Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Eurosong

Eurosong Hello, Europe! This is Forum.hr calling!

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2017., 10:29   #501
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
za one koji nisu gledali Polufinale 1993 sa komentarom Kostadinova evo snimke:

https://www.youtube.com/watch?v=gK-xy8U4VOs
Šteta što Rumunji nisu prošli. Definitivno ispred svog vremena.
label is offline  
Old 23.11.2017., 16:00   #502
Quote:
label kaže: Pogledaj post
Šteta što Rumunji nisu prošli. Definitivno ispred svog vremena.
da, i meni je ta pjesma izvrsna!!
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Old 23.11.2017., 16:45   #503
Sviđaju mi se ovi sažeci Eurosonga.Irska dominira devedesetih a danas sasvim druga priča.Istok je osvojio Eurosong i blokovsko glasovanje
eurovizionar is offline  
Old 23.11.2017., 18:09   #504
Quote:
eurovizionar kaže: Pogledaj post
Sviđaju mi se ovi sažeci Eurosonga.Irska dominira devedesetih a danas sasvim druga priča.Istok je osvojio Eurosong i blokovsko glasovanje
hvala
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Old 23.11.2017., 20:08   #505
Jao sad će uskoro legendarne 98' i 99', al su nas pokrali kad su stavili Danijelu da popiva 1., kladionice su je staljvali 25/1 za pobijedu (npr. Dana je imala 3/1), a isti taj koef 25/1 su imali estonija i španija (12 i 16. mjesto).

99' je bila malo jača godina, island (1. na kladionicama, vrlo moderna pjesma), izrael, estonija, švedska (koja je meni zvučila ko da je iz kasnih 70ih/ranih 80ih, vrlo nezaslužen pobjednik) i njemačka (igrali su na "izrael - domaćin" kartu te poslali jedno uber smeće) su svi bili u borbi za dobar rang.
Hrmaks is offline  
Old 23.11.2017., 21:18   #506
nakon 2003 nema više povijesti eurosonga

jel vama zanimljivo ovo o poznatim izvođačima?
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Old 23.11.2017., 23:24   #507
Quote:
CroMaxim kaže: Pogledaj post
Jao sad će uskoro legendarne 98' i 99', al su nas pokrali kad su stavili Danijelu da popiva 1., kladionice su je staljvali 25/1 za pobijedu (npr. Dana je imala 3/1), a isti taj koef 25/1 su imali estonija i španija (12 i 16. mjesto).

99' je bila malo jača godina, island (1. na kladionicama, vrlo moderna pjesma), izrael, estonija, švedska (koja je meni zvučila ko da je iz kasnih 70ih/ranih 80ih, vrlo nezaslužen pobjednik) i njemačka (igrali su na "izrael - domaćin" kartu te poslali jedno uber smeće) su svi bili u borbi za dobar rang.
Vidiš meni obrnuto,1998 mi je super bar Danijela Imani,Edsilia Ciara,Dana iti...a 1999 mi je revija dance smeća jedino Doris iskače moralna pobjednica.Njemački Turci njesra od pjesme,Izrael,Island i Švedska te favorit Cipar koji je spušio, ti denseri a super pjesme podcjenjene bor Belgija ili Danska je vrt te godine te Španjolska koja je zadnja.
Omajgot..Nije mi jaja zašto te godine nema Rusije i Grčke?helo..
Manchild sviđa mi se i ti poznati iako su prastari poznati
eurovizionar is offline  
Old 23.11.2017., 23:46   #508
danas ide još Rednex a onda idemo od ultra starih do novih, kad vidite ABBU onda znajte da je to to
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Old 24.11.2017., 01:02   #509
1997

