Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Prijenosna računala

Prijenosna računala Omnia mea mecum porto

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2014., 10:09   #4501
Quote:
Barrex kaže: Pogledaj post
O mudri, o slavni, o glavonje bez premca, o mudraci virtualnog svijeta,o bla bla bla....

Planiram kupiti roditeljima tablet. Zbog vida bi trebali malo veći ekran (nisu ćoravi ali eto). Mislim 10 inča. Što misle ostali? Važno je da ne "šteka" tj. da se ne zamrzava i da nije spor. Treba im za surfanje (večernji list, dnevno.hr, ponekad facebook i youtube), viber, skype, email, ponekad nešto kratko napisati (word ili neki ekvivalent). Na internet bi se spajali primarno preko kućne bezžične mreže. Ništa posebno. Utor za telefonsku karticu nije nužan. Navigacija, kompas i ostale mogućnosti su plus no također nisu nužne.

Planirao sam izdvojiti oko 2000 kn. Može i više i manje ako treba. Pojma nemam koje su cijene. Kada bi popusti za blagdane trebali krenuti? Ima li kod nas "Black Friday"? Ili da kupim van Hrvatske?

Traži se odgovor tipa:

Broj Jedan: Grunfe, evo ti 15 centi da nam spremiš vozilo!
Grunf: Visosti, za ove pare izgradit ću vam Apollo 15!

odgrumfaj na nabava.net, potraži 10" tablet, pa ćeš vidjeti prestigio diamond 10", galaxy tab 530, visconte 3 (windows tablet), lenovo yoga b8000, asus stransformer 103c itd. na pamet nabrajam.
obzirom na nezahtjevnost korištenja, de facto će svaki 10" biti dovoljan. sad, ostaje samo pitanje android ili windows odn, da li će im kuckanje po ekranu biti čudno, teško ili nespretno, pa bolje uzeti nešto od "transformera" odn, onih uređaja koji imaju odvojivu tipkovnicu. ili pak, kako si napisao, zbog "vida i većeg ekrana", uzeti neki od 15" laptopa sa legalnim "bing" windowsima. cijena im je već od 1800 pa na dalje. i svaki takav laptop je jači od tableta. plus što se laptop može proširiti/pojačati memorijom i harddiskom/ssd-om.


Quote:
Rene14 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

zanima me da li postoji nesto slicno ovome a da to nisam vidio u ovom cjenovnom rangu,znaci oko 3000kn.

http://www.amazon.co.uk/Transformer-...6870462&sr=1-2

Znaci trazim 2 u 1 tablet/laptop sa Win 8 znaci nikakav RT, sa pristojnim performansama.
Koristit cu prvenstveno za surfanje,gledanje HD sadrzaja i nesto rada u Office okruzenju,igranje i sl. nece se raditi, znaci oke ekran i baterija, te brzina za normalan rad su nesto sto trazim.

Hvala za svaku sugestiju i odgovor
ista stvar postoji i kod nas, za možda čak i nešto manje novaca. pogledaj još acer switch (mislim da je to oznaka, bez ikakvih brojeva), prestigio visconte 3, ili pak lenovo miix3.
s time da bih ja za 3000 ipak uzeo mid-range laptop.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 11:44   #4502
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
odgrumfaj na nabava.net, potraži 10" tablet, pa ćeš vidjeti prestigio diamond 10", galaxy tab 530, visconte 3 (windows tablet), lenovo yoga b8000, asus stransformer 103c itd. na pamet nabrajam.
obzirom na nezahtjevnost korištenja, de facto će svaki 10" biti dovoljan. sad, ostaje samo pitanje android ili windows odn, da li će im kuckanje po ekranu biti čudno, teško ili nespretno, pa bolje uzeti nešto od "transformera" odn, onih uređaja koji imaju odvojivu tipkovnicu. ili pak, kako si napisao, zbog "vida i većeg ekrana", uzeti neki od 15" laptopa sa legalnim "bing" windowsima. cijena im je već od 1800 pa na dalje. i svaki takav laptop je jači od tableta. plus što se laptop može proširiti/pojačati memorijom i harddiskom/ssd-om.
Laptop ne trebaju jer već imaju PC. Tablet je radi mobilnosti po kući vrtu i "naokolo"...

