Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2008., 08:32   #81
Quote:
Rita kaže: Pogledaj post
A kad je po tebi vrijeme da se uci o biznisu, o zivotu, o sexu, ...?MOja mala je sa tri godine sama napravila pred kucom Lemonade stand i prodavala susjedima limunadu. Vidla to na crticu i zapela dok joj nisam slozila kutiju ,stolac(si je sama donjela) i case, limunadu napravila,sve mi je pomogla . Cak je nacrtala i limune na toj kartonskoj kutiji, a mala od godinu i pol je sjedila pobozno uz nju i brojala novce. O cemu ti pricas.
To je upravo to što ti kažeš - djete je vidjelo na crtiću. A djetetu od 1,5 god. novce ne bih dala u ruke već zbog higijenskih razloga...

Quote:
O mojem poslu zna jako puno, zna zasto radim,zna da sve kosta i zna da ne moze bas sve dobiti sta si zamisli jer nema za to novaca.
Moja zna da mama i tata rade za novac i da novac moraju zaraditi da bi imali za hranu i igračke. Dalje od toga ona još ne razumije niti dalje od toga razmišlja. A nama ne pada na pamet da ju opterećujemo svojim poslovima dok joj je vrijeme za igru.

Quote:
Razlike vidi od kad se rodila, u kakvoj kuci mi zivimo i koji auto mi vozimo a u kojoj kuci joj prijateljice zive. Kak ne bi znali. Vjerojatno je to i kulturna razlika,kak bi ovi ovdje rekli. Ovdje klinci preko ljeta rade a mi smo se luftali dva mjeseca na moru.
Po tome bih ja maloj mogla kao primjer uzeti najvećeg mafijaša u gradu, njegova kuća je najveća, njegov auto je najsjajniji i najskuplji, a za godišnji se luftaju negdje na egzotičnim destinacijama...

Ja ipak mom djetetu želim dati poruku da je važno pošteno raditi, živjeti od svoje poštene zarade, raditi ono što se voli, a ne trčati za novcem i kroz materijalne vrijednosti cijeniti i ljude i život i sve ostalo. A da mi djete počne ljude cijeniti po tome u kakvoj kući žive i kakav auto voze, prvo bih se zapitala gdje sam tako strašno pogriješila u odgoju.

I kao što sam ja radila preko student-servisa (iako mi nije bila sila), tako očekujem da će i moje djete naučiti vlastitim radom zaraditi za neke svoje posebne želje. Nije ti uopće palo na pamet da to što klinci rade preko ljeta ima prvenstveno odgojnu ulogu, a ne materijalnu?

A kulturna razlika? Radije ne bih komentirala... Poistovjetiti materijalne vrijednosti sa kulturom - to je obično odlika onih koji su, kako se kod nas kaže, iz opanka uskočili u cipelu...

Quote:
GImnazija, nego sta je sa onom djecom koja nakon gimnazije nisu isla na fakultet?
To znači da su ili roditelji precijenili svoju djecu ili su djeca sama to učinila. Za takve postoje razne večernje škole, prekvalifikacije, tečajevi... Tko hoće - može.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 10:42   #82
Quote:
Rita kaže: Pogledaj post
A kad je po tebi vrijeme da se uci o biznisu, o zivotu, o sexu, ...?MOja mala je sa tri godine sama napravila pred kucom Lemonade stand i prodavala susjedima limunadu. Vidla to na crticu i zapela dok joj nisam slozila kutiju ,stolac(si je sama donjela) i case, limunadu napravila,sve mi je pomogla . Cak je nacrtala i limune na toj kartonskoj kutiji, a mala od godinu i pol je sjedila pobozno uz nju i brojala novce. O cemu ti pricas.
O mojem poslu zna jako puno, zna zasto radim,zna da sve kosta i zna da ne moze bas sve dobiti sta si zamisli jer nema za to novaca. Razlike vidi od kad se rodila, u kakvoj kuci mi zivimo i koji auto mi vozimo a u kojoj kuci joj prijateljice zive. Kak ne bi znali. Vjerojatno je to i kulturna razlika,kak bi ovi ovdje rekli. Ovdje klinci preko ljeta rade a mi smo se luftali dva mjeseca na moru.
GImnazija, nego sta je sa onom djecom koja nakon gimnazije nisu isla na fakultet?
o novcima i plaći možeš učiti dijete oduvijek (da zna da roditelji moraju raditi da bi zaradili, da se u banci ne može dizati do beskonačno, da zna što je jeftinije, što skuplje, a što van mogućnosti obitelji)

ali dijete ni ne smije raditi ako je mlađe od 15. pa čak ni na limunadskim štandovima za pravo reći, iako te vjerojatno nitko neće kazniti zbog toga


oni koji su išli u gimnaziju, a nisu na fakultet (uz more viših i stručnih dvogodišnjih programa i tada i sada u hrvatskoj) pa čak niti na prekvalifikacije koje ti i tako plaća HZZ su jednostavno budale.

(osim ako se to eto nije dogodilo zbog neke strašne obiteljske tragedije, ali to je jedan promil)
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 17:43   #83
Quote:
Rita kaže: Pogledaj post
A kad je po tebi vrijeme da se uci o biznisu, o zivotu, o sexu, ...?MOja mala je sa tri godine sama napravila pred kucom Lemonade stand i prodavala susjedima limunadu. Vidla to na crticu i zapela dok joj nisam slozila kutiju ,stolac(si je sama donjela) i case, limunadu napravila,sve mi je pomogla . Cak je nacrtala i limune na toj kartonskoj kutiji, a mala od godinu i pol je sjedila pobozno uz nju i brojala novce. O cemu ti pricas.
O mojem poslu zna jako puno, zna zasto radim,zna da sve kosta i zna da ne moze bas sve dobiti sta si zamisli jer nema za to novaca. Razlike vidi od kad se rodila, u kakvoj kuci mi zivimo i koji auto mi vozimo a u kojoj kuci joj prijateljice zive. Kak ne bi znali. Vjerojatno je to i kulturna razlika,kak bi ovi ovdje rekli. Ovdje klinci preko ljeta rade a mi smo se luftali dva mjeseca na moru.
GImnazija, nego sta je sa onom djecom koja nakon gimnazije nisu isla na fakultet?

blago tebi kad imaš tak' genijalnu djecu koja znaju brojiti novce u dobi od 1.5 godine!!!!
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 18:25   #84
Quote:
simple mind kaže: Pogledaj post
blago tebi kad imaš tak' genijalnu djecu koja znaju brojiti novce u dobi od 1.5 godine!!!!
daj malo, get the big picture, nemojte se hvatat za svaku rijec. sigurna sam da Rita misli na "prebrojavanje", tj. "igranje ducana", igru koju smo svi voljeli kao mali.

uostalom, otisli ste u sasvim drugu temu, a to je ucenje djece vrijednosti novca, dakle, vratimo se na skolovanje kod kuce
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 06:19   #85
Nego Putnice, dobro zboris. Ima ko sta dodat za skolovanje od kuce? Ovako bi s emogli prepucavat u nedogled.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 09:52   #86
Bijeg iz Njemačke - SAD dodijelio azil njemačkoj obitelji

Obitelj Romeike je u kolovozu 2008. otputovala u Sjedinjene Američke Države i tamo zatražila azil. Razlog: roditelji svoju djecu žele sami poučavati kod kuće i ne slati ih u školu - a to je u Njemačkoj zabranjeno.

