Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.07.2011., 20:31   #201
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Čitao sam na kreacionističkim sajtovima tu laž. No oni koji se imalo razumiju u brodove, smiju se i, nakon što su pali sa stolice od smijeha, kažu da bi omanji val odmah prelomio tu drvenjaru. Možemo samo zamisliti goleme valove na zemlji koju je prekrila sva ta vodurina. Sve te mrcine i leševi životinja (+ dinosauri)popadali bi u vodu prvih par dana.
Čak i spekulacija o održavanju stabilnosti na valovima takve pretrpane drvene kade (prazne) je teža fantastika. Dovoljno ti je vidjeti snimke ili se bar raspitati kod prosječnog pomorca koji je stajao na palubi tankera ili teretnjaka pri valovima i doslovno vidio kako se cijeli metalni brod iskrivi na valovima i kako je zapravo dizajniran da se krivi na njima da se smanji naprezanje i sve to prenjeti na drveni brod dosta manje veličine koji nema metalne ploče i zakovice već grede koje se razmiču zbog naprezanja. Čak su i prekooceanski drvenjaci morali imati sofisticirane pupme koje su ispumpavale more koje je konstantno prodiralo.
No na stranu sa svim tim, arka jednostavno ne bi izdržala ni svoj teret.
__________________
All glory to the Hypno-Toad!
Niflheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2011., 06:34   #202
Quote:
Niflheim kaže: Pogledaj post
Čak i spekulacija o održavanju stabilnosti na valovima takve pretrpane drvene kade (prazne) je teža fantastika. Dovoljno ti je vidjeti snimke ili se bar raspitati kod prosječnog pomorca koji je stajao na palubi tankera ili teretnjaka pri valovima i doslovno vidio kako se cijeli metalni brod iskrivi na valovima i kako je zapravo dizajniran da se krivi na njima da se smanji naprezanje i sve to prenjeti na drveni brod dosta manje veličine koji nema metalne ploče i zakovice već grede koje se razmiču zbog naprezanja. Čak su i prekooceanski drvenjaci morali imati sofisticirane pupme koje su ispumpavale more koje je konstantno prodiralo.
No na stranu sa svim tim, arka jednostavno ne bi izdržala ni svoj teret.
samo što to uopće nije bitno jer onaj tko je sredio da se tad na brodu nađu parovi svih životinja, tisuću godina prije odvojio svjetlo od tame, gornje od donjih voda i iz njih uzdigao kopno a par stoljeća kasnije brižno zaustavio sunce i mjesec da mu ljubimci stignu poklat krivovjerne susjede za dana, mogao je valjda sredit i da se arka drži iznad vode jer tom vodom i vjetrom ipak upravlja njegova ekipa.

možda je upravljao arkom baš poput božanske velike ribe iz indijskog potopa al je odlučio bit nevidljiv posadi ili je ta velika riba ili meduza progutala arku (poput jone) a ne samo furala arku.

vjerojatno je ipak jednostavno rekao božjim česticama "izađite iz životinja na arki i uđite u one koji se pokušavaju spasiti plutajući na splavovima" i vidje bog da je arka dobro a svi splavari potonuše.

većina životinja od tog svega vjerojatno je i ispustila dušu al im je opet upuhana.

Zadnje uređivanje ursamajor : 30.07.2011. at 07:50.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2011., 09:24   #203
Nedavno je tursko-kineska ekspedicija pronašla arku:

http://www.youtube.com/watch?v=oPpKnwh3AvE
feliks2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2011., 09:48   #204
Quote:
feliks2 kaže: Pogledaj post
Nedavno je tursko-kineska ekspedicija pronašla arku:

http://www.youtube.com/watch?v=oPpKnwh3AvE
Možebitno pronađena Noina arka
https://www.forum.hr/showthread.php?t=543798&highlight=noina

Zadnje uređivanje ursamajor : 30.07.2011. at 09:59.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2011., 11:52   #205
Quote:
Keva kaže: Pogledaj post
Sigurno si čuo za djecu vojnike , koji su , od strane ljudi oko sebe , odgojeni da ubijaju , muče i siluju...

