Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2015., 22:39   #181
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post



imaju pravo ukazati na probleme kao i svi ostali
a o tome da su savjest društva - o tom potom.
Usporedno s groznim dosadašnjim napadima na istinu, na branitelje, na identitet i dostojanstvo hrvatskog naroda, paralelno svjedočimo i nove napade sa svih strana.

Radi se o sustavnim pokušajima da se krivotvori istina, da se izjednači žrtva i agresor, da se velikosrpski osvajački genocidni rat pretvori u navodni građanski rat s podijeljenom odgovornošću.

Upravo zato je potrebno da se Branko Borković - Mladi Jastreb angažira u HSP, stranci koja je stvorila HOS. Na vojnoj oznaci HOS piše HSP i "Za dom spremni", što znači da su HOS-ovci ratovali u domovinskom ratu pod tim pozdravom!

Ne pomažite pisanjem na forumu petu kolonu u Hrvatskoj čiji je strateški cilj izjednačiti žrtvu i agresora, amnestirati agresora i lažno optužiti žrtvu te podijeliti krivnju.

Branitelji su savjest hrvatskog društva! I to treba stalno ponavaljati. To zna i hrvatska peta kolona koja želi nametnuti krivotvorine o našoj prošlosti. Očito je da neće uspjeti. Oni su već na odlasku i zato su u panici i spremni su na sve prljave metode i borbe da bi se zadržali.

Svaki napad na stopostotne invalide još jedan je dokaz da ih hvata panika ali i dokaz da pomalo shvaćaju da promjene dolaze.

Današnje stanje u Hrvatskoj u cjelini i u svim područjima je ne samo lošije nego i katastrofalno, u odnosu na prije pet godina.

A pokušaji crvenjenja Hrvatske, otvaranje ideoloških sukoba i prihvaćanje koncepcije koja amnestira Srbiju i njenu agresiju pretvara u građanski rat s podijeljenom krivnjom nanijeli su neprocjenjive štete i hrvatskom narodu i hrvatskoj državi.

HSP je stranka koja postoji od 1861. i utemeljio ju je otac domovine, dr. Ante Starčević koji je napisao: "Dok budemo imali domaćih izdajicah, dotle ćemo imati tudjinacah gospodarah. Izdajica ćemo imati dok se narod neosvesti."
Blamsbary is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2015., 22:53   #182
Quote:
Blamsbary kaže: Pogledaj post
Usporedno s groznim dosadašnjim napadima na istinu, na branitelje, na identitet i dostojanstvo hrvatskog naroda, paralelno svjedočimo i nove napade sa svih strana.

Radi se o sustavnim pokušajima da se krivotvori istina, da se izjednači žrtva i agresor, da se velikosrpski osvajački genocidni rat pretvori u navodni građanski rat s podijeljenom odgovornošću.

Upravo zato je potrebno da se Branko Borković - Mladi Jastreb angažira u HSP, stranci koja je stvorila HOS. Na vojnoj oznaci HOS piše HSP i "Za dom spremni", što znači da su HOS-ovci ratovali u domovinskom ratu pod tim pozdravom!

Ne pomažite pisanjem na forumu petu kolonu u Hrvatskoj čiji je strateški cilj izjednačiti žrtvu i agresora, amnestirati agresora i lažno optužiti žrtvu te podijeliti krivnju.
Branitelji su savjest hrvatskog društva! I to treba stalno ponavaljati. To zna i hrvatska peta kolona koja želi nametnuti krivotvorine o našoj prošlosti. Očito je da neće uspjeti. Oni su već na odlasku i zato su u panici i spremni su na sve prljave metode i borbe da bi se zadržali.

Svaki napad na stopostotne invalide još jedan je dokaz da ih hvata panika ali i dokaz da pomalo shvaćaju da promjene dolaze.

Današnje stanje u Hrvatskoj u cjelini i u svim područjima je ne samo lošije nego i katastrofalno, u odnosu na prije pet godina.

A pokušaji crvenjenja Hrvatske, otvaranje ideoloških sukoba i prihvaćanje koncepcije koja amnestira Srbiju i njenu agresiju pretvara u građanski rat s podijeljenom krivnjom nanijeli su neprocjenjive štete i hrvatskom narodu i hrvatskoj državi.

