Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2006., 21:35   #41
Quote:
Maitreya kaže:
Zasto bih se ja predstavljao u tudje ime ?
Misli o meni sto hoces , bas me briga.
nije bitno ono što ja mislim o tebi niti sam ja nešto izmislio:

Ustat će, doista, lažni kristi i lažni proroci i iznijeti znamenja velika i čudesa da, bude li moguće, zavedu i izabrane." (Matej 24:24)

Mnogi će doći u moje ime i govoriti: Ja sam! I mnoge će zavesti. (Marko 13:6)

ovo piše na stranici http://www.maitreya.org/ u podnožju:

(He is the Lion of the Tribe of Juda,

prijevod: On je Lav iz Judinog plemena

znamo tko je Lav iz Judinog plemena i kako će On doći (Otk 5:5)

Maitreya uči kako su sve religije jedno i jedan je Bog svih religija, no zaboravlja jednu bitnu stvar, a to je da je Istina - Jedna i da ne mogu se onda kontradiktirati religije ako imaju svi istoga Boga (naime isti je Stvoritelj i isti je Bog za sve, no ne poznaju pravoga Boga, Jedinoga)...

Tipičan sljedbenik i lažan prorok new-age pokreta koji ne uči da je Isusova žrtva bila za sve grijehe svijeta, nego da je ljubav dostatna za spasenje:

Ta milošću ste spašeni po vjeri! I to ne po sebi! Božji je to dar! (Efž 2:8)

Riječ Božja nas uči drugo, a to je da je vjera u Isusa Krista jedini izvor Spasenja

Jer ušuljali se neki, odavna već zapisani za ovaj sud, bezbožnici koji milost Boga našega promeću u razuzdanost i niječu jedinoga gospodara i Gospodina našega Isusa Krista. Krivi učitelji i kazna koja im prijeti (Judina 4)

upozoreni smo da se ne držimo lažnih Evanđelja, onako kako ne piše u Riječi Božjoj, čak je Pavao pod utjecajem Duha Svetoga toliko STROG u tome da piše:

Ali kad bismo vam mi, ili kad bi vam anđeo s neba navješćivao neko evanđelje mimo onoga koje vam mi navijestismo, neka je proklet! (Galaćanima 1:8)

ovo zvuči kao teške riječi, no sve je na izgradnju Crkve Božje, tako da makar znam da dosta ljudi ovdje nemaju ni pojma tko je Maitreya, moraju znati da je prorokovano to...

Duh izričito govori da će u posljednja vremena neki otpasti od vjere i prikloniti se prijevarnim duhovima i zloduhovskim naucima. (1 Tim 4:1)

malo za one koji znaju engleski:

http://www.contenderministries.org/p...lsechrists.php
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 14:23   #42
Quote:
brezovka kaže:
Niste valjda ti i Daniel u ratu?
Ma u kojem ratu draga brezo.
Meni se vise cini da je on u ratu sa samim sobom.
Nove progresivne ideje nece biti odmah prihvacene ali s vremenom hoce.

Zalosna je ta misao da je Bog imao privilegije prema bilo tkome.
Kakav bi to onda Bog bio?
Neposten no dali je Bog mogao biti neposten ?

Vjerujem da je Krist umro za covjecanstvo ali ne u tom smislu da je svojom krvlju isprao grijehe covjecanstva.
U svakom slucaju nije dosao na zemlju da bi ga ubili vec da bi poducavao.
On sam kaze " necete tamo uci dak ne isplatite posljednji novcic "

Na kraju krajeva i ja isto kazem , svatko je za sebe najpametniji .
Drugarski pozdrav
Maitreya is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 14:32   #43
Quote:
-Daniel- kaže:
ne, nije kako ja želim nego je to biblijsko prosuđivanje...buš vidla, možda nešto i naučiš

samo je pitanje da li će uopće odgovoriti
o da, naravno...ja sam prorok i kažem: Slušajte što vam ja kažem jer ja primam riječi Božje. Da slučajno niste posumnjali u crkvu i božju riječ jer nečete biti spašeni i biti ćete prognani. vaše duše će patiti u paklu vječnom, a ako prihvatite boga onda ćete imati potpunu milost i ljubav od njega i nakon smrti ćete uživati u raju s bogom vječno. ne slušajte druge grešnike, slušajte mene jer sam ja od boga poslana. spasenje vam nudim, ali si zavežite mozgove, nema potrebe za razmišljanjem, ja vas vodim, ja vam nudim pravi put...


jesu li ovo riječi pravog proroka?
 
