Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2007., 12:20   #181
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
ma evo kopam po netu-i šta god nađem-upala janika, i slično-ne odgovara mi po simtomima...

čitam i za endometriozu, al kaže da je najčešće simptom-bolna menga-a ja od početaka tih bolova još nisam imala mengu-pa ne znam....

imam užasno neredovitu mengu od kad znam za sebe (56 dana, pa 21, oa 47, pa 38, oa 33 ..i tako redom..) ne znam sa sigurnošću odrediti ni kad mi je ovulacija...
ali mislim da mi je za ovaj ciklus-ovulacija već bila-pa po tome, ovi bolovi ne bi smjeli biti od toga..

u panici sam... nisam nikad imala bolne menge niti nešto značajno bolne ovulacije... usrala sam se od straha...
da i ja imam užas ciklus, pa onda sve te bolove ne mogu smjestiti, osim ak se ne pojavi icjedak
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 12:23   #182
Quote:
nephthys kaže: Pogledaj post
svakako ginekologu i doktoru, nemoj ignorirati ako nisi sigurna što je. ako je upala i zavuče se, može imati ozbiljne posljedice.
sretno, javi kako je prošlo

edit- a možda je i neka cista u pitanju!
odi ginekologu, izvadi krv, sve je to ok, al jednostavno u ljudskom organizmu se nekada nešto grči, to nije uvijek razlog da si ozbiljno bolestan i da se treba prepustiti panici

ja idem redovito kod ginekologa i nemam cisti
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 12:26   #183
takve probleme sam imala dok sam ratovala sa cistama....
__________________
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti, - mi ćemo ga držati"
Cruela is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 12:46   #184
Quote:
Tatsha kaže: Pogledaj post
odi ginekologu, izvadi krv, sve je to ok, al jednostavno u ljudskom organizmu se nekada nešto grči, to nije uvijek razlog da si ozbiljno bolestan i da se treba prepustiti panici
ja idem redovito kod ginekologa i nemam cisti
ovo je utješno....hvala..
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 12:47   #185
znate što me još čudi... imam osjećaj da mi se bol proteže od negdje u unutarnjem donjem dijelu trbuha- do trtice... kao crta...
kad kažem trticu mislim na zadnju kost iznad dupeta..to je trtica, jel...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 12:48   #186
Quote:
Tatsha kaže: Pogledaj post
da i ja imam užas ciklus, pa onda sve te bolove ne mogu smjestiti, osim ak se ne pojavi icjedak
kako pratiš plodne dane??
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 13:09   #187
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
kako pratiš plodne dane??
kondomima
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 13:10   #188
Quote:
Tatsha kaže: Pogledaj post
kondomima
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 14:56   #189
Quote:
Tatsha kaže: Pogledaj post
odi ginekologu, izvadi krv, sve je to ok, al jednostavno u ljudskom organizmu se nekada nešto grči, to nije uvijek razlog da si ozbiljno bolestan i da se treba prepustiti panici

ja idem redovito kod ginekologa i nemam cisti
ma naravno da nije, ne kažem da je cura na samrti ili da joj janici ispadaju. ali, ona nigdje nije napisala niti da zna zašto su joj ciklusi neredoviti niti da je bila kod ginekologa. tako da, najbolje isključiti sve ozbiljnije.
i mene zna tako probadati, rekla sam, a nije ništa ozbiljno. no, za svaki slučaj.
meni su svi tupili da sam hipohondar, pa je ispalo nešto ne baš ugodno.

