Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2006., 14:57   #1
"Kovčežić kojeg će maleni nositi svuda sa sobom" (!?)

Quote:
Sada i najmlađi mogu imati svoju vlastitu Bibliju. Ovo simpatično i bogato opremljeno izdanje je uz to i vrlo praktično. S ručkom i kopčom djeluje poput kovčežića kojeg će maleni nositi svuda sa sobom. Korice knjige su plastificirane i u boji, vrlo izdržljive i prikladne za dugotrajnu i čestu uporabu. Sve stranice su ilustrirane u boji. U knjizi se nalaze najvažnije biblijske priče od Knjige Postanka do Otkrivenja – sve vjerne Svetome pismu, a ispričane posve jednostavnim rečenicama.
I sve to za samo 69 kuna.

Neću reklamirati izdavačku kuću, ali bi me uistinu zanimalo tko se sjetio ove rečenice i bi li tako nešto dao svom djetetu da "nosi svuda sa sobom".

Ne samo da Biblija nije za svakoga (odrasloga), već većina tako i tako ne shvaća Knjigu Postanka, a još manje Otkrivenje. Kako je to "posve jednostavno" ispričano?
Dobro, možete saznati za 69 kuna.

Osim toga, nalazim jednu očitu simboliku u tom kovčežiću. Možda je rečenica stavljena nesvjesno, ali sasvim sigurno ne slučajno.
Nije to za djecu.

Što vi mislite?
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2006., 15:08   #2
Odlično

Sad čekamo da netko izfura portabilni križ JC Junior za samo 99,99 kuna.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2006., 15:44   #3
Quote:
Blaise kaže:
Osim toga, nalazim jednu očitu simboliku u tom kovčežiću. Možda je rečenica stavljena nesvjesno, ali sasvim sigurno ne slučajno.
ni nesvjesno, ni slučajno...
ne držim naročito do crkve, još manje im vjerujem... a još manje ih posjećujem iako sam odgojena kao katolik.
ipak, nemam ništa protiv da malci imaju bibliju, onu s puno slikica i imam je namjeru čitati svojoj curici. smatrat ću to uvodom u njeno religijsko obrazovanje, a kako smo u izrazito katoličkoj državi i duboko u katoličkoj tradiciji tako će to biti biblija, a ne npr. kuran. biblija je vrlo solidan temelj na kojem poslije može graditi i proširivati vlastite ideje...
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2006., 15:51   #4
Quote:
Ego kaže:
Odlično

Sad čekamo da netko izfura portabilni križ JC Junior za samo 99,99 kuna.

za one bogatije, starije ima i skupocjeni model
a za mazohiste i sadiste izrađuje se u prirodnoj veličini od slavonskog hrasta

dajemo garanciju za višegodišnje zakucavanje
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2006., 16:23   #5
ne znam za koji je to bas uzrast predvideno, al i prije je bilo ilustriranih biblija.
moja je baka imala onu djecju, crvenih korica, lijepo oslikanu i bas bi je s gustom ko dijete znala listat, gledat slike i pomalo cituckat (jako mi se samson svidao u jednom periodu )) ). a jos mi je veci gust bio kad bi je zajedno listale...
ygraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2006., 16:40   #6
Quote:
baja kaže:
ni nesvjesno, ni slučajno...
ne držim naročito do crkve, još manje im vjerujem... a još manje ih posjećujem iako sam odgojena kao katolik.
ipak, nemam ništa protiv da malci imaju bibliju, onu s puno slikica i imam je namjeru čitati svojoj curici. smatrat ću to uvodom u njeno religijsko obrazovanje, a kako smo u izrazito katoličkoj državi i duboko u katoličkoj tradiciji tako će to biti biblija, a ne npr. kuran. biblija je vrlo solidan temelj na kojem poslije može graditi i proširivati vlastite ideje...
Jaaaako solidane temelj - za curice i poslije zenice ...da odmah znaju di im je mjesto ...mislim, da ne bi krivo startale u zivot i pomislile da su ravnomravne s muskarcima...ali ipak ravnopravnije od ostalih 'bozijih' stvorenja', koje mozes tamaniti kako ti se hoce...mislim..kao vladari Zemlje i 'kruna stvaranja'....