Da li bi ti , svog vlastitog sina , radije ubio nego dopustio da se pretvori u dijete-silovatelja , koje će potom mnoge druge ljude silovati pred članovima njihovih obitelji i uništiti im živote , ili bi mu ipak dopustio takav život , vodeći se po principu "bolje išta nego ništa"...

Ili vodeći se po principu "ne možemo dozvoliti smrt djeteta ni pod koju cijenu , makar postao silovatelj"...

Ja ću ti reći što bih ja učinio...

VLASTITIM RUKAMA bih ga udavio , ako bi to bio jedini mogući način da spriječim takav razvoj događaja...

[/I]
Nema logike u takvim pitanjima. Ili kokoš ili jaje. Pitanje je samo tko ga odgaja. Ako si ti taj koji odgaja takvo dijete onda ćeš mu za svakog koga ubije dati čokoladu. A ako nisi i sebe stavljaš u neku poziciju božanstva i gledaš stvari odozgo, opet bi vjerovatno satro onoga tko odgaja a ne onoga tko je odgojen. Jer vjerovatno za njega ima spasa, zar nije uprato to što te uči tvoja vjera, nešto sam takvoga načuo.

Ne možeš spriječiti razvoj događaja jer ne znaš kakav će biti, osim ako si opet umišljaš da si bog, ali onda prema vlastitom vjerovanju činiš teški grijeh. Pitanje jednostavno nema smisla i podosta je naivno, kao i odgovor. Stvari tako funkcioniraju samo u Warcraftu, odeš, satreš sve i sve je super nakon toga, svi žive u miru i sreći.
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2011., 16:20   #206
htjela bih pohvaliti ovaj thread. jedan je od najzabavnijih na religiji. zato ga i pratim povremeno. ne mogu se odlučiti radi li se o satiri ili tragikomediji, može li pomoć
__________________
Ne želim preobraćati ljude iz jedne religije u drugu. Ne zanima me niti jedna religija. Moj je interes Dhamma - istina, učenje svih Probuđenih. Ukoliko uopće treba biti nekog preobraćanja, onda neka to bude iz patnje u sreću, iz nečistoća u čistoću, iz vezanosti u slobodu, iz neznanja u probuđenost. - S. N. Goenka
hanna69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2011., 17:02   #207
tragedija religije

Quote:
hanna69 kaže: Pogledaj post
htjela bih pohvaliti ovaj thread. jedan je od najzabavnijih na religiji. zato ga i pratim povremeno. ne mogu se odlučiti radi li se o satiri ili tragikomediji, može li pomoć
Na Noinoj barci možeš se osvjedoćit u svu bijedu fundamentalističkih biblijaša. Po njima to je moralo biti, jer je u to vjerovao i Isusobog i Pavao i Petar i svi ostali proroci i biblijski igrači. Nikako im ne ide u glavu da je to bajka.

Dođe mu ko lakmus papir za utvrđivanje tko je zadrti bibliolatar tj. kreacionist, a tko nije.

Dakle radi se o religijskoj tragediji.



Na milijuni podavljenih beba i cijeloga čovječanstva, leže ostavljeni na tlu da istrule, nakon povlačenja voda, kao svjedoci IsusoBožjega davljenja svojih stvorenja:



(naznaka: na slici nisu prave bebe, nego lutke, ali poruka je jasna)
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2011., 17:12   #208
duša je besmrtna. pa ako im je ubio tijela, nije i duše. a duše se mogu i opet otjeloviti. eto, tako si ti nepoznati mogao biti jedan od najiskvarenijih ljudi tada, a zbog kakvih je i bio potop, pa da si evo sad opet živ
__________________
HAIKU ZA FRANJU: hrvatski si gorostas bio i ostao/patuljci i dalje grickaju svoja jajašca / JEDNA ZA BBB-e: kad me murjak pendrekom opali po glavi/ja sam sretan kaj sam plavi / Komunisti se spominju još od antike/ Jedan ozbiljan, pa i dramatičan govor euro lijevice o problemima LGBT zajednice pred europarlamentarcima, predstavnicima NATO-a i novinstvom
diogeneš is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2011., 17:14   #209
Nepoznati, hvala na mišljenju