Eto, za sve koji bi podučavali djecu doma - tražite azil u SAD-u.
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 16:12   #87
pa sve ovisi o situaciji zar ne?

kad je moja kcer isla u skolu u hrvatskoj, u razred u kojem je bio nasilnik, cija uciteljica je djeci prijetila da ne smiju doma pricati sta im se dogadjalo, koja im je govorila da su im roditelji glupi i da "kud bi ona stigla kad bi im dva put ponavljala sta je za zadacu", i ja sam razmisljala da mi ne treba takva skola. da bi bilo bolje da se organizira cetvoro, petoro roditelja, i ja medju njima, pa da placamo neku mladu uciteljicu da nam djecu uci doma. prednosti bi bile brze ucenje. razlog je jednostavan - manje ih je vise se vremena moze posvetiti svakome, nema nereda u razredu kao kad ih je tridesetak. a nije za odbaciti ni to sto bi radno vrijeme moglo biti veoma fleksibilno.

a onda kad smo dosli u njemacku, situacija se u potpunosti promijenila, a promijenilo se i moje misljenje. sad mi ne pada na pamet ucenje doma. u skoli se pored ucenja razvija i socijalna inteligencija, mogucnost timskog rada, stjecu se prijatelji koji ostaju za citav zivot, djeca se uce samostalnosti i donosenju odluka u nepredvidjenim situacijama. sve u svemu, prednosti ima toliko da, bar meni, vise ne pada na pamet kucno skolovanje.

koje nece garantirati da ce se dijete razviti u genijalca. to ne ovisi o "pruzanju svih mogucih uvjeta i potpora", vec o tome ima li to svako malo bice u sebi ili nema.
kim possible is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 20:56   #88
Ljudi, ovo je ozbiljno. Hvata me jeza kad čitam neke od postova ovdje. Čitam i sve što vidim je komunističko-nacistički (ionako je to isto) mentalni sklop. Ti ljudi valjda misle da su osobne iskaznice normalna stvar.

Pitanje kučnog obrazovanja nije samo pitanje obrazovanje per se, već, pitanje slobode i obitelji. Htio bih da ljudi ipak ne zaborave da se Hrvatski narod borio za slobodu od druge države a sad ih vlastita stišće sa zakonima koji su iz istog socijalističkog koša.

Idemo redom:

1.Šta vas briga je li moje dijete, po vašim standardima, obrazovano? To nisu vaša djeca, nisu djeca države, već su moja. Niste mi ih vi dali, niti država, već Bog. Dok god dijete ne ide po ulici pijano i nadrogirano i čini nasilje nad ljudima i vlasništvom ta individua je ispravna. Što vas briga ako oni budu siromašni zbog svog neobrazovanja? Da li sam ja njima uskratio nešto? Pitajte 100 sportaša za koje ne znate koji nisu učili i samo trenirali i nisu uspjeli u sportu, što danas rade? Što je s roditeljima koji tjeraju djecu da se bave sportom da im to u budućnosti bude karijera, (na uštrb škole), a na kraju budu neuspješni zbog ozljede? Jesu li oni zapostavili svoje dijete jer oni na kraju rade na baušteli. Ne, njihova su i oni će odlučiti što je najbolje za njih. Pitajte Ivicu i Janicu o njihovom obrazovanju? Gdje je granica? Tko odlučuje što je najbolje za one koje volimo- mi ili država?

2.Ja uopće ne podržavam da se crkva miješa u državu ali niti dam da se država miješa u obitelj. A ovaj Zakon o obveznom obrazovanju je neustavan jer je obitelj neraskidiva ( tako bar piše u ustavu). Država želi oteti dijete pod izlikom obrazovanja i socijalizacije, a zapravo, subtilno, indoktrinira djecu. Što je socijalizacija? Socijalizacija je proces prilagođavanja pojedinca društvu. Socijalizacija je proces učenja vrednota, stavova i motivacije- a to su novac i nove stvarčice, uspjeh, ljepota- to je ono s čim se dijete susreće od prvog dana u školi. Od svega što se naući u školi korikulum je najmanje od toga. Ja osobno ne bih volio da ne znam s kim mi se dijete druži i čiji kvas kupi, ali škola upravo to čini.

3. Razlozi za kućno školstvo mogu biti vjerski, sigurnosni, vrijednosni, moralni, nadalje, nestimulirajući korikulum i izazov, droga, nasilje, pritisak druge djece, sex.

4. Ono što današnji školski sistem prizvodi su totalno nesposobni ljudi za sve osim za striktno specijalizirano područje u kojem rade. Ti se ljudi ne znaju prehranit bez konzuma, obući bez name, zapalit vatru bez plinare.

5. Ako je zakon kakav jest onda se treba boriti protiv njega. I ako Bog da borba će uskoro krenuti. Praktički jedina zemlja u EU koja zabranjuje kućno školovanje je Njemačka koja vuče taj zakon iz 1938. Hmm baš me zanima zašto bi nacisti uveli takav zakon? Kvragu, čak i Crna Gora ima kućno školovanje. Ja se osobno zalažem da se država uopće ne miješa u korikulum koji roditelj odredi. Ako će biti nepismen bit će nepismen. Ako počini zločin iće će u zatvor. Šta ikoga briga što će biti sa kućno školovanim pojedincem?

6. Najgore od svega je što većina ljudi misli kako su oni dobro ispali (jer kao nisu nikog opljačkali niti ubili). e pa ja ne želim ni da mi dijete bude lažov niti da psuje.

7. Mene ne zanima uspjeh Hrvatske i njene mladeži u svijetu i ostali politički bullshit. Fućka mi se živo za nečiji "uspjeh". Ako netko želi živjet u stanu od 50 m2 koji otplaćuje 30 godina, radit u firmi jedan te isti posao do penzije, plačat oko 80 % plaće i više na poreze (brutto+ PDV+ krizni) i onda umrijeti, neka. Ali zar ne vidite da je to Matrica u kojoj ljudi žive, a sve počinje u osnovnoj. Čak i ako netko ima novaca njegovo moralno stanje je katastrofa, zato država i jest gdje jest. (npr. Mandžuzkić je uzor djeci, helloooo???) Moj sin ne mora izmisliti lijek za rak, a s druge strane mogao bi i kućno školovan.

Vi ljudi bi trebali malo više razmišljat o slobodi a manje o tuđoj djeci.

Hvala na čitanju
cito is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 02:10   #89
cure da se nadovežem na temu meni i suprugu je ponuden posao na jednom otoku neču ga imenovat .plača odlična suprug buregdija ja lisnato .čovjek nudi kuču i sve režje plačene osim struje .sve krasno i bajno .inače stalan poso nudi ne u sezoni.čovjek zvao par puta da se još dogovorimo oko točnog datuma dolaska ,i danas ja zvala vrtič da vidim sta kod njih sve treba od papira da se pripremim .inače imam troje dječice predskolskog uzrasta.e sad se vračam na temu.zovem školu na tom otoku nitko se nejavlja .pa malo poslje ,opet nitko .onda sam nazvala čovjeka koji nam nudi poso i kažem mu kako nemogu dobit skolu a on meni veli kod nas jedan tjedan imas skolu kod kuče a drugi tjedan ides trajektom u zadar tamo skola pripada kako je moj sin nagodinu prvačič nema tih novaca sto mu nebi priustila normalno skolovanje .da se druži sa svojim vrsnjacima.da se socijalizira.i tako ja razmisljam nula bodova ova odluka dobiva ostajemo di jesmo .i misljenja sam da djeci je naj bolje u školi .a ne da nastavu pohadaju kod kuče pozdrav .
dado1973 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 08:19   #90
Quote:
cito kaže: Pogledaj post
Ljudi, ovo je ozbiljno. Hvata me jeza kad čitam neke od postova ovdje. Čitam i sve što vidim je komunističko-nacistički (ionako je to isto) mentalni sklop. Ti ljudi valjda misle da su osobne iskaznice normalna stvar.
A evo nam i jednog predstavnika "postkomunističko"-tuđmanovsko-mihrvatinajpametniji doktrine ranih '90-ih...

Quote:
Pitanje kučnog obrazovanja nije samo pitanje obrazovanje per se, već, pitanje slobode i obitelji. Htio bih da ljudi ipak ne zaborave da se Hrvatski narod borio za slobodu od druge države a sad ih vlastita stišće sa zakonima koji su iz istog socijalističkog koša.
Što čak i da je istina (a i nije, ali je druga tema), nema veze sa temom.

Quote:
Idemo redom:
Idemo. Iako sam u ovo rano doba malo lijena za ovako komplicirana lamentiranja...

