Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2012., 23:58   #21
Quote:
Cisco Kid kaže: Pogledaj post
A hoće li mu platiti vrijeme provedeno iza rešetaka?
Da, ako bude pritvoren, pravomoćno oslobođen i ako bude tražio, kao i svakom drugom građaninu.
Vojky is offline  
Old 13.02.2012., 00:00   #22
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Priča o Merčepovoj odgovornosti se provlači kroz medije već punih 20 godina.

I tu priču treba završiti na sudu, pravomoćnom presudom, to je jedino korektno. Da se osudi ako je kriv, odnosno da se oslobodi ako je nevin. Provlačenje kroz novine i trajni status "medijski krivog" nikome ne odgovara, čak ni Merčepu.
Točno je da se priča o Merčepu provlači već 20 godina kroz medije. Taj čovjek je sotoniziran i stigmatiziran od medija za cijeli svoj život.
Očekivati od ljudi koji su ga progonili bilo što osim likovanja u slučaju presude je preoptimistično.

Ali nije točno da priča treba završiti na sudu. Upravo suprotno. Priča nije smjela niti doći na sud.
Radi se o ratu koji je bio i prošao. Ako se nije reagiralo 92., 93. ili prije abolicije četnika, ne treba se reagirati niti danas. Takve gluposti nije nikada radila niti jedna država na svijetu pa nema potrebe da radi Hrvatska.
Naprotiv, država treba reagirati u smjeru tih velikih zaštitnika ljudskih prava i "novinara" i utvrditi što ih točno žulja u Domovinskom ratu i zašto. I to je ono što bi svaka normalna država napravila za svoju vojsku i svoje časnike.
Page is offline  
Old 13.02.2012., 00:09   #23
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Ako netko ima kakve dokaze protiv Stanimirovića - DORH je u Gajevoj u Zagrebu. U Hrvatskoj su svi građani jednaki, bez obzira na nacionalnu pripadnost. To se odnosi i na možebitnu kaznenu odgovornost.
To i ja mislim, pa me redovito napadaju.
No, zašto se ovdje na forumu, uobičajeno i "lišo" pripadnici vojske pobunjenih hrvatskih Srba iz rata 1991.-1995. nazivaju četnicima? Mislim kako se to kosi s prvom točkom pravila ovog foruma-


U ratu je bilo nešto pravih, zakletih četnika. Ja sam ih viđala. Postoje i danas, kao takvi. To nije jedno te isto.
Pitam, jer pitam već sto puta i nitko da mi odgovori, a ti si vodeći pravnik foruma.
Da bar malo pokušamo ublažiti strasti.
__________________
"Željeti je da se preko Une i Save stvori država koja bi svojim životom živjela." F. Rački
Ostoja Grubica is offline  
Old 13.02.2012., 00:24   #24
Quote:
Ostoja Grubica kaže: Pogledaj post
To i ja mislim, pa me redovito napadaju.
No, zašto se ovdje na forumu, uobičajeno i "lišo" pripadnici vojske pobunjenih hrvatskih Srba iz rata 1991.-1995. nazivaju četnicima? Mislim kako se to kosi s prvom točkom pravila ovog foruma-


