Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Jeste li za ukidanje vjeronauka u školama?
DA 661 71.46%
NE 209 22.59%
Svejedno mi je 55 5.95%
Glasovatelji: 925. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2017., 14:43   #7861
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Pazi sad, ''nadajmo se'', sto ce se promijeniti ako Stepinac postane svecem? Zasto je to nesto cemu se treba nadati. Sto ce to promijeniti u tvojoj percepciji njegova lika i djela?
Promjeniti ce se to sto cemo naseg blazenog Alojzija Stepinca moci zvati svetim Alojzijem Stepincem a sto je kategorija iznad.

Sto je tu nejasno?


Moja percepcija o njemu se se nece promjeniti ni milimetra....to je ionako samo stvar ispunjavanja odredjenih formalnih uvijeta koje propisuje Katolicka crkva.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Old 18.09.2017., 14:44   #7862
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Hvala Titu na tome bas kao sto bi htio zahvaliti Slavku Kvaterniku sto je Medjimurje danas u Hrvatskoj.

Nekada i zlocinci zasluzuju lijepu rijec.
Sa sitnom razlikom da Kvaternik nema ama bas nikakve veze sa time sto je Medjimurje danas Hratsko, a da Tita nije bilo, Istra bi i dalje bila talijanska, kao sto je oduvijek i bila, dok im je nije oteo krajem drugog svjetskog rata.

BTW. Ako Tito i jest bio zlocina, a to stvarno nije tema, imenuj vojskovodju drugog svjetskog rata koji to nije bio?

Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Sv. Leopold nije mozda donio ni centimetra teritorija Hrvatskoj.....ali zato mu ruke nisu krvave.
Dobro sta je donio ako vec centimetre nije? Kakve on veze uopce ima s Hrvatskom/ Jel djelovao u istoj? Nije, odrastao u Crnog gori, i cijelo naukovanje i svecenicku sluzbu odradio u Italiji, hrvatsku nakratno posjetio, i to je to? Zasto mu se klanjati? jer mu ruke nisu krvave? Pa nisu ni Jajanu iz Nocne more, jel se i njemu trebamo klanjati?

Puna groblja predivnih ljudi koji u zivotu nisu mrava zgazili. Jel ih trebamo iskopavati, svaki tjedan po jednoga, i tvoje dijete voditi da ih gledaju, onako prekrasno raspadnute, da se dive njihovin neokrvavljenim rukama?

Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Pa i to sto spominjes je dio folklora...staro valjda tisucu godina.
Je, samo tu folklor postaje morbidan. A poanta izlaganja nema veze s tradicijom i folklorom kao takvim, to je tebi jasno kao i meni.

Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Ono sto je doista patologija je mrznja prema narodnom folkoloru.
Ja uistinu ne mrzim nikoga, ali mi je potpuno jasno da ti sebi drugacije ne mozes predociti da netko moze misliti drugacije, bez da mrzi, i da to nema nikakve veze s mrznjom.
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Old 18.09.2017., 14:48   #7863
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Promjeniti ce se to sto cemo naseg blazenog Alojzija Stepinca moci zvati svetim Alojzijem Stepincem
Pa tko ti sada brani da ga zoves svetim?


Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
a sto je kategorija iznad.

Sto je tu nejasno?
Kategorija iznad cega? Kakve veze ima kako ga zoves? Kakve to ima veze s vjerom. Valjda je bitno sto je netko radio za zivota, a ne kako su ga zvali, ili kako ga jos uvijek zovu.
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Old 18.09.2017., 14:59   #7864
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Pa tko ti sada brani da ga zoves svetim?
Kategorija iznad cega? Kakve veze ima kako ga zoves? Kakve to ima veze s vjerom. Valjda je bitno sto je netko radio za zivota, a ne kako su ga zvali, ili kako ga jos uvijek zovu.
Pa za mene je Stepinac i sada svetac..u narodnom smislu tog pojam.....ali eto nadam se da ce to postati i formalno pravno.

Ja bi zapravo tebi postavio protupitanje.
Sto tebe ili nekog ateista...ili nekoga tko nominalno niti ne pripada katolickoj crkvi brige kako ce katolici zvati svoje "narodne heroje"???