HSP je stranka koja postoji od 1861. i utemeljio ju je otac domovine, dr. Ante Starčević koji je napisao: "Dok budemo imali domaćih izdajicah, dotle ćemo imati tudjinacah gospodarah. Izdajica ćemo imati dok se narod neosvesti."
boldano

to u tvom svijetu

u mom svijetu se točno zna tko je i kada postavio balvane i to usred turističke sezone
u mom svijetu se točno zna tko je i kada stavio ježeve na ulice Zagreba
u mom svijetu se točno zna tko je i koji dio Hrvatske okupirao i odvojio od ostatka teritorija
u mom svijetu se točno zna tko je bio uzrok opće opasnosti u Slavonskom brodu koja je trajala 1000 dana
u mom svijetu se točno zna i tko je okupirao Vukovar
u mom svijetu se točno zna tko je agresor a tko žrtva

a što se tiče mladog Jastreba
netko bi mu trebao objasniti da je rat završio prije 20 godina
gdje su svi ti dušebrižnici a da se nisu našli pri ruci Jastrebu i njemu sličnima jer su, koliko čitam, pobrkali neke stvari u životu

ono što je ogroman problem je da su ti ljudi izgubljeni u vremenu i prostoru
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 01:34   #183
Quote:
Zoran Oštrić kaže: Pogledaj post
Bivših branitelja (danas nikakvi "branitelji" ne postoje, jer nismo u ratu; trebaju nam graditelji) ima u Hrvatskoj pola milijuna. Gotovo svi su muškarci između 40 i 60 godina, a to je skupina koja je u društvu svakako dominannta. To su očevi obitelji, oni koji trebaju brinuti o drugima, a ne (što manjina njih čini misleći da ih je više ako se jako deru) zahtijevati da svi drugi brinu o njima i služe im na osnovu njihovih zasluga prije 20 godina.

Velika većina bivših branitelja danas tako i radi.

500.000 branitelja 'zahtjevaju da se drugi brinu o njima i služe im'

formulacija pod navodnicima

no, ajmo malo o brojci od pola milijuna.
neka je 70k hrvi (to je pretjerano) i neka ih je još 50k umirovljeno poslije rata.
to je max 120k osoba o kojima si izrekao gore narečeno (još jedan ).

ostali branitelji rade, i što je najgore, ima ih poprilično nezaposlenih.
žive život prosječnog hrvata.
imali su privilegiju kod uvoza auta prije 2000.

imaju pravo na zastavu i plotune pri pogrebu.

zamisli što su zahtjevni
__________________
i nogom u guzicu je korak naprijed

SKINITE MARASOVCU BAN
.exe is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 02:46   #184
Quote:
.exe kaže: Pogledaj post
500.000 branitelja 'zahtjevaju da se drugi brinu o njima i služe im'

formulacija pod navodnicima

no, ajmo malo o brojci od pola milijuna.
neka je 70k hrvi (to je pretjerano) i neka ih je još 50k umirovljeno poslije rata.
to je max 120k osoba o kojima si izrekao gore narečeno (još jedan ).

ostali branitelji rade, i što je najgore, ima ih poprilično nezaposlenih.
žive život prosječnog hrvata.
imali su privilegiju kod uvoza auta prije 2000.

imaju pravo na zastavu i plotune pri pogrebu.

zamisli što su zahtjevni
Ovdje treba jos dodati da je velika vecina njih u vojnim i policijskim sluzbama bila PRISILNO umirovljena, i sve i jedan 2000. i poslije. Znam to preko mojih rodjaka i prijatelja. Sto mislite zasto?
Plavobili is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 13:37   #185
Quote:
Plavobili kaže: Pogledaj post
Ovdje treba jos dodati da je velika vecina njih u vojnim i policijskim sluzbama bila PRISILNO umirovljena, i sve i jedan 2000. i poslije. Znam to preko mojih rodjaka i prijatelja. Sto mislite zasto?

to nisam htjela ni načimati jer mi se srce stegne
__________________
i nogom u guzicu je korak naprijed

SKINITE MARASOVCU BAN
.exe is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 14:58   #186
Quote:
.exe kaže: Pogledaj post
ostali branitelji rade, i što je najgore, ima ih poprilično nezaposlenih. žive život prosječnog hrvata.
Nešto si krivo shvatio u mojem napisu, jer ponavljaš ono što sam i sam napisao i što sam citiraš:
Quote:
To su očevi obitelji, oni koji trebaju brinuti o drugima, a ne (što manjina njih čini misleći da ih je više ako se jako deru) zahtijevati da svi drugi brinu o njima i služe im na osnovu njihovih zasluga prije 20 godina. Velika većina bivših branitelja danas tako i radi.
OK, sad vidim da je možda nejasna formulacija. Dakle, manjina se dere i traži da im drugi služe, a s "svelika većina tako i radi" mislio sam da brinu o drugima.

