Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2010., 21:04   #1
Nadan Vidošević - 8 godina zatvora za izvlačenje novca iz HGK

Cijeli članak:

Hrvati su lijen, neobrazovan narod koji nema radne navike i navikao je živjeti na tuđem novcu, i to je temeljni problem zbog kojega nijedna vlada nije u stanju riješiti prave probleme, rekao je u emisiji Nedjeljom u 2 predsjednik Hrvatske gospodarske komore i poraženi predsjednički kandidat Nadan Vidošević.

Vidošević, koji se pojavio bez brade, rekao je da su glasine o tome da je trebao biti u NO Podravke "podvala onih koji su htjeli eliminirati njegov angažman u spašavanju Podravke", a problem te kompanije je u tome što se država uvijek petljala u njeno poslovanje, a sada "marginalci koji su izrasli na jednoj neodgovornoj politici govore o tome da bi kupili Podravku".

Nema veze tko je na vlasti

"Ova Vlada vlada čak nešto odgovornije nego što su vladale druge vlade prijašnjih 16 godina. No, dok je svake godine netko davao pet ili osam milijardi eura, nitko nije postavljao pitanje o kvaliteti vladanja. Svaki građanin si svako jutro mora postaviti pitanje odgovara li njegov životni stil njegovim financijskim mogućnostima. Kad sam o tim stvarima prije nekoliko mjeseci govorio, ljudi su pokazali da ih to ne zanima. Sad nema 'onih tamo' koji vladaju. Mi biramo svoje prvake i oni provode ono što mi želimo. Nemojte zaboraviti da 3,5 milijuna Hrvata svakodnevno prima novac iz tog proračuna, i svi su za promjene, samo da ne zahvate njih", rekao je Vidošević.

Aleksandar Stanković ponovio je igrokaz s Jadrankom Kosor, ali je ovaj puta Vidoševića pitao što bi napravio da je premijer. "Počeo bih govoriti vrlo otvoreno o stvarnom stanju stvari, ne podilazeći nikome. Posljednjih 10 godina su Hrvati živjeli bolje nego ikada u povijesti. Problem je što se živjeli na nekoliko milijardi eura tuđeg novca. Mi nemamo razvojnu strategiju. Nemate list papira s 10 jasnih točaka koji će svakome biti očigledan. Mi se stalno iscrpljujemo na instrumentima, dok strategija ne postoji. Nemamo razvijene institucije sustava na kojih se stalno poziva", rekao je Vidošević.

Od Milanovića ne očekuje ništa, kao ni od Kosor

"Jedna od prvih mjera na kojima bih inzistirao na tome da svi linearno osjete krizu. Sljedeći korak bi morala biti reakcija centralne monetarne vlasti koja se ne smije ponašati neodgovorno, kao što se ponašala u godinama prije krize. Fiskalna i monetarna vlast moraju zajednički raditi na razvojnoj politici države. Javna uprava mora biti bitno manja, ali to se mora na neki način metodološki riješiti. Treba odgovoriti na pitanje može li hrvatski narod koji je neobrazovan, nema radne navike, jer od 1970. godine živi na tuđi račun, koji nema stvaranje kao filozofiju života iskoristiti svoj bogomdan prostor. Trenutno to nije slučaj, ali na tome se može i mora poraditi", rekao je.

Dok se ti ključni problemi ne riješe, smatra Vidošević, svejedno je tko je na vlasti. "Od Zorana Milanovića kao pojedinca ne očekujem ništa iz istog razloga zbog kojeg ne mogu očekivati previše od gospođe Kosor. On kao lider vlade koja bi bila usko lijevog spektra nema šanse, kao što nema ni ova vlada. SDP-u sam prije godinu dana rekao da ne žure na vlast, jer mislim da pojedina boja u političkom spektru ne može odnijeti pobjedu, ali trebaju otvoriti dijalog i preko njega rješavati probleme", rekao je.

