Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2017., 23:17   #141
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
Uglavnom im nastojim zezancijom ukazati na apsurd njihovog zahtjeva ("nema frke, neka donese pršut i stvar je riješena"), ali nekad mi pukne film.
Jel ti kad tko donio prsut?
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 13:34   #142
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
pa to vec ima smisla
uvijek mu mozes davat ekstra zadatke, da zasluzi ocjenu.
mozda oni misle da ga nisi dovoljno uocila i dala mu dovoljno prilika

a prsut valjda dobite od sindikata za uskrs ili je to obicna k-plus sunka
Kakve ekstra zadatke? Da dobije test drugačiji od ostatka razreda?

Nekad mi kažu: "Ne tražim da mu/joj pokloniš ocjenu - samo ga pitaj za višu ocjenu" i to svima zvuči razumno i fer. Ali to nije ni razumno ni fer. Zaključna ocjena temelji se na ocjenama tijekom cijele školske godine - tako stoji u pravilniku o ocjenjivanju. Ako zanemarim to što stoji u pravilniku i omogućim jednom djetetu da zadnji tjedan/zadnji sat odgovara i podigne tu ocjenu, kako to mogu samo njemu omogućiti, a ne i svima ostalima? Što bih rekla ostalima - zašto ovaj učenik ima privilegiju zadnji dan odgovarati za višu ocjenu, a oni ne? A ne mogu tehnički i praktički omogućiti da 150 učenika odgovara za višu ocjenu zadnji tjedan.

Pršut nikad nisam dobila - ni od koga A ne znam ni što bih s njim jer već 20 godina ne jedem crveno meso.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 17:25   #143
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
Kakve ekstra zadatke? Da dobije test drugačiji od ostatka razreda?

Nekad mi kažu: "Ne tražim da mu/joj pokloniš ocjenu - samo ga pitaj za višu ocjenu" i to svima zvuči razumno i fer. Ali to nije ni razumno ni fer. Zaključna ocjena temelji se na ocjenama tijekom cijele školske godine - tako stoji u pravilniku o ocjenjivanju. Ako zanemarim to što stoji u pravilniku i omogućim jednom djetetu da zadnji tjedan/zadnji sat odgovara i podigne tu ocjenu, kako to mogu samo njemu omogućiti, a ne i svima ostalima? Što bih rekla ostalima - zašto ovaj učenik ima privilegiju zadnji dan odgovarati za višu ocjenu, a oni ne? A ne mogu tehnički i praktički omogućiti da 150 učenika odgovara za višu ocjenu zadnji tjedan.

Pršut nikad nisam dobila - ni od koga A ne znam ni što bih s njim jer već 20 godina ne jedem crveno meso.

mislim da nisi svatila ironiju

i nisam nimalo mislila da mu popustas i dajes dodatne prilike, nego mu das extra zadatke vise. kad odgovara, dodatno pitanje. teza pitanja....
kako bi, vrlo vjerojatno utvrdio tu "losu" ocjenu. kad vec zicaju
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 08:26   #144
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
mislim da nisi svatila ironiju

i nisam nimalo mislila da mu popustas i dajes dodatne prilike, nego mu das extra zadatke vise. kad odgovara, dodatno pitanje. teza pitanja....
kako bi, vrlo vjerojatno utvrdio tu "losu" ocjenu. kad vec zicaju
Ma ne kužim zafrkanciju kad ti ne vidim izraz lica.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 02:35   #145
Quote:
lina1li kaže: Pogledaj post
Čitam postove između ostalih i prvi. Lako je biti opušten roditelj kada sve ide po planu. Naravno da ni ja ne bih prisiljavala svoje dijete kada bi mu test bio 24/25. Moj sin je predškolac i još ne znam kakav će biti ali mogu primjetiti da je skroz nezainteresiran, brz (ukoliko nešto crta) i lijen.
I što bi ja trebala kada krene u školu, biti cool..
Upravo tako. Budi cool i prati njegove interese. Moj najstariji je bio takav - nije ga zanimalo, bio je u svojem svijetu, nije volio pjevati i plesati (nisam niti ja - sjecam se kada su u trecem osnovne organizirali juznokorejski slet - ja sam mislim bio jedini skolarac u gradu koji je spektakl promatrao s tribina).