U ratu je bilo nešto pravih, zakletih četnika. Ja sam ih viđala. Postoje i danas, kao takvi. To nije jedno te isto.
Pitam, jer pitam već sto puta i nitko da mi odgovori, a ti si vodeći pravnik foruma.
Da bar malo pokušamo ublažiti strasti.
Ja se duboko ispričavam zbog tog naziva četnici. U cilju smirivanja strasti, molio bih te da predložiš odgovarajući naziv za ovu civiliziranu gospodu s obzirom da im tako grubi izričaj nije primjeren.
Page is offline  
Old 13.02.2012., 03:11   #25
Merčep je garantirano nevin,jer nema samo jedan njegov suborac i čovijek iz poLJANE KOJI TO TVRDI,čak je i jedan forumaš spreman svjedočiti u njegovu korist,ali kako doči do sveg toga preko silne birokracije.? I kada je slijedeće suđenje najavljeno,da mu dođu njegovi suborci dati podršku.?
....baš ga je brko,te zamračene noči stavio na stražu kako bi čuvao zarobljene četnike u zatvorenoj sobi,ispred nje koliko god mu se to ne sviđalo tada. Tomo je već znao od drugih,da bi se kojidikod napio i šamarao čede,ali otada je dao strogu i izričitu zapovijed i čak im duplu stražu uveo,kako bi ih zaštitio i sačuvao ih čitave zbog obilaska unprofora.No,kako su ga poslovi permanentno zvali u Savsku zgradu MUP-a,pa nazad u Poljanu,konci su se malko pogubili. Z.Trusić i zakušek Zvonko -novonastali ratni profiteri ,su daleko veći krivci negoli Merčep,a uostalom su se mnogi i odvodili iz kafića "Stil" na Velesajmu ,tadašnjega vlasnika Trusičevog,bez Tomina saznanja.
Nadalje o Marini Nuić,bi se knjiga mogla napisati,ali je tu opet najmanje Merčep znao kako stvari stoje.
Pa,misalim kakav jew to pravosudni aparat i pravda,a toliki autentični svjedoci se ne pozivaju kao i njegovi branitelji?
O Obitelji Zec takođe,ali čemu riječi? kada su egzekutori ionako pušteni?A možemo samo nagađati i prebacivati lopticu odgovornosti,tko je izdao tu zapovijed privođenja, Manolić,Trusić ili netko iz sjene?
Dobro mi,je poznat njegov odnos ,kako se odnosio prema zarobljenima i ranjenima.
Sve mi,ovo smrdi u ovoj karikaturi od države na tešku urotu,dok su pravi krvnici abolirani.
nikolinaviolina is offline  
Old 13.02.2012., 09:00   #26
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Da, ako bude pritvoren, pravomoćno oslobođen i ako bude tražio, kao i svakom drugom građaninu.
I tko bi onda trebao snositi troškove odštete ?? Hrvatski narod koji ga nikad i nije doživio kao zločinca ili treba osobno naplatiti plaćenicima iz DORH-a,politike,medija koji su svjesno lažirali optužnicu ??
bogdanić is offline  
Old 13.02.2012., 19:44   #27
Quote:
Ostoja Grubica kaže: Pogledaj post
To i ja mislim, pa me redovito napadaju.
No, zašto se ovdje na forumu, uobičajeno i "lišo" pripadnici vojske pobunjenih hrvatskih Srba iz rata 1991.-1995. nazivaju četnicima? Mislim kako se to kosi s prvom točkom pravila ovog foruma-


U ratu je bilo nešto pravih, zakletih četnika. Ja sam ih viđala. Postoje i danas, kao takvi. To nije jedno te isto.
Pitam, jer pitam već sto puta i nitko da mi odgovori, a ti si vodeći pravnik foruma.
Da bar malo pokušamo ublažiti strasti.
A kako bi ih ti Ostoja zvala?
Daj neki prijedlog.

http://img269.imageshack.us/img269/3930/1019b.jpg
sidrun is offline  
Old 13.02.2012., 19:49   #28
Quote:
sidrun kaže: Pogledaj post
A kako bi ih ti Ostoja zvala?
Daj neki prijedlog.

http://img269.imageshack.us/img269/3930/1019b.jpg
upsssssssssssss. ja bi ih nazvala tipicnim mirotvorcima i krajnje urednim momcima. ekipa za pozeljt. zasto su slikice tak male pa ja ovakva i corava ne vidim te simpaticne face? cekaj, jel su i to borci za neovisnost lijepe nase? mozda se medju njima krije i neki hrvi
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Old 13.02.2012., 19:57   #29
Quote:
Ostoja Grubica kaže: Pogledaj post
I građaninu zvanom Stanimirović treba pristupiti isto tako.
Ili ne?
Ne. Stanimirović i Merčep ne mogu se nikako usporediti. Jer Stanimirović jest zločinac i bez suđenja, a Merčep nije ako mu se ne dokaže u ovom konkretnom procesu.

