Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2019., 09:15   #1
Bi li se isplatilo napraviti 2 studio ap u mome slucaju?

Živim u Dubrovniku (Babin Kuk).

1 studio apartman:
Mogu napraviti u prizemlju apartman 30m2 bez tarace/balkona.

2 studio apartman:
Mogu ispod prizemlja iskopati zemlju jer je ionako nekih 10m2 praznina dole i sluzi kao neka mala supa/magazin. Od vrata magazina je mali prolaz da mogu dole doći (80cm) te nakon toga ide zid, iza zida je nekih 2m prostora i opet zid od mene i susjeda (on je ispod). Između tih zidova je vrt, ionako bi ga iskopao jer uvijek imam zasađeno pola vrta Može stati stol i 2/4 stolice prema mojim izračunima. Lako bi sredio skale/stepenice do dole to nije problem.

Problem? Da... problem je što bi imali samo 1 prozor...

Lokacija ja jako dobra što se tiće svega: Blizu je Tommy, kafiči, restorani, šetnica, plaža, autobusna stanica itd. Jedini problem koji vidim je imati 1 prozor na studio apartmanu (svaki studio apartman bi imao po 1 prozor).

Koliko bi se to i bili se to uopče isplatilo s obzirom da je samo 1 prozor po studio apartmanu i kada bi gledali neke cijene po nočenju (ne znam ni koliko bi tražio za noć), cijena agencije itd itd.

Hvala
JeeGER is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2019., 09:19   #2
Svaki mi je apartman s jednim prozorom.
miroslav kadlec is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2019., 09:29   #3
Quote:
miroslav kadlec kaže: Pogledaj post
Svaki mi je apartman s jednim prozorom.
Sorry, pisao sam na brzinu jer već gledam neko vrijeme pa prikupljam razne savjete od ljudi što raditi po ovome pitanju.
JeeGER is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2019., 11:29   #4
pa studio apartman je jedna prostorija plus kupaona, tak da ne vidim problem imanja jednog prozora, samo je pitanje o kojoj veličini prozora ti pričaš


apartman 1 bez vanjskog prostora kojeg gosti mogu koristiti je meni čisti promašaj za smještaj koji se iznajmljuje po ljeti



opis ovog drugog gdje se nalazi nisam baš shvatila, tvoj opis je ko da je u nekoj podrumskoj rupi
__________________
mi ti u kroejši rijetko imamo kante za separirane otpatke.. nama je svako smeće jednakovrijedno (c) sunček
cilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2019., 23:47   #5
Quote:
cilla kaže: Pogledaj post
pa studio apartman je jedna prostorija plus kupaona, tak da ne vidim problem imanja jednog prozora, samo je pitanje o kojoj veličini prozora ti pričaš


apartman 1 bez vanjskog prostora kojeg gosti mogu koristiti je meni čisti promašaj za smještaj koji se iznajmljuje po ljeti



opis ovog drugog gdje se nalazi nisam baš shvatila, tvoj opis je ko da je u nekoj podrumskoj rupi
Pa mogu staviti 2 metra širinu prozora, dok bi ispod mogao 1.5 metra.

Za ovoga ispod i ja bi shvatio tako da sam od nekoga drugoga post čitao jer je malo teško opisati.

Uglavnom apartman ispod apartmana s time da bi se ovaj donji apartman nalazio u razini vrta, tj trebao bi iskopati vrt, staviti skale do dole bilo bi mjesta za stol i 2/4 stolice.
JeeGER is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2019., 13:28   #6
Graditi danas apartman koji nudi nižu razinu komfora, znači imati apartman koji se teško prodaje. Odnosno, mislim da ti ovaj prizemni još i ima nekog rezona u smislu uloženo/dobiveno, ali da ovaj ispod, koji bi napravio kopanjem, možeš zaboraviti. Jednostavno ne vidim sebe kao gosta u smještaju toga tipa, neovisno od cijene.
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2019., 14:38   #7
napravi šta želiš ali ja mislim, da bi hrvaska trebala zabraniti takve minimalne studie kojih ima prepuno a nisu vrijedni pola tih para. Hrvatska bi trebala imati standard koji bi svaki apartman trebao dostiči. Naprimjer, 3m do susjeda, min 45m2, min 3m2 balkon, min 10m2 terasa....pričam na pamet..zakonski standardi uglavnom. jer sada je na večini mjesta totalni kaos, crna gradnja, bez urbanog plana, i onda vidiš usred paga švedski stil apartmana. Da ne spominjem kako su apartmani nametani jedan na drugom u makarskoj rivieri ili na Viru. Tako to neče iči dalje dugo.
__________________
Čovjek je čovjeku vuk
yyyeb is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2019., 08:26   #8
Ja mislim da je bolje da trziste regulira. Netko hoce sto manji apartman i bez terase, glavno da je jeftinije, jer ce biti po cijeli dan vani a ne u apartmanu. Npr za 1 ili 2 osobe sto fali app od 30 kv ako ce u njemu samo spavati.
Nas je doma 3 u 44 kv, balkon od 3 kvadrata i nije nam ekstra tijesno. A u stanu provodimo vecinu vremena. Bitan je i raspored
__________________
“In general, remember that is we who torment, we who make difficulties for ourselves."
Eve* is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2019., 12:55   #9
Tržište reguliraju apartmani sami. Ako je puno slabih apartmana, onda je to normalno i cijena je visoka. Ako je slab samo jedan, onda ima taj jedan nizku cijenu. Ja bi zabranio granju nedalmatinskih kuča u dalmaciji. Tradicionalno i gotovo.
__________________
Čovjek je čovjeku vuk
yyyeb is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:52.