Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2006., 09:21   #21
Quote:
-Daniel- kaže:
1406 Isus veli: "Ja sam kruh živi koji je s neba sišao. Tko bude jeo od ovoga kruha, živjet će uvijeke (...). Tko blaguje tijelo moje i pije krv moju, ima život vječni
Danijel ovo je istina. Ako u ovo vjeruješ svim srcem i dušom, izbrisat će ti se sve budalaštine u koje vjeruješ.
Hiarcs is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 11:37   #22
Quote:
Hiarcs kaže:
Danijel ovo je istina. Ako u ovo vjeruješ svim srcem i dušom, izbrisat će ti se sve budalaštine u koje vjeruješ.
prvo prijatelju, ja vjerujem u to, pošto vjerujem u svaku rečenicu u Riječi Božjoj i smatram da je taj Kruh - simbol za Tijelo Kristovo i da je taj Kruh na posljednjoj večeri Krist dao za duhovni rast spominjanja Njegove muke i Njegovog Tijela na Križu...

drugo, ono boldano je začuđujuće i ne baš u skladu sa Pismom. i to sam htio napomenuti, a postao sam cijeli odlomak o euharistiji

1 Kor 11:24 zahvalio za njega, razlomio ga i rekao: 'Ovo je moje tijelo - za vas. Činite to meni na spomen.'
1Kor 11:25 Tako je nakon večere uzeo i čašu te rekao: 'Ovo je čaša novoga saveza između Boga i vas, zapečaćenoga mojom prolivenom krvlju. Činite to meni na spomen svaki put kad ga pijete!'

smatram da bi svaki kršćanin trebao uzimati i pričešćivati se svakodnevno, sam ili u zajednici...

smatram da je to viša duhovna simbolika Čovječjeg Tijela Kristovog koji daje Život...i da je Njegova Krv otkupnica za grijehe koja se pije...
Simbolika je u Starom Savezu, jer Kristovo Tijelo je Mana koja zasićuje narod duhovno, dok Voda iz Stijene predstavlja Duha Svetoga koji izlazi iz Krista da napoji žedan narod duhovnom Vodom Života
Lomljenje tog Kruha predstavlja lom Isusovog Tijela na Križu. Jelo je prisjećanje na ono što je Krist učinio, jer za to je bio i poslan, da Njegovo TIjelo bude osuđeno umjesto nas, a mi da imamo slobodu života zbog Njega. Njegova Krv koju predstavlja vino se lije u naša srca u prisjećanju da ta ista Krv je dala Život onima koji vjeruju.

ako ne znaš prijatelju u što ja vjerujem da je Tijelo i Krv Kristova, onda nemoj ni govoriti da su to budalaštine...a htio bi sada da napišeš da li još uvijek misliš da je ono u što vjerujem - budalaština.

pozdrav
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 15:58   #23
PROTIVILI SE B0ŽJIM PORUKAMA
Negdje na zapadu, iznad zemlje, usred dvorane sličnoj crkvi, stajalo je u vatri desetak pokojnika. Razmaknuti jedan od drugoga trpjeli su muke svaki za se. Oko njih je gorjela čista i bistra vatra, a oni su stajali u njoj kao panjevi. Bili su mirni i pokorni poput jaganjaca. Jedni su bili zahvaćeni vatrom do tri četvrtine tijela, jedni do polovine, a neki manje.


A bili su od vatre jako iznakaženi. Sažali se vidjelica nad tim dušama pa upita: "Kakve su to pojave da im se ne može ni lica prepoznati?" Dok su dotični i dalje šutjeli, kao da nemaju vlasti govoriti, nad vatrom se začuje Glas:
"U ovoj su vatri rimokatolički svećenici, i to oni koji nisu držali do Božjih Objava i vidjenja. Tu je i Petar, tvoj znanac!"
Vidjelica ih zaokruži pogledom, ali Petra ne prepozna. "Tu je, evo ga! Moli se za njega!" Ali oni su bili toliko izobličeni od vatre da ga nije mogla prepoznati. Zgrozi se vidjelica nad mukama duša i zaboravi da je još U životu.
Koliko je koje tijelo bilo uronjeno u vatru, toliko još kazne mora izdržati; koji su bili četvrtinom tijela u vatri, moraju izdržati još četvrtinu kazne. To je simbolički prikazano.

