Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2017., 05:12   #561
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
mislis?

a da zaista dodje do nekog sranja i ta ekipa idiota iz Trebinja ti polupa Dubrovnik direktno iz BiH - hoces i onda poslati lovacko drustvo?

Mogu razumjeti da je netko protiv nabavke aviona iz ovog ili onog razloga, ali ti toliko gluposti nalupetas i toliko se vidi da nemas pojma o cemu govoris da bi zaista trebala prestati upotrebljavati jedne te iste argumente. Ili jednostavno otidji na pdf povijest i tamo procitaj neke stvari koje pisu ljudi koji ipak znaju nesto o zrakoplovstvu i avionima...

I F16 nije kanta zaboga...pogotovo ovaj izraelski...godine su totalno irelevanta stvar u svemu ovome.
Znas li iz koje godine je Saturn raketa? Pa je bez obzira na to i dan danas glavni prijevoz do međunarodne svemirske postaje...

Gluposti.
Kakve koristi od aviona?
Amerikanci nikad nikog nisu pobijedili upotrebom avijacije (a vrlo često ni upotrebom pješaštva) pa nećemo niti mi. Pa čak ni s 12 starih američkih kanti koje namjeravamo kupiti.

Godine su irelevantne?
A zašto onda ne voziš, recimo, 30 godina stari auto?
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 05:14   #562
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Jel bu svi pofarbani u kockice ili samo jedan?
Svi, naravno.

Upravo kao i ekipa sa slike:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/v...a/1009356.aspx

Za takve (ne želim upotrijebiti ružnu riječ) i stare kante ima novaca, a za Klaićevu nema. I bezbroj drugih stvari. Recimo, lijekove za bolesnu djecu.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 05:16   #563
Quote:
HoD kaže: Pogledaj post
Americki f16 su jos dva blocka iza ovih izraelskih i potpuno su novi. Nesluzbeno su nam ponudjeni za 88 milijuna dok je iste takve Bahrein upravo platio i narucuje za 147 milijuna komad. Da ne bi bilo zabune, ove nesluzbene info o cijeni ne potjecu od mene nego od kolega sa vpit koji su blizi oltaru.

Ostavite se migova 29. Takvi slicni f16 su nama od izraelaca bili ponudjeni za 1 dolar. Trebali smo samo platiti modernizaciju i od toga se odustalo.

Koliko je 88 milijuna puta 12?

A meni ste se izrugivali otkud mi informacije da ćemo baciti 1 mlrd eura na stare kante...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 05:19   #564
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Nisam rekao da bi ih ukidao, nego samo da, obzriom da ne rade svoj posao, pare namijenjene ZG sveučilištu bih dao onima koji rade svoj posao, primjerice ratnom zrakoplovstvu.

Kad već spominješ "liječnike, inženjere i farmaceute"...a što će nam uopće sveučilište koje ne obavlja svoj posao? Zašto bih ja morao plaćati truli mehanizam koji je sam sebi svrha postojanja i koji većinom producira škart kadrove tipa Crnoja i Vaso na fakultetima tipa Promet, a oni koji su dovoljno sposobni ionako odu vanka čim pokupe diplomu, i ne osvrću se?

Ajde, daj mi jedan razlog zašto ja to sve moram plaćati, a kada meni treba neka usluga od tih skupo plaćenih stručnjaka onda eventualno dobijem Crnoju na telefon koji mi odbrusi da to što mi treba "nije njegov po'so".
Ti bi pare uzeo fakultetima i dao ih za stare avione?

Jel ti to ozbiljno?
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 09:34   #565
Tako je nebumo kupili stare kante nego 30 godina mlade
Prvi vlasnik garazirani vozio ga neki deda i majkemi kilometraza nije skidana