Pojam "svetac" je ionako tek titula koju Katolicka crkva daje svojim pripadnicima koji ispune odredjene kriterije.




Jer vidis...dok su moji motivi jasni..mada sam osobno ateista... jednostavno zelim da nas pokojni kardinal a koji je vodio svoje stado u najtezim vremenima ....dobije najvecu mogucu pocast od strane crkve........

....motivi onih koji sebe ne smatraju dijelom katolicke crkve su mi potpuno mutni.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Old 18.09.2017., 15:08   #7865
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Je, samo tu folklor postaje morbidan. A poanta izlaganja nema veze s tradicijom i folklorom kao takvim, to je tebi jasno kao i meni.
Splitski skladatelj Julije Bajamonti (1744.-1800.), skladao je oratorij "Prijenos sv. Dujma" 1770. godine, u prigodi prijenosa relikvija sv. Dujma u novi svečev oltar u splitskoj katedrali.


Sa ovim bi citatom zelio zavrsiti ovu raspravu o folkloru....nemam volje.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Old 18.09.2017., 15:14   #7866
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Pa za mene je Stepinac i sada svetac...ali eto nadam se da ce to postati i formalno pravno.

Ja bi zapravo tebi postavio protupitanje.
Sto tebe ili nekog ateista...ili nekoga tko nominalno niti ne pripada katolickoj crkvi brige kako ce katolici zvati svoje "narodne heroje"???
Pa nije me briga, neka ih zovu kako god ih zele svati. Pocinje biti moja briga kad se crkveni nauk gura tamo kamo mu nije mjesto, na primjer u skolu. Jesi vjernik, jesi, super, odi u crkvu, moli, uzivaj, skupljaj sakramente, nitko ti ne brani. Iz kojeg razloga je jako bitno da se to odvija u skoli? Jednako kao sto sam protiv vjeronauka, bio bih protiv yoge, okultizma i drugih inih pizdarija koje nemaju nikakvo uporiste u znanosti.

Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Pojam "svetac" je ionako tek titula koju Katolicka crkva daje svojim pripadnicima koji ispune odredjene kriterije.
Prije svega politicke, inace bi se potrudili pronaci manje kontraverzne individue cije imenovanje nebi iritiralo toliko ljudi. Meni osobno ne smeta, ali mi je u najmanju ruku cudno da jedna institucija koja propovijeda dobrotu i zajednistvo inzistira na eto, bas Stepincu.

Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Jer vidis...dok su moji motivi jasni.. jednostavno zelim da nas pokojni kardinal a koji je vodio svoje stado u najtezim vremenima ....dobije najvecu mogucu pocast od strane crkve........
ja i dalje ne vidim kakve to ima veze s vjerom, ni zasto je bitno trositi toliko energije na to, a ocito se trosi jako puno energije umjesto da se raspravlja o nekim puno bitnijim stvarima. Evo, ti vec zoves Stepinca svetim, super, bravo, mozda ga iskopaju, stave u stakleni sarkofag, pa ces vlastitim ocima moci uzivati u njegovom lesu.

Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
....motivi takvih su mi potpuno mutni.
A koji bi mogao biti moj skriveni motiv? Sto mislis? Sto ti do sada nije jasno u mojim stavovima?

Evo ti jednostavno pitanje, sto je lose u tome da se vjeronauk u skolama ukine, i da ucenici koji su zainteresirani za religijsko obrazovanje isto potraze u sklopu crkve. I tako izbiju barem milijardu kona godisnje, pa organizirati vjeronauk u zupnim dvorima ne bi trebao biti problem. Uostalom, to je savrseno funkcioniralo u doba mraka, i tada je zaista imalo smisla, za razliku od ovog danas.
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Old 18.09.2017., 15:22   #7867
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Splitski skladatelj Julije Bajamonti (1744.-1800.), skladao je oratorij "Prijenos sv. Dujma" 1770. godine, u prigodi prijenosa relikvija sv. Dujma u novi svečev oltar u splitskoj katedrali.