"TKO OD MOJIH SLUGU IMA VEĆE ZVANJE I DUŽNOSTI
više će i odgovarati kad se nadje pred Mojim Očima.
Od svakog sluge Svojeg tražit ću
kako je vodio duše koje sam mu povjerio.
Sve što vam je s Neba dano kao Moja Milost,
hoću da do kraja izvršite
da Mi ništa ne manjka od toga."

"NEKA ŽIVI PO SVOJOJ MUDROSTI!"
Izvjesnom svećenlku nisu odgovarale primljene Riječi pa se pokušao ovako snaći: "Ah, Julka, to ste vi izmislili!..." - ili drugom zgodom: "To, doduše, jesu Božje Riječi, ali pitanje je otkuda ste ih vi izvadili." - Gospodin za njega reče: "Pusti ga u miru! Neka živi po svojoj mudrosti!"
+Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 16:00   #24
NE RAZBACIVATI B0ŽJE DRAGULJE!
Želeći da se Riječi Božje prošire i obdržavaju, u više navrata napisala ih je na papir i dala ovome i onome. Ali Gospodin je odlučno upozori: "Ne bacaj Moje Dragulje svinjama." I rastumači joj da oni do Njegovih Riječi ne drže, ismijavaju se od njih - i bacaju ih u vatru. Njegove Riječi neka doda samo onome koji vjeruje.
+Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 16:30   #25
"ZAŠTO JE GOSPODIN SEBI ODABRAO MALOUKU?"
Svećenik Aleksandar prekorio je vidjelicu Julku jer da gadno piše i ne zna gdje dodje zarez, a gdje točka. Onda još prigovori: "Zašto je Gospodin Sebi odabrao malouku? Zašto nije uzeo Sebi za posudu nekog školovanog i načitanog, kojeg svećenika ili redovnicu - da zapišu Njegovu Nauku prvoklasno!"

Gospodin Isus ovako odgovori na te prijedloge:

"Tko će od vas Meni zapovijedati što da si uzmem! Radim što hoću i kako hoću! Odaberem si koga hoću, i poslužim se kime hoću! Uzmem za Svoju službu ženu od muža, muža od žene, dijete, udovicu, redovnika, redovnicu, mladića, djevojku... Uzimam ono što će Mi služiti onako kako Meni dolikuje. Ja gledam na srce koje će Mi vjerno služiti i koje je sposobno primiti Moju Nauku neustrašivo. Gledam tijelo koje je spremno i život svoj dati za Mene i za Moju Nauku. Mudri se boje za svoje tijelo, a maleni i život svoj za Mene polažu, u sve vrijeme, i žive onako kako Ja od njih zatražim.
+Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 16:59   #26
Ovo je jednostavno. Posvećen kruh je zaista tijelo Kristovo. Kako? Osnova filozofije. Svaka materija na svijetu ima materiju i formu. Recimo stol je materija koji može poprimiti formu drveni stol, plastični stol, žuti stol, okrugli stol, itd. Kada se mijenjaju obilježja stola mijenjaju se te forme, a stol kao stol kao pojam ostaje. Tako je sa svime što mi ljudi percipiramo, osim sa najsvetijom stvari: tijelom Kristovim. Kada tu dolazi do promjene, forma ostaje ista (bijeli, beskvasni kruh), ali mijenja se materija - ne više brašno i voda nego tijelo Kristovo! I to je sva filozofija.
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 18:19   #27
Quote:
-Daniel- kaže:
i smatram da je taj Kruh - simbol za Tijelo Kristovo
Ako misliš na kruh koji se daje u crkvi onda si u pravu, to jes simbol za tijelo Kristovo.

A ako misliš na nebeski kruh onda nisi u pravu.
Nebeski kruh JE Tijelo Kristovo a ne nikakav simbol.



Quote:
-Daniel- kaže:
1 Kor 11:24 razlomio ga i rekao: 'Ovo je moje tijelo - za vas. 1Kor 11:25 Tako je nakon večere uzeo i čašu te rekao: 'Ovo je čaša novoga saveza između Boga i vas, zapečaćenoga mojom prolivenom krvlju.
Ovdje nemam nikakav komentar nego samo citiram jer su ovo svete riječi koje zaslužuju da budu citirane.



