Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2011., 15:32   #21
Quote:
gibrankh kaže: Pogledaj post
Ne moraju oni (političari kolektivno) ništa osjećati. Za početak neka prestanu pljačkati državu, zapošljavati po linijama ovim ili onim te neka si reduciraju plaće. Možda bi u politiku onda ulazili oni koji umiju i žele učini nešto za ljude. Ovako je svima jasno zašto se ulazi u politiku u Hrvata. Netko gore reče koliko je liječnika već u politici. Skreši plaću na državni prosjek pa ćemo vidjeti tko ostaje i dolazi u politiku i pod kojim motivima.
Ja cak i nisam za to da im se kresu place (ali da povlastene mirovine) nego da se aktivira nekakav mehanizam koji ce ih tjerati na rad. Ako svi mi koji radimo svaki dan moramo doci na posao i biti tamo koliko nam satnica nalaze ili dok ne obavimo posao, onda oni ne mogu ne dolaziti u sabor ili za vrijeme rasprava biti u kaficu.
snowleopard is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 15:35   #22
Quote:
Škugor kaže: Pogledaj post
Izbjegava se izjasniti kao Srpkinja.
Da to me je iznenadilo malo, mislim Stanković je nije direktno pitao ali iz postavljenog pitanja je bilo očigledno da kaže, ali opet ona je meni prava političarka puno priča a ništa ne kaže… Svaka joj dala, radi to na vrlo elegantan/suptilan način…

Generalno ne znam što bi mislio o njoj, dosada nije bila u izvršnoj vlasti pa je to malo komplicirano… Ocjena će pasti kada vidim što će napraviti na društveno/socijalnom planu za koji se često zalaže; znači konkretno zaštita žena na svim poljima i posebno pitanje udomljavanja i posvajanja djece na čijem području je aktivna…

Ako napravi poteze koji su nužni na tom području, skidam joj kapu jer će možda biti i prva ministrica koja je napravila konkretan i prijeko nužan potez na nekom području a da ne bude išla nekome uz dlaku…
__________________
I've never been confronted with my own thoughts
They don't bother me when I'm alone...
Lex Luthor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 15:35   #23
Samo još da repliciram HDZ vjernom biračkom tijelu.

Koliko god bude buduća vlast neosjetljiva na socijalne probleme siguran sam da neće opeljušiti državu kao domoljubi iz najhrvatskije od svih hrvatskih stranaka. I to je neki početak.
__________________
Recept iz prakse ili kako stvoriti narod (da, zvuči nevjerovatno) i državu: 1. Fabricirajte poveznicu sa plemenima iz povijesti, 2. Oživite mrtav jezik kako bi opravdali izmišljenu poveznicu, 3. Ukradite teritorij. Za ostalo tu je propaganda a sve to uz pomoć kapitala.
gibrankh is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 15:37   #24
Quote:
Lex Luthor kaže: Pogledaj post
Da to me je iznenadilo malo, mislim Stanković je nije direktno pitao ali iz postavljenog pitanja je bilo očigledno da kaže,
Mozda ona ni sama ne zna sto je. Mozda se osjeca jugoslavenkom, a to ne smije reci. Ali neizravno je dala odgovor kad je rekla da se mogla kandidirati na listi nacionalnih manjina, a ona je odabrala gradansku opciju. No to nije ni toliko bitno. Bitno je da od nje nismo culi bas nista konkretnoga nego ispraznu demagogiju i izvlacenje, a to je vrlo zabrinjavajuce buduci da je to buduca potpredsjecnica vlade.
snowleopard is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 15:41   #25
Quote:
snowleopard kaže: Pogledaj post
Ja cak i nisam za to da im se kresu place (ali da povlastene mirovine) nego da se aktivira nekakav mehanizam koji ce ih tjerati na rad. Ako svi mi koji radimo svaki dan moramo doci na posao i biti tamo koliko nam satnica nalaze ili dok ne obavimo posao, onda oni ne mogu ne dolaziti u sabor ili za vrijeme rasprava biti u kaficu.
Ma para, para. Barem će se izfiltrirati paraziti u politici. Vraćam se na liječnike...uložiš truda, vremena, znoja na fakultetu pa vidiš da su u struci uvjeti nikakvi, para mala a počesto i vlastita stručnost upitna. Što ti preostaje nego kao "intelektualna krema" zakoračiti u političke vode. Mlatiš praznu slamu, tisuću beneficija a plaćica reodvita i ogromna s obzirom na hrvatski standard. Di ćeš bolje...