Vojislav Stanimirović je abolirani zločinac. To što je on aboliran za svoje zločine, ne znači da nije zločinac.
__________________
Ignore: Roy, HHmischko, Ostoja Grubica, Feniks, McAucliffe
lataejio is offline  
Old 13.02.2012., 20:13   #30
[QUOTE]
Quote:
sidrun kaže: Pogledaj post
A kako bi ih ti Ostoja zvala?
Daj neki prijedlog.
Povećaj slike, molim te.
Sama kažem kako ih je bilo i ja sam ih viđala. I njegovala u bolnici, čak. Bez ruku su bezopasni. A i oni su ljudi. Šta ćeš. Jedan je rekao, u bolnici 1993. kad su doveli hrvatske ranjenike, njih nekoliko desetina, ne znam po kojem dogovoru: Podajte i zarobljenim ustašama da jedu, oni su vojnici, a ne ove pičke po Banja Luci.
(Različita je prehrana bila za vojsku i civile)

I onaj vojvoda Maksimović je ratovao po Hrvatskoj.
To ne znači da te postrojbe nisu bile raznorodne.


Evo i tebi za razbibrigu
http://www.e-novine.com/region/regio...-kokardom.html


Quote:
lataejio kaže: Pogledaj post
Jer Stanimirović jest zločinac i bez suđenja, a Merčep nije ako mu se ne dokaže u ovom konkretnom procesu.

Vojislav Stanimirović je abolirani zločinac. To što je on aboliran za svoje zločine, ne znači da nije zločinac.
Tamo sud i pravda, a ovdje olako i na prvu. Zanimljivo.
Svatko je nevin dok mu se ne dokaže suprotno, da te uputim.
Pripadnik neprijateljske vojske nije navlačenjem odore postao zločinac.
__________________
"Željeti je da se preko Une i Save stvori država koja bi svojim životom živjela." F. Rački
Ostoja Grubica is offline  
Old 13.02.2012., 20:27   #31
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
mislim, sad tek nista ne razumijem al dobro, poznata sam po tome da me ne krasi prevelika pamet.
Što nije jasno?
Pripadnici vojske pobunjenih hrvatskih Srba se samo pojednostavljeno i uvredljivo mogu kolektivno nazivati četnicima, posebno što oni uglavnom i nisu dolazili iz četničkih krajeva.
Tako su i oni nas nazivali redovito ustašama. Samo predlažem da se to postupno nadilazi.

U ratu je bilo i pravih zakletih četnika, njih spominjem, ali malo i rijetko, uglavnom su to bili domaći Srbi kasnije vojska RSK ili bivša JNA.
__________________
"Željeti je da se preko Une i Save stvori država koja bi svojim životom živjela." F. Rački
Ostoja Grubica is offline  
Old 13.02.2012., 20:45   #32
e damejebes ja opet nist ne kuzim. no, nema veze, pojasnit ce meni vec netko od forumasa. nemoj se truditi ostoja. (m ili z ) ? nije vazno, malo sam priglupa pa ne kuzim imena.

cekaj, jel ti to nas mislis preodgajati ili kaj njusim povlacenje znaka jednakosti izmedju dvoje zaracene strane, odnosno zamjerku sto ove bradate decke ekipa naziva imenom cetnici. ako me pamcenje ne vara, a ne vara me, vesela ekipa koja je krenula na hrvatsku s eponosila tim imenom, nije vrag da su se 20 godina kasnije predomislili pa su sada uredjeni i povredjeni?