Quote:
-Daniel- kaže:
Simbolika je u Starom Savezu
Točno. Zato i griješiš što vjeruješ onome što tamo piše. Jer vjeruješ doslovno, a veliki dio Starog Zavjeta je pisan jezikom nebeskih korespondencija, a tu doslovno značenje ne vrijedi.

Tko ne poznaje taj jezik bolje da ne čita Stari Zavjet.



Quote:
-Daniel- kaže:
jer Kristovo Tijelo je Mana koja zasićuje narod duhovno
Točno.
Kristovo Tijelo ili kruh nebeski je mana koju je Bog slao Izraelcima u pustinji.

Božija Milost se neprestano nudi svima. Ali malo ih je koji su spremni primiti je.
Svijetu je mana Božija bljutava a anđelima je to najukusnija hrana što postoji.




Quote:
-Daniel- kaže:
dok Voda iz Stijene predstavlja Duha Svetoga koji izlazi iz Krista da napoji žedan narod duhovnom Vodom Života
Voda je vrlo često korištena korespondencija.
Sviđa mi se priča kad je Isus sreo ženu na bunaru pa joj je rekao da je On živa voda i dao joj da pije. Ta priča je prepuna značenja.



Quote:
-Daniel- kaže:
htio bi sada da napišeš da li još uvijek misliš da je ono u što vjerujem - budalaština.
Ovdje si napisao dosta lijepih stvari. Kad sam spomenuo budalaštine mislio sam na tvoje upise na jednoj drugoj temi a ne ovdje.
Hiarcs is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 20:55   #28
OTPADI OD VJERE
Da li se može spasiti onaj koji je ostavio svoju Rimokatoličku Vjeru?
Gospodin Isus Krist ovako odgovara:

"Onaj čovjek koji je u Mojem Stadu i Mene ostavi,
neće se spasiti nikada ako se natrag ne povrati
i ne očisti od grijeha svojih.
Rimokatolik ima da bude u vjeri svojoj do groba!"


"AKO SE ČOVJEK RODI IZVAN RIMOKATOLIČKE VJERE,
i ne zna pravoga puta,
spasit ću ga po zakonu u kojem žvi
i Meni služi na zemlji."


Djavlu je veoma draga revnost sektaša u ponekim stvarima, jer im daje povoda da si utvaraju kako su jedino oni na pravome putu spasenja. U isto vrijeme djavao se veseli, jer mu je uspjelo da im zatruje vjeru i uvede ih u razne zablude. Kršćanin mora sačuvati živu vjeru u sve što je Gospodin naučavao, a ujedno radosno živjeti u stezi i odricanju što ga nalaže Evandjeoski Zakon.

"NA SVE OPOMENE I PORUKE S NEBA
zemlja je ostala gluha.
Preko Svoje Majke pozvao sam puk Svoj
da se obrati i čini pokoru,
ali se samo maleni broj ljudi odazvao
i slijedi Stope Moje u postu i pokori."
+Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 02:25   #29
Quote:
Hiarcs kaže:
Ako misliš na kruh koji se daje u crkvi onda si u pravu, to jes simbol za tijelo Kristovo.

A ako misliš na nebeski kruh onda nisi u pravu.
Nebeski kruh JE Tijelo Kristovo a ne nikakav simbol.
govoriš da je nebeski kruh - Tijelo Kristovo i dobro kažeš no tu nema doslovnosti nego je taj nebeski kruh opet metafora...

Quote:
Ovdje nemam nikakav komentar nego samo citiram jer su ovo svete riječi koje zaslužuju da budu citirane.
aha to su za tebe svete riječi dok Poslanice nisu...

Quote:
Točno. Zato i griješiš što vjeruješ onome što tamo piše. Jer vjeruješ doslovno, a veliki dio Starog Zavjeta je pisan jezikom nebeskih korespondencija, a tu doslovno značenje ne vrijedi.

Tko ne poznaje taj jezik bolje da ne čita Stari Zavjet.
Stari Zavjet je i DOSLOVAN i SIMBOLIČAN, pun je događaja koje su se DOGODILE, ali ti događaji su puni simbolike i velike Alegorije

time je Stari Zavjet i povijesna i duhovna knjiga...

Bog je Svemoguć i mislim da mu vrlo dobro ide u događajima ostalih ljudi napraviti metaforu i pouku za buduće naraštaje...

