Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2016., 13:24   #201
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Ja bi nazvala policiju da mi student dovede mater

Punoljetni kenjac (ili kenja) pa šalje roditelje na konzultacije
A gle, nama su cace i matere znale dovoditi mulce od 20 i kusur i sa završenim fakultetima da se prijave na natječaj za posao. (Ne treba spominjati da su takvi otpisani u roku odmah.) Uvijek se nadje poneka budala. Ali od sporadičnih situacija praviti drame i generalizirati kao da je to maltene pravilo...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 20:35   #202
Quote:
IMPC kaže: Pogledaj post
Jesam - kontaktirala sam i prosvjetnu inspekciju i savjetnika za hrvatski jezik u AZOO-u.
.
O boze moj koliko si truda ulozila u to da kao pokazes ili dokazes ili sto vec kako uciteljica nije smjela dati tvojoj kceri dvije jedinice radi neizvrsene zadace. Bila je bolesna 4 dana a ne mjesec dana. Lektire nikad ne zadaju dva tri dana prije vec najmanje dva tjedna prije. I tvoja je kcer mogla znati kad ce biti lektira i pitati kolegicu (koja je vjerojatno zaboravila nenamjerno) da li treba sto specijalno napraviti za izlaganje lektire. Ali nije pitala i tu je njena greska. A ne uciteljicina.
I ono dobila je jedinice, ispravit ce ih. Praviti scene radi toga samo ce naskoditi tvojem djetetu u buduce.
Slijedeci put ulozi trud da sazna za sve zadace i da napise sve sto treba za propustenu nastavu a ne onda okolo pozivati maltene ministra prosvjete jer s enetko usudio tvojoj kceri dati jedinicu
Stegovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 22:23   #203
I čekajte, vi IMPC ste stvarno zvali inspekciju nakon što vam se učiteljica pokunjila, što nije trebala, i obećala izbrisati ocjenu ako bude išlo (što ne smije)? Nevjerojatno
Baraba12321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2023., 16:22   #204
Sto kaze zakon, da li dijete u nizim razredima osnovne skole koje je duze bolesno (npr. 2-3 tjedna) mora rijesiti sve domace i skolske radove koje su ucenici radili dok je on bio teze bolestan ili je duzan samo spremiti se za ispite?
DrTony is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2023., 16:34   #205
zakon ne kaže ništa, a zdrav razum kaže da bi se ti kao roditelj trebao informirati što se radilo i pomoći djetetu da to odradi doma.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2023., 16:53   #206
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
zakon ne kaže ništa, a zdrav razum kaže da bi se ti kao roditelj trebao informirati što se radilo i pomoći djetetu da to odradi doma.
Znam da se trebam informirati, ali nisam mislio na to. Mislio dam na situaciju kad je dijete teze bolesno duze vrijeme i to takva bolest da ne moze za to vrijeme raditi nista. Treba li rijesiti u tekama i radnim biljeznicama rijesiti sve sto su djeca rjesavala u skolskom i domacem radu ili se treba samo pripremiti za ispite.
DrTony is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2023., 16:59   #207
a da probaš - znam da je ideja revolucionarna i nesvakidašnja, ali, saslušaj me... - pitati djetetovu učiteljicu?
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2023., 17:25   #208
Quote:
DrTony kaže: Pogledaj post
Znam da se trebam informirati, ali nisam mislio na to. Mislio dam na situaciju kad je dijete teze bolesno duze vrijeme i to takva bolest da ne moze za to vrijeme raditi nista. Treba li rijesiti u tekama i radnim biljeznicama rijesiti sve sto su djeca rjesavala u skolskom i domacem radu ili se treba samo pripremiti za ispite.
Pa to na neki način i je priprema za ispite.
-skyfall- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2023., 17:28   #209
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
a da probaš - znam da je ideja revolucionarna i nesvakidašnja, ali, saslušaj me... - pitati djetetovu učiteljicu?
Nije ni to losa ideja. Samo djeca imaju vise ucitelja, cak i u nizim razredima. Problem nastaje kad neki kazu da treba, a neki da ne treba. Jos je veci problem kad su zaostaci veliki, a bolest teska pa je to tesko u kratkom roku srediti. Zato me zanima postoji li opce pravilo, tj. zakon ili je to prepusteno uciteljskoj autonomiji.
DrTony is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2023., 17:35   #210
onda otiđeš do njegove učiteljice razredne nastave, objasniš joj situaciju i lijepo zamoliš da razgovara s kolegama (vjeroučitelj, inojezičar i informatičar), objasni im situaciju i zamoli za razumijevanje kada se dijete vrati u školu. to obično upali.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2023., 17:48   #211
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
onda otiđeš do njegove učiteljice razredne nastave, objasniš joj situaciju i lijepo zamoliš da razgovara s kolegama (vjeroučitelj, inojezičar i informatičar), objasni im situaciju i zamoli za razumijevanje kada se dijete vrati u školu. to obično upali.