gle, nist ja nebum prevazisla niti mi pada na kraj pameti te bradate prispodobe nazivati nekakvim umilnim imenima a samo zato da bi me netko smatrao naprednom i modernom personom. to su cetke i amen. i opet sam zacudjena cinjenicom koju su iznio/la da si ih njegovao/la i zivjela medju njima. ako sma dobro shvatila. ponavljam, inteligencija mi je slabija strana u zivotu, tesko kopcam pa nemrem spokopcat kaj pises.
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Old 13.02.2012., 20:48   #33
Merčep je čistio petu kolonu ,pronalazili su snajperiste , i ljude koji su navodili srpsku artiljeriju ,prenosili informacije o kretanju naše vojske. Svi ti ljudi su bili u civilu ali su i te kako odgovorni za smrt tisuća civila i vojnika ,nije ih sve pohvatao što se osjeti i danas pa i na forumima ali je sigurno pomogao i u Pakracu i Gospiću gdje bi inače bilo puno više žrtava. U ratu nije bitno da li netko nosi uniformu ili kojeg je spola nego da li puca na mene .
__________________
Kad tražite savjet, razmislite o mogućnosti njegova prihvaćanja.
Orion99 is offline  
Old 13.02.2012., 20:54   #34
Quote:
Orion99 kaže: Pogledaj post
U ratu nije bitno da li netko nosi uniformu ili kojeg je spola nego da li puca na mene .
..........a ako netko uperi pusku u mene ili moju obitelj/prijatelja/susjeda/bilo koga, ne moze ocekivati erotsku masazu vec isto takvu ugracku uperenu u njegovu tikvu, s prstom na obaracu. molim, sad se nismo smjeli ni braniti? ma bogati.
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Old 13.02.2012., 20:59   #35
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
cekaj, jel ti to nas mislis preodgajati ili kaj njusim povlacenje znaka jednakosti izmedju dvoje zaracene strane, odnosno zamjerku sto ove bradate decke ekipa naziva imenom cetnici. ako me pamcenje ne vara, a ne vara me, vesela ekipa koja je krenula na hrvatsku s eponosila tim imenom, nije vrag da su se 20 godina kasnije predomislili pa su sada uredjeni i povredjeni?
i opet sam zacudjena cinjenicom koju su iznio/la da si ih njegovao/la i zivjela medju njima. ako sma dobro shvatila. ponavljam, inteligencija mi je slabija strana u zivotu, tesko kopcam pa nemrem spokopcat kaj pises.
Grubica, imam
Dok me nisu protjerali živjela sam u Banjoj Luci. Najgori rat sam provela dole. Na neki način ne mogu se pomiriti da više ne živim.
Svatko ima pravo na svoje mišljenje, ali meni su te riječi grube i vrijeđaju.
I nisu svi vojnici RSK imali brade do pupka.
I njima je trebalo malo revizionizma, da se ispušu, kao i nama uostalom.
Četnika je bilo malo i više su imali funkciju podizanja morala, sijanja straha među nama i slično, nego pravog vođenja rata.

Ostali su srpski vojnici, a ne četnici.
__________________
"Željeti je da se preko Une i Save stvori država koja bi svojim životom živjela." F. Rački
Ostoja Grubica is offline  
Old 13.02.2012., 21:52   #36
Oslobodioci.
I da se razumijemo, svi oni koji su sudjelovali u agresiji na RH su za mene četnici.A jesu li oni na šubari imali zvjezdu ili kokardu, meni je to fakat isto, jer sam i na šubarama vidio zvjezde kao što sam i na šljemovima tzv.jna vidio kokarde i druge srbočetničke simbole.
Može ih zvat kako tko hoće ali oni su meni četnici.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Old 13.02.2012., 23:12   #37
Quote:
Ostoja Grubica kaže: Pogledaj post
Tamo sud i pravda, a ovdje olako i na prvu. Zanimljivo.
Svatko je nevin dok mu se ne dokaže suprotno, da te uputim.
Pripadnik neprijateljske vojske nije navlačenjem odore postao zločinac.
Ne shvaćaš, ali nisi jedina.

Ja se i ovdje držim pravnih uzusa. Stanimirović nije nevin, već je samo aboliran od svoje krivice. On je zločin pobune ili veleizdaje počinio samim sudjelovanjem u oružanoj pobuni protiv RH. Kao i svi ostali pripadnici srpskih terorističkih paravojnih skupina u RH.

Dakle, on jest zločinac. Jer, on ni ne negira svoju sudjelovanje u oružanoj pobuni protiv RH. Dakle - zločinac koji za svoje zločine neće odgovarati jer je pomilovan. Lopov koji ukrade u trgovini, a vlasnik ga uhvati pa mu se smiluje i pusti ga, opet je lopov, makar je na neki način amnestiran i aboliran.

