Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2007., 11:42   #101
Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
Idući put namjeravam na Žabljak i Taru, nekako mi tamo planine djeluju zanimljivije od primorja (osim Boke).
Ja sam zaljubljena u Durmitor!!! Definitivno idi ljeti i popni se na Bobotov kuk!
Evo ti par mojih fotki od prosle godine.http://static.flickr.com/80/23823749...bda347.jpg?v=0
http://static.flickr.com/89/23823749...a1a46f.jpg?v=0
http://static.flickr.com/98/23823748...1b5e1c.jpg?v=0
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 11:50   #102
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
Ja sam zaljubljena u Durmitor!!! Definitivno idi ljeti i popni se na Bobotov kuk!
Evo ti par mojih fotki od prosle godine.http://static.flickr.com/80/23823749...bda347.jpg?v=0
http://static.flickr.com/89/23823749...a1a46f.jpg?v=0
http://static.flickr.com/98/23823748...1b5e1c.jpg?v=0
Da, i mislio sam po ljeti ako bude vremena. Nego reci mi za taj Bobotov kuk, kakav je to uspon? Koliko traje, kolika je duga staza, označenost i koliko ti kondicije treba... tj. da li se gore mogu popeti lijeni gradski gadovi?
Ona prva slika je fenomenalna
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 11:50   #103
puno hvala na dobrim i korisnim savjetima..


kao što je aaston rekao namjeravamo obići taj krajnji sjever Albanije tako da Ulcinj ne bih izbacio iz kombinacija.. a navodno je i ta Ada Bojana prilično zanimljivo mjesto..

ako odgovorno tvrdite da je Podgorica nizašto, onda bi to zaobišli na ruti.. ostavili bi ju kao polazišnu točku kad ćemo jednog dana krenuti u brda..

sad mi samo ostaje dvojba, kad uđem preko g.p. Božaj u CG trebam li do Cetinja krenuti:
1) preko Podgorice?
2) prego Golubovaca, Virpazara, kroz NP Skadarsko j.? (kakve su ceste)
Ferdibrand is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 12:31   #104
Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
Da, i mislio sam po ljeti ako bude vremena. Nego reci mi za taj Bobotov kuk, kakav je to uspon? Koliko traje, kolika je duga staza, označenost i koliko ti kondicije treba... tj. da li se gore mogu popeti lijeni gradski gadovi?
Ona prva slika je fenomenalna
Ta prva fotka je nadomak Bobotovog kuka. Imas nekoliko ruta da se gore popnes. Ja sam uzela neku za koju mi je trebalo 4 sata, tip osobe sam taj kojeg ti nazivas "lijeni gradski gad". Moje prvo planinarenje se desilo ovako:
Prijetelj Crnogorac koji ima neku kolibicu tu na Durmitoru je rekao:
"Sutra u 9h da me cekas spremna, ponesi nesto hrane i vode." I ja sam navukla farmerke i neke obicne street shoes, majicu na bretele, jednu dugih rukava i vjetrovku. Odvezli smo se autom polazne tacke, ja sam mislila malo cemo se pentrati tu nekih sat vremena, kad ono pravo planinarenje. Oko nas ljudi prolaze sa pravom opremom, ja kreten u uskim farmerkama i obicnim patikama. I svejedno sam uspjela, iako mi nije bilo komotno kao njima. Isla sam jako sporo i uzivala i fotografisala dosta. I za to mi je trebalo 4 sata. Povratak je trajao 3 sata. Ne mogu da se sjetim kako se zove polazna tacka, ali cu se raspitati preko prijatelja, pa cu ti javiti.
Inace, za smjestaj se samo obratis kad dodjes tamo, u centar za iznajmljivanje kucica/vikendica, zove se Sveti Djordjije i ljeti je uzasno jeftino. Tamo ti je jedna teta koja u ime ostalih vikendasa iznajmljuje njihove vikendice. Ja i momak smo uzeli jednu za 20 euro (nas oboje 20 euro) za noc, imali smo spavacu sobu, dnevni boravak, kuhinju, kupatilo s ves masinom, cak i grijanje u spavacoj sobu (nocu je uzasno hladno!).
Naravno, otidji na Taru (moze se ici biciklom ili ako ides autom jos lakse). I obidji Crno jezero uzduz i poprijeko, ne zaboravi Ledenu pecinu. Durmitor je haos. Jedva cekam da idem opet, probudio je u meni ljubav za planine i planinarenje. I nije dosadan taj put, jer se priroda mijenja, cas je sve kameno, cas zeleno, cas snijeg, cas rijetke planinske biljke. Divota. Kao da si na drugoj planeti.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 12:35   #105
Quote:
Ferdibrand Boffin kaže: Pogledaj post
puno hvala na dobrim i korisnim savjetima..


kao što je aaston rekao namjeravamo obići taj krajnji sjever Albanije tako da Ulcinj ne bih izbacio iz kombinacija.. a navodno je i ta Ada Bojana prilično zanimljivo mjesto..