Zato bi mi trebali kao građani inzistirati da si skrešu plaće (predlažem prosječnu hrvatsku plaću) jer oni sigurno sami neće doći na tu ideju, iz kojih god redova dolazili.
__________________
Recept iz prakse ili kako stvoriti narod (da, zvuči nevjerovatno) i državu: 1. Fabricirajte poveznicu sa plemenima iz povijesti, 2. Oživite mrtav jezik kako bi opravdali izmišljenu poveznicu, 3. Ukradite teritorij. Za ostalo tu je propaganda a sve to uz pomoć kapitala.
gibrankh is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 15:45   #26
Tu piše da je Srpkinja. http://www.sabor.hr/Default.aspx?sec=2083
Škugor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 15:51   #27
Prisilio sam se gledati tu emisiju, iz puke znatiželje.

Mislim da je Milanka Opačić samo jedna uljepšana, pristojnija, umjerenija i možda malo obrazovanija Jadranka Kosor. Sve u svemu, muljanje, izbjegavanje odgovora, prazna demagogija, "zadani" proračun, teška situacija, itd., itd.

U sat vremena nije rekla ništa konkretno, ništa bitno, ništa upečatljivo, a ovo prenemaganje oko buduće funkcije. Ha, ha, ha. Pa neki da su je konferenciji za novinare SDP-a u Karlovcu predstavili kao "buduću potpredsjednicu vlade". Što se danas ženirala?

Inače, sjećam se kako je zdušno držala lojtre drugu Bandiću, tu je Stanković ništa nije priupitao.

No, vrlo brzo ćemo vidjeti kud plovi ovaj brod, a sve mi se čini da plovi na dno mora...
NafNaf is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 15:56   #28
Quote:
Škugor kaže: Pogledaj post
Sad mi je jasno zbog čega ono veselje po srpskim portalima i novinama.

Naravno, samo zato što je po nacionalnosti Srpkinja ne znači da ne može napraviti nešto korisno za ovu zemlju. Jer na kraju krajeva ona u ovoj zemlji živi i ovo bi trebala smatrati svojom domovinom.

Nažalost do sad nisam vidio primjer da Srbi pokušavaju napraviti nešto za Hrvatsku a ne samo za sebe.
Lucius C is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 16:09   #29
Quote:
Lucius C kaže: Pogledaj post
Sad mi je jasno zbog čega ono veselje po srpskim portalima i novinama.

Naravno, samo zato što je po nacionalnosti Srpkinja ne znači da ne može napraviti nešto korisno za ovu zemlju. Jer na kraju krajeva ona u ovoj zemlji živi i ovo bi trebala smatrati svojom domovinom.

Nažalost do sad nisam vidio primjer da Srbi pokušavaju napraviti nešto za Hrvatsku a ne samo za sebe.
Naprimjer uglazbiti Hrvatskoj himnu
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 16:34   #30
Quote:
Škugor kaže: Pogledaj post
To su joj podvalili.
Uglavnom teški demagog je ova Opačićka.Kao što sam rekao da ju je Togonal neko veče, a sad Stanković pitao ima li gaće, prvo bi morala pogledati ispod stola, pa tek onda odgovoriti.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 16:36   #31
Quote:
Mishko Pishko kaže: Pogledaj post
Naprimjer uglazbiti Hrvatskoj himnu
U trenutku uglazbljivanja to nije bila hrvatska himna, s tim da nije ni sigurno da je to uglazbio Runjanin.
snowleopard is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 16:40   #32
a i novinari su priča za sebe,traže da se narodu kaže istina,pa bi i njima trebalo kazati u lice,vodiš emisiju jedanput tjedno sat vremena,6 dana se pripremaš za taj jedan sat i uzimaš od pretplatnika 14k kn.(kredit mu je na stan 6k kn)plaća je onda i veća.
Mario11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 17:06   #33
Pozitivno što sam vidio danas Nedjeljom u 2:
- gospođa Opačić je primjer da treba ukinuti nacionalne manjine u Saboru. Znači ne moraš potpisati sporazum sa Sanaderom da bi pripadnik srpske manjine sjedio kao podpredsjednik Vlade. Možeš se izboriti na izborima kao bilo koji građanin RH. I na taj način ti nitko neće preborjavati krvna zrnca.
- volontiranje i pomaganje djeci i ne političkim udrugama. To je jedna vrijednost koju bi političari više morali prakticirati, s obzirom da su preplaćeni. To bi se trebalo uzimati ozbiljnije i dati tome veću težinu s obzirom da je to jedan od načina služenja narodu

