837/

Napredne tehnologije, istraživanja, rezultati i otkrića se događaju u RH.

A ni ovo nije na odmet spomenuti
http://net.hr/danas/hrvatska/pocela-...recu-u-akciju/

pa podvuci crtu i vidi šta i koliko smo dobili, di smo i di idemo.
Za 20-30 god budu zemlje koje imaju i koje nemaju pristup tehnologiji. Mi smo među onima koje imaju. Ne da imaju nego i stvaraju iste.
Hlebyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 14:10   #79
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
U drugoj državi si nitko i ništa stari moj, građanin drugog reda. Hrvati su samo obični mali šiptari u bogatim zemljama, jeftina radna snaga u rangu Bosanaca i Kosovara. Misliš da te cijene tamo, a radiš za minimalac ustvari.
mnogi Hrvati su građani drugog reda i u vlastitoj zemlji konkretno ta dva primjera iz obitelji nisu otišla tamo da ih se cijeni već da zarade, a ostalim pizdarijama se ne zamaraju. kad bi se plaćanje računa moglo zamrznuti i odgoditi na kojih desetak godina, možda bi ostali i potrošili to vrijeme na borbu s vjetrenjačama. ovako to nije bio izbor već nedostatak izbora, ali očito nemaš ni djecu ni ženu kad ti je nepojmljivo da nekom zagusti u tolikoj mjeri.
seskal is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 14:27   #80
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Bravo, nemoj rješavati problem, nego ga zaseri do kraja. Jebena Rvacka logika.




Jel to onaj brak o kujama, koje vole živjeti na tuđoj grbači? Na kraju rastave njoj ostaje kuća, auto i lova, a ti odeš u govna crnčiti za minimalac u tuđu kuću, gdje si nitko i ništa.



A uvjet blagostanja je promjena državljanstva, što si namjerno izostavio. A promijeniti državljanstvo u drugoj državi možeš nakon koliko godina? Stvari baš i nisu tako idealne, zar ne? Znači jedeš govna prvih nekoliko godina, crnčiš i snalaziš se dok ne dobiješ mogućnost promijeniti državljanstvo. U drugoj državi si nitko i ništa stari moj, građanin drugog reda. Hrvati su samo obični mali šiptari u bogatim zemljama, jeftina radna snaga u rangu Bosanaca i Kosovara. Misliš da te cijene tamo, a radiš za minimalac ustvari.

G20 vam ga gura u guzicu i još vam se smije kolike ste naivne budale, a ti još vičeš, "Gurajte nam ga do kraja". Ne znam samo jesam li ja ovdje perverznjak s ovim upisom ovdje ili vi, koji volite da vam ga metnu?
U Kanadi i Americi dobro kotiramo. Naši ljudi su uglavnom dobrostojeći pa i bogati. Očev školski kolega koji je otišao u Edmonton sada u mirovini ima firmu za proizvodnju rezervnih dijelova za radne strojeve. Počeo kao tokarski obrt i narastao. Sada je to fina tvrtka od $30 milijuna. To bi u Europi postigao nikad pa niti onda.

Sve navedeno vrijedi i za Srbe. Oluja im je došla kao sjekira u med kad se sve zbroji i oduzme. Uspješni smo svi skupa do te mjere da držimo i neke gradove. I u visokoj politici SAD-a i Kanade smo zastupljeni(za Australiju ne znam). Stoga... Kako se tko snađe u životu i koliko je spreman uložiti u sebe toliko i ima.
automation is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:42.