Taj Visconte 3 sam bio i prije tvog posta gledao jer ima miracast što je veoma poželjno jer moji imaju Sony Bravia TV (zaboravio sam napisati u prvom postu). Ako se naruči s njihvog web shopa iz EU jeftiniji je 100-200 kuna. Ovaj Diamond mi se svidja jer može i radio signal primat...a stari vole radio di god da su. I sad mi je čudno što je Diamond dosta jeftiniji od Viscontea 3 kad Diamond ima i radio i gps i 3g i sim karticu etc....valjda jer je Visconte 3 nedavno "izašao".

To sam im mislio za Božić kupiti. Hoće li biti nestašica ako budem čekao blagdanske popuste? Kakva je situacija s "Black Friday-om" kod nas? Znaš li kako je bilo prošlih godina?

Kako nismo u istom gradu: kako tableti stoje s upravljanjem na daljinu s softwerom poput Teamviewer-a?

Zadnje uređivanje Barrex : 25.11.2014. at 12:07.
Barrex is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 11:57   #4503
heh, pa i laptop se može nositi naokolo!

miracrast bi trebali podržavati svi uređaji sa 4.2 pa naviše. sad je pitanje samo da li tv ima prijemnik. to što imaju braviu, ne mora nužno značiti da će i podražvati. no, čak i da ne podržava, postoje miracrast dongleovi za 150kn pa je i to riješeno.
ako bi naručivao preko prestigio plaze, trebaš vidjeti gdje se treba slati u slučaju kvara. da li preko prestigio hrvatska ili negdje u poljsku, mađarsku ili negdje još dalje. čisto da 100kn uštede ne bi kasnije donijele probleme. no, u zadnje vrijeme mobiteli su im čak i skuplji preko plaze nego kod nas u dućanima. možda ako je uređaj nov ili u prednarudžbi stave manju cijenu.

nestašica? ni govora. ne tuku se ljudi za te skuplje modele, budi siguran. crni petak je kod nas sprdnja. jedni ga niti ne "proslave", drugi stave 20 artikala sa sniženjem od 10-30%, pa reklamiraju na sva zvona, treći pak počnu rasprodaju sedam ili deset dana ranije, a kao, crni petak. to kod nas još neko vrijeme zaboravi. a vani - ako ga uhvatiš. samo, cijenu koju možda uspiješ uštedjeti će ti pojesti slanje. neki dan gledam za mobitele i trgovina iz njemačke, koja provjereno šalje u HR, za mobitel traži 30€ pa na više za slanje. i to čak nije neka ekspresna dostava (ono, dan-dva čekanja), nego klasična pošta.

blagdanski popusti... ništa što će te baciti na guzicu kada vidiš popust. barem ako se sjetiš prošlih godina. je, 10ak posto možda, možda kakav beskamatni kredit, ali velim, ništa da ti sada uređaj od 3000kn platiš 2100kn. čak niti NAKON blagdana kada ljudi više nemaju love, nema sniženja. i to ti je već godinama tako. netko će ti dati možda besplatnu dostavu (30-50kn uštede), netko će ti uz punu cijenu željenog uređaja dati "poklon", nešto što ti definitivno ne treba ili je nekakva glupost ilipak stara zaliha mobitela koje ne mogu prodati (tele2, božićna akcija koja je u tijeku - kupiš mobitel, dobiješ mobitel. da. na papiru. a tamo, mobiteli tko zna od kada čuče u nekom skladištu, pa ih sad lifraju, tobože, čudesan poklon).
ugl, po meni, ne treba čekati blagdane. ako ništa drugo, jer se može pojaviti neki drugi, noviji uređaj koji će biti nešto skuplji i nešto bolji, pa ćeš se početi premišljati oko kupovine.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 12:32   #4504
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
heh, pa i laptop se može nositi naokolo!

miracrast bi trebali podržavati svi uređaji sa 4.2 pa naviše. sad je pitanje samo da li tv ima prijemnik. to što imaju braviu, ne mora nužno značiti da će i podražvati. no, čak i da ne podržava, postoje miracrast dongleovi za 150kn pa je i to riješeno.
ako bi naručivao preko prestigio plaze, trebaš vidjeti gdje se treba slati u slučaju kvara. da li preko prestigio hrvatska ili negdje u poljsku, mađarsku ili negdje još dalje. čisto da 100kn uštede ne bi kasnije donijele probleme. no, u zadnje vrijeme mobiteli su im čak i skuplji preko plaze nego kod nas u dućanima. možda ako je uređaj nov ili u prednarudžbi stave manju cijenu.