Nije u predskolskoj naucio niti citati niti pisati, niti sam smatrao da mu to treba. Znao je sve o zamorcima i dinosaurima. U osnovnjaku nije bio nesto dobar ucenik. Sjecam se da je na jednom testu odbio odgovoriti na neka pitanja, jer sta ce pisati koji su glavni likovi u knjizi kad uciteljica to zna...u jednom trenutku mu je uciteljica dijagnosticirala ADD a u izvjestaju je napisala da dijete ne pokazuje interes ni za sto. Meanwhile, mali je isao na jahanje, ucio klavir, sah, judo, bio sasvim normalno i sretno dijete.

Fast forward...ove godine upisuje studij matematike i dobio je stipendiju sveucilista. Tak da...budi cool, ne panicari, promatraj ga i usmjeravaj. Ako je zdrav, sve ce biti u redu.
kradljivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 21:24   #146
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
Uglavnom im nastojim zezancijom ukazati na apsurd njihovog zahtjeva ("nema frke, neka donese pršut i stvar je riješena"), ali nekad mi pukne film.
Osmaš kaže profesorici iz povijest: Ne možete mi dati jedan, meni je ravnatelj kum.
Profesorica vadi mobitel. Tipka broj.

Profesorica: Dobar dan, ravnatelju. N.N. je tu kraj mene, nešto Vam želi reći.
Pruža mobitel učeniku.

Profesorica zaključuje razgovor s konstatacijom ravnatelju da se mali predomislio i da ga ipak ne treba.
__________________
The verdict comes from those with nothing else to do...
Bubble17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 19:18   #147
Quote:
kradljivac kaže: Pogledaj post
Upravo tako. Budi cool i prati njegove interese. Moj najstariji je bio takav - nije ga zanimalo, bio je u svojem svijetu, nije volio pjevati i plesati (nisam niti ja - sjecam se kada su u trecem osnovne organizirali juznokorejski slet - ja sam mislim bio jedini skolarac u gradu koji je spektakl promatrao s tribina).

Nije u predskolskoj naucio niti citati niti pisati, niti sam smatrao da mu to treba. Znao je sve o zamorcima i dinosaurima. U osnovnjaku nije bio nesto dobar ucenik. Sjecam se da je na jednom testu odbio odgovoriti na neka pitanja, jer sta ce pisati koji su glavni likovi u knjizi kad uciteljica to zna...u jednom trenutku mu je uciteljica dijagnosticirala ADD a u izvjestaju je napisala da dijete ne pokazuje interes ni za sto. Meanwhile, mali je isao na jahanje, ucio klavir, sah, judo, bio sasvim normalno i sretno dijete.

Fast forward...ove godine upisuje studij matematike i dobio je stipendiju sveucilista. Tak da...budi cool, ne panicari, promatraj ga i usmjeravaj. Ako je zdrav, sve ce biti u redu.
Ovak je i moj buraz.
Susjeda od koje je mama svaki dan prepisivala što imaju za zadaću danas otvoreno kaže da je bila sigurna da ne bude ni srednju završio.
Danas studira na FERu.
A i moj klinac se ponaša jako slično
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 13:32   #148
Kad vec navodimo primjere evo jednog extrema Moj buraz pao 6 razder zbog markiranja,dođe do škole i zaobiđe je,ne vrijede ni batine ni pedagoške metode ništa pod milim bogom.Dok ja npr sve sa 4 prolazio,čak su se i profesori isčuđavali u stilu da ne znaju mene pitali bi se tko je tom djetetu roditelj.Radilo se snjim maksimalno.Mama procitala 100knjiga o odgoju djece,psihologija djeteta ma nema šta nije radila.Susjednu koju smo imali je imala 2 fakulteta ili tri i jedan od toga je bio pedagoški,s time da je bila neki bog za problematičnu djecu dok je živila i radila u bosni.Džabe sve..znači nije glup nego ne zainteresiran.

Prvi srednje upiše frizersku školu jer je ubjedio starce da to oce...otišao tamo samo radi cura,padne prvi razder jer se zakvačio s profesorm..netrebam niti spominjat da je stalno u tučama bio u osnovnoj i početkom srednje.Uglavnom je ispravljao nepravdu i kičmu jačima ako diraju slabije,ali je problem što se uvjek on zatekao di je problem da ga ispravlja hahah..

Nakon pada u frizerskoj prebacio se za auto mehaničara i kao i ja sve razrede završio s 4.

Upisao vanredno fakultet i ima placu duplo veću od mene.