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 14:35   #44
haha, ovo je vrhunac, "nije došao da bi umro, nego da bi podučavao".. tom rečenicom uništavaš cijeli stari zavjet, kao i novi, a ti bi ujedinio religije...možda i da...ali pod znakom Zvijeri...a priču o jednakosti religija ćeš prodat onima koji takli nisu Božju Riječ...
jurky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 14:35   #45
Quote:
Maitreya kaže:
Ne jos nisam ali budem.
Sve u svoje vrijeme.
Masa ljudi me smatra antikristom pa kad izadjem u javnost mogu mirne duse ocekivati da ce mi netko zabiti noz u ledja.
To me previse i ne brine jer me ovaj svijet nikad nije previse privlacio.
Sad s druge strane niti ja se ne razlikujem od drugih ljudi , imam svoje vrline i mane.
Sto je meni stvarno bitno je ; biti Boga vrijedan.

O tamoj braci bas i nebih jer ima tu netko na forumu od njihovih koji bi ti mogao prohakrati ip i naci te.
Mene prate zadnjih 6 mjeseci i mogu ti reci da to nije bas najugodnije.
Mogu ti reci do su oni majstori lijeve strane , penta.. i slicne stvari. ( ne mislim na pentagram )
ne brini, mene su pratili 2 godine, ali mi ništa nisu napravili
samo te drže na oku i to je to, ako dođeš do nečeg što oni ne žele da znaš onda ćeš samo nestati...za druge
kad ih vidiš pošalji mi ih
 
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 14:36   #46
Quote:
jurky kaže:
haha, ovo je vrhunac, "nije došao da bi umro, nego da bi podučavao".. tom rečenicom uništavaš cijeli stari zavjet, kao i novi, a ti bi ujedinio religije...možda i da...ali pod znakom Zvijeri...a priču o jednakosti religija ćeš prodat onima koji takli nisu Božju Riječ...
Isus je došao podučavati...što je tu čudno? On je bio primjer življenja u skladu s prirodom i božjim (prirodnim) zakonima.
 
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 16:04   #47
Quote:
Sister kaže:
Isus je došao podučavati...što je tu čudno? On je bio primjer življenja u skladu s prirodom i božjim (prirodnim) zakonima.
Isus je najprije došao umrijeti za nas. Ko to ne razumije....ne znam.. To što je podučavao...to mu je Otac rekao. Ispunio je Zakon, a nije ga mijenjao.

Cijeli stari zavjet govori o tome kako dolazi "Spasitelj" a ne učitelj. Uzalud ti sva njegova učenja ako ne vjeruješ da je umro na križu za tebe i 3.dan uskrsnuo. Kad to počneš istinski vjerovat djela koja je on podučavao automatski sama dolaze..

..samo govorite o Isusu kao nekom moralnom učitelju, a on je B O G.
jurky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 16:16   #48
Quote:
jurky kaže:
Isus je najprije došao umrijeti za nas. Ko to ne razumije....ne znam.. To što je podučavao...to mu je Otac rekao. Ispunio je Zakon, a nije ga mijenjao.
Da je dosao umrijeti onda mu zadnje rijeci SIGURNO nebi bile " Oprosti im Oce , neznaju sto cine ! "


Da je bio Covjek Bog u to ne sumnjam ni najmanje.
I naravno da imam pravo na svoje vlastito misljenje.
Maitreya is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 16:19   #49
Quote:
Sister kaže:
ne brini, mene su pratili 2 godine, ali mi ništa nisu napravili
samo te drže na oku i to je to, ako dođeš do nečeg što oni ne žele da znaš onda ćeš samo nestati...za druge
kad ih vidiš pošalji mi ih
Sto manje razmisljam o njima , bolje se osjecam.