nestašica? ni govora. ne tuku se ljudi za te skuplje modele, budi siguran. crni petak je kod nas sprdnja. jedni ga niti ne "proslave", drugi stave 20 artikala sa sniženjem od 10-30%, pa reklamiraju na sva zvona, treći pak počnu rasprodaju sedam ili deset dana ranije, a kao, crni petak. to kod nas još neko vrijeme zaboravi. a vani - ako ga uhvatiš. samo, cijenu koju možda uspiješ uštedjeti će ti pojesti slanje. neki dan gledam za mobitele i trgovina iz njemačke, koja provjereno šalje u HR, za mobitel traži 30€ pa na više za slanje. i to čak nije neka ekspresna dostava (ono, dan-dva čekanja), nego klasična pošta.

blagdanski popusti... ništa što će te baciti na guzicu kada vidiš popust. barem ako se sjetiš prošlih godina. je, 10ak posto možda, možda kakav beskamatni kredit, ali velim, ništa da ti sada uređaj od 3000kn platiš 2100kn. čak niti NAKON blagdana kada ljudi više nemaju love, nema sniženja. i to ti je već godinama tako. netko će ti dati možda besplatnu dostavu (30-50kn uštede), netko će ti uz punu cijenu željenog uređaja dati "poklon", nešto što ti definitivno ne treba ili je nekakva glupost ilipak stara zaliha mobitela koje ne mogu prodati (tele2, božićna akcija koja je u tijeku - kupiš mobitel, dobiješ mobitel. da. na papiru. a tamo, mobiteli tko zna od kada čuče u nekom skladištu, pa ih sad lifraju, tobože, čudesan poklon).
ugl, po meni, ne treba čekati blagdane. ako ništa drugo, jer se može pojaviti neki drugi, noviji uređaj koji će biti nešto skuplji i nešto bolji, pa ćeš se početi premišljati oko kupovine.
Ma šta ti znaš koji TV oni imaju? Miracast sam testirao s svojim Zopo C2 platinum mobitelom (kojeg sam inače dobio s velikim popustom i besplatnom dostavom iz italije... da sam ga u RH kupovao morao bi potrošiti ekstra 1000-1400 kuna) i spaja se s TV-om savršeno.

Nisam znao da do 2000 kuna spadaju u kategoriju "skuplji". Mislio sam da su pod "prosječni".

Još samo moram vidjeti mogu li ikako teamviewer ili sličan softver koristiti.

Ništa, bacam se na bauljanje po web shopovima i kupovinu...Hvala.
Barrex is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 12:36   #4505
zašto uopće pitaš što kupiti kad ti očito nije problem istovariti novce. kupi najskuplje i na miru si.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 14:11   #4506
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
zašto uopće pitaš što kupiti kad ti očito nije problem istovariti novce. kupi najskuplje i na miru si.
Nisam milijarder a nisam ni snob da kupujem imbecilno skupe stvari koje ne trebam.

Hvala još jednom na savjetu.
Barrex is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 16:43   #4507
pa dobro. no kada netko napiše "Nisam znao da do 2000 kuna spadaju u kategoriju "skuplji". Mislio sam da su pod "prosječni".", onda ispada da ga ne interesira ništa jeftino i "jeftino".
uživaj.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 17:04   #4508
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
pa dobro. no kada netko napiše "Nisam znao da do 2000 kuna spadaju u kategoriju "skuplji". Mislio sam da su pod "prosječni".", onda ispada da ga ne interesira ništa jeftino i "jeftino".
uživaj.


A ja budala mislio da roditeljima ne želim kupiti smeće za Božić koje se smrzava i gasi samo od sebe...