Quote:
1.Šta vas briga je li moje dijete, po vašim standardima, obrazovano? To nisu vaša djeca, nisu djeca države, već su moja. Niste mi ih vi dali, niti država, već Bog. Dok god dijete ne ide po ulici pijano i nadrogirano i čini nasilje nad ljudima i vlasništvom ta individua je ispravna. Što vas briga ako oni budu siromašni zbog svog neobrazovanja? Da li sam ja njima uskratio nešto? Pitajte 100 sportaša za koje ne znate koji nisu učili i samo trenirali i nisu uspjeli u sportu, što danas rade? Što je s roditeljima koji tjeraju djecu da se bave sportom da im to u budućnosti bude karijera, (na uštrb škole), a na kraju budu neuspješni zbog ozljede? Jesu li oni zapostavili svoje dijete jer oni na kraju rade na baušteli. Ne, njihova su i oni će odlučiti što je najbolje za njih. Pitajte Ivicu i Janicu o njihovom obrazovanju? Gdje je granica? Tko odlučuje što je najbolje za one koje volimo- mi ili država?
Ako je tebi djecu dao bog, onda neka se taj bog za njih brine i u smislu besplatnog školovanja, pomoći pri traženju posla, zdravstvenom osiguranju, pa i pomoći u slučaju nezaposlenosti ili neke druge nužde. Ne kažem da je država idealno uređena, daleko od toga, ali neka pravila moraju postojati. Inače nemaš pravo od te države ništa ni očekivati.

Quote:
2.Ja uopće ne podržavam da se crkva miješa u državu ali niti dam da se država miješa u obitelj. A ovaj Zakon o obveznom obrazovanju je neustavan jer je obitelj neraskidiva ( tako bar piše u ustavu). Država želi oteti dijete pod izlikom obrazovanja i socijalizacije, a zapravo, subtilno, indoktrinira djecu. Što je socijalizacija? Socijalizacija je proces prilagođavanja pojedinca društvu. Socijalizacija je proces učenja vrednota, stavova i motivacije- a to su novac i nove stvarčice, uspjeh, ljepota- to je ono s čim se dijete susreće od prvog dana u školi. Od svega što se naući u školi korikulum je najmanje od toga. Ja osobno ne bih volio da ne znam s kim mi se dijete druži i čiji kvas kupi, ali škola upravo to čini.
Ovo me podsjetilo na one priče i filmove o onim zadrtim gorštacima po američkim brdskim pripizdinama. Ni njima nitko ne treba, socijalizacija i društvo su pojmovi za koje nisu ni čuli, druže se sami sa sobom, množe se sami među sobom... OK, to su većinom parodije, ali nečiji stav da je socijalizacija bespotrebna, a školovanje državna otimačina djece je ne samo nevjerojatan, nego i opasan. Naročito po djecu takvih roditelja.

Što ti misliš, imati djete pod 100%-tnom kontrolom dok se ne zaposli, a onda ga nespremnog i nesposobnog baciti u svijet. Ili ti misliš živjeti vječno, pa nema potrebe da ti se djete obrazuje, osamostaljuje...

Quote:
3. Razlozi za kućno školstvo mogu biti vjerski, sigurnosni, vrijednosni, moralni, nadalje, nestimulirajući korikulum i izazov, droga, nasilje, pritisak druge djece, sex.
Ovo je sekularna država, nema vjerskih razloga. Ako ti ne paše, emigriraj u Vatikan. Sigurnosni razlozi? Ovo je tako smiješno da nije ni vrijedno komentara. Ovo ostalo - pa što reći, lakše je protiv navedenog boriti se zaključavanjem djeteta u ormar i izolacijom, nego odgojem. To je svakako činjenica. A seks - da se tvoji roditelji nisu seksali, ne bi ni tebe bilo, pa tako posljedično ni tvoje djece. To je način nastavka vrste (iako se ponekad pitam što je to tako dobro da se treba nastavljati, naročito kad pročitam neke ideje... ).

Quote:
4. Ono što današnji školski sistem prizvodi su totalno nesposobni ljudi za sve osim za striktno specijalizirano područje u kojem rade. Ti se ljudi ne znaju prehranit bez konzuma, obući bez name, zapalit vatru bez plinare.
A zašto bi uopće trebali? Pa jebote, kameno doba, lov na mamute, tucanje kamena o kamen i vezanje životinjskih koža kao odjeće su daleko iza nas. U međuvremenu je civilizacija napredovala, iako su možda neki to propustili...

Quote:
5. Ako je zakon kakav jest onda se treba boriti protiv njega. I ako Bog da borba će uskoro krenuti. Praktički jedina zemlja u EU koja zabranjuje kućno školovanje je Njemačka koja vuče taj zakon iz 1938. Hmm baš me zanima zašto bi nacisti uveli takav zakon? Kvragu, čak i Crna Gora ima kućno školovanje. Ja se osobno zalažem da se država uopće ne miješa u korikulum koji roditelj odredi. Ako će biti nepismen bit će nepismen. Ako počini zločin iće će u zatvor. Šta ikoga briga što će biti sa kućno školovanim pojedincem?
Sad mi je polako dosta zajebancije... Ako autor ove strahote nije trol, a iskreno se nadam da jeste, onda me ovo fakat počinje plašiti... )

Quote:
6. Najgore od svega je što većina ljudi misli kako su oni dobro ispali (jer kao nisu nikog opljačkali niti ubili). e pa ja ne želim ni da mi dijete bude lažov niti da psuje.
Što god ti mislio, laganje i psovanje daleko najčešće dolaze iz obitelji.

Quote:
7. Mene ne zanima uspjeh Hrvatske i njene mladeži u svijetu i ostali politički bullshit. Fućka mi se živo za nečiji "uspjeh". Ako netko želi živjet u stanu od 50 m2 koji otplaćuje 30 godina, radit u firmi jedan te isti posao do penzije, plačat oko 80 % plaće i više na poreze (brutto+ PDV+ krizni) i onda umrijeti, neka. Ali zar ne vidite da je to Matrica u kojoj ljudi žive, a sve počinje u osnovnoj. Čak i ako netko ima novaca njegovo moralno stanje je katastrofa, zato država i jest gdje jest. (npr. Mandžuzkić je uzor djeci, helloooo???) Moj sin ne mora izmisliti lijek za rak, a s druge strane mogao bi i kućno školovan.
Ne. Tvoj sin sa kućnim obrazovanjem ne može postići ništa. Osim upravo ovoga što si spomenuo - mali stan, otplata kredita, loš i jednoličan (ako i takav) posao. A da može izmisliti lijek za rak - žao mi je, ali nema šanse.

Quote:
Vi ljudi bi trebali malo više razmišljat o slobodi a manje o tuđoj djeci.
Žalosno je kako neki ljudi svojim sebičnim stavovima mogu upropastiti živote svojoj djeci, ali kako je netko rekao: za sve treba škola i dozvola, osim za imati djecu. To može svatko...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 09:24   #91
Quote:
cito kaže: Pogledaj post
Ljudi, ovo je ozbiljno. Hvata me jeza kad čitam neke od postova ovdje. Čitam i sve što vidim je komunističko-nacistički (ionako je to isto) mentalni sklop. Ti ljudi valjda misle da su osobne iskaznice normalna stvar.

Pitanje kučnog obrazovanja nije samo pitanje obrazovanje per se, već, pitanje slobode i obitelji. Htio bih da ljudi ipak ne zaborave da se Hrvatski narod borio za slobodu od druge države a sad ih vlastita stišće sa zakonima koji su iz istog socijalističkog koša.

...

Vi ljudi bi trebali malo više razmišljat o slobodi a manje o tuđoj djeci.

Hvala na čitanju
Ovaj post je ogledni primjer mentalnog sklopa dobrog dijela homeschoolera.

Paranoja tipa masoni-reptili-židovi-mi-žele-indoktrinirati-djecu i pametniji-sam-od-svih stav, ogrnut u lažni libertarijanizam.

Potpuno isto kao i kod antivakcinacijskih fanatika, kladim se da većina njih usrdno podržava i homeschooling.

