Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2009., 20:01   #341
i usput ja bi sebi nabavila retrivera..pa ako netko poklanja musko stene retrivera(ili uz malu naknadu).jel ih jednostavno obozavam i jedva cekam da nam se pridruze jedno malo prase i sigurno mu nece bit dosadno uz jos 4 peseka=) hvala unaprijed
sunce_malo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2009., 01:35   #342
Jooj, čitam vaše komentare i baš vam zavidim što imate goldene. Obožavam ih i tatu već punih 9 godina nagovaram da nabavimo jednog, ali on neće i neće.
d_a_i_s_y is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2009., 14:27   #343
samo kratko...kolko god da us neposlušni i razmaženi, i zaigrani tolko su najdraža stvorenja na ovom svijetu...moj ari je iz prvog legla mame pije iz zagreba, danas je stari deda od 13 godina, na zimu će 14... i dalje je zaigran, skače, laje ako se baš sjeti, ... i dalje je moja kućna maza kakva je bila i kad je kao tromjesečno štene došao k meni, a nije znao ni po stepenicama kak treba...zato svima toplo preporučam zlatne retrivere, zaista nema boljih kućih ljubimaca... :-)
malasmeda07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2009., 22:40   #344
A kolko se krecu cijene po uzgajivačnicama?stvarno neznam dal da gledam u oglasniku il kad netko poklanja jel sam do sad sve imala mješance s ulice(najbolji psi),nedavno smo uspavali nasu mjesankicu od 18 god.a druga je tek godinu dana kod mene pa joj mislim nabavit frenda goldija=).a retrivera ima moja frendica i definitivno bi sad retrivera,makar sam i gledala po azilima i vidla da imaju retrivere..pa sad neznam,al uglavnom mislim ga nabavit početkom 8 mj..pa ako itko ista zna il ima doma leglo nek javi!
sunce_malo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 00:46   #345
zašto ne bi uzela iz azila.u uzgajivačnicama su dosta skupi tak da sama odluči.
ja bi radije uzela iz azila da sam na tvom mjestu.
andreina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 00:56   #346
Quote:
boro123 kaže: Pogledaj post
joj ljudi pa ja ne znam stvarno sta da radim,molim za pomoc...ovaj moj pesek je uzasno divlji,da vam opisujem mislim da ne bi povjerovali (zlatni retriver,4mjeseca)
ima 4 mjeseca tak da nemoj očekivati da će pas sad shvatiti da si mu ti gazda.
tako je i moja bila divlja sa 4 mj,leti na sve strane,skače po ljudima,jede po cesti....klasični ludo zaigrani retriver.sada je stara godinu i pol,hodamo bez lajne,ne jede više,ne skače....mada se tu i tamo zalomi neki eksces ali kako vrijeme ide svega toga je manje.
tako da nastavi sa svojim mjerama odgoja na način koji si do sada i budi strpljiv.premlad je još taj divljak
andreina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 17:51   #347
a ima samo jedan retriver u azilu al stariji i mislim da su ga udomili..pa sad neznam...jos si razmisljam dal da uzmem stene il odraslog s tim da imam doma zenkicu (mjesanku)staru godinu dana al ona voli sve peseke..vidla sam da se poklanja odrasli muzjak star 3 godine s papirima,i sta da ja radim uzet stene il odraslog?pomoc!
sunce_malo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 21:58   #348
s obzirom da već imaš pesicu možda postoji mogućnost da ona ne prihvati odraslog psa.nikad ne znaš tako da je bolje štene.pretpostavila bih čak da bi se prema malom peseku ponašala s majčinskim osjećajima
moja mačka koja je deset puta manja od pesa ima takve nagone
a što se tiče retrivera,njih rijetko gdje poklanjaju.popularna su pasmina i tak ti je to.a ove šeme s papirima su glupost.ja sam svoju nabavila preko oglasnika od nekih ljudi koji su se "što prije htjeli rješiti" štenaca tak da....
ako ti nije stalo do papira,pogledaj oglasnik.dosta ih zna biti tamo i javi kaj si odlučila
andreina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 19:12   #349
ma gledam svaki dan i nista a znam kad ga nisam mogla nabavit da se stalno poklanjao neki retriver,nasla sam jednog al je u sibeniku a ja nikak nemam prijevoz a oni isto nisu u mogucnosti dovesti psa.tak da svaki dan visim na kompu trazeci na svim starinicama i netreba mi s papirima nek sam da je pas zdrav.a moja pesica je predobra skoro sa svim psima i ima jednog retrivera od moje frendice s kojim je svaki dan pa mislim da ne bi bio problem nabavit odraslog ak nadem,i pliz andreina ak ti vidis il saznas od nekud da neko poklanja il prodaje(za neke normalne novce)retrivera da javis il bilo tko=)=)=)jako cu vam biti zahvalna!!!
sunce_malo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 01:02   #350
http://www.oglasnik.hr/oglasi/kucni_...rt:1,zupanija:

