Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2005., 01:21   #21
Bojanje sobe

Ovako...trebam obojati sobu. Trenutno na zidu tj gipsanim ploćama imam tapete koje moram skinuti. Sa čime da to skinem? Kada ih skinem na koju boju da obojam sobu. Nekako bi i zidove najradije u naranđasto, ali ne znam na koju boju da strop obojam....koja bi išla uz naranđasto? Imam plave zastore pa bi bilo dobro i njih promjeniti ili da ih ostavim, a boju zidova prilagodim zastorima? Unaprijed se zahvaljujem na odgovorima! Uf...sav sam se pogubio sada.
SunBlade is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2005., 07:06   #22
Za skidanje tapeta postoji tekućina, pitaj u dučanu za boje.. Našpricaš po tapetama, narežeš ih na manje komade i skidaš dio po dio.. Iza toga zidove treba izgladiti, prebrustiti, ovisno o stanju u kakvome su.. A boje i ostalo, pa ne očekuješ valjda da ti ih drugi biraju..
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2005., 07:24   #23
problem je sto su tapete na gips plocama, e sad to i mene zanima kako to skinuti,a da ne osteti i onaj impregnirani sloj knaufa???
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2005., 08:59   #24
Re: Bojanje sobe

Quote:
SunBlade kaže:
Kada ih skinem na koju boju da obojam sobu. Nekako bi i zidove najradije u naranđasto, ali ne znam na koju boju da strop obojam....koja bi išla uz naranđasto? Imam plave zastore pa bi bilo dobro i njih promjeniti ili da ih ostavim, a boju zidova prilagodim zastorima? Unaprijed se zahvaljujem na odgovorima! Uf...sav sam se pogubio sada.
Probaj se malo igrati sa programom na Duluxovim stranicama
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2005., 22:29   #25
Nikako nemoj skidati tapete sa aditivima za skidanje .
Nego na suho , ako ide , ako ne onda sa prskalicom li obicnom vodom malo natopi da se skine samo tapeta , a ne i gips-kartonska ploca .
Probas u jednom kantunu.
Ako ne ide , onda ih ostavis , i probas kako ide boja na to .
Ako neide onda naljepis ponovo tapete ili tapete za izravnavanje. ili rau fazer.
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2005., 22:31   #26
Quote:
champ kaže:
Za skidanje tapeta postoji tekućina, pitaj u dučanu za boje.. Našpricaš po tapetama, narežeš ih na manje komade i skidaš dio po dio...
Ovo narezivanje , ni slucajno , jer ces narezati karton na gipsu i sve ce ti se namjehuriti i deformirati .
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2005., 23:47   #27
Quote:
bodul kaže:
Nikako nemoj skidati tapete sa aditivima za skidanje .
Nego na suho , ako ide , ako ne onda sa prskalicom li obicnom vodom malo natopi da se skine samo tapeta , a ne i gips-kartonska ploca .
Probas u jednom kantunu.
Ako ne ide , onda ih ostavis , i probas kako ide boja na to .
Ako neide onda naljepis ponovo tapete ili tapete za izravnavanje. ili rau fazer.
Znači, vodu u ruke i lagano udarat?
Ma boja ne bi išla na njih nikako pošto imaju neke sitne reljefe tj. pune su okomitih izbrazdanih crta. Šta je to ..."tapete za izravnavanje. ili rau fazer. "!?
SunBlade is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2006., 23:46   #28
boja zidova u spavacoj sobi...

spremamo se bojati zidove u spavacoj sobi,a ne znamo koju bismo boju odabrali.bitno nam je da boja smiruje,potice na spavanje(ja imam problema sa spavanjem)tj.da bude prikladna bas za tu sobu.znam da se preporucuje plava boja,ali me zanima koja tocno nijansa.inace ne podnasam svijetloplavu boju(onu bas svijetlu),rado bi da bude boja neba ili nesto slicno.preporucite mi nesto,pomogla bi i kakva slicica.a sta sa stropom?da i on bude plavi?inace,stan nam je totalno saren,kuhinja zuto-ljubicasta,dnevna soba crveno-zelena(al ne ko konzum )tako da svi prijedlozi dolaze u obzir.al najvaznije je da smiruje.
super_maca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2006., 09:52   #29
svijetlo zelena?
Denys is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2006., 11:01   #30
Za spavacu - hladne boje. Mi ti imamo ovakav plavi zid. Plafon je bijeli. Osvjezili smo sobu s par naramcatih detalja i slikama. Posteljine su nam u kombinaciji tih boja. Prije smo imali i unutarnje plave roletne zbog kojih bi i danja svjetlost bila tak fino prigusena da bi te odmah pozivala na san. Sad namjeravam staviti pamucne zavjese iste boje, tek toliko da obojim vanjsku svjetlost.
ovo su ti kombinacije boja koje mi koristimo u spavacoj s tim da je ta plava dominantna
evo ti zgodna skala plavih
zgodna ti je i boja lavande
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2006., 11:04   #31
Savjetujem blago -svijetlo ljubicastu..hladni ton,a plafon bijel ! Meni je to preljepo...tako djeluje smirujuce . Pogotovo u kombinaciji sa namjestajem boje drva..bilo kojeg..samo ne javor.
Dasha is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2006., 11:30   #32
Quote:
Dasha kaže:
Savjetujem blago -svijetlo ljubicastu..hladni ton,a plafon bijel ! .
tako ću uskoro ja pomaljat spavaću sobu
boja će malo vući na lila
namještaj mi je kombinacija orah-vanilija
ta vanilija je svijetlo kremasta