I obavezno na vjeronauku u skoli, predlozit da 'kovcezic' nije obavezan - ali jaaako zgodno i prakticno za imat....po toj cijeni....
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2006., 22:26   #7
Quote:
baja kaže:
. biblija je vrlo solidan temelj na kojem poslije može graditi i proširivati vlastite ideje...

Ako solidno savlada Bibliju, mislim da neće imati šansu za nikakvo proširivanje vlastitih ideja. Zapravo, vlastitih ideja neće ni imati.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2006., 22:38   #8
Quote:
ygraine kaže:
ne znam za koji je to bas uzrast predvideno, al i prije je bilo ilustriranih biblija.
moja je baka imala onu djecju, crvenih korica, lijepo oslikanu i bas bi je s gustom ko dijete znala listat, gledat slike i pomalo cituckat (jako mi se samson svidao u jednom periodu )) ). a jos mi je veci gust bio kad bi je zajedno listale...
da li su i onih stotinjak stihova svetih mojsijevih i isusovih(nasljednika mojsijevog) klanja,silovanja,paljenja svih krivovjernih gradova levanta uključujući žene (ukoliko nisu djeve) i djecu,žrtvovanja sinova,janjadi,golupčića i ostalog jahvi mirišljavog oslikani u toj verziji ili nekoj hard core za one iznad 12 i pol.
samsonova mama nije svršila s mačem kao većina žena od sinaja do sirije ali je zato svršila u polju s anđelom(dok je mužić bio nešto zaposlen) i iako neplodna ona i njen manoah dobiše nasljednika pa nije tako ni čudno da ti se dok si sama bila anđelćić jedan poluanđelčić odmah svidio.
nažalost danas su ti šanse za randez vous s anđelom u polju (makar i odvojila dosta vremena) minimalne,al pričuvaj se ipak malih zelenih ili onih što crtaju one figure po žitu, izgleda da ih je sve više.

Zadnje uređivanje ursamajor : 09.10.2006. at 23:50.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2006., 09:21   #9
Quote:
blue bird kaže:
Jaaaako solidane temelj - za curice i poslije zenice ...da odmah znaju di im je mjesto ...mislim, da ne bi krivo startale u zivot i pomislile da su ravnomravne s muskarcima....
ako se sve tvoje poznavanje biblije svede na iščitavanje društvenih nepravdi radije je nemoj ni dirati !
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2006., 09:25   #10
Quote:
arna kaže:
Ako solidno savlada Bibliju, mislim da neće imati šansu za nikakvo proširivanje vlastitih ideja. Zapravo, vlastitih ideja neće ni imati.
ako se čovjek izdigne iz shvaćanja biblije na način na koji je doživljavaju bakice od 80 i kusur; plastično, površno, sve je crno i bijelo... onda je u stanju iščitavati simboliku takvog teksta, a ta simbolika (i krajnja poanta teksta) se može primjeniti na bilo koju drugu religiju. naravno, preduvjet je imati određeni kvocijent inteligencije.
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2006., 15:15   #11
Quote:
baja kaže:
ako se čovjek izdigne iz shvaćanja biblije na način na koji je doživljavaju bakice od 80 i kusur; plastično, površno, sve je crno i bijelo... onda je u stanju iščitavati simboliku takvog teksta, a ta simbolika (i krajnja poanta teksta) se može primjeniti na bilo koju drugu religiju. naravno, preduvjet je imati određeni kvocijent inteligencije.
drugi preduvjet je i ne imati je baš previše (ono iznad 75)
a to što ti i ja možemo govoriti o simbolici biblije možemo u velikoj mjeri zahvalit onima koji su bez te inteligencije (zbog simbolike)naglo ostajali od rima do pariza i dalje ili ostaju i danas npr. u islamskim zemljama(zbog simbolike kurana).
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2006., 15:31   #12
Quote:
ursamajor kaže:
drugi preduvjet je i ne imati je baš previše (ono iznad 75)
aj' podigni malo ovaj prag
Quote:
ursamajor kaže:
a to što ti i ja možemo govoriti o simbolici biblije možemo u velikoj mjeri zahvalit onima koji su bez te inteligencije (zbog simbolike)naglo ostajali od rima do pariza i dalje ili ostaju i danas npr. u islamskim zemljama.
hvala im! za istinu se uvijek plaćala visoka cijena; bilo lomača, pljuska, prezir, degradacija, izolacija.... i nekad i danas.
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2006., 22:34   #13
Quote:
baja kaže:
aj' podigni malo ovaj prag