Pogotovo je neozbiljno da se muškarci u najboljim godinama (između 40 i 60, velika većina bivših branitelja) deru po ulici kako drugi trebaju uvažavati njihov "dignitet". To je više ponašanje kapricioznog adoloscenta. Kako ima snagu odraslog čovjeka, naravno, može uplašiti druge.

Dio bivših branitelja: infantilizirani muškarčine, nasilnici
__________________
User:
Đe si ba, šta ima?
ChatGPT:
Dobro sam, hvala na pitanju! Kao AI, nemam roditelje poput ljudi, pa nemam "ba". Kako mogu pomoći?
Zoran Oštrić is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 15:57   #187
Quote:
Zoran Oštrić kaže: Pogledaj post
Nešto si krivo shvatio u mojem napisu, jer ponavljaš ono što sam i sam napisao i što sam citiraš:


OK, sad vidim da je možda nejasna formulacija. Dakle, manjina se dere i traži da im drugi služe, a s "svelika većina tako i radi" mislio sam da brinu o drugima.

Pogotovo je neozbiljno da se muškarci u najboljim godinama (između 40 i 60, velika većina bivših branitelja) deru po ulici kako drugi trebaju uvažavati njihov "dignitet". To je više ponašanje kapricioznog adoloscenta. Kako ima snagu odraslog čovjeka, naravno, može uplašiti druge.

Dio bivših branitelja: infantilizirani muškarčine, nasilnici

tvoj upis je ostavio dojam da pišeš o pola milijuna onih koji 'zahtjevaju'.
obzirom da se takve teze često provlače, ja sam reagiraLA.

a 'manjina' koja je ogorčena što se umanjuje njihov dignitet, kao i domovinskog rata uopće, je u pravu.

velika većina tvoje 'manjine' su veliki ljudi i domoljubi koji su stvorili i osamostalili svoju domovinu

ima ih nekolicina koja luta, ali u svakom žitu ima i kukolja.

inače, kapriciozni adolescenti su trenutno na vlasti
__________________
i nogom u guzicu je korak naprijed

SKINITE MARASOVCU BAN
.exe is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 21:40   #188
Quote:
.exe kaže: Pogledaj post
tvoj upis je ostavio dojam da pišeš o pola milijuna onih koji 'zahtjevaju'.
obzirom da se takve teze često provlače, ja sam reagiraLA.

a 'manjina' koja je ogorčena što se umanjuje njihov dignitet, kao i domovinskog rata uopće, je u pravu.

velika većina tvoje 'manjine' su veliki ljudi i domoljubi koji su stvorili i osamostalili svoju domovinu

ima ih nekolicina koja luta, ali u svakom žitu ima i kukolja.

inače, kapriciozni adolescenti su trenutno na vlasti
svaki rat je sam po sebi ljudska glupost,za tuču je uvijek potrebno dvoje,i to po prilici bez neke pameti,što je i bio slučaj u bivšoj jugi,ne bih se ja ponosio nikakvim ratom,što više,sramota što smo se mi tukli dok su drugi napredovali i to poneki čak i na račun te naše gluposti.a konačpni rezultat je,"branitelji"nisu na vlasti,a tukli se za vlast,i sad bi se tukli,za isto.navodnici zato što smatram da smo svi bivši branitelji,jer,rat je odavno završio,samo izgleda nije u glavama onih koji su se smatrali nešto vrijednim samo kad su imali pušku u rukama i odlučivali o životu i smrti nekih drugih koji ne misle kao oni.
galeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 23:31   #189
Quote:
galeni kaže: Pogledaj post
svaki rat je sam po sebi ljudska glupost,za tuču je uvijek potrebno dvoje,i to po prilici bez neke pameti,što je i bio slučaj u bivšoj jugi,ne bih se ja ponosio nikakvim ratom,što više,sramota što smo se mi tukli dok su drugi napredovali i to poneki čak i na račun te naše gluposti.a konačpni rezultat je,"branitelji"nisu na vlasti,a tukli se za vlast,i sad bi se tukli,za isto.navodnici zato što smatram da smo svi bivši branitelji,jer,rat je odavno završio,samo izgleda nije u glavama onih koji su se smatrali nešto vrijednim samo kad su imali pušku u rukama i odlučivali o životu i smrti nekih drugih koji ne misle kao oni.