Josipović je u BiH bio dobar, ali nedorečen

Istup predsjednika Josipovića u BiH smatra pozitivnim, ali također vjeruje da mu je nedostajao pogled u budućnost. "Pitajmo se kakvu BiH želimo vidjeti sutra. Ja želim vidjeti BiH u NATO-u i EU, a neophodno je riješiti i neka temeljna pitanja. Isprika za greške pojedinaca je u redu, ali nikad se ne smije dogoditi ni najmanja sumnja u hrvatsku državnu politiku prema BiH. Ako se pitanje BiH ne stavi u širi kontekst toga kako ju izgraditi sutra, onda ovakve izjave mogu biti polarizirajuće. Bitni su elementi obrazovanje tehničkog kadra koji danas ne radi u BiH. Druga stvar je gradnja infrastrukture BiH međunarodnim sredstvima. To svijet mora dati BiH i mora osigurati kapital za financiranje tamošnje ekonomije. Kod govora predsjednika Josipovića nedostajala mi je samo jedna rečenica, a to je ona prema izgradnji bosansko-hercegovačke budućnosti", rekao je.

U emisiji se dotaklo i starog slučaja netransparentnog isplaćivanja plaća igračima Hajduka.
"Danas, kad jedna INA u regularnim uvjetima bez problema ne plati milijardu kuna PDV-a mislim da je bespredmetno govoriti o vremenima kad je cijela država gledala kako na bilo koji način isplatiti plaću, a država je gledala kroz prste. Mi danas patimo od temeljne krize morala u kojoj se ne plaća za isporučene usluge, i mislim da bi bilo puno bolje objaviti registar tvrtki koje ne plaćaju svoje obaveze nego registar branitelja", ustvrdio je Vidošević.
__________________
Shadow of death-Yusuf Güzey
DJ_Bobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 21:05   #2
Slažem se sa ovim djelom o radu i tuđim novcem. Vidim i u svojem okruženju, poznanici, svi bi "hljeba bez motike". Uvijek se krive i optužuju vladu, koju na kraju krajeva i oni i narod biraju , a ne da im se zasukati rukave i raditi kada treba i ima posla. Krive se državi da nemaju novca, a u prodavnicama, na kasama, gužva jer se kupuje puno nomirnica, a sve nemaju para i psuju vladu.

Isti je slučaj i sa lažnim braniteljima. A i sa vladom i političarima. Vidošević je ovog puta u pravu. Slažete li se?
__________________
Shadow of death-Yusuf Güzey
DJ_Bobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 21:06   #3
Čovjek je u pravu iako mislim da malo pretjeruje s ljenošću i neobrazovanošću
Adler109 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 21:07   #4
Nek samo pogleda svoju firmu Kraš. Plaće debelo manje od prosjeka osim kod (samo) upravljačkog kadra i njegovih ulizica.
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 21:08   #5
Da, prilično dobro je rekao.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 21:09   #6
Quote:
Adler109 kaže: Pogledaj post
Čovjek je u pravo iako mislim da malo pretjeruje s ljenošću i neobrazovanošću
Pa mislim da je i dobro da u ovome pretjeruje možda i natjera nekog da počne malo drugačije razmišljati.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 21:13   #7
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
Pa mislim da je i dobro da u ovome pretjeruje možda i natjera nekog da počne malo drugačije razmišljati.
Veći je problem što naša formalna razina obrazovanja ne donosi komparativnu prednost
Adler109 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 21:14   #8
Quote:
Adler109 kaže: Pogledaj post
Čovjek je u pravu iako mislim da malo pretjeruje s ljenošću i neobrazovanošću
Jel' da?

A kada sam ja nešto slično ovdje nedavno pisao kolegica Silajn mi je bila posvetila čitavi topik - jedva sam živu glavu sačuvao

Al kad Nadan kaže, pa još kod Stankovića, e onda može!

Zadnje uređivanje Cuka : 18.04.2010. at 21:20.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 21:15   #9
Ne slažem se. Može i bolje, ali nadam se da ćemo zadržati ležernost življenja i da nećemo upasti u zamku "živim da bi radio". Uostalom, Vidošević priča jedno, a svojim životom svjedoči sasvim drugo. Ovo je čisti politički PR, a ne neka njegova životna filozofija.
mestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 21:16   #10
Zahvalimo se socijalizmu na takvom mentalitetu, odnosno takvoj situaciji.
Mate-Spawn-Die is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 21:21   #11
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Jel' da?