Između ostalog zavrsio je školu za vatrogasca kao i ja ,ja sam ostao u toj struci,on napustio struku totalno i radi kao prodavac auta..i rastura u tome,u dvije firme je bio u prvoj se razisao sa direktorom oko nekih stvari i dao otkaz,presao u drugu firmu na bolje placen posao.

Uglavnom film...Nemaju ocjene previse veze s icim,barem u danasnjem sustavu skolstva hr.
gogo2409 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 18:35   #149
Ocjene, uspjeh u školi, pamet i probitačnost nemaju nikakve veze jedno s drugim.
Ja sam s mojim malim živce izgubila što u osnovnoj, a u srednjoj (u kojoj i radim) bože pomozi.....ni knjiga, ni bilježnica, ni zadaće....spava na satu....nema pojma očem se radi....mene sramota, bježim po zbornici da ne moram svaki dan slušati....."onaj tvoj....."....
No svakog 15.6. donese svjedodžbu s projsekom ravno 3,50 jer je ultimatum bio ako ne prođe s 4 nosi cijelo ljeto kašete u Konzumu....
U 4. razredu se sjeti da bi on upisao anglistiku na što ja odvalim od smijeha.....velim ja njemu....kad na vrbi rodi svirala mladiću, trebao si misliti prije, anglistiku upisuju odlikaši.....veli on meni.....vidjet ćeš...
Osim što je skoro okinuo 4. razred zbog fizike....rasturi državnu maturu, iz engleskog napravi 15. rezultat u državi, položi prijemni i UPIŠE ANGLISTIKU i informatiku (jer je dvopredmetna).
Odmah u prvom semestru rasturi i odjel za informatiku da nisu znali šta da rade s njim, položi i sve predmete na anglistici i prebace ga na 2. godinu na Tehnički fakultet na Računarstvo (to se inače ne može ali neki profesori su predavali i na informatici na odjelu i na tehničkom i uvjerili tamo neku komisiju da je mali vunderkind pa mu je dozvoljen prijelaz uz polaganje razlika). Mali položi sve razlike, da 2. godinu, prosjek 5.0, u životu ni jedan ispit nije pao. Na početku 3. godine dođe i oavijesti nas da on u 11. mjesecu ide na 3 dana u Ameriku na Berkeley, da je dobio pozivnicu sa Cambridge-a na godišnju konferenciju FreeBSD-a....sve plaćeno. Muž i ja se gledamo ko dva teleta....al šta da mu radimo....ajde. Ošo on, vratio se.....i za mjesec dana nas obavijesti da je prijavio master i doktorat na Cambridge-u ali da u veljači mora 3 dana u Englesku. Šta da radimo, platimo mi avio kartu, snašao se za smještaj. Tamo ga čekala neka komisija koja ga je ispitivala 3 sata.
Neka 2 mjeseca nakon toga dolazi ležerno iz sobe, da je dobio mail s Cambridge-a, da mu je odobren doktorat, master preskače, doktorat plaćen a dobiva i radno mjesto za troškove života tako da mi "ne moramo brinut o ničemu".
Ako me tada nije srce streslo. Ode on isto tako ležerno u sobu....velim ja mužu.....jesu to njega svemirci oteli, preprogramirali i vratili????
I evo ga sad u Engleskoj, najmlađi doktorant na Computer Securityju na Cambridge-u, u stanu od 50 kvadrata, sa curom belgijankom....samo on radi, dobiva plaću i pokrivaju sve troškove.
I sad ti reci da su osnovna i srednja škola mjerilo....
__________________
I lost my mind, sold my soul, to those demons eyes, I have no faith and hope is gone, since long, long time.....
dichy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 19:15   #150
Quote:
dichy kaže: Pogledaj post
Ocjene, uspjeh u školi, pamet i probitačnost nemaju nikakve veze jedno s drugim.
Ja sam s mojim malim živce izgubila što u osnovnoj, a u srednjoj (u kojoj i radim) bože pomozi.....ni knjiga, ni bilježnica, ni zadaće....spava na satu....nema pojma očem se radi....mene sramota, bježim po zbornici da ne moram svaki dan slušati....."onaj tvoj....."....
No svakog 15.6. donese svjedodžbu s projsekom ravno 3,50 jer je ultimatum bio ako ne prođe s 4 nosi cijelo ljeto kašete u Konzumu....
U 4. razredu se sjeti da bi on upisao anglistiku na što ja odvalim od smijeha.....velim ja njemu....kad na vrbi rodi svirala mladiću, trebao si misliti prije, anglistiku upisuju odlikaši.....veli on meni.....vidjet ćeš...
Osim što je skoro okinuo 4. razred zbog fizike....rasturi državnu maturu, iz engleskog napravi 15. rezultat u državi, položi prijemni i UPIŠE ANGLISTIKU i informatiku (jer je dvopredmetna).
Odmah u prvom semestru rasturi i odjel za informatiku da nisu znali šta da rade s njim, položi i sve predmete na anglistici i prebace ga na 2. godinu na Tehnički fakultet na Računarstvo (to se inače ne može ali neki profesori su predavali i na informatici na odjelu i na tehničkom i uvjerili tamo neku komisiju da je mali vunderkind pa mu je dozvoljen prijelaz uz polaganje razlika). Mali položi sve razlike, da 2. godinu, prosjek 5.0, u životu ni jedan ispit nije pao. Na početku 3. godine dođe i oavijesti nas da on u 11. mjesecu ide na 3 dana u Ameriku na Berkeley, da je dobio pozivnicu sa Cambridge-a na godišnju konferenciju FreeBSD-a....sve plaćeno. Muž i ja se gledamo ko dva teleta....al šta da mu radimo....ajde. Ošo on, vratio se.....i za mjesec dana nas obavijesti da je prijavio master i doktorat na Cambridge-u ali da u veljači mora 3 dana u Englesku. Šta da radimo, platimo mi avio kartu, snašao se za smještaj. Tamo ga čekala neka komisija koja ga je ispitivala 3 sata.
Neka 2 mjeseca nakon toga dolazi ležerno iz sobe, da je dobio mail s Cambridge-a, da mu je odobren doktorat, master preskače, doktorat plaćen a dobiva i radno mjesto za troškove života tako da mi "ne moramo brinut o ničemu".
Ako me tada nije srce streslo. Ode on isto tako ležerno u sobu....velim ja mužu.....jesu to njega svemirci oteli, preprogramirali i vratili????
I evo ga sad u Engleskoj, najmlađi doktorant na Computer Securityju na Cambridge-u, u stanu od 50 kvadrata, sa curom belgijankom....samo on radi, dobiva plaću i pokrivaju sve troškove.
I sad ti reci da su osnovna i srednja škola mjerilo....