što bih trebalo zaključiti iz napisanoga - tko nas bre zavadi
__________________
i nogom u guzicu je korak naprijed

SKINITE MARASOVCU BAN
.exe is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 23:45   #190
Quote:
.exe kaže: Pogledaj post

Quote:
galeni kaže: Pogledaj post
svaki rat je sam po sebi ljudska glupost,za tuču je uvijek potrebno dvoje,i to po prilici bez neke pameti,što je i bio slučaj u bivšoj jugi,ne bih se ja ponosio nikakvim ratom,što više,sramota što smo se mi tukli dok su drugi napredovali i to poneki čak i na račun te naše gluposti.a konačpni rezultat je,"branitelji"nisu na vlasti,a tukli se za vlast,i sad bi se tukli,za isto.navodnici zato što smatram da smo svi bivši branitelji,jer,rat je odavno završio,samo izgleda nije u glavama onih koji su se smatrali nešto vrijednim samo kad su imali pušku u rukama i odlučivali o životu i smrti nekih drugih koji ne misle kao oni.
što bih trebalo zaključiti iz napisanoga - tko nas bre zavadi
ne
nego da je ret - gotov i završio i prošlo svršeno vrijeme
jedino to još ne znaju pojedinci koji još uvijek žive u vremenu 91/95 i koji bi i danas povlačili oružje
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 23:52   #191
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
ne
nego da je ret - gotov i završio i prošlo svršeno vrijeme
jedino to još ne znaju pojedinci koji još uvijek žive u vremenu 91/95 i koji bi i danas povlačili oružje

draga forumska redušo i advokatice, jesi ti vidjela što sam boldala?
__________________
i nogom u guzicu je korak naprijed

SKINITE MARASOVCU BAN
.exe is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 23:54   #192
Quote:
.exe kaže: Pogledaj post
tvoj upis je ostavio dojam da pišeš o pola milijuna onih koji 'zahtjevaju'.
obzirom da se takve teze često provlače, ja sam reagiraLA.

a 'manjina' koja je ogorčena što se umanjuje njihov dignitet, kao i domovinskog rata uopće, je u pravu.

velika većina tvoje 'manjine' su veliki ljudi i domoljubi koji su stvorili i osamostalili svoju domovinu

ima ih nekolicina koja luta, ali u svakom žitu ima i kukolja.

inače, kapriciozni adolescenti su trenutno na vlasti
  • Manjina je ogorčena zbog rezanja mirovina
  • Manjina je ogorčena zbog 1600 pripadnika HVO a koji su izgubili dodatak, ne i mirovine, bar je tako pisalo, jer nisu mogli dokazati boravište. Ili prebivalište. Nikad ne znam kaj je kaj. A tih 1600 su u onoj skupini koja je sve dobila na temelju potvrde da su bili na "južnom bojištu". Identična potvrda, potpisano sve od generala Rojsa i tako preko 10.000 njih.
  • Manjina je ogorčena jer su u prijedlogu zakona "pročitali" u jednoj rečenici da se agresor izjednačuje sa žrtvom
  • Manjina je ogorčena jer im se mirovine trebaju dijeliti na radni i na ratni staž a po zakonu o posebnim mirovinama
  • Manjina ima previše slobodnog vremena a saznali smo (jer se manjina nije zaustavila kad je bilo vrijeme) i da su neki bili bez mirovina samo na 300,00 kuna pa nakon istupa u javnosti i pljuvanja po državi i ratu i Hdz-u došli i do čina i do mirovine i do pomoći i do štošta toga
  • Manjina je ogorčena jer ne radi po zakonu i prijeti sudski postupak zbog varanja države