Negativno:
- promjena stajališta o g.Čačiću koji se nije ništa promjenio u zadnje 4 godine (od njene izjave), štoviše napravio je i dodatna "sranja" (nesreća u Mađarskoj) koje se nisu niti malo dotakli (moralnost nastupa na izborima g.Čačića)
- u odgovorima se osjeća stranačka stega, hvaljenje predsjednika stranke i odbijanje davanja direktnog odgovora vezanog za Željku Antunović
fulcrum is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 17:08   #34
Quote:
Primitive kaže: Pogledaj post
Kako ju ocjenjujete?
Ko trovremenski Taft. Postojana u svim uvjetima.

Sad kad se preuzima odgovornost retorika je umjerena, logično. U maniri prosječnog političara, govori tako da ništa ne kaže, al bože moj, u poziciji smo kad je vrlo dobro već kad nam političari ne rade štetu.

Ako još usput naprave korak naprijed, na konju smo.

Quote:
Fantom47 kaže: Pogledaj post
Ne bih se složio da je drugarica Milanka Opaćić najača žena u SDP-u. Tvrdim da je drugarica Slavka Linića, Ksenija Čule,
udana Linić najača žena u politici Hrvatske, ma koliko VI ne znali ništa i tome. Drugarica koja sjedi na pol stola tzv. Gradonačelnika
Rijeke Obersnela, koja je do te pozicije došla brakom s drugom Linićem je i za njegovog gradonačelništva sjedila na pol vrha stola,
gdje jednoj Pročelnici nije mjesto, već kao sa svima drugima sa strane stola.Drugarica Opačić je samo vojnik svoje stranke, i ništa više.
Pretvorila sam se u uho ... :znatiželjnariječanka:
Illana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 17:16   #35
Quote:
fulcrum kaže: Pogledaj post
- u odgovorima se osjeća stranačka stega, hvaljenje predsjednika stranke i odbijanje davanja direktnog odgovora vezanog za Željku Antunović


- ... Nismo se mi uvijek slagali u svemu, raspravljali smo dosta i ne slažemo se uvijek oko nekih pitanja ...
- Oko čega se niste slagali s Milanovićem?
- Paaaa ... raznih stvari
- Oko čega se niste slagali s Milanovićem?
- Paaaa ... raznih stvari
- Dajte neki primjer


- Paaa ... oko frizure
Illana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 17:35   #36
Quote:
NafNaf kaže: Pogledaj post
No, vrlo brzo ćemo vidjeti kud plovi ovaj brod, a sve mi se čini da plovi na dno mora...
Ako misliš na državu, mi već 8 godina stružemo po dnu, ali ne iz namjere da tražimo naftu.

Quote:
Škugor kaže: Pogledaj post
Tu piše da je Srpkinja.
Je li to dobro ili loše?