Kazem ja koda golfa 3 kupujemo
Samo nisam skuzio jel ima shiber
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 13:25   #566
Dobri ljudi osnovno pitanje je treba li nam nadzvučna komponenta ili ne. Ako nam treba stvar je u trošku nabave, održavanja i ostalog a ako nam ne treba stvar je u trošku plačanja Air policinga i kraj priče.
Ja mislim da nam treba i svjestan sam da je to veliki trošak ali ako netko misli da je jeftinije ne imat samo se sjetite kakve "genijalne" kombinacije trošenja našeg novca su vladajući sposobni iskombinirat.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 14:13   #567
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Dobri ljudi osnovno pitanje je treba li nam nadzvučna komponenta ili ne. Ako nam treba stvar je u trošku nabave, održavanja i ostalog a ako nam ne treba stvar je u trošku plačanja Air policinga i kraj priče.
Ja mislim da nam treba i svjestan sam da je to veliki trošak ali ako netko misli da je jeftinije ne imat samo se sjetite kakve "genijalne" kombinacije trošenja našeg novca su vladajući sposobni iskombinirat.
Nbije stvar samo u tome jel nam treba ili ne treba, nego, jel se može zaradit na tome? Može to biti klasično rokanje po nekakvim kozojebima u zamjenu za pare i privilegije kao što to rade Danci. A možemo biti i inventivni, pa usred turističke sezone održavati vojne vježbe i rokati avionima duž autoputa. Pri čemu na autoput mogu samo oni s posebnim propusnicama, cijena 1000€.
BolajiBadejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 19:03   #568
Quote:
BolajiBadejo kaže: Pogledaj post
A možemo biti i inventivni, pa usred turističke sezone održavati vojne vježbe i rokati avionima duž autoputa. Pri čemu na autoput mogu samo oni s posebnim propusnicama, cijena 1000€.
Tooooooo!!! Voooooojne vježbeeeeeeeeee!!!
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 01:56   #569
To je parada, ne vježba.

https://www.youtube.com/watch?v=YLNoT0Tht-s

Publika im plaća da vježbaju gađanje
BolajiBadejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 12:25   #570
nadzvučna avijacija će letit iznad RH neba, nevažno dali mi to želili ili ne. i tu avijaciju će plaćat RH porezni obveznici. na nama je samo za odabrat oćemo li plaćat svoju ili tuđu. e sad kako vas volja.
ako se već triba plaćat,onda ajmo plaćat svoje i imat svoje. zašto je to tako? RH kao nasljednica SRH iz ex yu ima svoj dio toga neba i mora.za odustajanje od nadzvučne valjalo bi prominit i Ustav RH, u kojem onda triba navest da RH nije suverena u zraku,kao šta sada praktično nije suverena ni pod morem.

https://www.flightradar24.com/44.63,17.26/7

ovo šta vidite nije igrica i ovi ljudi plaćaju prelet priko RH neba zaštitu,traganje i spašavanje, ...
nebuloze oko toga ko će nas napast, isti oni ko i švicarce. švicarac pribaci franak 10x prije nego ga potroši. zato jer su oni mala i siromašna zemlja u kojoj triba puno radit za nešto imat.

https://www.marinetraffic.com/en/ais...ry:42.7/zoom:7

ovo je more kojeg pazimo, po meni samo deklarativno.
vojska po zakonima i pravilima EU nebi smila spašavat (osim u slučaju elementarnih nedaća),vozit bolesnike i sve one ludosti koje sada rade. to tribaju radit civilne organizacije,jedinice,tvrtke,... nešto civilno. makar i samo deklarativno.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 12:48   #571
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Dobri ljudi osnovno pitanje je treba li nam nadzvučna komponenta ili ne.
Treba nam i samo je pitanje hocemo li placati svoju, ili cemo placati druge da taj posao obavljaju za nas. Jedini nacin da ispadne da su neki talijani jeftiniji nego HRZ je da uvedemo enormnu korupciju u sistem.

Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Ja mislim da nam treba i svjestan sam da je to veliki trošak ali ako netko misli da je jeftinije ne imat samo se sjetite kakve "genijalne" kombinacije trošenja našeg novca su vladajući sposobni iskombinirat.
Pa radi se o ljudima koji su u stanju tvrditi da je jeftiniji leasing top line Audija nego neka alternativa. Obraz kao djon na cipeli.

Sve price o "nismo za vojni nego za obrazovni proracun" su cista demagogija. Nije to ili-ili situacija.

Quote:
karabin kaže: Pogledaj post
vojska po zakonima i pravilima EU nebi smila spašavat (osim u slučaju elementarnih nedaća),vozit bolesnike i sve one ludosti koje sada rade. to tribaju radit civilne organizacije,jedinice,tvrtke,... nešto civilno. makar i samo deklarativno.
Mi u vojni proracun guramo svasta, od medicinskih letova, preko vatrogastva, do na kraju obalne straze, koju smo mogli imati o EU trosku, samo da nije deklarativno dio vojske, ali...
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 13:10   #572
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
I F16 nije kanta zaboga...pogotovo ovaj izraelski...godine su totalno irelevanta stvar u svemu ovome.
Znas li iz koje godine je Saturn raketa? Pa je bez obzira na to i dan danas glavni prijevoz do međunarodne svemirske postaje...
O ne! Godine nisu ni najmanje irelevantna stvar. Nakon 40 godina airframe aviona nije više onako čvrst kao kad avion tek izađe ""ispod čekića"".