Samim time usporedba sa Mečepom je posve neprikladna. Merčep je nevin dok mu se ne dokaže krivica, a Stanimirović je abolirani zločinac, znači nije nevin.
__________________
Ignore: Roy, HHmischko, Ostoja Grubica, Feniks, McAucliffe
lataejio is offline  
Old 14.02.2012., 07:35   #38
Quote:
Orion99 kaže: Pogledaj post
Merčep je čistio petu kolonu ,pronalazili su snajperiste , i ljude koji su navodili srpsku artiljeriju ,prenosili informacije o kretanju naše vojske. Svi ti ljudi su bili u civilu ali su i te kako odgovorni za smrt tisuća civila i vojnika ,nije ih sve pohvatao što se osjeti i danas pa i na forumima ali je sigurno pomogao i u Pakracu i Gospiću gdje bi inače bilo puno više žrtava. U ratu nije bitno da li netko nosi uniformu ili kojeg je spola nego da li puca na mene .
Molim te ne trolaj ,ovako perfidno,napamet i mučki jer te sad prvi puta upozoravam.MERČEP nije zasigurno ni viđeni niti da je jednoga, jedinog civila ubio,naime u akciji na Lovskoj prije svoga ranjavanja,je jedino snajperom na grudobranu skinuo naoružanoga čejena.Polije njegova ranjavanja,više ne obnaša dužnost zap. P.Poljane (,mislim da je poč 11 mj. ili kraj 10-oga)te ga zamjenjuje Branko šarić zvani Kosa. Poslije dolaze i inkrimirani Vukovarci u Poljanu te redaju inkrimirani događaji,ali daleko od njegova glasa ili stasa.
Po meni je največu halabuku,napravio Bajramović Miro,zapovj. trečega voda,koji je svoju lažljivu priču, dobrano unovčio ondašnjem feral-tribunu.
Otuda,otprilike i čitava hajka zappočinje,na istoimenoj naslovnici vel slovima-"zaklao sam preko 60 srba,muslimana i Hrvata"-pa tko bi to povjerovao? U zatvoru su mu poslije dijagnosticirali PTSP i paranoidnu šizofreniju.(op.B.M.).
nikolinaviolina is offline  
Old 14.02.2012., 13:34   #39
Quote:
Ostoja Grubica kaže: Pogledaj post
Što nije jasno?
Pripadnici vojske pobunjenih hrvatskih Srba se samo pojednostavljeno i uvredljivo mogu kolektivno nazivati četnicima, posebno što oni uglavnom i nisu dolazili iz četničkih krajeva.
Tako su i oni nas nazivali redovito ustašama. Samo predlažem da se to postupno nadilazi.

U ratu je bilo i pravih zakletih četnika, njih spominjem, ali malo i rijetko, uglavnom su to bili domaći Srbi kasnije vojska RSK ili bivša JNA.
Ovi iz JNA su veći četnici od onih koji su nosili šubare. Ovi iz JNA, poput npr. Mladića, su 45 godina pričali o narodnim neprijateljima, kolaboratorima i izdajnicima četnicima, da bi, kada je došao trenutak - postali koljači svega nesrpskog, rame uz rame sa bradonjama šubarašima.

Likovi poput Mladića nisu ništa drugo nego četničke vojvode u uniformi JNA oficira.
bonislav is offline  
Old 14.02.2012., 17:34   #40
Nadam se da ce kao sto se i govorilo optuznici za mercepa biti dodana optuznica za vukovar, netko na kraju krajeva mora i za to da odgovara.. iliti na koncu konca ne bumo u europu dok se to ne rijesi, pa to je bar jasno svima.. dok se poglavlje 23 ne zatvori ne bu nama se ni europska vrata otvorila

Mozemo zahvalit drzavnim institucijama sto su nas uskracivale sve ovo vrijeme za takve informacije, a dobro... mislim, moze se rec tako je vrijeme bilo..

No, koliko mi se cini mercepa je kazna vec stigla.. mozda najpravednija..
__________________
Pacov moze izdrzati bez vode duze od deve..
Dule Pacov. is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:45.