Sad će nam ekipa s Alternative pojasniti...
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 10:27   #92
Quote:
cito kaže: Pogledaj post
Ljudi, ovo je ozbiljno. Hvata me jeza kad čitam neke od postova ovdje. Čitam i sve što vidim je komunističko-nacistički (ionako je to isto) mentalni sklop. Ti ljudi valjda misle da su osobne iskaznice normalna stvar.

o da, i mene hvata jeza dok čitam tvoj post

još nam objasni da nam, dok vadimo osobne iskaznice, neprimjetno ugrade čip za praćenje


Quote:
cito kaže: Pogledaj post
Pitanje kučnog obrazovanja nije samo pitanje obrazovanje per se, već, pitanje slobode i obitelji. Htio bih da ljudi ipak ne zaborave da se Hrvatski narod borio za slobodu od druge države a sad ih vlastita stišće sa zakonima koji su iz istog socijalističkog koša.
čuj, dobro obrazovanje bi te naučilo razliku između kuČnog i kuĆnog

a ako ti se zakoni države ne sviđaju, što te drži ovdje...odseli skupa sa svojom obitelji negdje gdje ćete biti slobodni kao ptičice


Quote:
cito kaže: Pogledaj post
Idemo redom:

1.Šta vas briga je li moje dijete, po vašim standardima, obrazovano? To nisu vaša djeca, nisu djeca države, već su moja. Niste mi ih vi dali, niti država, već Bog. Dok god dijete ne ide po ulici pijano i nadrogirano i čini nasilje nad ljudima i vlasništvom ta individua je ispravna. Što vas briga ako oni budu siromašni zbog svog neobrazovanja? Da li sam ja njima uskratio nešto? Pitajte 100 sportaša za koje ne znate koji nisu učili i samo trenirali i nisu uspjeli u sportu, što danas rade? Što je s roditeljima koji tjeraju djecu da se bave sportom da im to u budućnosti bude karijera, (na uštrb škole), a na kraju budu neuspješni zbog ozljede? Jesu li oni zapostavili svoje dijete jer oni na kraju rade na baušteli. Ne, njihova su i oni će odlučiti što je najbolje za njih. Pitajte Ivicu i Janicu o njihovom obrazovanju? Gdje je granica? Tko odlučuje što je najbolje za one koje volimo- mi ili država?

a šta tebe briga za svu tu djecu koju si nabrojao

ja odlučujem što je najbolje za moju djecu dok ne budu dovoljno zreli da oni sami preuzmu te odluke...isto tako, ukoliko ikada budem razmišljala tako da će mojoj obitelji biti bolje u nekoj drugoj državi iz bilo kojeg razloga, otići ćemo tamo


Quote:
cito kaže: Pogledaj post
2.Ja uopće ne podržavam da se crkva miješa u državu ali niti dam da se država miješa u obitelj. A ovaj Zakon o obveznom obrazovanju je neustavan jer je obitelj neraskidiva ( tako bar piše u ustavu). Država želi oteti dijete pod izlikom obrazovanja i socijalizacije, a zapravo, subtilno, indoktrinira djecu. Što je socijalizacija? Socijalizacija je proces prilagođavanja pojedinca društvu. Socijalizacija je proces učenja vrednota, stavova i motivacije- a to su novac i nove stvarčice, uspjeh, ljepota- to je ono s čim se dijete susreće od prvog dana u školi. Od svega što se naući u školi korikulum je najmanje od toga. Ja osobno ne bih volio da ne znam s kim mi se dijete druži i čiji kvas kupi, ali škola upravo to čini.

ovo je toliko strašno razmišljanje da ga ne mogu ni komentirati


Quote:
cito kaže: Pogledaj post
3. Razlozi za kućno školstvo mogu biti vjerski, sigurnosni, vrijednosni, moralni, nadalje, nestimulirajući korikulum i izazov, droga, nasilje, pritisak druge djece, sex.
pa, ti svoje dijete školuj kod kuće, ako misliš da ćeš ga na taj način do kraja života držati pod staklenim zvonom, zaštićenog od svih zala svjetovnog života.....i ne daj mu da se seksa, mogao bi se razmnožiti


Quote:
cito kaže: Pogledaj post
4. Ono što današnji školski sistem prizvodi su totalno nesposobni ljudi za sve osim za striktno specijalizirano područje u kojem rade. Ti se ljudi ne znaju prehranit bez konzuma, obući bez name, zapalit vatru bez plinare.
o majko moja, šta sve neću pročitati ovdje

jel ti hodaš gol, bereš svoju hranu na drveću? Ako da, klanjam ti se na tvom karakteru i poštujem te do neba....a ako ne -------------->


Quote:
cito kaže: Pogledaj post
5. Ako je zakon kakav jest onda se treba boriti protiv njega. I ako Bog da borba će uskoro krenuti. Praktički jedina zemlja u EU koja zabranjuje kućno školovanje je Njemačka koja vuče taj zakon iz 1938. Hmm baš me zanima zašto bi nacisti uveli takav zakon? Kvragu, čak i Crna Gora ima kućno školovanje. Ja se osobno zalažem da se država uopće ne miješa u korikulum koji roditelj odredi. Ako će biti nepismen bit će nepismen. Ako počini zločin iće će u zatvor. Šta ikoga briga što će biti sa kućno školovanim pojedincem?
i dalje ne kužim šta te spriječava u tome da odseliš, na primjer u Crnu Goru ....pa da uživaš u slobodi


Quote:
cito kaže: Pogledaj post
6. Najgore od svega je što većina ljudi misli kako su oni dobro ispali (jer kao nisu nikog opljačkali niti ubili). e pa ja ne želim ni da mi dijete bude lažov niti da psuje.
dijete većinu odgoja ponese iz kuće, toplo se nadam da si toga svjestan


Quote:
cito kaže: Pogledaj post
7. Mene ne zanima uspjeh Hrvatske i njene mladeži u svijetu i ostali politički bullshit. Fućka mi se živo za nečiji "uspjeh". Ako netko želi živjet u stanu od 50 m2 koji otplaćuje 30 godina, radit u firmi jedan te isti posao do penzije, plačat oko 80 % plaće i više na poreze (brutto+ PDV+ krizni) i onda umrijeti, neka. Ali zar ne vidite da je to Matrica u kojoj ljudi žive, a sve počinje u osnovnoj. Čak i ako netko ima novaca njegovo moralno stanje je katastrofa, zato država i jest gdje jest. (npr. Mandžuzkić je uzor djeci, helloooo???) Moj sin ne mora izmisliti lijek za rak, a s druge strane mogao bi i kućno školovan.

kome je to Mandžukić uzor

kao što rekoh, ako živiš pod vedrim nebom, hodaš gol, jedeš iz zemlje ili sa drveća - moje duboko štovanje ....u suprotnom


Quote:
cito kaže: Pogledaj post
Vi ljudi bi trebali malo više razmišljat o slobodi a manje o tuđoj djeci.

Hvala na čitanju

a ti bi trebao malo više razmišljati o slobodi mišljenja svog djeteta

do čitanja
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 11:32   #93
E sad, da ja odgovorim. Naime, nisam bio obaviješten e-mailom o svim vašim odgovorima na ovu temu.

Što god vi mislili o mojem pogledu na život, a koji je kršćanski, vi svejedno, Hvala Bogu, meni ne možete ništa, jer ja imam pravo na vjeru. Ne moram spominjati da je vaša moralnost odvratna, što je očito, te vidim da je školski sistem odgojio uistinu neke odvratne ljude koji se prave pametni i obrazovani,a psuju kao najgori šljam. A taj isti vjerovatno ima diplomu koju može pokazati i to ga čini "uspješanim". Na grobu će mu pisati "bio je uspješan". Ali što mu to vrijedi kad mu se u jeziku vidi kakav je, i kakva ćemu djeca biti.-isti takvi diktatorski napuhani psovači.

Ljudi, kako vi ne shvaćate da nemate pravo, u niti kojem smislu, miješati se niti jednu iotu u odgoj djeteta drugog čovjeka, dok god on ne zlostavlja dijete. Vaša mišljenja su ništavna. Opet ponavljam, ako ja želim da mi je dijete šljaker, što to ima s vama? Koju ja to slobodu oduzimam djetetu? Da li roditelj koji želi da mu je dijete bude muzičar oduzima slobodu djetetu? Po vama je odgovor "da". Ali, ipak, Hvala Bogu, kućno školstvo je ipak školstvo koje ima za cilj podučiti dijete bolje nego državno.