Quote:
Božija Milost se neprestano nudi svima. Ali malo ih je koji su spremni primiti je.
Svijetu je mana Božija bljutava a anđelima je to najukusnija hrana što postoji.
mana Božja koliko znam je imala okus kolača po Bibliji, tako da ne znam baš da je bila bljutava...

svijetu je bljutava duhovna hrana koju daje Krist

Pričest je jedno zajedništvo s Bogom u kojem se prisjećamo Njegove Smrti za sve nas, za naše grijehe...

ako mislimo da se tom kruhu koji JE obični kruh, treba klanjati onda smo obični idolopoklonici koji vjeruju u predmet i koji se klanjaju predmetu a ne Bogu

Quote:
Voda je vrlo često korištena korespondencija.
Sviđa mi se priča kad je Isus sreo ženu na bunaru pa joj je rekao da je On živa voda i dao joj da pije. Ta priča je prepuna značenja.
da li je to bio doslovni događaj?

Quote:
Ovdje si napisao dosta lijepih stvari. Kad sam spomenuo budalaštine mislio sam na tvoje upise na jednoj drugoj temi a ne ovdje.
na kojoj temi, reci mi moje budalaštine prijatelju
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 02:34   #30
Quote:
Ivan+ kaže:
"Onaj čovjek koji je u Mojem Stadu i Mene ostavi,
neće se spasiti nikada ako se natrag ne povrati
i ne očisti od grijeha svojih.
Rimokatolik ima da bude u vjeri svojoj do groba!"

"AKO SE ČOVJEK RODI IZVAN RIMOKATOLIČKE VJERE,
i ne zna pravoga puta,
spasit ću ga po zakonu u kojem žvi
i Meni služi na zemlji."
Ivane prijatelju, ovo ti govorim iz ljubavi prema tebi i želim ti pokazati istinu...

ali opomenuti ću te još jednom, a to je da ako budeš vjerovao u to što pišeš, biti ćeš zaveden u trenucima najveće zavodljivosti svijeta, i bačen ćeš biti u pakao jer nisi vjerovao istini nego lažnim prorocima...

ovo što pišeš NIJE od Isusa Boga

ps. nisi mi odgovorio na pitanje jedno...
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 03:58   #31
Odgovor je treći sin
+Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 03:59   #32
PROTIVILI SE B0ŽJIM PORUKAMA
Negdje na zapadu, iznad zemlje, usred dvorane sličnoj crkvi, stajalo je u vatri desetak pokojnika. Razmaknuti jedan od drugoga trpjeli su muke svaki za se. Oko njih je gorjela čista i bistra vatra, a oni su stajali u njoj kao panjevi. Bili su mirni i pokorni poput jaganjaca. Jedni su bili zahvaćeni vatrom do tri četvrtine tijela, jedni do polovine, a neki manje.


A bili su od vatre jako iznakaženi. Sažali se vidjelica nad tim dušama pa upita: "Kakve su to pojave da im se ne može ni lica prepoznati?" Dok su dotični i dalje šutjeli, kao da nemaju vlasti govoriti, nad vatrom se začuje Glas:
"U ovoj su vatri rimokatolički svećenici, i to oni koji nisu držali do Božjih Objava i vidjenja. Tu je i Petar, tvoj znanac!"
Vidjelica ih zaokruži pogledom, ali Petra ne prepozna. "Tu je, evo ga! Moli se za njega!" Ali oni su bili toliko izobličeni od vatre da ga nije mogla prepoznati. Zgrozi se vidjelica nad mukama duša i zaboravi da je još U životu.
Koliko je koje tijelo bilo uronjeno u vatru, toliko još kazne mora izdržati; koji su bili četvrtinom tijela u vatri, moraju izdržati još četvrtinu kazne. To je simbolički prikazano.

"TKO OD MOJIH SLUGU IMA VEĆE ZVANJE I DUŽNOSTI
više će i odgovarati kad se nadje pred Mojim Očima.
Od svakog sluge Svojeg tražit ću
kako je vodio duše koje sam mu povjerio.
Sve što vam je s Neba dano kao Moja Milost,
hoću da do kraja izvršite
da Mi ništa ne manjka od toga."
"NEKA ŽIVI PO SVOJOJ MUDROSTI!"
Izvjesnom svećenlku nisu odgovarale primljene Riječi pa se pokušao ovako snaći: "Ah, Julka, to ste vi izmislili!..." - ili drugom zgodom: "To, doduše, jesu Božje Riječi, ali pitanje je otkuda ste ih vi izvadili." - Gospodin za njega reče: "Pusti ga u miru! Neka živi po svojoj mudrosti!"
+Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 03:59   #33
"ZAŠTO JE GOSPODIN SEBI ODABRAO MALOUKU?"
Svećenik Aleksandar prekorio je vidjelicu Julku jer da gadno piše i ne zna gdje dodje zarez, a gdje točka. Onda još prigovori: "Zašto je Gospodin Sebi odabrao malouku? Zašto nije uzeo Sebi za posudu nekog školovanog i načitanog, kojeg svećenika ili redovnicu - da zapišu Njegovu Nauku prvoklasno!"