Evo, neka kupimo avione rađene po koncepciama iz osamdesetih godina, ali oni jednostavno moraju biti novi kako bi zaista imali najbolji odnos uloženo/dobiveno.

Mada ja sam za Gripene. Treba surađivati s eropskim narodima pošto smo u Europi.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 15:34   #573
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Gluposti.
Kakve koristi od aviona?
Amerikanci nikad nikog nisu pobijedili upotrebom avijacije (a vrlo često ni upotrebom pješaštva) pa nećemo niti mi. Pa čak ni s 12 starih američkih kanti koje namjeravamo kupiti.

Godine su irelevantne?
A zašto onda ne voziš, recimo, 30 godina stari auto?
Jel ti možeš shvatiti da ti avioni nemaju isključivo borbenu svrhu?

Što je s potrebama identifikacije i presretanja zrakoplova?
Rendolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 17:33   #574
Quote:
Rendolf kaže: Pogledaj post
Jel ti možeš shvatiti da ti avioni nemaju isključivo borbenu svrhu?

Što je s potrebama identifikacije i presretanja zrakoplova?
Što je s tim?

Kakve je to svrhe osim borbene?

I, nadalje, čemu služi to "presretanje"? U jedinstvenom zračnom prostoru?
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 18:05   #575
Quote:
Rendolf kaže: Pogledaj post
Jel ti možeš shvatiti da ti avioni nemaju isključivo borbenu svrhu?

Što je s potrebama identifikacije i presretanja zrakoplova?
kakvo presretanje i identifikacija? vrijeme leta od mađarske do bosne mjeri se u sekundama. kanada koja je 180 puta veća ima samo dvije baze.
hrz nekoga može presresti samo ako se uredno najave diplomatskim putem 14 dana unaprijed
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 18:20   #576
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Što je s tim?

Kakve je to svrhe osim borbene?

I, nadalje, čemu služi to "presretanje"? U jedinstvenom zračnom prostoru?
Poštovani,
to je strateška komponenta ma što vi mislili.
Po meni je potrebna.
Po Vama nije.
Sva sreća da ste u manjini i ne možete o tome odlučivati.
(pri ovom ne mislim na neke druge stvari gdje doista zastupate dobre ideje)

Pozdrav.
Zlikavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 18:48   #577
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Što je s tim?

Kakve je to svrhe osim borbene?

I, nadalje, čemu služi to "presretanje"? U jedinstvenom zračnom prostoru?
U slučaju neovlaštenog ulaska u zračni prostor pokreće se presretanje zrakoplova ukoliko ne postoji mogućnost uspostavljanja komunikacije s njime te u svrhu identifikacije.

Ista stvar vrijedi ukoliko dođe do gubitka komunikacije a pilot se ne drži propisanih postupaka i procedura. Tada se vrši presretanje zrakoplova u svrhu njegove identifikacije.

Ne vidim kakve to veze ima sa jedinstvenim zračnim prostorom? Bez obzira na SES, svaka država je dužna imati nadzor nad svojim zračnim prostorom.

Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
kakvo presretanje i identifikacija? vrijeme leta od mađarske do bosne mjeri se u sekundama. kanada koja je 180 puta veća ima samo dvije baze.
hrz nekoga može presresti samo ako se uredno najave diplomatskim putem 14 dana unaprijed
HRZ je već nekoliko puta presreo zrakoplov i poprilično su brzi i uspješni u tome bez obzira što mi mislili o HRZ opremi kao takvoj. Što se ne može reći za susjede kojima u Avianu čuvaju leđa.

Vrijeme leta od Mađarske do BiH u sekundama? U kojem filmu?
Rendolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 19:15   #578
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
O ne! Godine nisu ni najmanje irelevantna stvar. Nakon 40 godina airframe aviona nije više onako čvrst kao kad avion tek izađe ""ispod čekića"".
Naravno da nije. Zato i postoji sila inzinjera u Lockheed Martinu koja ispituje avione u radnim uvjetima na dvostruko vecem broju sati naleta od onog za kojeg garantiraju da moze izdrzati. Ameri svom B52 bombarderu namjeravaju produziti zivotni vijek na 100 godina. Zato jer im treba.

Pa nisu to vasi golfovi koje drzite ispred kuce pa kad se nesto pokvari pozovete vucnu sluzbu i onda popravljate po njima.