Ima li još tko komentar, poznati ili nepoznati?
__________________
Ne želim preobraćati ljude iz jedne religije u drugu. Ne zanima me niti jedna religija. Moj je interes Dhamma - istina, učenje svih Probuđenih. Ukoliko uopće treba biti nekog preobraćanja, onda neka to bude iz patnje u sreću, iz nečistoća u čistoću, iz vezanosti u slobodu, iz neznanja u probuđenost. - S. N. Goenka
hanna69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2011., 17:57   #210
Quote:
diogeneš kaže: Pogledaj post
duša je besmrtna. pa ako im je ubio tijela, nije i duše.
"Duše" im je onda Isusobog poslao u Pakao, ako Ga ne priznaju.

Nisi čitao grozomorni nastavak Starog zavjeta?
Sveopće davljenje svih ljudi nije kraj priče.
Nisu se tako lako izvukli (bebe i ostali).

Quote:
a duše se mogu i opet otjeloviti.
Kod hindusa? Ili Isusovog Come Backa?

Kakva je to tragikomedija? Bogoisus sve podavi, pa ih opet sve otjelovi da bi ih mogao sortirati: ljubitelje Isuspobožje u Raj, ostatak tjelesno u pakao.

Quote:
eto, tako si ti nepoznati mogao biti jedan od najiskvarenijih ljudi tada, a zbog kakvih je i bio potop, pa da si evo sad opet živ
Svi su bili najiskvareniji ljudi i bebe tada? Cijeli planet?

Nakon kompletnog davljenja, Bogoisus uništava mnoge gradove kamenjem, vatrom itd.

I vidje Bogoisus da je to dobro.

Quote:

ISUS PRIJETI!
Kao u dane Noine, tako će biti i Dolazak Sina Čovječjega. Kao što su u dane one - prije potopa - jeli i pili, ženili se i udavali do dana kad Noa uđe u korablju i ništa nisu ni slutili dok ne dođe potop i sve odnije - tako će biti i Dolazak Sina Čovječjega. Dvojica će tada biti u polju: jedan će se uzeti, drugi ostaviti. Dvije će mljeti u mlinu: jedna će se uzeti, druga ostaviti."
Evanđelje po Mateju 24, 37



Isus dolazi, i, Ooo kako je bijesan!
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2011., 18:29   #211
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Nema logike u takvim pitanjima.
Ima logike , jer ja ne govorim iz ljudske perspektive , nego iz perspektive Boga...

Podsjećam te da mi na ovoj temi govorimo o navodnim "grijesima Boga" , pa sam ovom usporedbom pokušao približiti osjećaje koji Boga prolaze , kada vidi u što se razvijaju njegova djeca. Njegovi osjećaji isti su kao i naši , jer smo na njegovu sliku stvoreni...