La vida puede ser maravillosa...
Maitreya is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 16:40   #50
Quote:
-Daniel- kaže:

a s time što nisi odgovorio na postavljena pitanja, i potom zaveo riječima koje dobor zvuče, nitko drugi ni nisi nego demon

obrati se
daj se ubij! znaci, svijet vrvi demonima, a samo si ti na pravom putu? ajd, ovako, posto si ti tak dobar sa duhom svetim, oces ga posjetit i poslat SMS na moj broj da vidim dal je tako sve tak super? ili postaj tu? lol

MORBID_ANGEL is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 16:42   #51
Quote:
jurky kaže:
Isus je najprije došao umrijeti za nas. Ko to ne razumije....ne znam.. To što je podučavao...to mu je Otac rekao. Ispunio je Zakon, a nije ga mijenjao.

Cijeli stari zavjet govori o tome kako dolazi "Spasitelj" a ne učitelj. Uzalud ti sva njegova učenja ako ne vjeruješ da je umro na križu za tebe i 3.dan uskrsnuo. Kad to počneš istinski vjerovat djela koja je on podučavao automatski sama dolaze..

..samo govorite o Isusu kao nekom moralnom učitelju, a on je B O G.
trebao se netko sjetiti i reći Isusu da nacrta, bar bi NEKI skužili o čemu priča
 
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 17:47   #52
Quote:
jurky kaže:

Cijeli stari zavjet govori o tome kako dolazi "Spasitelj" a ne učitelj.
Gledaj on je Spasitelj jer kada se je rodio kao covjek on je na sebe primio karmu covjecanstva , tu nezamislivo bolnu karmu i od tada bdije i stiti covjecanstvo za vjeke vjekova od jos vecih zala.
Cini mi se uzalud o tome govoriti kad vecina ljudi ovdje vjeruje da zivi samo jednom.


Sto se tice grijeha i ja i ti i svi drugi smo odgovorni za nase postupke i grijehe jer nam nije Bog dao uzalud inteligenciju i slobodu izbora.

Sad kad se samo sjetim da su talijanski mafijasi ubijali svecenike koji im nisu htijeli dati oprost. ( ludjaci )
Maitreya is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 22:57   #53
Quote:
-Daniel- kaže:

Maitreya uči kako su sve religije jedno i jedan je Bog svih religija, bla bla bla
Bog je Jedan i onda svi ljudi su braca i sestre.
Nitko nije povlasten , NITKO:
Eto to je to.
Maitreya is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2006., 11:51   #54
Ma gdje li sam zametnuo "Prirucnik sa onlajnerima za prave proroke".. pa da vam kazem koju pametnu
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2006., 14:52   #55
Quote:
monkeylord kaže:
Zamislite sada situaciju:idete ulicom sve je lijepo mirno,ko sisa,kad na jednom ispred jedne zgrade stoji čovjek i na sav glas propovijeda kako svaku noć priča sa bogom i on se preko njega otkriva narodu.Šta bi mislili o njemu?
Da li bi ga kao i većina ljudi (uključujući i mene) počastila sa podsmjehom i komentarom tipa :"luđak" ili bi se stvarno zapitali ima li šta u tome?
I kad razmislim o tome,pitam se nije li i dobar dio biblijski proroka bio samo hrpa šizofreničara, a ako nije i stvarno postoje ljudi koji komuniciraju sa bogom,možda smo neke proroke već strpali u ludaru i držimo ih u tapeciranim sobama nakrkane lijekovima za smirenje...
zasto bih mu vjerovao kada nije najavljen niti jedan poslije Muhemmeda
kicho_tz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2006., 14:57   #56
Quote:
kicho_tz kaže:
zasto bih mu vjerovao kada nije najavljen niti jedan poslije Muhemmeda
kako onda možeš vjerovati muhamedu ako nije nitko došao ga potvrditi?
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2006., 15:29   #57
Quote:
-Daniel- kaže:
kako onda možeš vjerovati muhamedu ako nije nitko došao ga potvrditi?
protabiri ostale teme gdje sam postavio najave poslanika u svim vjerskim knjigama...
kicho_tz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 12:35   #58
Quote:
kicho_tz kaže:
protabiri ostale teme gdje sam postavio najave poslanika u svim vjerskim knjigama...
to nije nikakva potvrda...