Sa ovim bi citatom zelio zavrsiti ovu raspravu o folkloru....nemam volje.
Dakle slazes se da je krajnje vrijeme da se izvuce lesina svetog duje i organizira jedna turneja po jadranskoj obali. Ako vec moralna okrepa nije dovoljan razlog, onda barem u svrhu obogacivanja turisticke ponude vjerskim rutizmom. Ne bi li to bilo predivno. Vlado Kosic bi drzao svetu misu na turneji, velecasni Sudac i don Kacunko bi bili u prvim redovima razgovarali s mladima, a svi zajedno bi poslije mise isli na Thompsonov koncert. Ne bi li to bilo sjajno.

I onda sutradan na satu vjeronauka ide analiza dogadaja, i objasnjavanje djeci kako je to nesto predivno.
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Old 18.09.2017., 15:28   #7868
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Dakle slazes se da je krajnje vrijeme da se izvuce lesina svetog duje i organizira jedna turneja po jadranskoj obali. Ako vec moralna okrepa nije dovoljan razlog, onda barem u svrhu obogacivanja turisticke ponude vjerskim rutizmom. Ne bi li to bilo predivno. Vlado Kosic bi drzao svetu misu na turneji, velecasni Sudac i don Kacunko bi bili u prvim redovima razgovarali s mladima, a svi zajedno bi poslije mise isli na Thompsonov koncert. Ne bi li to bilo sjajno.

I onda sutradan na satu vjeronauka ide analiza dogadaja, i objasnjavanje djeci kako je to nesto predivno.
Ne treba zaboraviti da bi sve to trebala pratiti javna televizija direktnim prijenosom. mladi bi mogli donositi darove iz raznih dijelova zemlje i napraviti prigodan sportsko-plesni program na poljudu.
sick.am is offline  
Old 18.09.2017., 15:29   #7869
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
...
Pa i to sto spominjes je dio folklora...staro valjda tisucu godina.
Procesija u kojima se nose razne relikvije ( redom nekakvi ostaci nekakvih svetaca ) postoje prakticki otkad je krscanstva.
....
Netočno.
Praksa nanasanja leševa i dijelova tijela te moljenja istim je praksa iz najranije 11. i 12. stoljeća.
Ako je ranije I bilo toga to je bio izuzetak, a ne pravilo.
Nakon invazije Vikinga crkva je besposlenim ratnicima slala leševa da se pred njima zaklinju na viteških kodeks. Kako nisu imali dovoljno leševa počeli su komadati leševe pa što koga zapadne, nekog ruka, nekog noga itd.
Ono što je meni fascinantnom je da su leopoldu odrezali ruku ne prije 300 ili 400 godina nego 1970 I neke. Iz istog razloga, da bi je mogli okolo pokazivati.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Old 18.09.2017., 15:30   #7870
Quote:
sick.am kaže: Pogledaj post
Ne treba zaboraviti da bi sve to trebala pratiti javna televizija direktnim prijenosom. mladi bi mogli donositi darove iz raznih dijelova zemlje i napraviti prigodan sportsko-plesni program na poljudu.
A predsjednica bi svima objasnjavala kako je ''Za dom spremni'' stari rvatski pozdrav koji nema ama bas nikakve veze s fasizmom.
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Old 18.09.2017., 15:33   #7871
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Prije svega politicke, inace bi se potrudili pronaci manje kontraverzne individue cije imenovanje nebi iritiralo toliko ljudi. Meni osobno ne smeta, ali mi je u najmanju ruku cudno da jedna institucija koja propovijeda dobrotu i zajednistvo inzistira na eto, bas Stepincu.
Neznam sto ima kontroverznog u Stepincu....sto ja citam rijec je o rijetko svetom covjeku koji je cijeli zivot radio dobra djela.

Jedino sto nije bas volio crvene...
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
ja i dalje ne vidim kakve to ima veze s vjerom, ni zasto je bitno trositi toliko energije na to, a ocito se trosi jako puno energije umjesto da se raspravlja o nekim puno bitnijim stvarima. Evo, ti vec zoves Stepinca svetim, super, bravo, mozda ga iskopaju, stave u stakleni sarkofag, pa ces vlastitim ocima moci uzivati u njegovom lesu.
Ja i inace drzim da stovanje svetaca nema toliko veze sa vjerom koliko sa narodnom tradicijom. Zato mi i niste previse jasni.