Po 7. i posljednji put Eurosong u Irskoj! Ove godine posljednji put nastupila Italija i završila kao 4. Naime Italija bi nastupila na Eurosongu pod uvjetom da oni Eurosong prenose kao snimku, što je EBU neprihvatljivo. Njima je njihov San Remo dušu dalo. Turska poslala drugu godinu za redom Sebnem Paker koje je ove godine, prvi put u povijesti bila 3. sa dosta egzotičnim nastupom.
Danska poslala rap pjesmu i svi predviđali 0 bodova, na kraju 16.
Francuzi ponovno bili u formi, poslali Fany sa «Sentimentalnom pjesmom» i za dlaku izgubila TOP 5 poziciju. Nizozemska poslala ocvale Spice Girl i na kraju završile predzadnje, čisto da žiri pokaže babama gdje im je mjesto. Vrhunac večeri je bio Island i pjevač Paul Oscar sa svojim haremom: 5 rasnih žena u S/M kostimima i lateksom na kožnom kauču publika nakon nastupa bila u deliriju. Po meni jedan od najboljih nastupa uopće. Irska bila 2. i to će biti nakon 2000. posljednji TOP 10 za Irsku. Pobjednik je konačno bio UK i veterani pop glazbe: Katrina & The Waves – imali veliki hit 1985: Walking on sunshine. UK je tokom glasanja skupio rekordnih 227 bodova što do danas nije srušeno (ako glasaju države koje su u finalu)
Zanimljivost ove godine je bila da je 5 država imalo probno glasovanje naroda: Austrija, Švicarska, Njemačka, Švedska i UK. U Švedskoj je glasalo 25.000 ljudi, dok u UK 250.000. Iako po bodovima koji su davani ne bi se reklo da se slušalo SAMO ili JEDINO publiku.
Po prvi put nakon 1983 dvije države imale 0 bodova: Norveška i Protugal. Norvežanin u kaubojkama (1980. jedan Norvežanin došao u čizmama ili bucama za Bauštelu) uvjeravao žiri kak je on u San Francisku i kak je «Love is in the air»! Žiri nije pušil to i 0 bodova, a godinu prije bili 2. Ko bi gori, sad bi doli. Nizozemka Corry Broken nakon što je 1957 pobijedila na Eurosongu ove godine je (nakon 40 godina pošto je pobijedila) čitala rezultate nizozemskog žirija, a 1976 vodila je i Eurosong. Grčka je 1. put u povijesti dala bodove Turskoj!
Hrvatska poslala svoj verziju Spajsica (E.N.I) – kako su originalne Spajsice sa karijerom bile u silaznoj putanji tako je i naš rejting bio u silaznoj putanji, tek 17. što je 3. najlošiji rezultat Hrvatske na Eurosongu. Na Dori su ENI vodile bitku prsa o prsa sa Petrom Grašom i njegovom baladom «Idi».

Kostadinov komentira Grčku: «Ko nebi želio ovakvu učiteljicu u svojoj školi!» Naime Grčka pjevačica Mariana bila po struci učiteljica. Cipar glasa: Spain, 10 points (Kostadinov – čudni su ukusi ciparski) Greece, 12 points, Grčka vodi (Kostadinov - isplatilo se imati bolju haljinu i bolju pjesmu ove godine; Kostadinov od 1993 do 1998 bio doslovno opsjednut sa grčkim haljinama). Kostadinovu favoriti bili UK i Italija, a najgore Malta i Island. Italija je loše startala u glasanju i zaključak Kostadinova je bio da je krivo predvidio da bu Italija dobro prošla. Španjolski pjevač završio pjesmu, a Kostadinov: «OK, slijede bolji dani, na redu je Njemačka, meni je ta pjesma na engleskom jako dobra» a Njemačka pjevala na njemačkom!
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Old 24.11.2017., 01:02   #510
1998