U slucaju uzimanja izraelskih aviona prvi bi dosli 18 mjeseci od dana potpisa ugovora. Toliko bi trebalo tvrtki Israel Aerospace Industry da naprave na avionima sve sto je specificirano u nasem Rfp-u i da se osiguraju kako ti avioni mogu ispostovati garanciju.

No, ja se slazem sa kolegama forumasima kojima F16 block40 star 25 godina nije dobar iako je dobar americkom i izraelskom ratnom zrakoplovstvu koje leti na njima. Treba uzeti novi f16 i gotovo.
HoD is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 19:21   #579
Quote:
Rendolf kaže: Pogledaj post
U slučaju neovlaštenog ulaska u zračni prostor pokreće se presretanje zrakoplova ukoliko ne postoji mogućnost uspostavljanja komunikacije s njime te u svrhu identifikacije.

Ista stvar vrijedi ukoliko dođe do gubitka komunikacije a pilot se ne drži propisanih postupaka i procedura. Tada se vrši presretanje zrakoplova u svrhu njegove identifikacije.

Ne vidim kakve to veze ima sa jedinstvenim zračnim prostorom? Bez obzira na SES, svaka država je dužna imati nadzor nad svojim zračnim prostorom.



HRZ je već nekoliko puta presreo zrakoplov i poprilično su brzi i uspješni u tome bez obzira što mi mislili o HRZ opremi kao takvoj. Što se ne može reći za susjede kojima u Avianu čuvaju leđa.

Vrijeme leta od Mađarske do BiH u sekundama? U kojem filmu?
da, ako netko u njemačkoj ili grčkoj prijavi probleme pa ga naši dočekaju....
mađarska-bih na najužem mjestu 75 km. gripenu pod punim gasom za to treba oko 110 sekundi. putničkom koji ide skoro 15 km u minutu 5 minuta i par sekundi....
slovenija- velika kladuša još zanimljivije. gripen 66 sekundi, putnički 3 minute ....

Zadnje uređivanje dk1 : 26.11.2017. at 19:39.
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 20:45   #580
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
kakvo presretanje i identifikacija? vrijeme leta od mađarske do bosne mjeri se u sekundama. kanada koja je 180 puta veća ima samo dvije baze.
hrz nekoga može presresti samo ako se uredno najave diplomatskim putem 14 dana unaprijed
presretanje i identifikacija služi da,ukoliko dođe do gubitka komunikacije pošalje se,dežurna para-dvojac da izvide o čemu je riječ. rušenje raketom bez provjere i identifikacije je završilo neslavno poviše istočne Ukrajine,poviše Hormuškog tjesnaca. RH ima Ustavnu obavezu zaštite svog prostora,a samim tim i zračnog prostora EU. do sada MiG 21BIS je zadovoljava spomenute zadaće . MiG 21 BIS je stari frontovski lovac presretač kome je namjena bila presretanje drugih aviona. Kanada se anlazi na drugom kontinentu,kanada ima baza malo više od te dvije. Kanada ima pomno razrađen sustav obrane. Kanada se anlazi na sasvim drugom kraju planete.
to ako se let poviše RH teritorija mjeri u sekundama nevažno je,ako taj neko te sekunde plaća. poštovana gospodo,odradit ćete ono za šta vas se plaća.ako nećete Vi,onda će to radit neko drugi,a opet ćete ga plaćat Vi. jeli sad jasnije? oćeš li plaćat svoje pilote da voze RH avione, ili oćeš plaćat tuđe pilote da voze tuđe avione iz naših baza,promjenit Ustava i lipo navest da RH nije sposobna samostalno štitit i branit svoj prostor?
koje su koristi od borbenih aviona? pitajte one koji su srali da nama ne triba ni el.centrala i da ćemo samo kabel potegnit do švicarske,da će nas branit NATO/OTAN, da smo mi od Boga dani pa će nas pšokrivat i štitit,a da niko od nas ne triba ništa radit.
baš su glupi ovi švicarci. protiv koga će oni ratovat,šta će njima avioni i to koji, imaju rezervu koju u 24 sata mogu dignit više od 500 000 ljudi pod oružje. koji glupani.
inače MiG 21BIS HRZ nakon remonta imali su 850h ili 10 godina. nakon toga je kraj i zaista ovaj put nema remonta i popravaka. moraju u otpis, dakle za njih je ono ratno za njih kraj. može ostat koji za kakav prelet, ili muzej, uglavnom gotovi su.
F-16 Barak 2020 za isti se anvodi još minimalno 2500h naleta po avionu, dakle malo više od naših fishbeda.

Zadnje uređivanje karabin : 26.11.2017. at 21:47.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:28.