evo pa izaberi
andreina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 21:11   #351
Quote:
ena94 kaže: Pogledaj post
Ja isto imam zlatnog retrivera.
Zove se TANGO i ima 6 mjeseci.

Goldeni su kao mali vrlo živahi psi (naravno, druželjubivi) tako da ti mogu preko noci napraviti malo nered po kuci,ali nista strasno (znaju odmotat rolu papira i onda se s njom zabavljat, ne znam zasto, valjda im je to zabavno)....
Ja mog Tanga ne drzim u dnevnom nego u sobi i on je miran, nikad do sada nije napravio nered.

Ako goldena mislis drzati vani onda bih ti preporucila da napravis ogradeni dio dvorista, kao npr:



to je vrlo prakticno za pse, pogotovo vece i srednje (među koje spadaju i goldeni)

Ili, sto bi ti bilo jos bolje, ako imas neki podrum ili veseraj ili tak nesto gdje ima grijanja, drzi ga tamo.....

Nagovori svoje da dopuste da stoji u kuci jer su to stvarno psi zlata vrijedni!
A ako ga redovito (svaki dan) cesljes kako treba, dlaka mu uopce nece ispadati, te cete imati samo jednu radost vise u kuci......

imas ljepe goldene bviš il se uzgojem ? ja imam 5 i bavim se pa me zanima amozda mozemo razmjenit iskustva javi se imam 5 malisana i sad mi se 2 trebaju kotit
miro-27-sb is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 05:10   #352
Quote:
ena94 kaže: Pogledaj post

Jooj, čitam vas tu i baš vam zavidim što imate predivne zlatne retrivere , ova slika iz prethodnog posta je predivna, a da ne govorim koliko su lijepi psi jooj ... Ja tu pasminu jednostavno obožavam, ali nažalost, nisam ih u mogučnosti imat jer mi stara neda da imam pse... Nagovaram ju već mjesecima, no ona je pri svom i mislim da će tako i ostat, ugl. lako ju je nagovorit jer smo imali vec psa, a tog je donekle prihvatila, tako da se nadam da će i ovog... Imam veliko dvorište i ja mislim da je to dovoljno prostora za psa kojeg bih volio imat/ ću imat .. Evo i slika heh -

Ova kuća iza dvorišta je garaža , dok je iza garaže veeliki vrt... Pošto je tata za to da ga imamo, a staru iritira čim spomenem riječ pas, neću imat mogučnost da ga držim u kući , ali nadam se da to ni nije neki problem, ali da se to riješit! Ona odlazi na posao, tako da svaki put kad ode, iskorištavam priliku! .. Ako ne, nadam se da je barem ona garaža dovoljna, da ga ostavim preko noći na tom mjestu, što vi preporučujete? Tijekom dana bi ga vodio u ovaj predivni park, koji je slikan na jesen, ali sada je iznad očekivanja, izgledom, koji blješti zelenom bojom, gdje mislim provodit sate s njim, uživat i igrat se sa najboljim prijateljem do mile volje ...Evo i slika hehe...