P.s.
Kada sam starom poslao prvi gif u e-mailu odgovorio mi je: "Video se pokvario nemogu ga nikako cijelog pregledati"
Barrex is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 11:24   #4509
Pozdrav.. Pratim temu jako dugo, i evo odlucio sam se na kupnju svog 1. tableta. Koristiti cu ga za: 70% citanje PDF-a (romani, knjige), 20% internet facebook..., i 10% ostalo. Igre i fimovi me ne zanimaju.
Iz tog razloga odluka za kupnju je PIPO M6Pro (4:3 omjer, retina display). Moj nekakav max bio bi do 1500kn

Evo pa prije kupnje da postavim pitanje ima li mozda neka bolja opcija (povoljniji tablet podjednakih karakteristika?) a da sam ju previdio?? Hvala..
LudiMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 11:29   #4510
nije loš, obavezno staviti custom rom (naravno, ako te ne smetaju ograničenja stock roma), no, to je već stariji model, 4.4 je dobio, lolipop sigurno neće, ja bih ipak savjetovao pogledati P1. je skuplji cca 400-500kn (ovisdno gdje ga se kupuje (kod nas)), ali opravdava cijenu.
no, kako si napisao da će biti uglavnom za čitanje i surf, onda bi i šestica trebala biti dovoljna. uz napomenu da će biti sitnih bugova, povremenih restarta bez nekog vidljivog razloga, ali to je pipo.... i, problem sa metalnim poklopcem na leđima=slabiji prijem wifi signala.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 11:44   #4511
P1 je skuplji za 500injak i vise Kn, mislim da mi to ne opravdava razliku u cijeni uzevsi u obzir za sto meni uredjaj treba.. Jedino ako negdje uleti dobra cijena na 'black friday-u', ali to kod nas, teeesko..
Razlika izmedju 4.4 i lolipopa, ne znam, odnosno ne razumijem se, ali mislim da mi nije bitna.
P.S. Gdje da se sitra raspitam za eventualno snizenje? Jel nasi trgovci 'poznaju' blac friday opciju?
LudiMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 11:50   #4512
gle, napisao sam da ga vrijedi pogledati jer ti je prvi tablet, pa kad već kupuješ da kupiš nešto što neće stati sa razvojem softa i ispravljanjem bugova za mjesec-dva. samo zbog toga. ali da, hardverski, za čitanje ti je i šestica sasvim dovoljna.
crni petak kod nas zaboravi. napisao sam o tome pred koji dan.
razlika između 4.2 i 4.4 je osjetna. barem kod pipa. razlika između 4.4 i 5.x će za krajnjeg korisnika biti više kozmetičke prirode i poneka sitnica koju smo do sada instalirali, no, biti će osjetna jer će raditi na slabijem hardveru. tako da to ne mora biti dealbreaker. ali, bilo bi dobro imati nešto što će dobiti i najnoviju verziju softa.

prvo pogledaj u čipoteci. oni su već dali van božićni katalog, no, mislim da su cijene iste kao u redovnoj prodaji. a ovi koji preprodaju njihove uređaje mogu imati istu ili višu cijenu. možda ako netko da kakav popust na gotovinsko plaćanje. ali da će dati tablet od 1500 za 1000 - neće. to budi siguran.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 15:34   #4513
Quote:
LudiMan kaže: Pogledaj post
P1 je skuplji za 500injak i vise Kn, mislim da mi to ne opravdava razliku u cijeni uzevsi u obzir za sto meni uredjaj treba.. Jedino ako negdje uleti dobra cijena na 'black friday-u', ali to kod nas, teeesko..
Razlika izmedju 4.4 i lolipopa, ne znam, odnosno ne razumijem se, ali mislim da mi nije bitna.
P.S. Gdje da se sitra raspitam za eventualno snizenje? Jel nasi trgovci 'poznaju' blac friday opciju?
P1 je dobra preporuka, istinabog, ne može se danas laka srca reći svakome da se iskrca 2k kuna za tablet ali omjer uloženo/dobiveno je sigurno najbolji.

A ako je P1 definitivno van granica preporućio bih malo njuškanja na oglasnicima, Sony tablet Z1 se nađe za 1600-1700kn (IMO cijena se može spustiti za cca 100kn) i dobiješ dobar tablet koji se često prodaje i sa garancijom, zadnji update je 4.4.4 kitkat.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 12:02   #4514
Lenovo A3500 vs. Samsung Galaxy TAB 3 Lite T110

Bok!

Dvoumim se između Lenovo A3500 i Samsung Galaxy TAB 3 Lite T110, imate kakvu sugestiju? Koristit će se za igrice, pokoji film i surfanje netom, ništa više.
paprat984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 18:26   #4515
Quote:
paprat984 kaže: Pogledaj post
Bok!