haha.. ajme, svaka mu čast!!
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 17:47   #151
Quote:
dichy kaže: Pogledaj post
Ocjene, uspjeh u školi, pamet i probitačnost nemaju nikakve veze jedno s drugim.
Ja sam s mojim malim živce izgubila što u osnovnoj, a u srednjoj (u kojoj i radim) bože pomozi.....ni knjiga, ni bilježnica, ni zadaće....spava na satu....nema pojma očem se radi....mene sramota, bježim po zbornici da ne moram svaki dan slušati....."onaj tvoj....."....
No svakog 15.6. donese svjedodžbu s projsekom ravno 3,50 jer je ultimatum bio ako ne prođe s 4 nosi cijelo ljeto kašete u Konzumu....
U 4. razredu se sjeti da bi on upisao anglistiku na što ja odvalim od smijeha.....velim ja njemu....kad na vrbi rodi svirala mladiću, trebao si misliti prije, anglistiku upisuju odlikaši.....veli on meni.....vidjet ćeš...
Osim što je skoro okinuo 4. razred zbog fizike....rasturi državnu maturu, iz engleskog napravi 15. rezultat u državi, položi prijemni i UPIŠE ANGLISTIKU i informatiku (jer je dvopredmetna).
Odmah u prvom semestru rasturi i odjel za informatiku da nisu znali šta da rade s njim, položi i sve predmete na anglistici i prebace ga na 2. godinu na Tehnički fakultet na Računarstvo (to se inače ne može ali neki profesori su predavali i na informatici na odjelu i na tehničkom i uvjerili tamo neku komisiju da je mali vunderkind pa mu je dozvoljen prijelaz uz polaganje razlika). Mali položi sve razlike, da 2. godinu, prosjek 5.0, u životu ni jedan ispit nije pao. Na početku 3. godine dođe i oavijesti nas da on u 11. mjesecu ide na 3 dana u Ameriku na Berkeley, da je dobio pozivnicu sa Cambridge-a na godišnju konferenciju FreeBSD-a....sve plaćeno. Muž i ja se gledamo ko dva teleta....al šta da mu radimo....ajde. Ošo on, vratio se.....i za mjesec dana nas obavijesti da je prijavio master i doktorat na Cambridge-u ali da u veljači mora 3 dana u Englesku. Šta da radimo, platimo mi avio kartu, snašao se za smještaj. Tamo ga čekala neka komisija koja ga je ispitivala 3 sata.
Neka 2 mjeseca nakon toga dolazi ležerno iz sobe, da je dobio mail s Cambridge-a, da mu je odobren doktorat, master preskače, doktorat plaćen a dobiva i radno mjesto za troškove života tako da mi "ne moramo brinut o ničemu".
Ako me tada nije srce streslo. Ode on isto tako ležerno u sobu....velim ja mužu.....jesu to njega svemirci oteli, preprogramirali i vratili????
I evo ga sad u Engleskoj, najmlađi doktorant na Computer Securityju na Cambridge-u, u stanu od 50 kvadrata, sa curom belgijankom....samo on radi, dobiva plaću i pokrivaju sve troškove.
I sad ti reci da su osnovna i srednja škola mjerilo....
svaka čast
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 11:28   #152
Quote:
dichy kaže: Pogledaj post
Ocjene, uspjeh u školi, pamet i probitačnost nemaju nikakve veze jedno s drugim.
Ja sam s mojim malim živce izgubila što u osnovnoj, a u srednjoj (u kojoj i radim) bože pomozi.....ni knjiga, ni bilježnica, ni zadaće....spava na satu....nema pojma očem se radi....mene sramota, bježim po zbornici da ne moram svaki dan slušati....."onaj tvoj....."....:
Ovaj upis mi budi mi nekakve davne uspomene...