Ugl nadam se, da ću barem staru nagovorit da pristane imat psa, koji zlata vrijedi, ili ću vas morat i dalje ovako čitat i samo maštat i ikad imat psa kojeg obožavam i o kojem razmišljam svaki dan! Iako za nju ova rečenica nema smisla, ali sve se riješava... Eto toliko o ovom postu... Ako ih itko daruje, nek se javi heheh...odmah preuzimam ... Jer ovako kad gledaš, su zaista skupi, neki čak i do 500 eura, ali isplati se!

Ahh...šta više drugo reć, nego da su zaista zlatni! I evo slika psa kakvog bi želio imatiii, predivan je!!! Al o takvom mogu samo maštat.......
Ove zapovijedi su mi ZAKON heheheh:
10 ZAPOVIJEDI ZLATNOG RETRIVERA:
1. Postupaj odgovorno sa mnom. Moj život najvjerojatnije traje deset do petnaest godina. Svaki rastanak s tobom je bolan. Razmisli o tome prije nego što me nabaviš.
2. Daj mi vremena da shvatim što želiš od mene.
3. Vjeruj u mene.
4. Nemoj dugo biti ljut na mene. Ne zatvaraj me za kaznu. Ti imaš svoje prijatelje, svoj posao, i svoje zadovoljstvo. JA IMAM SAMO TEBE.
5. Razgovaraj sa mnom. Iako ne razumijem tvoje riječi, razumijem tvoj glas, razumijem tvoj izraz lica i tvoje pokrete kada sa mnom razgovaraš. Budi svjestan da kako god postupao prema meni, nikada ti to neću zaboraviti.
6. Razmisli prije no što me udariš; ima li razloga za to? Ja te nikada neću ugristi iako imam zube koji mogu kosti tvoje ruke smrviti.
7. Pitaj se što me muči. Prije no što me psuješ što sam neposlušan, lijen, nekooperativan, pitaj se možda me nešto muči, možda nisam shvatio što želiš od mene, možda se ne osjećam dobro, ili nisam dobio dobru ishranu, možda sam bio vani dugo na suncu ili je moje srce ostarilo.
8. Brini se o meni kada ostarim - i ti ćeš ostariti.
9. Prati me na teškom putu. Ne reci 'ne mogu te podnijeti ili gledati. Reci: 'Sve je lakše kad si pored mene.'
10. Shvati da te ja volim!!

Zadnje uređivanje Mr. Duma : 04.06.2009. at 05:39.
 
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 22:21   #353
@DumaDuma
Imaš prekrasan vrt!
Pas bi sigurno u njemu uživao ali vrt ti zasigurno više ne će biti takav ako ti pas bude u njemu boravio!
Vrlo ćeš ga teško spriječiti da kopa rupe, grize biljke i sl. pogotovo dok je mali...jedino da si svake sekunde s njim. Isto tako pas će ti mokraćom obilježavati teritorij a to jako uništava travu, pogotovo mokraća ženskog psa.
MI smo odmah znali da se moramo oprostiti od krasnog vrta radi psa ali vrijedilo je!
Ozbiljno razgovaraj s mamom o nabavi psa, nije u redu da ženu ne upoznaš sa svim manama i prednostima ( kojih je puno,puno više ), ali nije niti u redu nabaviti psa pa ga se morati riješiti zbog neprihvaćanja svih ukućana!
Goldeni su prekrasni psi ( ja sam vlasnica jedne ) ali mrze biti sami pa makar i u najljepšem vrtu, tada su vrlo destruktivni prema stvarima koje ih okružuju.
Moja preporuka je psa u kuću, u vrt pod nadzorom i duge,duge šetnje par puta dnevno.
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 22:25   #354
Quote:
Merry Gentry kaže: Pogledaj post
@DumaDuma
Imaš prekrasan vrt!
Pas bi sigurno u njemu uživao ali vrt ti zasigurno više ne će biti takav ako ti pas bude u njemu boravio!
Vrlo ćeš ga teško spriječiti da kopa rupe, grize biljke i sl. pogotovo dok je mali...jedino da si svake sekunde s njim. Isto tako pas će ti mokraćom obilježavati teritorij a to jako uništava travu, pogotovo mokraća ženskog psa.
MI smo odmah znali da se moramo oprostiti od krasnog vrta radi psa ali vrijedilo je!
Ozbiljno razgovaraj s mamom o nabavi psa, nije u redu da ženu ne upoznaš sa svim manama i prednostima ( kojih je puno,puno više ), ali nije niti u redu nabaviti psa pa ga se morati riješiti zbog neprihvaćanja svih ukućana!
Goldeni su prekrasni psi ( ja sam vlasnica jedne ) ali mrze biti sami pa makar i u najljepšem vrtu, tada su vrlo destruktivni prema stvarima koje ih okružuju.
Moja preporuka je psa u kuću, u vrt pod nadzorom i duge,duge šetnje par puta dnevno.
vidis , ja pak nemam nikakvih problema sa svojom pasicom. ima ogromno dvoriste. u ovih 8 mjeseci nije unistila nista, trava raste odlicno( nema bas pisanja i kakanja u dvoristu).