Sto vama zapravo smeta...sveci ili tradicija?
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
A koji bi mogao biti moj skriveni motiv? Sto mislis? Sto ti do sada nije jasno u mojim stavovima?
Dati cu ti analogiju....na nekom drugom svjetovnom primjeru.
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Evo ti jednostavno pitanje, sto je lose u tome da se vjeronauk u skolama ukine, i da ucenici koji su zainteresirani za religijsko obrazovanje isto potraze u sklopu crkve. I tako izbiju barem milijardu kona godisnje, pa organizirati vjeronauk u zupnim dvorima ne bi trebao biti problem. Uostalom, to je savrseno funkcioniralo u doba mraka, i tada je zaista imalo smisla, za razliku od ovog danas.
Zamisli situaciju gdje npr. ja i ti ..dakle dva potpuna neznanca izadjemo vani loviti cure i sada ja pronadjem jednu curu za sebe a ti neku skroz drugu za sebe.

Zamislimo isto tako da sam ja savrseno ravnodusan prema tvojoj curi, da me zapravo ne zanima hoces li ti biti sa njom....medjutim obrnuto ne vrijedi. Bez obzira sto sam ja sretan sa tom zenom, ne samo da ti pljujes po mojoj curi nego bi mi htio ZABRANITI da ju vidjam iako smo potpuni stranci i iako ta zena nema nikakve veze sa tobom.



U takvoj situaciji, naravno da bi se ja pitao koji su tvoji motivi....sto tebe DOISTA tu smeta.
Mislim da si malo gore na pocetku naceo ...
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Old 18.09.2017., 15:35   #7872
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Netočno.
Praksa nanasanja leševa i dijelova tijela te moljenja istim je praksa iz najranije 11. i 12. stoljeća.
Znaci ..okvirno 800 godina.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Old 18.09.2017., 15:39   #7873
Meni osobno je odbojno nošenje mrtvih tijela gradovima (uvijek se sjetim mostiju Lazarovih, nakon čega je ubrzo izbio rat), no ovo je bila prilika da se pošalje poruka o ekumenizmu, iseljeništvu, integriranosti i doprinosu novim domovinama. Mislim da je to čak i spomenuto, ali očito nedovoljno, jer su se izjave vjernika svele na uobičajeni hrvatski folklor.
funes is offline  
Old 18.09.2017., 15:44   #7874
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Dakle slazes se da je krajnje vrijeme da se izvuce lesina svetog duje i organizira jedna turneja po jadranskoj obali. Ako vec moralna okrepa nije dovoljan razlog, onda barem u svrhu obogacivanja turisticke ponude vjerskim rutizmom. Ne bi li to bilo predivno. Vlado Kosic bi drzao svetu misu na turneji, velecasni Sudac i don Kacunko bi bili u prvim redovima razgovarali s mladima, a svi zajedno bi poslije mise isli na Thompsonov koncert. Ne bi li to bilo sjajno.

I onda sutradan na satu vjeronauka ide analiza dogadaja, i objasnjavanje djeci kako je to nesto predivno.
Pa pola puckih festi u europi..posebno u katolickom dijelu... se svodi upravo na to. Na nekakve dosadne procesije, prenosenje ili relikvija ili slika..i poslije mise svi zajedno na festu i ribu kod staroga Duje.......i tako vec tisucu godina.

Koga brige....ja nevolim te pucke feste pa ne idem na njih. Ali tko voli nek izvoli.



Zato ti i kazem da se prava patologija krije iza onih koji duboko mrze takva dogadjanja.
Jer ako prosjecna baba ide posjetiti kosti Sv. Leopolda Mandica ili zbog obicaja, ili sujevjerja..ili je to jednostavno za nju prilika za druzenje sa svojim vrsnjakinjama...ona to radi cista srca.

Oni koji pisu protiv takvih pisu iz mrznje.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Old 18.09.2017., 15:47   #7875
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Dok sam ja išao u srednju na vjeronauk si bio upisan automatski. Odnosno morao si napomenuti na upisu da želiš etiku, ali nije to svatko znao niti su svakoga pitali. Isto je bilo za moju sestru i sestričnu (par godina kasnije za svaku, različite škole). Onda si čekao mjesec dana da organiziraju nastavu etike jer uopće nije bilo ni predviđeno da počne kada i škola. Sve je bilo bez udžbenika prvu godinu.
Naravno, ako se zajebeš ispis je muka Isusova. Tako da te spike o izbornom predmetu i slobodnoj volji roditelja i djece se mogu objesiti mačku o rep. Pa i u Vatikanskim ugovorima je definirano da je vjeronauk u rangu sa redovnim predmetima u sred satnice, tj. da nije izborni.