Ako vi mislite da su vaše "diplome" vaše mjerilo kao čovjeka, onda vas uistinu žalim. Ja ne razmišljam o urotama države. Ne smeta mene država ( odnosno smetaju me neke stvari u korikulumu, ali dobro),vi me smetate i vaša djeca u školi i vaša relativistička učenja o životu. Iz vaših domova dolaze djeca monstrumi koja vas ne slušaju, razmažena su, lažu, psuju. U vašim domovima se cure oblače kao kurve u 1. osnovne, u vašem domu vam djeca po cijele dane igraju igrice na kompjuteru i samozadovljavaju se i podržavate ih u tome. U vašim domovima je novac bog. u vašim domovim je mjerilo muškarca koliko zarađuje, koji auto vozi, kako igra nogomet i da li zna koristi powertools. A žena je što bolje zapakirana maternica bez ikakvih znanja o tome kako se brine o kući. Stvarno vas žalim ljudi.
Bilo bi vam bolje da se molite da vam Bog dade da se pokajete i obratite i uzvjerujete u Isusa Krista.

Ali ne morate meni vijerovti na riječ. Istražite malo pa će te vidjeti da velika većina zapadnih zemalja, uvažava čovjekova NEOTUĐIVA PRAVA, a od kojih je jedno i na vjeru, a drugo na slobodu, itd. Pa u tim kontekstima i na kućno školstvo. Vi ste svi pametniji od svih tih naroda koji su sto puta veći od hrvatskog čije se države baziraju na pravima čovjeka, koja su bazirana na Bibliji (if you didn't know), a koje dopuštaju kućno školstvo. A odakle Hrvati vuku svoje vrijednosti?- od nikud. Iz totalitarnih sistema. Zapravo, Tuđman je htio bazirati Hrvatsku na Platonovoj Republici gdje elita vlada (200 obitelji). Hrvatska dan danas osjeća itekako posljedice toga.

VAše mišljenje o ovoj temi je navažno jer vas se ne tiće. Imate pravo na svoje izbore u životu. Ono što je zabrinjavajuće je da nećete dopustiti pravo ljudima da se školuju kod kuće, a da za taj stav nemate nikave moralne niti ikave druge osnove osim neke arbitražne i relativne procjene da je to loše za dijete, a za to nemate niti jedan dokaz.

Degresija:
I strah vas je da će ta osoba biti vama na teret u ovoj socijalnoj državi. ova država nije socijalna država jer to hoće biti. Ona je "socijalna" jer to mora biti. Ona mora ubirati bruto zaradu da bi sistem funkcionirao, i ako Bog da izvući ću svoju obitelj i cijelog to sistema. Pa di bi bila hrvatska bez svih poreza koje nameće. Gdje bi bila bez svih penzija koje povećava i smanjuje kako hoće- i onda kad više niste produktivni vam smanje prihode na 40 %. Gdje bi bila bez vašeg novca kojeg zapravo krade i prodaje vam da je to dobro za vas. Penzija koju će te dobiti ili zdrastveno osiguranje nije vaš novac- to je tko zna čiji novac (MMF-ov), vaš novac je već odavno potrošen.

Nastavak:
I nije poanta da dijete živi pod staklenim zvonom već da nauči razliku između dobrog i lošeg-upravo ono što u školi ne može naučiti- prvo jer profesor nema skoro nikakav autoritet, drugo jer još drugih 29ero djece donosi iz vaših domova poglede na svijet koje ja kao roditelj ne podržavam. A ja imam pravo odrediti s kim će mi se dijete družit. Pravo koje mi obvezna škola oduzima.
Kućno šolstvo proizvodi jače, odgovornije, maralnije individualce, koji postižu bolje rezultate na svim područjima, a to je zato jer je korikulum prilagođen pojedincu, te dijete uči o pravom životu, razmišlja na bolji i analitičniji način, a što je najvažnije, dijete je u sigurnom ozračju, pod autoritetom i ljubavlju, gdje se uisitinu može razvijati.

Naravno postoje nebrojena istraživanja koja sve ovo dokazuju, sa empirijskim dokazima gdje u skoro svakom slučaju kućno školovano dijete nadmašuje opće obrazovano dijete kako u znanju tako i u testovima osobnosti.


Moram sad ići - nemojte se živcirati ako ste u krivu. Trebali bi se ipak izdignuti iznad stanja svijesti totalitarističih režima koji su mučili ovu zemlju zadnjih 60 godina, a koji su očigledno ostavili traga na vašem razmišljanju. Misim gdje bi ova zemlja došlaa ako bi se slučajno u njoj našlo iznimnih pojedinaca koji su svijesni sebe i okoline u kojoj žive. Ako imate nešto protiv ovoga, slobodno društvo nije za vas, za vas je komunizam ili fašizm. A kad razmislim, tko donosi zakone u ovoj državi ako ne "bivši" komusti i ustaše, zvali se oni danas lijevi ili desni. Oni su totalno isti jer oboje vuku svoje korjenje iz totalitarnih sustava gdje je pojedinac mašina i nema prava razmišljati izvan sustava. Vi ste isti takvi.
cito is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 01:10   #94
Zanimljiva tema.
Quote:
cito kaže: Pogledaj post
Pitanje kučnog obrazovanja nije samo pitanje obrazovanje per se, već, pitanje slobode i obitelji.
Ja bih dodala da je tu u igri i pravo roditelja na odabir tipa odgoja i kulture u kojoj želi odgajati dijete.
Quote:
Šta vas briga je li moje dijete, po vašim standardima, obrazovano? To nisu vaša djeca, nisu djeca države, već su moja. [...] Gdje je granica? Tko odlučuje što je najbolje za one koje volimo- mi ili država?
Tu dolazimo do prve točke u kojoj se ne mogu s tobom složiti. Mislim da NEKI oblik "državne kontrole" mora postojati, jer ako ga nema, dobiješ sustav kojim je iznimno lako manipulirati i uskratiti dijete za neki obrazovni minimum. Mislim da je djetetovo pravo na taj minimum ipak važnije od prava roditelja na izbor obrazovanja za svoje dijete.

Međutim, tako dugo dok je taj minimum ispoštovan i dok ga djeca uredno svake godine "polažu" preko neke vrste razredbenih ispita, ne vidim ništa zakonski sporno sa školovanjem djeteta kod kuće, u nekom drugačijem kulturnom i/ili vjerskom duhu, s nekim dodatnim sadržajima, itd. Tako dugo dok se odradi obrazovni minimum koji je "standard" društva o kojem govorimo.
Quote:
Država želi oteti dijete pod izlikom obrazovanja i socijalizacije, a zapravo, subtilno, indoktrinira djecu. Što je socijalizacija? Socijalizacija je proces prilagođavanja pojedinca društvu. Socijalizacija je proces učenja vrednota, stavova i motivacije
Otimanje djeteta, malo smo previše slušali Ickea?
Šalu na stranu - u pravu si. SVAKO obrazovanje nužno je ideološki potkovano, pravo pitanje u ovoj temi a kojeg se nitko do sad nije dotakao jest: TKO BIRA ideologiju koja je u pozadini?

I tu je sraz mnogih koji obrazuju djecu kod kuće s društvom u kojem žive - misle da je pravo roditelja na izbor te ideologije preče od prava države.
S čime se ja, u principu, slažem - tako dugo dok se odradi obrazovni minimum i dok se dijete ne LIMITIRA u životnim opcijama. Nažalost, znam i takve koji to rade. To su uglavnom oni kojima se školovanje kod kuće svodi na devotions, heklanje, engleski uz biblijske pričice, znanost i "znanost" koja ne želi podučavati suvremene znanstvene teorije i sl. E, TOME se ja protivim. U Americi ovisno o državi postoje razne regulacije za školovanje kod kuće, ali one najliberalnije su zaista podložne gadnim manipulacijama. Da ne spominjem tzv. "unschooling", pa kojekakve gluposti da dijete počne čitati sa deset godina i tako dalje.