Meni je moj ćaća stalno dahtao za vratom, sve dok nisam pronašao njegovu učeničku knjižicu.

Ja svojim kćerima, tek tu i tamo nešto spočitnem al ne upirem. U svakom razredu, u svakom trenutku, u svakom predmetu... imaju bolje ocjene nego li tata.
A tata je danas kao neki stručnjak u svom poslu i sam hrani peteročlanu obitelj.
__________________
Uvijek uz dlaku!
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2018., 23:04   #153
roditelji su opsjednuti visokim ocjenama svoje djece i guraju ih da moraju biti najbolji jer su i sami bili tako odgajani
brnaze is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2018., 15:19   #154
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
moj je ove godine u predškolskom programu u vrtiću, riješili su do sada crtančice i vježbenice iz slova i matematike.
pred koji tjedan su diktat pisali.


ne kontam tolike razlike u pristupu pripremi za školu.
diktat?!? moja je predškolac i imaju tu neku radnu biljeznicu kaj smo dali novcice da vjezbaju u vrticu ali ovo mi je too much...
gledajući danasnje studente s koliko (ne)znanja raspolazu mislim da cijeli sustav je banana i mislim da niti djeca trebaju sve znati za prvi razred niti da svi moraju ici u gimnaziju niti da svi moraju zavrsiti faks
fakat ne razumijem taj force roditelja...
__________________
Brusim pilu
Bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2018., 19:28   #155
Quote:
brnaze kaže: Pogledaj post
roditelji su opsjednuti visokim ocjenama svoje djece i guraju ih da moraju biti najbolji jer su i sami bili tako odgajani
Roditelji su opsjednuti visokim ocjenama, jer one jamče napredak u životu(upis bolje škole, fakulteta i svega), za razliku od znanja koje ne jamči ništa.

Tako je bilo i kad su oni bili u osnovnoj.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2018., 21:14   #156
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Roditelji su opsjednuti visokim ocjenama, jer one jamče napredak u životu(upis bolje škole, fakulteta i svega), za razliku od znanja koje ne jamči ništa.