A kada sam ja nešto slično ovdje nedavno pisao kolegica Silajn mi je bila posvetila čitavi topik - jedva sam živu glavu sačuvao

Al kad Nadan kaže, pa još kod Stankovića, e onda može!
Znam o čemu prićaš i ti si to malo "grublje" izjavio
I ja sam ti rekao da ne dociraš izvana
Adler109 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 21:21   #12
Quote:
Adler109 kaže: Pogledaj post
Čovjek je u pravu iako mislim da malo pretjeruje s ljenošću i neobrazovanošću
To je začaran krug,pola ih je lijeno i korumpiranoa pola ih ne želi biti budale pa da oni jedini rade...

To se najviše vidi u tužnoj Slavoniji,gdje je industrja uništena i rade samo državne službe, dakle ni nema šanse za neku kulturu rada...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 21:27   #13
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
To je začaran krug,pola ih je lijeno i korumpiranoa pola ih ne želi biti budale pa da oni jedini rade...

To se najviše vidi u tužnoj Slavoniji,gdje je industrja uništena i rade samo državne službe, dakle ni nema šanse za neku kulturu rada...
U privatnom sektoru moraš nešto znati da bi radio, i ljudi rade i znaju što rade. Nisu ljudi krivi što je državni/gradski/javni sektor toliko golem i glomazan te sam po sebi ne teži kulturi rada/marljivosti i obrazovanja. U biti ti sekotri provode negativnu selekciju, sve što nešto vrijedi a ima mogućnosti bježi u privatni
Adler109 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 21:30   #14
To je neminovni ostatk komunističkog mentaliteta. Svaki narod kojim je vladao ostavio je nakaradnim. Snađi se druže.
Sukus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 21:31   #15
Quote:
Adler109 kaže: Pogledaj post
Čovjek je u pravu iako mislim da malo pretjeruje s ljenošću i neobrazovanošću
Pretjerujem? Govorim ti istinu, bar što se moga iskustva tiče. Sve ljenguze i samo bi se svađali, a maštaju o dobitku na lutriji...
__________________
Shadow of death-Yusuf Güzey
DJ_Bobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 21:32   #16
Quote:
DJ_Bobo kaže: Pogledaj post
Pretjerujem? Govorim ti istinu, bar što se moga iskustva tiče. Sve ljenguze i samo bi se svađali, a maštaju o dobitku na lutriji...
Mislio sam na Vidoševića
Možda situacij i je takva, pa ju ja samo ne zapažam oko sebe. Ja više vidim ljude koji žele raditi ali nemaju gdje
Adler109 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 21:35   #17
Reče osoba koja je svojim znanjem, sposobnostima itd. uspjela u životu. Da nije bio u pravo vrijeme na pravom mjestu s odgovarajućim zaleđem, mislim da nikad ne bismo čuli za tog vrlog business mana.
zamantana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 21:41   #18
Meni je bia zanimljiv prvi SMS komentar na kraju emisije
"....kako ja nisam bogat ko posteni Vidosevic a posteno radim..."
svi bi tili imat

u biti se slazem skoro sa svim sto je Vidosevic izrekao u emisiji, iako mi je Nadan odvratan ka osoba a posebno njegovo gospodarsko/politicko djelovanje 90-tih
__________________
Dalmatinska Zagora !
Hrvoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 21:45   #19
Quote:
zamantana kaže: Pogledaj post
Reče osoba koja je svojim znanjem, sposobnostima itd. uspjela u životu. Da nije bio u pravo vrijeme na pravom mjestu s odgovarajućim zaleđem, mislim da nikad ne bismo čuli za tog vrlog business mana.
No to ne znači da nije u pravu, a i njegov Kraš ne stoji loše. To mu se mora priznati

Quote:
Hrvoje kaže: Pogledaj post
Meni je bia zanimljiv prvi SMS komentar na kraju emisije
"....kako ja nisam bogat ko posteni Vidosevic a posteno radim..."
Pošteno rade i smetlari pa nikad neće imati plaću ko direktor. Vjerojatno smetlar se puno više naradi no.....i nema tu ništa nepravedno.

Čovjek je kazao istinu koja se odnosi na većinu, ali naravno ne na sve.

Pa zar mi nemamo dobru staru hrvatsku poslovicu Nemreš ti mene tak malo platiti kolko malo ja mogu raditi
Adler109 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 21:53   #20
Svaka čast!
__________________
"How my hair look, Mike?"
zidd is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:54.