Ali ako govorimo o sustavu s nekom razumnom količinom kontrole, obveznim ispitima i obveznom minimumu gradiva, nemam ništa protiv školovanja kod kuće. Dapače.
Quote:
Ne moram spominjati da je vaša moralnost odvratna, što je očito, te vidim da je školski sistem odgojio uistinu neke odvratne ljude koji se prave pametni i obrazovani,a psuju kao najgori šljam.
Ja zaista ne mislim da je psovanje najgora stvar koju netko može raditi.
Mislim da je ekipa koja bi podučavala kreacionizam na satovima biologije PUNO veći problem za mentalno stanje našeg društva.
Quote:
Opet ponavljam, ako ja želim da mi je dijete šljaker, što to ima s vama? Koju ja to slobodu oduzimam djetetu?
Slobodu izbora, ako mu ne ponudiš ono što će ostali dobiti u školi.
Zato i naglašavam - AKO mu ponudiš ono što dobivaju ostali, nemam problem sa školovanjem kod kuće. Ako ga pak odbiješ iz principa učiti biologiju, imam problem.
Quote:
Ja ne razmišljam o urotama države. Ne smeta mene država ( odnosno smetaju me neke stvari u korikulumu, ali dobro),vi me smetate i vaša djeca u školi i vaša relativistička učenja o životu. Iz vaših domova dolaze djeca monstrumi koja vas ne slušaju, razmažena su, lažu, psuju. U vašim domovima se cure oblače kao kurve u 1. osnovne, u vašem domu vam djeca po cijele dane igraju igrice na kompjuteru i samozadovljavaju se i podržavate ih u tome. U vašim domovima je novac bog. u vašim domovim je mjerilo muškarca koliko zarađuje, koji auto vozi, kako igra nogomet i da li zna koristi powertools. A žena je što bolje zapakirana maternica bez ikakvih znanja o tome kako se brine o kući. Stvarno vas žalim ljudi.
Ustvari, ako maknemo trolerske dijelove ovog posta, ja se s tobom u 90% stvari slažem (a ateist sam ). Evo neki dan me napali na forumu oni koji se zalažu za to da je slanje djetetovih fotografija na natječaje nešto "normalno", pa sam ja ispala neki zadrti konzervativac.
Isto tako mi nije normalna diktatura relativizma koja vlada svuda uokolo (da stvar bude još bolja, većina ljudi uopće ne razumije koliko je relativizam ideološka pozicija u jednakoj mjeri kao i pozovanje na apsolutne vrijednosti), nije mi normalno da djeca igraju one nasilne igrice satima i svakodnevno, televizor ne posjedujemo jer normalne sadržaje moraš tražiti povećalom (čak su i dječji crtići poprilično psihotični), a o standardu nekog normalnog odijevanja da ne govorim, naročito među mlađom ženskom populacijom (inače nisam neki ekstremist po tom pogledu, ne zalažem se da budemo svi u burkama , ali ono, neki normalni standardi koji su se danas ipak pogubili).

Ali vidiš, ja se i dalje držim one "živi i pusti da drugi žive". Kužim što hoćeš reći, kužim sve o indirektnom utjecaju takvih ljudi na tebe i tvoje dijete, ali to je nešto s čime se moraš ili pomiriti (a doma pokušati ublažiti situaciju), ili odseliti u vjersku komunu gdje će sve biti po tvome i gdje će SVI dijeliti tvoj način života. Što je legitiman izbor, ali onda nemoj dolaziti na forum pametovati drugima o tome kako su grozni i nemoralni, već odseli tamo gdje su ljudi po tvojim kriterijima u redu i moralni.
Quote:
I nije poanta da dijete živi pod staklenim zvonom već da nauči razliku između dobrog i lošeg-upravo ono što u školi ne može naučiti- prvo jer profesor nema skoro nikakav autoritet, drugo jer još drugih 29ero djece donosi iz vaših domova poglede na svijet koje ja kao roditelj ne podržavam. A ja imam pravo odrediti s kim će mi se dijete družit. Pravo koje mi obvezna škola oduzima.
Ja ću ti prva potpisati peticiju za to pravo, ako uvedeš stavku "uz obvezu polaganja razredbenih ispita iz propisanog programa u školi po izboru". Tako je to riješeno u dobrom dijelu Europe, i s time se slažem.
S kaosom kakav postoji u Americi glede školovanja kod kuće ne.

Drugi važan problem kojeg se ovdje nije dotaknulo jest pitanje kvalifikacije onog tko obrazuje.

Socijalizacija je već poprilično outdated argument u ovoj raspravi jer su relevantna istraživanja pokazala da nema nekih koma oscilacija po tom pitanju (da ne spominjem da postoje co-op udruge, druženja djece školovane kod kuće, uključivanje djece koja se školuju kod kuće u dio školskog programa ili vanškolske aktivnosti, itd), ali kvalifikacije roditelja su već itekakav kamen spoticanja, kao i pitanje do koje mjere država treba kontrolirati obrazovni proces i kako.

Meni je školovanje kod kuće inače izvrsna ideja. Budući da imam puno obitelji u Americi i poznajem situaciju, odnosno nekoliko obitelji koje to prakticiraju, ako se tome pristupi normalno i sistem ne iskorištava, takvoj djeci bude super, kasnije budu najnormalnije uspješna kao i školovana djeca, jedino što u djetinjstvu "propuste" boravak u školama pa time i boravak u okruženju gdje se čitaju ona smeća od tinejđerskih časopisa i nazovi-novina, raspravlja o paru Gotovac i najnovijem realityju te spodobama koje se tamo nalaze, te razmišlja o strahovito bitnim školskim supkulturama.

Da jest neka vrsta izolacije (kulturne prvstveno) djeteta - jest. Ali da je NUŽNO loša - ne mora biti.
Nama je čak školovanje kod kuće bila opcija za slučaj da opet završimo u Americi i da se ne nađe lova za dobru školu.
Esperanza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 01:28   #95
Pozdrav,

Hvala Bogu da je tu netko s kim se može voditi ovakva rasprava, iako, ako ste već ateist vaš pogled na svijet nužno mora biti u konačnici reltivistički ( s obzirom da je sve ionako produkt šanse te ne postoji niti dobro niti zlo), samo je u vašem slučaju to manje izraženo od nekih drugih na forumu, odnosno čini se da ste više upućeni u temu, mada je vaš post zapravo pun logičnih zabluda.
Naravno uvijek se u ovakvim raspravama ide na "Strawman" agrumente tipa:"unschooling", pa kojekakve gluposti da dijete počne čitati sa deset godina i tako dalje."
TE naravno da je i vaš post potkopan ideologijom koju ja isto tako ne podržavam. Ja podržavam znanost (u granicama kršćanske etike), ali ne i evoluciju ( odnosno makro evoluciju), zbog čega, radi vaših evolucionističih uvjerenja ( koja su u sferi vjere -što se tiće nastanka života i čovjeka, odnosno bez dokaza), vi bi meni uskratili kućno obrazovanje.

Druga stvar koja me smeta je vaša pretpostavka da svakome "mora biti pružena ista šansa", odnosno, da se mojoj djeci uskraćuju prava ako ne dobiju određeno obrazovanje. To može biti točna izjava samo ako se nekim konsenzusom odredio smisao života koji moja djeca nisu u stanju ispuniti jer su učili "krive" stvari i ja sam ih zakinuo za prave stvari. Tko to određuje? Ako mene Biblija uči istinu, zašto vi mojoj djeci želite govorti da je to laž? Govorimo o slobodi izbora djeteta u čemu? Da bude doktor ili pravnik? Sve hvale vrijedna zanimanja, ali ona nisu cilj sam po sebi niti daju ikakv smisao. Ako amiši žele učiti svoju djecu kako žele, zašto im to želite oduzeti i nametnuti im korikulum kad im pola toga za dobar život nije potrebno. Uostalom, zašto bi s prijezirom gledali na te ljude. I nemojte mi reći-"odseli se u Ameriku."

Logička zabluda "iste šanse" je dakako to da i ako završiš fakultet možda nećeš imat posao jer i kad zavriš fakultet "ionako niš ne znaš", kak se kaže, a i nema posla, a oni sa dva razreda škole su puni love. Kako to?

Ovo nema veze sa Ickeom, koji klepa izmišljotine i laži, već sa vrijednostima ( relativističkim) koje određuju ovo društvo. Vrijednosti "osobnog mira" i "obilja". Država treba ljude koji će raditi za takve vrijednosti jer to pokreće gospodarstvo, itd., jer je čovjek danas zapravo mašina, (priznali to ili ne), a ne biće ( doduše palo) nastalo na sliku živoga Boga.
Nadalje, ako ja želim živjeti u komuni, da li se onda zakon ne odnosi na mene? Kakve veze ima jesam li ili nisam u komuni? Zakon je za sve isti. Ja sam se javio na forum jer nisam mogao vjerovati koliko su ljudi zatucani u svojim argumentima. I naravno da mogu ovdje podijeliti par moralnih lekcija jer su one apsolutne i istinite (priznali to ili ne), i ako vaše dijete psuje, i vi to tolerirate, onda ste i vi jedni od onih čija djeca uče drugu djecu smeće iz svoje familije.