Najveća prevara je popis stanovništva. Pod vjeru je navedena samo katolička. Zar nije normalno napraviti da zaokruže vjernik/nevjernik i onda upisati kojoj vjeri pripada? Znači ako si vjernik onda si automatski kršćanin. Opet moraš napomenuti drugačije, a koliko ljudi to zna? Koordinatori sigurno nisu imali volje i vremena obrazovati ljude po svakom pitanju. Bivša mi je išla po kućama 2011. pa znam.

Po mom skromnom mišljenju slobodne volje nema previše. To je većini ljudi nametnuto ili jeftinim trikom su dovedeni u zabludu.
Gospodine Zek0slave da li je doista istina sve ovo što ste napisali? Vaš post kao da dolazi iz Sj. Koreje ili neke bratske islamske države u kojoj je sve podređeno vjeri i gospodinu. Znate, živim u susjedstvu, ali stvarno ne mogu u ovakovo što povjerovati.

Pa to me podsjeća na ispovijedi ljudi koji su pobjegli preko granice bježeći glavom bez obzira pred Stasijem ili Securitateom. Imam utisak da pomalo pretjerujete, jeste da se extremna desnica u Hrvatskoj množi i buja, ali ovo što pišete izgleda prestrašno. Mislim da glavno zatamljenje ili zacrnjenje tek dolazi.
Mačak Gaston is offline  
Old 18.09.2017., 15:50   #7876
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Neznam sto ima kontroverznog u Stepincu....sto ja citam rijec je o rijetko svetom covjeku koji je cijeli zivot radio dobra djela.

Jedino sto nije bas volio crvene...
Pa guglaj, nije neki problem. S obzirom da je rijec o ''rijetko svetom covjeku'', jako puno ljudi se buni. S druge strane, ama bas nitko se nije bunio kad je Ivan Pavao 2 proglasen svetim. Da li je on ''jos rijedje svetiji'' od Stepinca, ili je Karol volio crvene pa se isti ne bune?

Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Ja i inace drzim da stovanje svetaca nema toliko veze sa vjerom koliko sa narodnom tradicijom. Zato mi i niste previse jasni.
Pa u 21 stoljecu smo, i nismo nepismeni. Ne cini mi se prikladnim uciti djecu da je klanjanje nad lesevima ili dijelovima leseva nesto sto bi trebalo poticati ili drzati za opceprihvaceno ponasanje. Da bilo tko otkopa mrtvaca, odreze mu ruku i onda napravi izlozbu, svi bi se zgrazali, nazvali ga ludjakom, zatvorili ga zbog uznemiravanja mira pokojnika. Ali hej, kad to napravi crkva, onda je to u duhu narodne tradicije? Mislim na koncu bas me briga, nek radi sto god hoce, tko god to voli, ali apsolutno ne podrzavam da se drzavni novci trose na te pizdarije.

Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Sto vama zapravo smeta...sveci ili tradicija?
Nametanje, smeta nam nametanje. Hoces vjeronauk, super, odi u crkvu i uzivaj u rijecji bozjoj. Zelis biti dio svoje zajednice, opet sjajno, dajte nam crkveni porez kakav ima jedna njemacka, pa tko je vjernik, taj nek placa. Nemam ama bas nista protiv, slobnodno.


Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Dati cu ti analogiju....na nekom drugom svjetovnom primjeru.
Zamisli situaciju gdje npr. ja i ti ..dakle dva potpuna neznanca izadjemo vani loviti cure i sada ja pronadjem jednu curu za sebe a ti neku skroz drugu za sebe.