Dvoumim se između Lenovo A3500 i Samsung Galaxy TAB 3 Lite T110, imate kakvu sugestiju? Koristit će se za igrice, pokoji film i surfanje netom, ništa više.
Budžet je malo ograničen, vidim, ali prijedlog: Pipo S6 Harvey Norman na Jankomiru ili Chipoteka - 899kn. Malo skuplji od planiranog ali inč veći, snažniji hardver i dobra podrška.

A od dva predložena, a tu su negdje, manje više ista stvar. Lenovo ima četiri jezgre, Samsung dvije ali bolju podršku pa možda ipak Samsung.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 17:53   #4516
sa s6 se neće preveć usrećiti. ima par bugova u softu, forumi su čak lagano i odustali jer ni pipo više ništa ne radi po pitanju isravki bugova. je, tablet kao takav je jeftin, ali mogao bi kasnije donesti glavobolju.
a ova dva... zapravo, ne bi trebalo biti nekakve dvojbe - lenovo je kudikamo bolji. i to ne samo zbog procesora, nego i zbog veće rezolucije, i zbog 3g modula (mislim da se može i razgovarati), i bolje zadnje kamere (manje bitno) i zato što IMA prednju kameru, dok samsung nema. pa plus što samsung ubije ono malo memorije sa svojim korisničkim sučeljem, pa na kraju MORAŠ raditi root, da biš to "ubio" i oslobodio ionako malo memorije.
po meni, isključivo lenovo. da, možda nema toliko puno korisnika, no, hardverski je (puno) bolji.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 11:44   #4517
Lenovo A5500

Pozdrav,

Uzeo bi Lenovo A8 A5500 u Vipu, jel ima netko kakvih iskustva sa tabletom? Kak rade igre na njemu ( tipa Clash of Clans i tak nekakve strategije?)
Shinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 17:28   #4518
Question

Quote:
viking kaže: Pogledaj post
na žalost, ne. i ovo "T" treba vidjeti što točno znači. da li "talk" (mogućnost razgovora) ili drukčiji čipset kao što se pojavio kod "U" modela. na papiru je zvjerčica. vidi malo da li postoji rajlijev rom za njega i kakva su iskustva.



u tom rangu - kvalitete ili veličine?!

I mene sada zanima pipo M7 pro, kažu mi u chipoteci da se može i pričat na njemu šta meni nije baš presudno, ali me buni to neko kaže ne valja pipo trokira uzmi lenovo, sada više nisam pametan
kekost is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 19:37   #4519
ako je tako rekao, onda je "T" od talk. da, ne pretjerano bitna mogućnost, no, dobro dođe.
a sad, pipo trokira. pa koji ne trokira. ako ništa drugo, manje će trokirati sa 2gb rama nego tablet (pa bio on i lenovo) sa gigom rama. o mogućnostima custom roma, roota i poboljšanja nećemo. aj' ti nađi nekoliko custom romova za lenovo. nisam baš siguran.
no, problem sa pipom je što ne izdaju poboljšanja softvera za baš sve modele. čak niti nema (ili je teško odrediti) što im je flagship model, pa da čovjek odmah kupi njega, pa da je miran sa softverom. ali ne...

gle, osobno nemam loša iskustva sa pipom. no, to može biti zato jer nisam nabasao na neki pokvareni primjerak. ugl - za 1200 se svakako isplati.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 10:14   #4520
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
ako je tako rekao, onda je "T" od talk. da, ne pretjerano bitna mogućnost, no, dobro dođe.
a sad, pipo trokira. pa koji ne trokira. ako ništa drugo, manje će trokirati sa 2gb rama nego tablet (pa bio on i lenovo) sa gigom rama. o mogućnostima custom roma, roota i poboljšanja nećemo. aj' ti nađi nekoliko custom romova za lenovo. nisam baš siguran.
no, problem sa pipom je što ne izdaju poboljšanja softvera za baš sve modele. čak niti nema (ili je teško odrediti) što im je flagship model, pa da čovjek odmah kupi njega, pa da je miran sa softverom. ali ne...

gle, osobno nemam loša iskustva sa pipom. no, to može biti zato jer nisam nabasao na neki pokvareni primjerak. ugl - za 1200 se svakako isplati.
hvala puno na odgovoru, kupit ću njega kako sam i zapeo baš za njega pa vam javim mišljenje o njemu..... cca za max 10 dana ću ga imat u rukama
kekost is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:25.