Gospodin Isus ovako odgovori na te prijedloge:

"Tko će od vas Meni zapovijedati što da si uzmem! Radim što hoću i kako hoću! Odaberem si koga hoću, i poslužim se kime hoću! Uzmem za Svoju službu ženu od muža, muža od žene, dijete, udovicu, redovnika, redovnicu, mladića, djevojku... Uzimam ono što će Mi služiti onako kako Meni dolikuje. Ja gledam na srce koje će Mi vjerno služiti i koje je sposobno primiti Moju Nauku neustrašivo. Gledam tijelo koje je spremno i život svoj dati za Mene i za Moju Nauku. Mudri se boje za svoje tijelo, a maleni i život svoj za Mene polažu, u sve vrijeme, i žive onako kako Ja od njih zatražim.
+Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 04:09   #34
"MOJI SLUGE SE PLAŠE DA ČUJU MOJE RIJEČl"
Ovo je ukor svećenicima što neće da saslušaju vidjelicu. Gospodin Isus je prezren i mora da čeka ne bi li se sluga Njegov udostojao saslušati Riječi svojega Gospodara.
"Moji sluge se plaše da čuju Moje Rijeći.
Zato će odgovarati pred Licem Mojim,
kada dodju k Meni na Sud,
što su se oglušili na Glas Moj."
+Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 04:24   #35
Govori Gospodin Isus Krist:

"TOLIKO TRPIM SVAKI DAN
zbog nanesenih Mi uvreda od puka Mojega!
Vaši premnogi grijesi
učiniše Moje Tijelo jednom Ranom!
Gledam vas!
Izmedju vas hodam selima i gradovima;
na svakome mjestu - Ja sam s vama.
Promatram vaše bolesne duše,
kako hodate i prezirno na Mene gledate
i nerado slušate Glas Moj
kao da sam Ja vaš ljuti neprijatelj
- a Ja vas toliko ljubim!

Moji dragi sinovi i kćeri, zašto Me ostavljate!?
Dobrog Oca ostavljate,
koji se brine za sve vas
i koji vas sve toliko ljubi
da se poradi vašega Spasenja
ponizuje do najmanjega izmedju vas.
Jer Ja ne želim smrti grješnika,
već da Mene spozna i obrati se
- i živi u Meni uvijeke!

Tko Mene upozna, upoznao je SVE
- i živjet će uvijeke!
Zaista vam kažem, ako Mene ne upoznate
- nećete živjeti uvijeke!"

"MRTVI SINOVI I KĆERI, DOKLE ĆETE SPAVATI
u smrtnome snu?
Zašto nećete slušati Mene, Boga svojega!?
Sva priroda na zemlji slavi Ime Moje
živeći po Zakonu Mojemu:
niče, raste, cvate i donosi plodove;
diže glavice u visine,
smiješi se suncu i Stvoritelju svojemu.
Samo premnogi čovjek, stvor Moj,
Mene u Zakonu neće da slijedi;
iako Me je spoznao, drži se po strani.
Očekujem od puka Svojega obraćenje
da se ostavi grijeha i odvrati od grješnih putova.
Zovem puk Svoj da se obrati
i čini pokoru za grijehe svoje.
Želim da na zemlji zavlada Moje Kraljevstvo
u srcima ljudskim, u dušama besmrtnim.
Čekam vas i stojim kao prosjak,
kucajući na vratima vaših srdaca.
Čekam da Mi se smilujete i otvorite vaša srca
da unidjem u njih kao Gospodar i Kralj.
Ne prosim ja od puka Svojega kruha
i potrebe za Tijelo Moje.
Ja sam Kruh Živi i SVE svakome stvoru Svojemu.
Ja gledam duše vaše koje sam stvorio
i Pregorkom Smrću na drvu Križa otkupio.
Gledam kako da ih privučem k Sebi na Milosrdje."