Da, to cu svakako napraviti. Znaci u zakonu i pravilnicima ne pise nista o tome, nego to spada u uciteljsku autonomiju?
DrTony is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2023., 19:46   #212
Quote:
DrTony kaže: Pogledaj post
Sto kaze zakon, da li dijete u nizim razredima ....
Quote:
DrTony kaže: Pogledaj post
Zato me zanima postoji li opce pravilo, tj. zakon ili je to prepusteno uciteljskoj autonomiji.
Quote:
DrTony kaže: Pogledaj post
Znaci u zakonu i pravilnicima ne pise nista o tome, nego to spada u uciteljsku autonomiju?
Ne osjećaš se glupo od ponavljanja istog teksta radi zadataka iz nizih razreda osnovne skole?
Renesansna Zena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2023., 20:01   #213
Quote:
Renesansna Zena kaže: Pogledaj post
Ne osjećaš se glupo od ponavljanja istog teksta radi zadataka iz nizih razreda osnovne skole?
Ne, ne osjecam se glupo jer na moje pravno pitanje nije nitko odgovorio. Osjecas li se ti glupo zbog postavljanja berlavih pitanja?
DrTony is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2023., 20:04   #214
Moje je bilo retoričko
Renesansna Zena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2023., 20:06   #215
Quote:
DrTony kaže: Pogledaj post
Ne, ne osjecam se glupo jer na moje pravno pitanje nije nitko odgovorio. Osjecas li se ti glupo zbog postavljanja berlavih pitanja?
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
zakon ne kaže ništa, a zdrav razum kaže da bi se ti kao roditelj trebao informirati što se radilo i pomoći djetetu da to odradi doma.
...
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2023., 22:06   #216
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
zakon ne kaže ništa, a zdrav razum kaže da bi se ti kao roditelj trebao informirati što se radilo i pomoći djetetu da to odradi doma.
Mislim da zakon kaze da roditelj treba opravdat izostanak. A pretpostavljam da opravdat znaci i kontaktirat uciteljicu. Pa je to jedan od nacina da se sazna sto se ocekuje od djeteta na povratku....
ja bih rekla da nastavnici imaju pravo na svoju pjesnicku slobodu sto ce trazit (i od koga ce trazit), kako za one koji dolaze redovito na nastavu, tako i za one koji su bolezljiviji pa ih nekad i nema. Neki nastavnici, djeci koja dolaze u skolu redovito, uopce nedaju DZove jer smatraju da sve nauce na satu (i furaju se na finske kauceve), a neki traze DZove bas kod duzih izostanaka jer je to jedan logican nacin da dijete nadoknadi sto su radili u skoli i pripremi se za ispit.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2023., 09:00   #217
Meni je logično da dijete nadoknadi sve što je propustilo i nisam znala da se to dovodi u pitanje. Kad je moj bio bolestan i nije mogao raditi ništa za školu, ja sam, kad se vratio, poslala poruku učiteljici da nije stigao ništa nadoknaditi i da mu da još tjedan dana da pohvata zaostatke.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2023., 10:13   #218
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
Meni je logično da dijete nadoknadi sve što je propustilo i nisam znala da se to dovodi u pitanje. Kad je moj bio bolestan i nije mogao raditi ništa za školu, ja sam, kad se vratio, poslala poruku učiteljici da nije stigao ništa nadoknaditi i da mu da još tjedan dana da pohvata zaostatke.
to je svima logicno, pogotovo kod predmeta kod kojih se gradivo nadovezuje i bez gradiva prije, ne moze dalje.

uz pretpostavku da roditelj javi uciteljici da je dijete bolesno i da javi kada se vraca (sto smatram osnovom komunikacije roditelj-skola), logicno mi je da u tim razgovorima, uz zelje za brzo ozdravljenje, uciteljica (o RN pricam!) kaze koje se gradivo obradjuje, pita roditelja o stanju djeteta moze li ista pohvatati, po povratku kaze sto se radilo i da ona sama predlozi tjedan dana ponavljanja dok dijete ne pohvata zaostatke (ili pojacan rad u PB, ostanak na dopunskoj sto vec). uz nacine kako ce dijete ponavljat (a vecina ce rec da rijesi radne biljeznice i onda ih logicno pregledat, cak i ak to inace ne radi. ja bih da pregleda, cisto da vidi kak je ucenik sam savladao gradivo)
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:40.