Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2005., 20:05   #1
Izabran Novi Papa

RATZINGER!

Sta mislite?

po meni ima demonizaovan pogled, a opet ko zna,mozda se i pokajao sto je sluzio Hitleru.Da li ce isplatiti zrtve nacizma sto su uzeli novac iz NDH?!
mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2005., 20:06   #2
vidi...
jos bi odstete od njemaca
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;), ja se vise ne potpisujem.
Krkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2005., 20:13   #3
Obzirom na to da je bio vojtilin najbliži suradnik, a i ako crkva želi nastaviti putem koji je utro vojtila, logičan izbor.
Obzirom na to da ima 78 godina, opet je dobar izbor za neko prijelazno razdoblje, dok se ne iskristalizira netko novi među kardinalima, tko bi bio sposoban voditi crkvu na duže razdoblje.
H3MAT0M is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2005., 20:17   #4
iskreno, ja sam se nadala da će papa biti ili iz Afrike ili Latinske Amerike, da pomogne tamo kao što je Ivan Pavao II. pomogao istočnoj i srednjoj Europi (uključujući nama).

vidjet ćemo kakav će biti Razinger, nadam se da će nastaviti put Ivana Pavla II. i biti usko vezan sa vjernicima...

a jeste vidli Bozanića i Puljića na balkonu...
__________________
منظمة التحرير الفلسطينية
J_kao_Jelsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2005., 20:22   #5
<flamebait>

... a ja mislio da Crkva neće tako nisko pasti.

Ah, well...
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2005., 20:23   #6
Re: Izabran Novi Papa

Quote:
mrav kaže:
RATZINGER!

Sta mislite?

po meni ima demonizaovan pogled, a opet ko zna,mozda se i pokajao sto je sluzio Hitleru.Da li ce isplatiti zrtve nacizma sto su uzeli novac iz NDH?!


već se pokajao što je bio u vojsci i on nije ni htio ići već je bio mobiliziran



se ti kaješ šta si bio u pionirima?
Bundy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2005., 20:48   #7
jako razočarana!iskreno jako antipatičan lik!
neznam zašto al nemrem si pomoć.djeluje mi ko netko ko bi samo kažnjavao i volio da je samo po njegovom!
__________________
01.02
07.09
pivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2005., 20:48   #8
Kad je rečeno: Joseph, ja sam rekla: nije valjda.A je!Hm.

Jest da je najbliži Vojtilin suradnik,ali kako netko reče nisu se slagali u teološkom smislu, pa...

Jest da ga je odgojio otac policajac a on bio član Njemačke vojske, ali....
zaredio se kao već zreo mladi čovjek, što je opet, bar za mene pozitivno.
Talijani su ga već nazvali Papa teutonico....
Živili bili pa vidjeli, hoće li Crkva naprvo ili nazad.
Mene je zanimalo zašto je uzeo ime Benedikt XVI, pa sam malo počačkala.E pa sv.Benedikt je zaštitnik Europe.

Evo dio biografije:
Benedikt se iz Vicovara vratio u Subiaco. I tu su ga razne skupine monaha zamolile da im bude duhovni otac. On ih je podijelio u 12 malih samostana, a svakome stavio na čelo jednoga kao oca. Sam je pak preuzeo cjelokupno duhovno vodstvo sviju. Tako se malo-pomalo počeo oblikovati benediktinski način redovničkoga života, "škola služenja Gospodinu", u kojoj je vladao duh prve Crkve u Jeruzalemu. U tome načinu apostolskoga života - po uzoru apostola - naročito su se poštovale kreposti poslušnosti, molitve i rada, stvarao se benediktinski ideal: "Moli i radi!"
__________________
Bare kaže:A sto je politika? Nacin da najinteligentniji, najobrazovaniji i najsposobniji ljudi drustva stvore blagostanje za siroke mase. Zato po meni trebamo imati povjerenja u sve nase politicare, postivati ih i vjerovati da rade za nase dobro. Bez obzira na stranku. ....
baka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2005., 21:20   #9
da istina je da nije u redu optuzivati ga sto je bio nacista,mozda ne svojim izborom...kao ni ja...pionir...ali taj pogled..!!!
lici li vam ne svetog oca ili vraga!?