ja ću ti napisati najave izvanzemaljaca iz jedne potpuno druge perspektive vjerskih knjiga...

tako da je to "najavljivanje" potpuno stvar iskrivljavanja Biblije...

a i pošto znam (a i pitaj svakog kršćanina) da je duh Sveti - Duh koji živi u svakom od nas i koji je Jedan i Osoba i Bog...

stoga je to vrlo lukavo napisano od Muhameda tako da svakoga koji bi došao i rekao da on je lažac - ga se kamenuje, potšto je "Alah" rekao da nema poslanika više...a i zigleda da Alah nije u stanju posalti nekoga koji bi potvrdio da li su to riječi istinite već samo uljeva strah od nepokoravanja istome...
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 14:42   #59
Quote:
-Daniel- kaže:
to nije nikakva potvrda...

ja ću ti napisati najave izvanzemaljaca iz jedne potpuno druge perspektive vjerskih knjiga...

tako da je to "najavljivanje" potpuno stvar iskrivljavanja Biblije...

a i pošto znam (a i pitaj svakog kršćanina) da je duh Sveti - Duh koji živi u svakom od nas i koji je Jedan i Osoba i Bog...

stoga je to vrlo lukavo napisano od Muhameda tako da svakoga koji bi došao i rekao da on je lažac - ga se kamenuje, potšto je "Alah" rekao da nema poslanika više...a i zigleda da Alah nije u stanju posalti nekoga koji bi potvrdio da li su to riječi istinite već samo uljeva strah od nepokoravanja istome...
Sveti Duh i Sveto Trojstvo nije ocito isto...u pravu si da se svasta pisalo u Bibliji (nazalost) posljednjih stoljeca...u Bibliji je najavljen dolazak jos jednog poslanika, to je i Isus govorio, opet kazem to sam vec postavio pa ti malo protabiri, mozda cak i na ovoj stranici...samo da znas Allah ce poslati ponovo Isa-u a.s. (Isusa) i to samo zato kako bi on obrisao sve negativnosti sa svoga imena i tako se opravdao pred Bogom, jer ga mnogi pogresno predstavljaju, na taj nacin on ce opravdati svoje ime na ovome i onome svijetu...ljudi imaju pogresnu predodjbu o njemu, nazalost...
kicho_tz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 14:53   #60
Quote:
kicho_tz kaže:
Sveti Duh i Sveto Trojstvo nije ocito isto...u pravu si da se svasta pisalo u Bibliji (nazalost) posljednjih stoljeca...u Bibliji je najavljen dolazak jos jednog poslanika, to je i Isus govorio, opet kazem to sam vec postavio pa ti malo protabiri, mozda cak i na ovoj stranici...samo da znas Allah ce poslati ponovo Isa-u a.s. (Isusa) i to samo zato kako bi on obrisao sve negativnosti sa svoga imena i tako se opravdao pred Bogom, jer ga mnogi pogresno predstavljaju, na taj nacin on ce opravdati svoje ime na ovome i onome svijetu...ljudi imaju pogresnu predodjbu o njemu, nazalost...
Duh Sveti je jedna Osoba Boga (Trojstva)

nije se svašta pisalo u Bibliji nego vjerojatno si mislio "O" Bibliji...

no taj "poslanik" najavljen u Bibliji je stvar interpretacije i to NIJE Muhamed jer ni u kojem slučaju ne može biti Muhamed osim po Kuranu...a po toj interpretaciji i ja mogu napisati knjigu da je taj poslanik Prica Trkačica u svojoj vlastitoj interpretaciji....

no opet nitko neće doći poslije tu Pticu Trkačicu potvrditi jer to ne bi bilo od Boga naravno...

zato je islam - lažna religija koja nije od pravoga Boga Oca, Sin i Duha Svetoga

i Isa NIJE Isus kako ga islam hoće prikazati

zato po ni jednom biblijskom proročanstvu Muhamed nije najavljen, osim u Galaćanima 1:8
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:58.