Nakon rekordne pobjede UK prošle godine (227 bodova) ove godine se ESC održava u Birminghamu. Jedan od voditelja je bio legendarni UK komentator Terry Wogan. Ove godine je uvedeno pravilo BIG 4 da ne moraju 4 najveće zemlje (i financijski najizdašnije za EBU) strepiti hoće li morati pauzirati ESC zbog slabih rezultata (Njemačka 1996).
UK je poslao crnu ljepoticu Imaani koje je tražila svog najdražeg, te ju ta potraga dovela do 2.mjesta, a Nizozemku Edsiliu i njezinu pjesmu «Nebo i zemlja» do 4.mjesta! Hit večeri je bila Malta i pjevačica Chiara koje je uz svjetlost svijeća i intimnu atmosferu otpjevala baladu za «Onog kojeg volim» do posljednjeg kruga je vodila, da bi u zadnjem ju krugu prestigao i pobijedio transseksualac!! Dana International i nakon 20 godina opet donio pobjedu Izraelu sa samo 6 bodova razlike između 1.i 2. mjesta. Njemačka je poslala komičara Guildo Horna na ESC i nakon 1994 konačnu su u TOP 10 završili. Guildo i njegova grupa «Ortopedske čarape» su napravili pravi mali šou – od toga da je Guildo pjeval u publici, pa do toga da se veral po šipkama kaj su držale pozornicu. U Njemačkoj se prije ESC-a pokušalo svim silama zaustaviti Guilda da pjeva sa Njemačku, jer da će Nijemce osramotiti. Ove godine je u većini država glasala i publika.
Ni ova godina nije prošla bez skandala – Izrael i Njemačka su već spomenuti.
Francuska optužila BBC da je loše prošla (pretposljednji – najlošije u povijesti za Francusku) zato što je francusku pjesmu BBC popljuval!
Švicarska se početkom godine našla u ogromnom skandalu, kad je bilo otkriveno da je tijekom 2.svj. rata iz Njemačke u Švicarsku bilo pohranjivano zlato koje je bilo uzeto od Židova koji su bili ubijeni u logorima, a koje njihovi potomci ne mogu podiči iz Švicarskih banka (Švicarska bila neutralna u 2. svj. ratu) i onda glupi Švicarci idu na ESC slat pjesmu na njemačkom jeziku. Publika pod dojmom tog skandala odlučila bojkotirati pjesmu, te Švicarska doživjela potop, 0 bodova, brodolom nije uspio zaustaviti ni Egon Egemann, koji je bio 11. 1990., a pratio je na violini. Švicarska pjevačica Gunvor je nakon debakla pala u tešku depresiju. Finska na ESC poslala odličnu new agu grupu Edea, ali Finci ne bi bili Finci da prije ESC ne dorade (čitaj: ne upropaste) pjesmu, na kraju jedva 15.
Hrvatska nakon debakla prošle godine poslala Danijelu, koja je 3 godine prije s Magazinom bila 6. Nastupila je prva – počela je pjevati u prekrasnoj crnoj haljini, da bi u sredini pjesme tu haljinu skinula i pojavila se u bijeloj haljni. Publika bila u deliriju. To nam je donijelo 131 bod i 5. mjesto! Kostadinov: "Kakve su to ortopedske čarape?"
Hrvatska jedina dala bodove Slovačkoj te godine!
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Old 24.11.2017., 01:15   #511
Zvijezde večeras - grupa Rednex

nastupili na Melodifestivalu (jer grupa potječe iz SWE) i popušili,

Rednex - Mama Take Me Home (Live Melodifestivalen 2006 Semi)

https://www.youtube.com/watch?v=o5RxOuZrMXY

žali zato ostvarili 4 VELIKA hita u 90tima

Rednex - Cotton Eye Joe

https://www.youtube.com/watch?v=mOYZaiDZ7BM

Rednex - Old Pop In An Oak

https://www.youtube.com/watch?v=_YuJZzuHDf8

prekrasna balada:

