Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2003., 21:56   #1
Unhappy Bolovi u ruci / rukama

U zadnje vrijeme me dosta boli desna ruka u zglobu, a ta tupa bol se širi preko cijele ruke skroz do ramena. Mislim da mi je to od miša i pisanja po tipkovnici (visim često za kompom).

Jel netko zna što bi to točno bilo, možda ukliještenje živca? I šta s tim poduzeti?
Planiram ići doktoru, no htjela bih doći s nečim konkretnim jer me često otkanta i ne želim da mi kaže da će proći samo od sebe ili da ne koristim komp.
LAMA is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2003., 21:59   #2
...a kakav ti je vrat?
ssnjoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2003., 22:10   #3
A koji te to zglob na ruci boli? Rucni zglob?

Sto ciniti? Ici doktoru. Da, najvjerojatnije ima veze sa radom na kompu.

Tesko da cemo ovako moci pogoditi u cemu je tocno problem.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2003., 22:58   #4
Vrat me nis ne boli. I da boli me rucni zglob.
SMRC
LAMA is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2003., 23:19   #5
...a misliš li da mišonju koristiš pravilno? obrati pažnju na oslonac za ruku. izravnaj trupac, da smanjiš presing na ruku, provjeri visinu stola, možda ti je miš predaleko pa kriviš ruku u zglobu. ako je oslonac nepravilan, zglob će biti pod stalnim opterećenjem...
čekiraj možebitnu upalu...jel se što crveni? jel je zglob topao? ti paše kad ga 'ladiš? il si što istegnula....
provjeri posture. možda će i samo ispravljanje držanja biti dovoljno...
ssnjoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2003., 09:04   #6
Pogledaj si ovu stranicu:

http://home.clara.net/ruegg/

Sudeci po tvojim simptomima i da radis puno na kompu, nesto od problema koji spadaju u repetitive strain injury je vrlo vjerojatno uzrok tvoje boli.

Nemoj to zanemariti.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2003., 15:51   #7
Lahor- otisla sam na ovu stranicu koju si napisao. Puno ti hvala. Nekako se prepoznajem na njoj

ssnjoff- ne znam kako da tocno popravim ovo drzanje misa. Postavila sam dvije knjige pod ruku, mozda je bolje tako. Ali sad dok ovo pisem je opet ista bol. Mozda bih trebala kupiti pravi stol za kompjuter, pribliziti malo mis.... Ma ne koristim ja toliko puno kompjuter, bar prije nisam. Ali trebam sada diplomski napisat...
LAMA is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2003., 17:25   #8
To je vrlo cesta profesionalna bolest. Probaj naci neki polozaj u kojem ces osjecati manju bol, a kad se rijesis diplomskog potrazi strucnu pomoc, pogotovo ako ces poslije faxa dosta koristiti komp.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2003., 17:32   #9
to bi ti vrlo vjerojatno moglo biti od miša...
dolazi vrijeme kad se mnogima takvi bolovi javlajaju....probaj ako imas mogucnost promjeniti misa ili ako mozes sto manje koristiti misa i raditi što više s tipkovnicom...naravno da je mišem lakše ali da se nauciti i ovako
sretno
bas me zanima sta doktori kazu?
patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2003., 17:47   #10
Quote:
ssnjoff kaže:
...a misliš li da mišonju koristiš pravilno? obrati pažnju na oslonac za ruku. izravnaj trupac, da smanjiš presing na ruku, provjeri visinu stola, možda ti je miš predaleko pa kriviš ruku u zglobu. ako je oslonac nepravilan, zglob će biti pod stalnim opterećenjem...
čekiraj možebitnu upalu...jel se što crveni? jel je zglob topao? ti paše kad ga 'ladiš? il si što istegnula....
provjeri posture. možda će i samo ispravljanje držanja biti dovoljno...
nisam bas sigurna da sam shvatila kako pravilno drzati misa...cak mislim da ja to ne radim pravilno jer ja bas cudno drzim misa ali nemam nikakvih problema...bar ne još.....
ja ga drzim malo sastrane...ne znam kak bi to opisala...cijeli brid ruke od malog prsta pa skroz do lakta mi je naslonjen na podlogu...cesto i domali prst (iliti prstenjak ) i zapravo mi je jedino tako ugodno ako ispravim ruku skroz ravno totalno mi je cudno...
šta da se pocnem uciti tako???
patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2003., 20:53   #11
ima dosta sajtova o ergono i radu na računalu, a ovaj mi je prvi pao pod rukice...

http://ergonomija.zpm.fer.hr/2001/djeca_i_racunalo/prilagod/Pril2.htm

ukoliko je, međutim, već došlo do ozljede (vid' lahorov post), valja se konzultirati s doktorom, da ne bi prešlo u kakvu kroničnu boljku. moja malenkost je zaradila nešto što se zove mouse-neck. prebacivanjem na lijevorukog mišonju malo sam si olakšala, ali i dalje mi se mišići leđa i vrata "upaljuju" svako malo...
ssnjoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2003., 16:03   #12
??link ne radi kak spada?!....ali snasla sam se

hvala
patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 19:52   #13
Unhappy Bol u lijevoj ruci..

ovako..vec neko vrijeme,ali i prije imam bol u lijevoj ruci,tipa neke slabosti i trnaca ..a i zna mi se desiti da mi ta ruka bude hladna..pa me sada zanima jel to ima vece sa srcem..gledala sam davno emisiju di su zene s tim bolovima imale predispoziciju za infarkt..
pa sad ako netko zna ista..inace bila sam kod kardiologa prije pola godine i sa srcem je sve ok..barem je tada bilo
__________________
..jednu kavu s mlijekom, molim...
emmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 20:26   #14
Da li treniras, da li imas bolove u ramenu, da li te gusi pri disanju??
Tulkas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 20:35   #15
ne treniram nista,ali imala sma problema s aritmijama jedno vrijeme..a isto tako imam i slabu cirkulaciju..ne gusi me
__________________
..jednu kavu s mlijekom, molim...
emmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 21:45   #16
Odi kardiologu. Ovdje ti nitko ne može dati konačnu dijagnozu.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 21:49   #17
pitam samo jel netko imao sta ili ima takve tegobe..znam ja da mi ne moze dati..
__________________
..jednu kavu s mlijekom, molim...
emmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 11:21   #18
Quote:
emmica kaže: Pogledaj post
pitam samo jel netko imao sta ili ima takve tegobe..znam ja da mi ne moze dati..
Imala sam takve tegobe, i još ih povremeno osjećam. Ne skroz iste, ali to je to. No, znam svoj uzrok tome.
Znaš u kojim momentima ti to nastaje ili dolazi nenadano ?
Uzimaš ikakve medikamente ?
Si pod stresom, opterećena, napeta,.. ?
Mir, nije srce u pitanju ! Ako, naginješ hipohondriji kao ja, teško će ti to doprijeti do glave.
Psihopatična is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 13:14   #19
Meni se to događalo par puta, ruka je trnila od ramena do prstiju... U vrijeme kad sam bila pod velikim stresom, imala sam čak dva napadaja panike, strašno nešto. uGlavnom, kad sam se ja psihički malo smirila i to je nestalo.
mighty_aphrodite is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 13:53   #20
ma nije to cesto ali nekada se zna desiti evo sad zadnjih par dana..mislim bol nije jaka ali je neugodna..inace moja maserka je rekla da trnjenje prtiju znaci slaba cirkulacija..neke price s kicmom..ali cula sam i te sheme sa srcem
__________________
..jednu kavu s mlijekom, molim...
emmica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:17.