meni je prethodni andjeo u odnosu na ovoga
mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2005., 21:23   #10
neznam mu prošlost, ali sumnjivo mi je ovo što je bio u vojsci!
__________________
Kužiš
SPRETNIĆ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2005., 21:25   #11
Quote:
mrav kaže:
da istina je da nije u redu optuzivati ga sto je bio nacista,mozda ne svojim izborom...kao ni ja...pionir...ali taj pogled..!!!
lici li vam ne svetog oca ili vraga!?

meni je prethodni andjeo u odnosu na ovoga
ma stvarno, strasan je. Najbolje da curicu iz vrtica zapapimo. Po mogucnosti retardiranu. Da se niko srpce ne oseca ugrozenim
 
Odgovori s citatom
Old 19.04.2005., 21:26   #12
Quote:
SPRETNIĆ kaže:
neznam mu prošlost, ali sumnjivo mi je ovo što je bio u vojsci!
nisu nekad ni svecenici u ime savjesti kao danas mogli odbit mobilizaciju, a on tada jos to nije bio. Iao 16 god uostalom u vrijeme rata, kakva vojska, kakvi bakraci... di te sistem gurne moras stat il ode glava, ko te sta pita. Nisu sva vremena dozvoljavala zajebanciju ko ova sada.
 
Odgovori s citatom
Old 19.04.2005., 21:27   #13
Quote:
mrav kaže:
da istina je da nije u redu optuzivati ga sto je bio nacista,mozda ne svojim izborom...kao ni ja...pionir...ali taj pogled..!!!
lici li vam ne svetog oca ili vraga!?

meni je prethodni andjeo u odnosu na ovoga
a ti bi da ima bradu ko draza, pa da bude kul...
da mi je samo vidjet na sto tvoj deda lici...
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;), ja se vise ne potpisujem.
Krkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2005., 21:35   #14
mislim da svojim izgledom savrseno odaje duh RKC,posebno onaj srednjovjekovni period i za vreme nacizma
mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2005., 21:48   #15
On je cuvar crkvene doktrine i mislim da ima neke veze sa inkvizicijom...
mozda za koju godinu cemo vidjeti uzivo prvo javno spaljivanje zbog krivovjerja ...he he
ma salim se....ma nije vazno tko je papa vise...tko ce njega slusati...dajte molim vas
Osorkon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2005., 22:30   #16
Quote:
Osorkon kaže:
On je cuvar crkvene doktrine i mislim da ima neke veze sa inkvizicijom...
mozda za koju godinu cemo vidjeti uzivo prvo javno spaljivanje zbog krivovjerja ...he he
ma salim se....ma nije vazno tko je papa vise...tko ce njega slusati...dajte molim vas
ja
Bundy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2005., 22:44   #17
a mozda se iza stroge spoljasnosti krije andjeo!
mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2005., 23:36   #18
Ne sviđa mi se.Tip izgleda odvratno i zlo.

Nego ovo me podsjetilo na neka nostradamusova proročanstva ako se ne varam predvidio je dolazak njemačkog pape nakon nekog koji je bio jako voljen(pretpostavimo sada bivši papa), i da će taj novi papa donjeti zlo u crkvu i da bi za vrijeme njegova pontifikata trebao usljeditit nekakav 27 godišnji rat ili nešto slično

Ma nemam pojma samo sam se naježio kada sam čuo da je njemac i kada sam vidio kakva je rugoba,odmah sam se sjetio te knjige...

Nego o kakvo proročanstvo svi spominju vezano za Benedict XVI?O čemu je riječ?
Creeping Death is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2005., 00:00   #19
uvijek je bilo i ostalo, da kad god dolazi do velikih promjena (prelazak u treci milenij, izbor novog pape...) krene se sa raznim prorocanstvima i ocekivanjem kraja svijeta.
mislim da je to krajnje sujeverno.
cemu toliki strah od promjene?
i kakve su to sad kritike na papin racun?
zar nije on svet a time i bezgresan?

p.s. jeste snimili ovog Vatikanskog izaslanika za hrvatsku? taj non-stop nesto prica a nikad nista ne kaze.
__________________
"It's like the riddle of the Sphinx... why are there so many great unmarried women, and no great unmarried men?"
Tzitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2005., 00:14   #20
covjek se rodio 1927god,
1941god je imao 14 god, sta je on znao sa 14god, mislite da je isao svojevoljno, sta je trebao tada reci: ja sam za slobodnu demokratsku njemacku.
mislite da bi vatikan pored svega toga dopustio da bude kardinal pogotovo papa
Arianne is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:28.