Ali dobro, vratimo se temi. Poanta je da ste vi odobrili kućno školovanje, ali pod strogim nadzorom te ste još na kraju ubacili to da roditelj mora biti kvalificiran da obrazuje dijete. Koju vi kvallifikaciju imate da budete roditelj? Zamislite da vam to netko određuje zakonom. To je komunizam. Arbitražni zakoni radi dobra društva koji se sprovode opresijom nad pravima ljudi. Npr., Pravo na roditejstvo. Pravo koje čovjek u Kini nema nakon jednog djeteta.

Kako ja vidim stvari, država je priznala da im školski sustav ne vrijedi ni pišljiva boba ( uz dužno poštovanje bobu), pa su uveli državnu maturu. Moj je stav da onda dijete niti ne mora ići u školu jer će ionako polagati taj ispit ako želi ići na faks. Osnovno znaje koje netko treba primiti je čitanje i pisanje i samim time dijete nije ničim uskraćeno u svom životu. I ako nije imalo šanse postati doktor, nije ničim uskraćeno
.
CCC.,Ljudi kao vi, pozivajući se na "ideale", podržavaju abortus, zbog socioloških ciljeva društva te prava takvih "majki" da ostvare svoj "puni potencijal". ( iako je pitanje da li vi podržavate abortus, što ne znam, upravo zbog vaše nekonzistentnosti.)
Rekao sam već, dužnost čovjeka ( po zakonu RH) je da ne uništava/krade tuđi život i imanje ( na ove ili one načine). Sve drugo, u slobodnom društvu, nije stvar ostalih, pa tako ni obrazovanje. Fascinantno kako je vaš post u biti obanjujuć i čak nesvjesno podal ( u dobroj namjeri, ali svejedno). Pravi neki Obama yankee. Cijeli taj sistem je upravo najbolje napravljen u Teksasu.

Silno mi vas je žao, zbog vaših zapravo relavitističkih stavova, bez uporišta u apsolutnom, iako tvrdite suprotno. Ako vjerujete u apsolutne vrijednosti i moral ( koji nije iz čovjeka, već od Boga), onda vaš pogled na život nije konzistentan sa vašom religijom (ateizam), i propast će jer je u kontradikciji sam sa sobom. Ako vjerujete u apsolute onda morate vjerovati da Bog je i da je progovorio. Ne može se vjerovati u evoluciju i u absolute, i to je čak i Darwinu predstavljalo probleme jer je shvaćaoda po njegovoj teoriji-ništa nema smisla.
"Ubojstvo bez krivnje, ljubav bez smisla", opstanak najjačih, nema dobra niti zla.

Ali dobro, ako ćete vi kućno obrazovati svoju djecu ja vas podržavam u tome, i siguran sam, D.V., da će vaše dijete biti naprednije od mnoge druge djece, iako će se u konačnici i ono morati suresti sa nekonzistentnošću vašeg pogleda na život u svom traganju za smislom. Po Božjoj milosti, ako mu se ista da, postat će kršćanin.
Hvala
cito is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 08:18   #96
Mani je neke djece iskreno žao...

A gospodinu sve-je-božje-svi-ste-vi-komunjare-kurve-i-gamad Citou:

Ako zaista smatraš da smo svi mi sve ono što si nalupetao i da su nam djeca od 1. osnovne kurve, idi negdje na pustaru, živi daleko od naših poganih utjecaja, ne daj da zaprljamo svojom poganošću ni tebe ni tvoje stavove...

Jer budem li ja (a vjerujem da jako puno normalnih roditelja tako razmišlja) čula da netko za moje djete govori bilo što u kontekstu kurve i sl. izraza, takvoga ću bez jebemti prijaviti policiji i socijalnoj službi, pa onda neka ima stvarnih razloga za pljuvanje po državi koja će mu napraviti vjerojatno i manje nego što stvarno zaslužuje.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 11:49   #97
Mi, ako Bog da, idemo u "pustaru". Te samo želimo pravo da kućno obrazujemo našu djecu, stoga, tko se dira u vašu kćer? Vi šaljite svoju kćer gdje hoćete, s kojom god djecom hoćete. Siguran sam da će joj njene "prijateljice" reći mnogo gore stvari i staviti joj terete na leđa koje će teško nositi da bi se uklopila i bila popularna. Naravno, zbog toga što vas je netko opmenuo i taknuo u živac morate izvlačiti neku lažnu insinuaciju da bi ja ili itko od moje familije vašu kćer nazvao kurvom. Zašto? Dijete nije ni svijesno kako izgleda u 1. osnovne i nije krivo. Moji tekstovi nisu bili upućeni djeci već vama roditeljima, koji ste odgovorni, a čija su djeca preslika vas samih. Ali kad u trećem osnovne dečki počnu šlatat vašu kćer, kako će te ju zaštiti od toga? To će te nazvati nužnim zlom. Well good for you.
Sorry, al činjenice su činjenice, i ako netko šmika svoju kćer od ranih nogu i ući da čini što svijet misli da je u redu i ista sluša beyonce ili lady gagu i traži si dečka, neka se ne začudi. Takva učenja su samoispunjujuće proročanstvo koja završavaju slomljnim srcem ( što nije mala stvar) u najmanju ruku ili neželjenom trudnoćom. Kako siješ tako žanješ.

Kad dođe u srednju, mala neće cijeniti svoju nevinost i zbog pritiska će istu dati nekom debilu koji će joj slomiti srce.

Znate što, nema žene kojoj muškarac nije slomio srce da bi se on zadovoljio (isto tako učenje današnjeg svijeta za dečke da bi skupili iskustvo), a žene opet uće svoje kćeri da je najbolji način da nađu muškrca je da naglase svoje "atribute", i još ih potiću da budu iste kao one, da iskuse "zaljubljenost".
Tužno je što ovo sve počinje u osnovnoj.

Najljepša stvar koja može biti je da su muž i žena jedini koje su ikad "znali" te su zajedno naučili sve o seksu kroz ljubav. Moža je vama to glupo, ali je to istinito i ispravno i vi to znate, a samo zbog tvrdoće vašeg srca i oholosti to nećete priznati.

Dobro ste napisali, mi želimo bit slobodni od utjecaja takvih kao što ste vi, i vaše djece i imamo pravo na to, ne da bi išli i vrijeđali vas osobno,(što mi je čudno da ste se našli uvrijeđeni ako sam generalno opisao situaciju), već da bi odgajali svoju djecu u duhu vjere. Kako bi se vi osijećali da morate slati svoje dijete u razred pun "frikova " poput nas, a nemate takav pogled na svijet. Iako sam siguran da vi vaša kćer puno bolje ispala da je to slučaj.
cito is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 13:12   #98
Quote:
cito kaže: Pogledaj post
Mi, ako Bog da, idemo u "pustaru". Te samo želimo pravo da kućno obrazujemo našu djecu, stoga, tko se dira u vašu kćer? Vi šaljite svoju kćer gdje hoćete, s kojom god djecom hoćete. Siguran sam da će joj njene "prijateljice" reći mnogo gore stvari i staviti joj terete na leđa koje će teško nositi da bi se uklopila i bila popularna. Naravno, zbog toga što vas je netko opmenuo i taknuo u živac morate izvlačiti neku lažnu insinuaciju da bi ja ili itko od moje familije vašu kćer nazvao kurvom. Zašto? Dijete nije ni svijesno kako izgleda u 1. osnovne i nije krivo. Moji tekstovi nisu bili upućeni djeci već vama roditeljima, koji ste odgovorni, a čija su djeca preslika vas samih. Ali kad u trećem osnovne dečki počnu šlatat vašu kćer, kako će te ju zaštiti od toga? To će te nazvati nužnim zlom. Well good for you.
Sorry, al činjenice su činjenice, i ako netko šmika svoju kćer od ranih nogu i ući da čini što svijet misli da je u redu i ista sluša beyonce ili lady gagu i traži si dečka, neka se ne začudi. Takva učenja su samoispunjujuće proročanstvo koja završavaju slomljnim srcem ( što nije mala stvar) u najmanju ruku ili neželjenom trudnoćom. Kako siješ tako žanješ.