za ovo ostalo se slazem. obavjesti sve prije nek dode
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 22:38   #355
Moja nije uništila nešto strašno ali voli kopati rupe ako nas nema, a i neki cvjetići su joj jako fini - treba paziti samo da nisu otrovni!
Kada smo mi s njom onda ne radi štetu, ali par puta je bila sama - možda 1-2h najviše i napravila je dar-mar ( mislim da se osvećivala za ostavljanje same ) dok u kući može biti cijelo popodne sama i ništa ne će napraviti!
Ovo za mokraću znam jer sam i prije imala pesicu a imam i muškog psa i trava nam je žuta na mjestima gdje piškaju ( imaju posebno omiljena mjesta za to) , - kažu da je to od kiseline u mokraći koja uništava travu.
Meni zapravo svejedno - nitko u okolici nema tako lijepu "šarenu" travu kao mi!
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2009., 10:32   #356
Quote:
Merry Gentry kaže: Pogledaj post
@DumaDuma
Imaš prekrasan vrt!
Pas bi sigurno u njemu uživao ali vrt ti zasigurno više ne će biti takav ako ti pas bude u njemu boravio!
Vrlo ćeš ga teško spriječiti da kopa rupe, grize biljke i sl. pogotovo dok je mali...jedino da si svake sekunde s njim. Isto tako pas će ti mokraćom obilježavati teritorij a to jako uništava travu, pogotovo mokraća ženskog psa.
MI smo odmah znali da se moramo oprostiti od krasnog vrta radi psa ali vrijedilo je!
Ozbiljno razgovaraj s mamom o nabavi psa, nije u redu da ženu ne upoznaš sa svim manama i prednostima ( kojih je puno,puno više ), ali nije niti u redu nabaviti psa pa ga se morati riješiti zbog neprihvaćanja svih ukućana!
Goldeni su prekrasni psi ( ja sam vlasnica jedne ) ali mrze biti sami pa makar i u najljepšem vrtu, tada su vrlo destruktivni prema stvarima koje ih okružuju.
Moja preporuka je psa u kuću, u vrt pod nadzorom i duge,duge šetnje par puta dnevno.
Najprije hvala za vrt
A što se tiče psa kojeg najviše želim i obožavam , naravno, mama mi obožava cvijeće, tako da je ona zaslužna za taj vrt i prekrasno dvorište, ali kvaka je baš u tom što si gore navela - uništava travu, voli kopat rupe, neki cvjetići su joj fini itd - upravo zbog tog mi neće dozvolit da ga imam . Mama mi svaki dan brine, uljepšava, zalijeva, sadi novo i sve kako bi joj dvorište bilo kao ni da Bog ne zna kakvo, kao da se natječe s nekim. Uff...al šta je tu je, tako da ozbiljni razgovori oko tog psa, kod nje ne dolaze u obzir, pogotovo kad čuje, ono što si navela.
Imam ga gdje držat, vodit, ima se gdje igrat, ima se s kim zabavljat, tako što se tiče one usamljenosti psa, nebi trebao biti problem, ugl pokusat cu porazgovarat s njom o tome, al čisto sumnjam. Ipak hvala ti na odgovoru i na dobrim savjetima !
Ahh..svaki dan mislim o tom, kako on skače po meni , kako ga vodim u šetnju, kako skače oko mene, zajedno trčimo..pitam se hoće li mi mašta postat stvarnost ikad.