Quote:
NafNaf kaže: Pogledaj post
Negativno:
- promjena stajališta o g.Čačiću koji se nije ništa promjenio u zadnje 4 godine (od njene izjave), štoviše napravio je i dodatna "sranja" (nesreća u Mađarskoj) koje se nisu niti malo dotakli (moralnost nastupa na izborima g.Čačića)
- u odgovorima se osjeća stranačka stega, hvaljenje predsjednika stranke i odbijanje davanja direktnog odgovora vezanog za Željku Antunović
Čisto sumnjam da ćemo ikada vidjeti kako Kukuriku političari negativno govore o svojim koalicijskim partnerima (napisao sam Kukuriku jer drugi to čine). Da je išta loše rekla o njemu, samo bi pokopala kredibilitet koalicije i dala zlobnim forumašima štofa za teorije o skorašnjem raspadu buduće vlade.
Šta se tiče stege, naučeni smo na hadezeovsku, no nisam osjetio da je to baš stega, da će je šutnut ako kaže šta loše. Čisto ono, javno samo najbolje, ostalo za sebe.
Xenoborg is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 17:37   #37
U toj emisiji danas bila je do besvijesti bezlična, bez imalo stila, osobnosti, a usto i jezivo napeta, neprirodna, taj usiljeni smiješak mogao se vidjet na kilometre. Pitanje je zašto? Nije baš da je neiskusna u javnim nastupima, prije će bit da se usfrkarila zbog eventualnih neugodnih pitanja. I to je znakovito, jer što se imaš bojat ako nemaš putra na glavi i spreman si u svakom trenutku stajati iza svog mišljenja?
U skladu s tim, netom što je izgovorila kako treba bit iskren i ljudima reći istinu, jer istina se prepoznaje i nailazi na sveopće odobravanje, odbila je jasno i otvoreno reći što misli o Čačiću, Antunovički, itd. Ukratko, odbila je iskreno i otvoreno odgovoriti na svako pitanje koje je locirala kao skliski teren. Što znači da skliskih terena ima, i iz čega nedvosmisleno proizlazi da manipulira istinom. Dakle, može istina, ali kako-kad, kako za koga i ovisno o prilici i potrebama.
Kako bilo, obzirom da je diplomacija umijeće izbjegavanje istine, nadarena je za diplomaciju. Bojim se da od nje neće bit puno koristi.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 17:37   #38
Quote:
Primitive kaže: Pogledaj post
Po čemu je ona jača? Možda u Rijeci, ne razumijem korelaciju na državnoj razini. Ako ćemo gledati na taj način, onda je žena od Milanovića najmoćnija.
,
Primitive.Milanka Opačić jest Srpkinja, ali to joj nije zanimanje kao Pupovcu, i
tu je ona o.k. Ako ja tvrdim da je Linić izmislio Milanovića i da je Linić najači
čvjek u Vladi, onda je ono što tvrdim točno.
__________________
V.Gotovac: "Ono što je umrlo u Moskvi, umrijet će i ovdje."
Fantom47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 17:40   #39
Quote:
Xenoborg kaže: Pogledaj post



Je li to dobro ili loše?
Dobro.
Škugor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 17:44   #40
Quote:
Xenoborg kaže: Pogledaj post
Čisto sumnjam da ćemo ikada vidjeti kako Kukuriku političari negativno govore o svojim koalicijskim partnerima (napisao sam Kukuriku jer drugi to čine). Da je išta loše rekla o njemu, samo bi pokopala kredibilitet koalicije i dala zlobnim forumašima štofa za teorije o skorašnjem raspadu buduće vlade.
Šta se tiče stege, naučeni smo na hadezeovsku, no nisam osjetio da je to baš stega, da će je šutnut ako kaže šta loše. Čisto ono, javno samo najbolje, ostalo za sebe.
Mišljenja sam da ti neki pojedinci nisu smjeli biti u koaliciji. JEr bi zapravo zbog svog ega mogli upropastiti Vladu koja će tek dobiti mandat.

Zapravo se ne bih složio s tobom, iz toga razloga što smo s jedne strane vili javnu svađu recimo Bebića i Šeksa (nitko nikamo nije letio), a s druge strane su Željka Antunović, Antun Vujić, Davorko Vidović netragom nestali (bez ikave pompe u medijima). Da je neki "ugledan" HDZ-ovac izostao sa liste to bi odmah prozvali raspadom stranke.
fulcrum is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:06.