Kad dođe u srednju, mala neće cijeniti svoju nevinost i zbog pritiska će istu dati nekom debilu koji će joj slomiti srce.

Znate što, nema žene kojoj muškarac nije slomio srce da bi se on zadovoljio (isto tako učenje današnjeg svijeta za dečke da bi skupili iskustvo), a žene opet uće svoje kćeri da je najbolji način da nađu muškrca je da naglase svoje "atribute", i još ih potiću da budu iste kao one, da iskuse "zaljubljenost".
Tužno je što ovo sve počinje u osnovnoj.

Najljepša stvar koja može biti je da su muž i žena jedini koje su ikad "znali" te su zajedno naučili sve o seksu kroz ljubav. Moža je vama to glupo, ali je to istinito i ispravno i vi to znate, a samo zbog tvrdoće vašeg srca i oholosti to nećete priznati.

Dobro ste napisali, mi želimo bit slobodni od utjecaja takvih kao što ste vi, i vaše djece i imamo pravo na to, ne da bi išli i vrijeđali vas osobno,(što mi je čudno da ste se našli uvrijeđeni ako sam generalno opisao situaciju), već da bi odgajali svoju djecu u duhu vjere. Kako bi se vi osijećali da morate slati svoje dijete u razred pun "frikova " poput nas, a nemate takav pogled na svijet. Iako sam siguran da vi vaša kćer puno bolje ispala da je to slučaj.
Ovo jednostavno nije vrijedno ni čitanja, a kamoli odgovora.

A za moju kćer se ne brini, ona je ispala savršeno. Uz mamu kurvu i oca koji to očito ne samo tolerira, nego čak i smatra normalnim.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 13:14   #99
reko jedna normalna tema a ono

cito - za nekoga ko živi prema načelima vjere, pljuje po režimima i slično, opet ispoljavaš iste osobine kao i ti režimi - samo si ti u pravu.

ako nisam fulala tema je školovanje kod kuće; a koliko vidim iz tvojih odgovora tema je skrenula u "okrenite se kristu, vjeri, itd...." (za to imamo jehovine svjedoke koji po cijele dane "napastuju" druge.... )

inače, što se tiče pustare, na ovoj kugli u 21 stoljeću mislim da apsolutno nigdje nećeš naći takvo mjesto gdje ti djeca ne bi bila u doticaju sa "poganima". što postavlja još jedno pitanje - zar ne misliš da bi tvoj kućni odgoj, školovanje, vjera i sl. trebali biti dovoljno jaki da tvoja djeca budu u doticaju s time ali da se odupru takvim stvarima, a ne da ih mičeš i izoliraš ?
samim time pobijaš da je tvoja vjera dovoljno jaka da pobijedi "poganu" okolinu, a trebalo bi biti obrnuto zar ne?
kad odrastu opet će morati u taj "pogani" svijet; čak i amiši moraju raditi neke kompromise, a mislim da vi ne idete u takvu "pustaru".

ti svakako imaš pravo na svoju vjeru, svoje mišljenje, ali naveo si:
ako ja želim da mi je dijete šljaker,

od takvih stavova mi se diže kosa na glavi - fanatici koji smatraju da dijete treba raditi u životu ono što mu oni odrede.
da se razumijemo, isto mišljenje imam za guranje djeteta u sport, glazbu i sl.

i mislim da se odluke roditelja trebaju poštivati dok su u interesu djeteta. točka.

malo ću biti off, ali reci mi jedno - otkuda takva tvoja vjera? sigurno nisi odrastao među ateistima već u ajmo reći "vjerskom" okruženju....
dakle, od samog početka ti je na neki način nametnuta vjera, jer druge opcije nisi upoznao. zar ti se to ne čini baš kao neki diktatorski/totalit./ini sustav ?

što se mene tiče, nemam ništa protiv kućnog obrazovanja, ali neki preduvjeti, pravila i sl. moraju postojati, jer na kraju krajeva i vjera ima svoja pravila, zapovijedi, jel tako (sad kakva su o tome nećemo )
a ti si se postavio kao da si ti najpametniji, a mi smo svi niža vrsta, jer ne razmišljamo na isti način. zar ne misliš da kućno obrazovanje treba uključivati i toleranciju prema drugima ?

i da dodam - da, slažem se da nam je školski sustav katastrofa, ali na nama je da djeca nauče ono što valja iz tog sustava (a ne možeš reći da je sustav 100% loš) i da im se ukaže na ono što ne valja, dakle opet je na roditeljima.

i nemoj miješati oblačenje, šminku, lady gaga, beyonce i sl. u to. ja takve stvari slušam a stara baba, od mladih dana, i nisu me šlatali, nisam se oblačila ni izgledala ko kurva, nisam se drogirala, nisam se napijala, voljela sam čitati, itd. tako da ti ovo nije nikakav argument.
__________________
while we try to teach our children all about life, our children teach us what life is all about.
Irra is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 15:08   #100
Zahvaljujem na odgovoru,

Nije istina da su moji stavovi totalitaristički. Ja vama zapravo ne branim da odgajate djecu u duhu koji mislite da je najbolji, dok god ne kršite tuđa neotuđiva prava. To što se ja ne slažem s tim "duhom", i tražim pravo ne sudjelovanja moje obitelji u istom, to imam apsolutno pravo. Sad, to je pravo koje vi meni i mojoj obitelji želite oduzeti raznim kontrolama. I da se razumijemo, ja nisam anarhist, i ako bi netko došao provjeriti moje dijete da vidi da nije zlostavljano, bio bi dobrodošao. Isto tako bi bio dobrodošao netko tko će provjeriti znanja djeteta, ali da to mora biti cijeli školski korikulum je glupost. Ako ja svojeg sina ne učim vektore, pa što onda, međutim ako bi on pokazao talent za matematiku, koji će se sigurno brže uočiti doma nego u školi, podupirao bih ga u tome. JA bih htio da moj sin bude pisac, npr., možda neće biti , ne znam, ali ono što mene živcira je vaš stav da ako je netko i šljaker, to nuspjeh i sramota i da su tu prava djeteta zakinuta. To jednostavno nije istina. To zanimanje ( šljaker) je samo po sebi moralno neutralno. Ono što šljakere čini lošima su neke druge osobine, kao što odvjetnike i političare njihove osobine, koje vuku iz svojih vrijednosti, čine lošima.


Kako ja vidim, niti jedan zakon neće moći roditelju zabraniti da tjera svoje dijete da se bavi nečim tipa sport, glazba iako vi mislite da bi možda trebali. Drugo, zašto je "šljaker" sramotno zanimanje? Tu se očituje vaš sustav vrijednosti- odnosno onaj koji ne poštuje čovjeka kao biće koje samo po sebi ima dostojanstvo, već po "uspjehu" u životu. Onda se postavlja pitanje -što je to interes djetea? po sistemu vrijednosti koji vi propagirate to je očito neki "uspjeh" u životu. ALi ono što je najvažnije pitanje je tko određuje što je u interesu djeteta? Ja smatram da su to roditelji- oni koji su ga doveli na svijet, koji ga vole više od ičega, koji se o njemu brinu i koji mu hoće pružiti uvjete u kojima će se on najbolje razviti po sistemu vrijednosti RODITELJA, a ne po nekom arbitražnom sistemu koji niti ima glavu niti rep. Vi smatrate da je to neka državna institucija.

A to da mislim da sam u pravu, to mislim. Svatko za sebe misli da je u pravu. Nisam još upoznao osobu koja tvrdi nešto i istodobno misli da je u krivu. Ako sam u krivu u vezi nečega, promjenit ću mišljnje i opet ću biti u pravu.

I samo da završim više. Ja jesam iz ateističke obitelji, VSS sam, kao i moja žena, svi iz naše obje obitelji su visoko obrazovani u skoro svim poljima, dobrostojeći su, ali im to ne koristi previše u životu, jer kako ih ja vidim, tužni su.

Što se tiće mog obraćenja na vjeru, to je od Boga, i znam da je to vama ludost, ali svejedno moja obitelj i ja imamo pravo živjeti na kršćanski način pogotovo zato jer sve vrijednosti koji mi propagiramo su ispravne same od sebe.

Nitko nije govorio o totalnoj izolaciji, jer bi za to morao otići sa ovog svijeta.
cito is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:02.