Tako je bilo i kad su oni bili u osnovnoj.
a sto su to tocno bolje skole?
zasto bi sva djeca morala/trebala na fakultet?

kad sam bila u osnovnoj, u nizim razrednima niej bilo ocjena. i nitko njima nije niti mogao biti niti opsjednut.
imali smo ih u petom, u sestom je vec krenuo rat tako da su ocjene bile zadnje o cemu bi itko razmisljao, a kamoli brinuo. tako da, ne, nisu svi roditelji opsjednuti ocjenama niti je to njihovo zivotno iskustvo.
a i ako nisu u ranim cetrdesetima, neki imaju i svoj zivot, koji je izvan projekta koji se zove dijete-skola pa ne razmisljaju o ednevniku i brojcicama i bave se nekim drugim gustima.

ja jos uvijek vjerujem u znanje i svjesna sam da u skoli nece dobiti onoliko koliko bih htjela da dobije, pa ulazem na neke druge strane.
kad kazem ulazem, prije svega pricam i otvaram razne teme, nudim razne knjige, putujemo....
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2018., 22:13   #157
Pa sustav ih tjera na sve to, a na faks ih tjera nepostojeće gospodarstvo, propast industrije I općenito malog obrtništva.

Nisu svi te sreće da mogu I imaju čime otvarati djeci vidike, a školi to treba biti primarna funkcija, dok bi roditelji trebali voditi brigu o odgoju I osnovnim životnim potrebama, ugrubo. Naravno da su to nerazmrsivi odnosi I da interferiraju, roditelj I poučava, učitelj odgaja, ali zaista je na bazičnoj razini tako.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2018., 23:02   #158
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
Pa sustav ih tjera na sve to, a na faks ih tjera nepostojeće gospodarstvo, propast industrije I općenito malog obrtništva.
a to ona stuliceva, svi bi u birokraciju tamo su bolje place
zasto da proljevam znoj, kad dobijam manje

a sto ce svi oni radiit s tim svrsenim faksom?
predavat kineski, hebrejski i izradjivat origamije u virtualnim muzejima?

nije problem propast malog obrtnistva (stogoddatoznacilo), nego sto klinci nece nista znat radit.

nije bas da ce elektricara ili vodoinstalatera zamjenit roboti,a sada ih opako fali. falit ce ih jos i vise. a cijene radova idu u nebo. jer ih nema.
bilo kojeg obrtnickog zanimanja.
zajebi svelje i torbare, njih su kinezi preuzeli, ali poslova koje traze gole ruke itekako ima. samo treba znat radit.a to klince ne ucimo.

Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
Nisu svi te sreće da mogu I imaju čime otvarati djeci vidike, a školi to treba biti primarna funkcija, dok bi roditelji trebali voditi brigu o odgoju I osnovnim životnim potrebama, ugrubo. Naravno da su to nerazmrsivi odnosi I da interferiraju, roditelj I poučava, učitelj odgaja, ali zaista je na bazičnoj razini tako.
koje srece?
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2018., 06:48   #159
Pretpostavljam, financijsko - vremenske sreće.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2018., 07:51   #160
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
a sto su to tocno bolje skole?
zasto bi sva djeca morala/trebala na fakultet?
bolje škole su ti škole za koje dijete ima interes a, za koje, da bi ih upisao treba u vecini slucajeva dobre ocjene. klincu koji ima dara za biologiju, kemiju, jezike ili xy da bi bio upisao školu koju želi i u konacnici jednog dana radio posao koji voli, za upis u srednju osim tih određenih predmeta, gledaju se i ocjene iz onih drugih i opci uspjeh na kraju svakog razreda.

i, to što imamo manjak vodoinstalatera, centralaša, keramicara itd...u nakaradnom sustavu u kakvom živimo nije niš cudno. imat cemo ih još manje jer te škole tretiramo manje vrijednim. samo nek politicari naprave ovo o cem se prica, nek maknu iz tih škola povijest, zemljopis itd... nek i dalje rade na štetu klinaca koji se školuju za zanimanje koje vole i žele kako bi osigurali svjedodžbu i zvanje onima kojima je papir važniji od znanja i sposobnosti.

a, zašto bi svi klinci trebali na faks, pitaj one koji komad papira stavljaju iznad znanja i vještina.
osobno nikad mi nije bilo jasno zašto nekom npr. samoukom stolaru koji vrhunski odrađuje svoj posao za otvaranje obrta ili cega vec treba majstorski ispit ili prekvalifikacija. zašto isto treba nekom vrsnom keramicaru ili vodoinstalateru. ne kužim sistem u kojem je komad papira važniji od znanja i vještina, pogotovo ne u zanimanjima ciji uspjeh i kvaliteta ovise upravo o tom.
__________________
NovoNormalna matematika 65,51%<34,53% i 37,04%>62,96%
"Oni su mali, ali su veliki. Odnosno hoću reći, oni nisu tako mali, ali su dovoljno veliki da ne budu mali" Hrvoje Hitrec
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:48.