extreme, trenutno nismo tu da te tješimo, neg da te stjeramo doktoru
tako da te nikad ne tješimo. a sad, pravac tamo!
kad si zadnji put na pregledu bila?
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 19:43   #190
to su definitivno ciste na jajnicima. mene to od ove godine svaki mjesec redovito prati. isto imam jako neredovite stvari. prvi put me ulovilo na desnom jajniku pa sam se prepala da je slijepo crijevo. isto tako, jedva se dignuti, umirala od bolova, otišla na hitnu, ništa nisu našli jedino ginekolog rekao da imam cistu na tom desnom jajniku koja bi trebal svako malo puknuti..
i sad svaki mjesec par dana prije stvari obavezno me to boli. doduše ne toliko jako, žegne me, ali ovaj mjesec sam umirala od bolova. malo desni malo lijevi. užas..
ako te baš jako postoje i tablete koje su baš za te bolove jajnika.. ne vjerujem da je to upala, vjerojatno je samo cista.
ps. ni ja inače nisam imala bolne stvari, nikad..
wavegame is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 19:46   #191
bila sam negdje prije ljeta kod ginićke, i sve je bilo u redu.. uvijek sve pregleda na uzv-i zadnji put je stvarno sve bilo uredno.
policistične jajnike nemam-ginićka mi je rekla da je taj neredoviti ciklus, jednostavno takav, da je i ona imala isti ciklus, i da je najveći problem u svemu tome-zapravo..planiranje /izbjegavanje trudnoće...

p.s. danas popodne mi se bol proširila na skoro čitavi donji dio trbuha... kao da imam snažne grčeve....i probadanja..

sutra moram na put-tako da ništa od doktora do utorka ... valjda ću preživjeti...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 19:57   #192
joooj,tak se nadam da je to sve samo jedan gadni PMS....
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 20:16   #193
Quote:
Tatsha kaže: Pogledaj post
mene je to znalo hvatati i lijevo i desno, kad je desno onda mi prva pomisao bude, valjd nije slijepo crijevo , a onda mi se par puta ponovilo i s desne strane,
imam osjećaj kao da bol dolazi od jajnika, al nisam nikad zbog toga išla liječniku, pošto me uhvati par grčeva tokom par dana i onda mir, a ja to nisam pokušavala svesti u određeni vremenski period menst ciklusa

Kod slijepog crijeva takođe boli s lijeve strane mada od bola ne kontaš ni koji te dio boli,ali onda je tu takva mučnina, pa ne možeš ni hodati od bola koji ide niz nogu/e...
amis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 20:24   #194
Quote:
amis kaže: Pogledaj post
Kod slijepog crijeva takođe boli s lijeve strane mada od bola ne kontaš ni koji te dio boli,ali onda je tu takva mučnina, pa ne možeš ni hodati od bola koji ide niz nogu/e...
sva sreća, mislim da nije slijepo crijevo....
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 20:33   #195
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
sva sreća, mislim da nije slijepo crijevo....
to je samo vrlo bolan PMS
amis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 20:45   #196
Quote:
amis kaže: Pogledaj post
to je samo vrlo bolan PMS
hvala... nadam se
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 20:50   #197
ne moraju biti jajnici mo\da je probava u igri.
ene isto probada dole nekad;esto i rekla dfoktorica da pripayim na prehranu da je to.
skuzio sam da to najčesče kad ne jedem cijeli dan pa se odjednom najedem.i kad jedem pizze i slična čuda.
morino is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 20:57   #198
Ja ti imam isto takve bolove, baš kao da me nešto proreže s lijeve strane skroz do trtice (i niže ), i kad sam išla kod doktora ispostavilo se da je crijevo u pitanju. Neki jako težak i skoro neprohodan zavoj.
__________________
potpis. zadovoljni?
Brančika is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 21:01   #199
Quote:
Brančika kaže: Pogledaj post
Ja ti imam isto takve bolove, baš kao da me nešto proreže s lijeve strane skroz do trtice (i niže ), i kad sam išla kod doktora ispostavilo se da je crijevo u pitanju. Neki jako težak i skoro neprohodan zavoj.
ovo zvuči strašno....
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 21:02   #200
Quote:
morino kaže: Pogledaj post
ne moraju biti jajnici mo\da je probava u igri.
ene isto probada dole nekad;esto i rekla dfoktorica da pripayim na prehranu da je to.
skuzio sam da to najčesče kad ne jedem cijeli dan pa se odjednom najedem.i kad jedem pizze i slična čuda.
znam na šta misliš-al mislim da nije to u pitanju-jer ovo je bol koja traje od ponedjeljka..neovisno jesam li jela ili ne..
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:10.