Zamislimo isto tako da sam ja savrseno ravnodusan prema tvojoj curi, da me zapravo ne zanima hoces li ti biti sa njom....medjutim obrnuto ne vrijedi. Bez obzira sto sam ja sretan sa tom zenom, ne samo da ti pljujes po mojoj curi nego bi mi htio ZABRANITI da ju vidjam iako smo potpuni stranci i iako ta zena nema nikakve veze sa tobom.
Uopce ne pljujem po tvojoj curi, niti ti branim da je vidjas, tvoja stvar. Mogu eventualno komentirati kako je gadna, ali probat cu biti pristojan i ne dovesti te u neugodnu situaciju, osim ako me bas direktno ne pitas sto mislim. tad cu ti iskreno i odgovoriti.

Isto tako, apsolutno sam protiv toga da se sa svojoj curom zvaljakas ispred mog djeteta, kao sto sam protiv toga da tu istu curu odvedes u obliznju skolu, i pojebes je ispred svih 30 veselih ucenika drugog razreda osnovne skole, jet eto, tako vi radite 800 godina, pa sto sad to nekome ima smetari. Eto protiv toga sam jako,


Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
U takvoj situaciji, naravno da bi se ja pitao koji su tvoji motivi.
Pa evo, nadam se da su ti moji motivi sada potpuno jasni.
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Old 18.09.2017., 15:53   #7877
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Uopce ne pljujem po tvojoj curi, niti ti branim da je vidjas, tvoja stvar. Mogu eventualno komentirati kako je gadna, ali probat cu biti pristojan i ne dovesti te u neugodnu situaciju, osim ako me bas direktno ne pitas sto mislim. tad cu ti iskreno i odgovoriti.
Upravo je cijela tema o tome.

Ova cijela tema se svodi na to da odredjene grupe ukljucujuci i tebe zele drugima nametati sto bi NJIHOVA djeca trebala uciti odnosno sto nebi trebala uciti na njihovoj vlastitoj IZBORNOJ nastavi.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.

Zadnje uređivanje u prolazu : 18.09.2017. at 16:12.
u prolazu is offline  
Old 18.09.2017., 15:54   #7878
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post


Ja mislim da su jedini koji su zapeli u proslosti ovi gore leftardi koji masu Sovjetskim zastavama po Zagrebu.
Gore je kad grcamo u problemima a zamaglujemo kupovinom 30.000 nacionalnih zastava te ih razvješavamo ko gaće po glavnog gradu. Dobro je jedan lucidan um primjetio: što više zastava u državi, to više problema jer zastava bi trebale polijepiti razbijene dijelove društva u snažnu nacionalnu osnovu kad sve ostalo ne štima....:klap:

Odlična manipulacija! Čestitam!
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 18.09.2017., 15:58   #7879
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Gore je kad grcamo u problemima a zamaglujemo kupovinom 30.000 nacionalnih zastava te ih razvješavamo ko gaće po glavnog gradu. Dobro je jedan lucidan um primjetio: što više zastava u državi, to više problema jer zastava bi trebale polijepiti razbijene dijelove društva u snažnu nacionalnu osnovu kad sve ostalo ne štima....:klap:

Odlična manipulacija! Čestitam!
Ja sam isto protiv tih zastava jer mislim da je poanta istih da se postavljaju na praznike ili za vrijeme posjeta nekakvih vaznih drzavnika...pa kada stoje cini mi se kao da su ih zaboravili skinuti.


Medjutim, ako nista barem su recentne..i barem predstavljaju grad zagreb i njegove stanovnike.......za razliku od gorespomenutih.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Old 18.09.2017., 16:07   #7880
Quote:
funes kaže: Pogledaj post
Meni osobno je odbojno nošenje mrtvih tijela gradovima (uvijek se sjetim mostiju Lazarovih, nakon čega je ubrzo izbio rat), no ovo je bila prilika da se pošalje poruka o ekumenizmu, iseljeništvu, integriranosti i doprinosu novim domovinama. Mislim da je to čak i spomenuto, ali očito nedovoljno, jer su se izjave vjernika svele na uobičajeni hrvatski folklor.
Bingo!

Sjećam se devedesetih kad su neki ovdje ismijavali Srbe da vucaraju mošti nekih svetaca amo-tamo, da su primitivni i slično a onda se dogodilo to isto i nama...

dvostruka mjerila su zakon za sve nacionaliste jer moje dijete kaki a druga djeca seru.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:36.