Zadnje uređivanje Mr. Duma : 05.06.2009. at 10:37.
 
Odgovori s citatom
Old 05.06.2009., 12:14   #357
Quote:
Merry Gentry kaže: Pogledaj post
Vrlo ćeš ga teško spriječiti da kopa rupe, grize biljke i sl. pogotovo dok je mali
jep.to je i moja radila dok je mala bila.potpuno je raskopala zemlju kad smo ju ostavili u dvorištu a ujutro kad se stari probudio i izašao na dvorište je bio opći kaos
andreina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2009., 14:44   #358
bok

ako ti nije stalo do papira,pogledaj oglasnik.dosta ih zna biti tamo i javi kaj si odlučila

bok! s obzirom da se još nisam oglasila na ovoj temi, da se prvo predstavim.
imam retrivera mužjaka od 8. godina i upravo nabavljam retrivericu.
nisam svog parila jer je već "u godinama" i nikad nije bio paren, i razmišjala sam da psa nabavim preko oglsnika. u tome me spriječila frendica koja je rotvajlera kupila prek oglasnika za malo novaca (500 kn) i pas ima displaziju kukova i laktova. opcija je bila uspavljivanje što nije došlo u obzir pa sad svaka 3 mjeseca daje oko 400 kuna za lijekove.
zato, sunce malo, ako se odlučiš uzet psa prek oglasnika, budi pažljiva jer nikad ne znaš što ćeš dobiti.
ne kažem da je tako sa svakim psom, ali uzgajivači ipak više paze kako i s kim pare svoje pse, zato ih i prodaju po visokim cijenama.
ja sam isto razmišljala ne treba mi pas s papirima, ali nakon ovog sam se predomislila i odlučila uzet iz uzgajivačnice. platit ću ju jako puno, ali nije mi žao ni kune. a ne uzimam iz azila jer želim baš retrivera, pošto jednog već imam, i obožavam te pse zbg njihovog karaktera. + mislim da su oni idealni obiteljski psi, a pošto već dvije godine živim s dečkom, nemamo u planu djecu još, al nikad ne znaš, ni jedan drugi pas ne bi došao u obzir
la chupacabra is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2009., 20:24   #359
Pitanje za vlasnike goldena!
Vodite li vašeg psa u salone na uređivanje?
Moja sada ima 6mj, do sada sam ju sama uređivala - češljanje ( nabavila furminator ), i okupala 3 puta kada se stvarno prasica uvaljala u blato ( obožava to ).
Prije sam bila mišljenja da su ti saloni samo za one male "igračkice" peseke i izložbene pse a moja nije niti jedno.
Dakle, vodite li ih, je li to uopće potrebno za njih kao vrstu i gdje ih vodite tj. koga preporučujete?
Danas se prasica na livadi igrala sa jednom divnom velikom mješankom rota i njem.ovčara koja je bila sva sjajne dlake i uredno podšišana, mislila sam da vlasnici to sami rade a da je dlaka takva od prehrane ali kažu ljudi da je baš jučer došla s tretmana - na koji obožava ići, a i oni su puno zadovoljniji jer se manje linja i "osjeti" u stanu.
Razmišljam da ipak probam jednom - možda nam se svidi!
E, da i još jedno pitanje - čistite li im analke i što mislite o tome? Negdje sam pročitala da ako to jednom počneš raditi moraš stalno? Moj vet. mi nije rekao ništa o tome a svi saloni koje sam prošvrljala na internetu nude čišćenje analki kao dio tretmana.
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2009., 22:29   #360
Nakon dugog razmisljanja sam odlucio nabavit zlatnog retrivera e sad sam nestrpljiv jer me ceka nekoliko tjedana do male bestije.
Dekok is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:19.