Većina branitelja nije zadovoljna , kao uglavnom ni većina Hrvata, bili oni lijevi, desni, žuti, crveni, plavi, zeleni - ali živi život i snalazi se

A Manjina još nije dostavila prijedlog zakona a za što je rok bio 01.07.2015.
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 00:04   #193
'manjina' ima svoju temu na politici - prosvjed branitelja IV.
__________________
i nogom u guzicu je korak naprijed

SKINITE MARASOVCU BAN
.exe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 00:24   #194
Quote:
Zoran Oštrić kaže: Pogledaj post
Bivših branitelja (danas nikakvi "branitelji" ne postoje, jer nismo u ratu; trebaju nam graditelji) ima u Hrvatskoj pola milijuna. Gotovo svi su muškarci između 40 i 60 godina, a to je skupina koja je u društvu svakako dominannta. To su očevi obitelji, oni koji trebaju brinuti o drugima, a ne (što manjina njih čini misleći da ih je više ako se jako deru) zahtijevati da svi drugi brinu o njima i služe im na osnovu njihovih zasluga prije 20 godina.

Velika većina bivših branitelja danas tako i radi.
Oštriću, ti si prepametan i preiskusan da bi ti trebalo to jadno trollanje o pola milijuna branitelja koji navodni svi primaju penzije i žive na nečijoj grbači.
Više ni mala djeca ne vjeruju u te laži.
no_surrender is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 00:37   #195
Quote:
.exe kaže: Pogledaj post
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
ne
nego da je rat - gotov i završio i prošlo svršeno vrijeme
jedino to još ne znaju pojedinci koji još uvijek žive u vremenu 91/95 i koji bi i danas povlačili oružje
draga forumska redušo i advokatice, jesi ti vidjela što sam boldala?
je vidjela sam
boldala si dio i iz vida izgubila ostatak posta
i navodiš da je galeni valjda htio reći da se nismo trebali tući, pretpostavljam

no, ima galeni pravo
nitko se ne bi smio ponositi ratom
odrađeno je što je trebalo kada je trebalo
i zna se
a rat je davno gotov
a i netko vrlo cijenjen je to izjavio
ali taj dio itko ne čuje

Quote:
'manjina' ima svoju temu na politici - prosvjed branitelja IV.
znam
ali ti na ovoj temi pišeš o manjini koja je
Quote:
ogorčena što se umanjuje njihov dignitet, kao i domovinskog rata uopće
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 01:18   #196
gle srećo, ja sam odgovorila oštriću jer me zapiklo pola milijuna branitelja.

uopće mi se ne razglaba dalje o braniteljima na ovoj temi.
kada budem voljna, otići ću na njihovu temu, prosvjed branitelja IV.
__________________
i nogom u guzicu je korak naprijed

SKINITE MARASOVCU BAN
.exe is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2015., 13:26   #197
Quote:
.exe kaže: Pogledaj post
gle srećo, ja sam odgovorila oštriću jer me zapiklo pola milijuna branitelja.

uopće mi se ne razglaba dalje o braniteljima na ovoj temi.
kada budem voljna, otići ću na njihovu temu, prosvjed branitelja IV.

Branko Borković i svi branitelji mi smo temelj ove države. Znali ste u domovinskom ratu pa sad nam trebate. Prihvatite se voditi državu nakon dobivenih izbora. Ima nas pola milijuna. I na svakoga ide žena s djecom. To je preko milijun glasača. Stavimo glave skupa i pobijedimo one političare koji su slabiji od nas.
Krizevcan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 01:06   #198
Branko Borković

"Vesna Bosanac: jedini čovjek, koga ja osobno mogu ubiti, ni jednog četnika i to gospodina Branka jer je sinoć u dva sata sa mnom razgovarao i nije mi htio ni naslutiti da će napustiti položaj.

Anton Tus: Ni meni nije rekao, još sam mu rekao da ne može, on mi je rekao da će se voditi neki pregovori i tako dalje."


Navedeni tekst je citat iz knjige Milana Vidojevića Vruće veze.

Razgovor je vođen između dr. Bosanac i generala Tusa, jutro nakon što je Branko Borković otišao u proboj.

Svaki komentar je suvišan, koga zanima više citirana knjiga je dostupna u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu, na prvom katu Zbirka Domovinskog rata.
hum5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:45.