cure imaju tamno crveno i tamno naračansto pomaljanu sobu, namještaj bukva i svi detalji su narančasto-crveno
znam da zvuči pomalo , ali soba super izgleda
jako toplo, dobiješ volju za ušuškat se i sanjat ljetne snove

maljali smo mi sa svjetlo zelenom i plavom, totalno fulano
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2006., 11:36   #33
Quote:
polly kaže:
tako ću uskoro ja pomaljat spavaću sobu
boja će malo vući na lila
namještaj mi je kombinacija orah-vanilija
ta vanilija je svijetlo kremasta

cure imaju tamno crveno i tamno naračansto pomaljanu sobu, namještaj bukva i svi detalji su narančasto-crveno
znam da zvuči pomalo , ali soba super izgleda
jako toplo, dobiješ volju za ušuškat se i sanjat ljetne snove

maljali smo mi sa svjetlo zelenom i plavom, totalno fulano
Uh..ne znam ..mene tako jake boje prave nemirnom ...uznemire me.Tocno osjetim na sebi koliki ujtecaj boje imaju na mene.I kad sam "Osjetila" energiju svijetlo lila boje..rekla sam ..TO JE TO. Otisla u trgovinu..uzela katalog,odmah prepoznala boju koju zelim,dala pituru da opitura ..i mmmm !
Dasha is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2006., 11:42   #34
ma i meni je bilo tako
3 mjeseca smo ih probali uvjerit da je to glupost
ali soba je ispala
svi koji ju vide kažu da je nevjerojatno koliko djeluje toplo, a očekivali su nešto živčano
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2006., 11:53   #35
Ma ovakve stvari ne treba nikog pitati.Treba sam sjest pred katalog boja i zamisljat..ne pase svima isto.Netko voli da ga boja "drmne"..netko voli da ga "opusti" . Ja sam u svojoj novoj kuci htjela ziva kupatila ..to sam htjela da kad udjem ..da bi bude sve veselo i otkaceno..tako da sam jedno postavila u boje pink,srebrno i bijelo.Kombinacija tih triju boja..a drugo suncezuti sa bijelom. Ispalo je super. Sobu sam htjela imat hlanog toga umirujuce boje ..i stavila sam hladnu lila...a dnevni boravak i kukinju ( posto su u jednom prostoru odvojeni sankovima i malim stepenicama) obojala zidove u bijelo ,a kolonu i stup u tamnije zelenu(boja tamne zelene trave) ! Sve ovisi o ukusu pojedinca.JA volim hladne tonove boja ukomponirane sa toplim drvenim namjestajem.Netko voli obrnuto...Netko voli sve hladno sa metalnim namjestajem..netko pak sve toplo i hrast.
Dasha is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2006., 16:47   #36
moja je soba okrenuta prema jugu i puna svjetla, prvo sam namjeravala plavu/svjetlo plavu kombinaciju zidova, ali sada imam kombinaciju svijetlo narančaste boje koja je po meni puna energije.
__________________
Until this moment, I never understood how hard it was to lose something you never had.
Mary Bellows is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2006., 17:04   #37
treba paziti na dominantne boje u prostoru, tako da ne ispadne papazanija ili šarenilo. zlatno pravilo glasi- nikad više od dvije boje i kombinacija je zaista čudesna.
glasam za lila-bež kombinaciju spavaće sobe- kod nas je tako i super je nježno a osvježavajuće.

ja inače obožavam prirodno- ako je dnevni boravak u drvetu mislim namještaj i ako je dominantan- zidovi ako su novi i bezprijekorni- bijela je zakon s tim da onda na zidu obavezno slika tamnijih boja da razbije bijelo
ja sama sebi napravila kombinaciju- izgleda moderno i profinjeno
oću reći sama obojala platno tamnijom kombinacijom
zala is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2006., 17:51   #38
moja je soba isto okrenuta na jug i kombinirala sam 3 boje. na zidu nasuprot prozora koji ima najviše svjetla je pastelno nježna crena, bočni zidovi pastelno narančasti, a zid na kojem je prozor, žućkasti... tako se svijetlo lijepo rasporedi po sobi i izgleda predivno..
ako ne voliš tople boje, boja lavande je zakon...
__________________
addicted to facebook :)
flakey is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2006., 18:05   #39
Dobro, možete mi preporučit koju boju na zidove ako je stolarija boje bukve (svijetle). Meni se baš ne sviđa, radije bi da je stolarija bijela plastična, al sad šta je tu je.
Nisam uopće sigurna šta bi pasalo osim bijele, a htjela bi bar neki zid u boji. Namještaj mislim stavit isto tako svjetli u kombinaciji s ne znam kojom bojom.
Molim savjet.
barbarela is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2006., 19:44   #40
Quote:
barbarela kaže:
Dobro, možete mi preporučit koju boju na zidove ako je stolarija boje bukve (svijetle). Meni se baš ne sviđa, radije bi da je stolarija bijela plastična, al sad šta je tu je.
Nisam uopće sigurna šta bi pasalo osim bijele, a htjela bi bar neki zid u boji. Namještaj mislim stavit isto tako svjetli u kombinaciji s ne znam kojom bojom.
Molim savjet.
Prvo napisi sto vise volis... tople ili hladne boje... lakse ti se moze sugerirati ...
Dasha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:36.