hvala im! za istinu se uvijek plaćala visoka cijena; bilo lomača, pljuska, prezir, degradacija, izolacija.... i nekad i danas.


ne dižem i točka !

sad ozbiljnije, želio sam reć da su svi mitovi simbolika pa tako i oni iz starog zavjeta (sumersko-babilonski i dr.) i novog (egipatski i dr.) jedino oni s IQ (od preko nekoliko ) će uopće počet( i usudit se) sumnjat u njihovu doslovnu istinitost i potrudit se skupit saznanja da ih takvim i dokažu i to u prvom redu onima s visokim IQ (kao ptolomej,luter,calvin...) koji su se unatoč svom visokom IQ i pomoći duha svetog pokazali upravo onakovim kao što su sami tvrdili za aristarha,kopernika i ekipu.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 12:54   #14
Quote:
baja kaže:
ako se čovjek izdigne iz shvaćanja biblije na način na koji je doživljavaju bakice od 80 i kusur;..... preduvjet je imati određeni kvocijent inteligencije.

Najbolje ovdje, na Forumu, možeš vidjeti da se ne radi samo o bakicama u poznim godinama. Čak mi se čini da su one fleksibilnije ( možda zbog životnog iskustva) od puno mlađih religioznih dogmatika.

Ovo sa kvocijentom inteligencije podržavam.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 13:42   #15
Quote:
ursamajor kaže:
... i to u prvom redu onima s visokim IQ (kao ptolomej,luter,calvin...) koji su se unatoč svom visokom IQ i pomoći duha svetog pokazali upravo onakovim kao što su sami tvrdili za aristarha,kopernika i ekipu.
da, mislim da tu taština ubire svoj danak. odnosno, mentalni sklop postane tako jak i nabildan, dostatan sam sebi, da uguši Dušu i njene pozive Biću
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 16:16   #16
Quote:
Blaise kaže:


Nije to za djecu.

Što vi mislite?
kasne sto god. zgodna ideja uz čuvat ovce
al danas,uz mobitel ,
moraju imat jednu ruku slobodnu
labellina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 16:56   #17
Quote:
labellina kaže:
kasne sto god. zgodna ideja uz čuvat ovce
al danas,uz mobitel ,
moraju imat jednu ruku slobodnu
kao što je još jedan antički filozof rekao "sve svoje nosim sa sobom" kad prilikom bježanja pred neprijateljskom vojskom nije ništa pokupio iz kuće, tako će i današnja mladež (pa i starež polako)vjerojatno ostavit sve osim mobaća, stoga umjesto onakvog kovčezića predlažem jedan virtualni bilo 2D ili 3D (sa audio mogućnostima za pred san)za zaslone budućih mobitela i to što prije jer vrag ne miruje.ja već imam jedan za laptop .
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 20:23   #18
a može se downloadat biblija u mobitel
labellina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 22:46   #19
Quote:
labellina kaže:
a može se downloadat biblija u mobitel
sigurno postoje modeli već danas gdje može a pogotovo za par godina kad običan mobitel bude jači od današnjeg stolnog kompjutora ,al nije potrebno bit u mobitelu može npr. bit na mreži (ako stave flat kao što je već normalno u evropi za 10 € mjesečno,mislim na flat za surfanje preko mobitela),toliko o tom jer ipak nismo na temi internet tehnologija.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 02:43   #20
Pranje mozga od malih nogu. Jao, jao...
__________________
Zašto je Vatikan među prvima priznao Hrvatsku klikni na link i saznaj
OneManArmy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:47.