Stavi se u poziciju Boga koji sve zna , a ne u poziciju čovjeka - možda to nisam dovoljno naglasio , ali mislio sam da ćete sami zaključiti...
Keva is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2011., 18:52   #212
Quote:
Keva kaže: Pogledaj post
Ima logike , jer ja ne govorim iz ljudske perspektive , nego iz perspektive Boga...
Ajme majko, ne mogu vjerovati da vjernik daje takve izjave...
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2011., 19:14   #213
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Ajme majko, ne mogu vjerovati da vjernik daje takve izjave...
Kad god vidim ovakav upis , a viđam ih sve češće , uvijek se pitam da li je vama jedini cilj provocirati ili vam o Bogu iz Biblije apsolutno ništa , ali baš ništa , nije jasno...
Keva is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2011., 13:20   #214
Quote:
ursamajor kaže: Pogledaj post
Nisam vidio nikakve argumenete protiv tog otkrića.
feliks2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2011., 15:06   #215
Kad netko jedno neograničeno bivstvovanje ograniči na jednu knjigu ..........
__________________
bye bye
Pater Petar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2011., 15:07   #216
Quote:
diogeneš kaže: Pogledaj post
duša je besmrtna. pa ako im je ubio tijela, nije i duše. a duše se mogu i opet otjeloviti. eto, tako si ti nepoznati mogao biti jedan od najiskvarenijih ljudi tada, a zbog kakvih je i bio potop, pa da si evo sad opet živ
Ako je duša besmrtna koji kufer onda se uskrnsuće uvelo kao pojam i zašto kaže da se boj onoga tko ti dušu može pogubiti???
__________________
bye bye
Pater Petar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2011., 15:11   #217
Quote:
Pater Petar kaže: Pogledaj post
Ako je duša besmrtna koji kufer onda se uskrnsuće uvelo kao pojam i zašto kaže da se boj onoga tko ti dušu može pogubiti???
radi se o uskrsnuću tijela s pripadajućom besmrtnom dušom u čovječjem obličju. a ovo drugo ne mogu komentirati jer nemam pojma da li je to iz neke teologije ili je to tvoja baba tako govorila
__________________
HAIKU ZA FRANJU: hrvatski si gorostas bio i ostao/patuljci i dalje grickaju svoja jajašca / JEDNA ZA BBB-e: kad me murjak pendrekom opali po glavi/ja sam sretan kaj sam plavi / Komunisti se spominju još od antike/ Jedan ozbiljan, pa i dramatičan govor euro lijevice o problemima LGBT zajednice pred europarlamentarcima, predstavnicima NATO-a i novinstvom
diogeneš is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2011., 16:16   #218
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
...

Kakva je to tragikomedija? Bogoisus sve podavi, pa ih opet sve otjelovi da bi ih mogao sortirati: ljubitelje Isuspobožje u Raj, ostatak tjelesno u pakao.
...
ma to ti je samo loša sreća npr. uzmimo kanaanske klinke od dvanaest-trinaest godina koje su neki krivovjerci uzeli silom ili milom i koje su tako izgubile nevinost.

došle su zatim bradate straže đenerala jošue i mojsija i poklali ih jer nisu djevice.

mislim da će na sudnjem danu ona zaklana klinka koja se pokaje i prizna jahvu, krista ili allahovog poslanika ipak imat velike šanse da postane jedna od sedamdeset dvije u pravovjernom haremu, poput njihovih sestrica koje su prošle jahvin ginekološki pregled.

Zadnje uređivanje ursamajor : 31.07.2011. at 16:53.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2011., 18:44   #219
Quote:
Keva kaže: Pogledaj post
Kad god vidim ovakav upis , a viđam ih sve češće , uvijek se pitam da li je vama jedini cilj provocirati ili vam o Bogu iz Biblije apsolutno ništa , ali baš ništa , nije jasno...
Već rečeno. O Bogu iz Biblije je sve jasno, dapače, meni je uvijek drago vidjeti da postoje vjernici koji vjeruju u njega kakvim ga je biblija zaista i prikazala. I to sam ti priznao. Mislim da je meni on mnogo jasniji nego vjernicima (a i tebi). Samo što se svi oni prave fini (jedni), a drugi bi vrlo radi s njim raskrstili (pa izmisliše Isusa). Mada ćeš ti sad tvrditi da je Bog samo jedan. Moja primjedba je bila usmjerena na to da po svojoj vlastitoj vjeri činiš veliki grijeh stavljajući se u poziciju boga, to je bilo sve.
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2011., 19:18   #220
Quote:
diogeneš kaže: Pogledaj post
duša je besmrtna. pa ako im je ubio tijela, nije i duše. a duše se mogu i opet otjeloviti. eto, tako si ti nepoznati mogao biti jedan od najiskvarenijih ljudi tada, a zbog kakvih je i bio potop, pa da si evo sad opet živ
I Hitler je ubio tijela .
mau123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:14.