Rednex - Wish You Were Here

https://www.youtube.com/watch?v=6FwmM93jgUo

i pjesma koja je mjesecima bila NO. 1 in Germany and Austria - pjesma je super

Rednex - Spirit Of The Hawk

https://www.youtube.com/watch?v=Yau8nHOXhug

i onda SWE pošalje kvazi Indijanca na Eurosong 2000. sa koma pjesmom umjesto da si poslali Rednexe




slijede: Gregorian, Katrina and the wawes, Kelly Family, Anggun, Bonnie Tylor,, DJ.Bobo...
__________________
Confluence of sounds

Zadnje uređivanje manchild : 24.11.2017. at 01:39.
manchild is offline  
Old 24.11.2017., 11:21   #512
Do sada je ponovljeno nekoliko puta (najmanje) da će postovi koji sadrže samo link ili samo smajliće ili samo link i smajlić, biti brisani pa i kažnjavani.
Postovi u kojima je takav post citiran isto se brišu.

Ne može biti tako teško napisati par riječi i poštivati pravilo !



Ovaj post se ne komentira i ne citira...da ne bi bilo "Nismo znali" !
__________________
...i to ti je to...
SEAGULL
Goluždrava is offline  
Old 24.11.2017., 11:30   #513
Ovo sam slikala iz Studija: https://i.imgur.com/xD1d2vv.jpg

Uglavnom, prema informacijama Klare Rožman, Dora se vraća krajem veljače ili početkom ožujka, još ne znaju bi li to napravili u Opatiji ili Zagrebu, žiri i publika biraju pobjednika i natječaj će uskoro van.
__________________
All the king's horses, all the king's men couldn't put me together again 'cause all of my enemies started out friends, help me hold onto you
I've been the archer, I've been the prey, who could ever leave me, darling? But who could stay?
PamSwynford is offline  
Old 24.11.2017., 13:21   #514
Gdje ima dima ima i vatre. :klap:
label is offline  
Old 24.11.2017., 15:01   #515
Danas je izašao novi Loreenin album, Ride, nakon 5 godina, totalno drugačiji stil od Heala, više alternativni rock i po meni je odličan, toplo preporučujem da ga poslušate
mare256 is offline  
Old 24.11.2017., 15:07   #516
Quote:
PamSwynford kaže: Pogledaj post
Ovo sam slikala iz Studija: https://i.imgur.com/xD1d2vv.jpg

Uglavnom, prema informacijama Klare Rožman, Dora se vraća krajem veljače ili početkom ožujka, još ne znaju bi li to napravili u Opatiji ili Zagrebu, žiri i publika biraju pobjednika i natječaj će uskoro van.
Supeer! Nadam se da to nije samo trač!
favorit is offline  
Old 24.11.2017., 15:56   #517
Quote:
PamSwynford kaže: Pogledaj post
Ovo sam slikala iz Studija: https://i.imgur.com/xD1d2vv.jpg

Uglavnom, prema informacijama Klare Rožman, Dora se vraća krajem veljače ili početkom ožujka, još ne znaju bi li to napravili u Opatiji ili Zagrebu, žiri i publika biraju pobjednika i natječaj će uskoro van.
Znači ponovno interni odabir HRT-a
__________________
A man of genius makes no mistakes. His errors are volitional and are the portals of discovery.
MrJennings is offline  
Old 24.11.2017., 16:19   #518
Evo i Franke, nakon 6 godina vratila se pjevanju, čini mi se da će biti na Dori.
Hrmaks is offline  
Old 24.11.2017., 17:02   #519
Ziriju def nije misto na Dori, o pobjedniku bi trebala odlucivat publika i eventualno internacionalni ziri, al nikako ne domaci. Svoju strucnost su pokazali 2011 kad su izabrali Lahor pored Stotinama godina!
__________________
Don't be a drag, just be a queen
Jumper_05 is offline  
Old 24.11.2017., 18:09   #520
O Bože neeeee opet Dora! Da barem stave internacionalni žiri ali nismo mi te sreće. Eto već vidim kako će nas iduće godine prestavljat neko sranje od pjesme izabranog od onog vrsnog društva skladatelja
Ledolinna is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:44.