OBRATITE SE I VIŠE NEMOJTE GRIJEŠITI!
Evo, moj dragi puče, koji si Mene ostavio
i pošao putovima grijeha i naslada tijela,
Ja, Živi i pravi Bog, zovem vas
preko Svojih slugu svećenika
i preko Svojih posebnih odabranika
da vas lakše privučem k Sebi
i duše vaše spasim i dovedem u Nebo.

Puče Moj, idite i vidite u hramu Mojemu
što vas uče Moji sluge svećenici.
Upoznajte Me tamo dobro
i živite po Mojoj Nauci u životu na zemlji.
Slušajte Glas Moj preko usta njihovih.
Kada ste Me upoznali i Moj Glas čuli,
skrušeno se pokajte i oplačite svoje zloće
učinjene nehotice, hotimično ili u strasti.
Operite svoje haljine pred Mojim namjesnicima
u skrušenoj i dobroj Ispovijedi.
Neka vaša srca priznaju sve vaše prestupke:
male i velike, i broj njihov.
Kada se grješno tijelo skrušeno ispovjedi,
Ja ga zagrlim i dadem mu Poljubac mira.
Odriješeni od svojih grijeha, u Ime Moje,
pristupite raskajanih srdaca Stolu Mojemu
i primite Moje Tijelo u strahopočitanju
jer sam Ja Sveti i Svemogući Bog
od kojega ne možete ništa sakriti.
I više nemojte griješiti!
Tko se od Mojih stvorova nastoji popraviti
i očisti se od grijeha svojih u Ispovijedi,
Ja ću mu biti u pomoći.
Sve neprijatelje odstranit ću od njega
dok ne ojača u Mojoj Milosti
da Mi uzmogne vjerno služiti
i živjeti po Mojim Zapovijedima."
+Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 09:02   #36
Quote:
-Daniel- kaže:
da li je to bio doslovni događaj?
Ne znam.


Quote:
-Daniel- kaže:
na kojoj temi, reci mi moje budalaštine prijatelju
Dragi prijatelju, okrutnog ubojicu male djece nazivati Bogom, za mene je budalaština nad budalaštinama.
(ne bi više o tome raspravljao, nego samo odgovaram na tvoje pitanje)
Hiarcs is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 13:21   #37
Quote:
Hiarcs kaže:
Dragi prijatelju, okrutnog ubojicu male djece nazivati Bogom, za mene je budalaština nad budalaštinama.
(ne bi više o tome raspravljao, nego samo odgovaram na tvoje pitanje)
a ja ti odgovaram da je Isus rekao da djeci pripada Kraljevstvo Božje, stoga bilo da li je Bog, čovjek ili đavao ubio malu djecu, djeca odlaze na Nebo...

treba uzeti cijelu Bibliju a ne samo dio i protumačiti si kako sebi paše...

ali mudro razmišljaš prijatelju i to je dobro, samo kada bi se pomolio Ocu da ti pošalje Duha na tebe koji će ti otkriti sakrivenu Istinu u Riječi, gdje bi bio kraj tvojoj mudrosti, tko zna možda bi onda tu učio neke od nas o skrivenoj simbolici unutar Riječi

Zadnje uređivanje -Daniel- : 28.09.2006. at 13:51.
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 13:23   #38
Quote:
+Ivan kaže:
Odgovor je treći sin
a koji si ti?
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 14:38   #39
Krivo tumačiš dosta toga iz Biblije.
Bibliju su isto pisali ljudi i prenosili drugima poruke od Boga.
Zato se nemoj praviti previše pametan.
+Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 14:52   #40
Quote:
+Ivan kaže:
Krivo tumačiš dosta toga iz Biblije.
Bibliju su isto pisali ljudi i prenosili drugima poruke od Boga.
Zato se nemoj praviti previše pametan.
znači ti ne vjeruješ da je Biblija Inspirirana Božja Riječ koju je napisao Duh Sveti?

to što ti kažeš da krivo tumačim dosta toga, reći će ti mnogi ovdje, o to što misliš da se pravim pametan, oprosti, neću te više opominjati da nije dobro to u što vjeruješ...budi zaveden i dalje...
-Daniel- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:21.