ako odgovorno tvrdite da je Podgorica nizašto, onda bi to zaobišli na ruti.. ostavili bi ju kao polazišnu točku kad ćemo jednog dana krenuti u brda..

sad mi samo ostaje dvojba, kad uđem preko g.p. Božaj u CG trebam li do Cetinja krenuti:
1) preko Podgorice?
2) prego Golubovaca, Virpazara, kroz NP Skadarsko j.? (kakve su ceste)
Isto ti to nekako dodje, ali je put preko Virpazara ljepsi. A i onda ces naravno vidjeti i Rijeku Crnojevica, sto je takodje dozivljaj.
Ulcinj izbjegni, i dalje ti to savjetujem, ne ulazi bez veze u grad, izgubices puno sati, radije goni odmah na Adu Bojanu.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 12:34   #106
Ja mislim ove godine u Budvu pa me interesira cijena smještaja i preporuke.
Čitala sam na netu da je nehigjena u hotelima pa me interesira dali je to istina.
Isto tako ako ste išli preko neke agencije preporučite mi koje..
dolphin1906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 18:03   #107
Pa cijene su oko 10 euro po osobi uglavnom, privatno. Samo je Budva ljeti grozna. Kicasta, guzva, smrdljiva od rostilja, glasna od lose muzika svuda okolo. Bljak.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 20:47   #108
Meni je Budva najlošije mjesto tamo.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 18:35   #109
Budva je sto se tice nocnog zivota broj 1, tako ako zelite dobar nocni provod onda je Budva pravi izbor. Ja sam bila vise puta, i svaki put sam se super provela. Ima finih plaza, svidjaju mi se sto su duge pjescane plaze. Budva mi je nekako za mladju populaciju zeljnu provoda. Jako je velika guzva po ljeti, pa ako nekome to smeta onda neka ide u neki mirniji gradic.Sve u svemu, iz svoga iskustva preporucujem Budvu.
ruzicasta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 23:35   #110
U subotu idemo za Tivat. Zanima me kakve su cijene dole (kafići, restači, marketi, benzin), kako se stoji sa izlascima, točnije kakva je muzika po kafićima, da li su ljudi općenito pristupačni..
pumpkin pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 02:02   #111
Ljudi dodjite u Herceg-Novi .....

1.Odlicne plaze
2.Dobar nocni zivot
3.Ukoliko zelite vidjeti vise jeftino se moze uzeti Renta-Car i za jedan dan obidjete cjelo primorje.....zivim u CG vec godinama i svake godine sa ekipom imam marsutu u trajanju od 10 dana od Herceg-Novog do ulcinja....obidjemo sve plaze i nocne barove i diskoteke itd
Baya_Rober is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 14:54   #112
vi pisete fakat nebuloze ovdje
crna gora je sa cijenama dosegla dubrovnik
a izlazak u budvi je skuplji neg na stradunu
sta se tice hotela i nocenja ne znam od kud vam tih 10 eura , pogotovo od kad su se odcjepili od srbije. ta cifra je moguca jedino na samom jugu kod granice sa albanijom dakle u ulcinju. to je jedini bas jeftini grad crne gore.
sta se tice dobrih hotela preporucam hotel maestral ( http://www.maestral.info/ )i splendid ( http://www.montenegro.com/accommodat...pa_Resort.html ) makar sam uvjerena da su bukirani do 10mj. cijena nocenja tamo je cca 300 eura noc.
sta se privatnog smjestaja tice nekih 30 eura po osobi je neki minimum.
izlasci su super i crnogorci su jak susretljivi ljudi.
ko voli cajke- budva,kotor i podgorica su raj za njega.
pogotovo klubovi Trocadero, Secondo Porto, Maximus i Maine.
jedino preporucam oprez na gradskim plazama jer im je kanalizacija lose rjesena i plaze su zmazane. (ja sam se otrovala i bila 3 dana na infuziji)
bolje odite negdje na osamu i stjene. vise se isplati.
vekmar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 14:58   #113
a za jeftinu i dobru klopu treba do ade bojane koja je lijepa al meni osobno smrdi pa nismo bili na terasi restorana neg unutra. no ambijent je super i klopa jos bolja. preporucam restaurant Miško.
http://www.softleaf.ns.co.yu/montenegro/rzeka.htm
vekmar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 15:05   #114
Quote:
vekmar kaže: Pogledaj post
sta se privatnog smjestaja tice nekih 30 eura po osobi je neki minimum.
33 eura za dvije osobe - pristojna soba sa kupaonicom u Budvi.
Pristojan hotel 3*** - dvokrevetna 45 eura, isto Budva.

Istina van sezone ali i to je bila cijena onako s ceste, bez ikakve potrage.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 15:11   #115
imam dosta prijatelja crnogoraca i svi imaju hotele ili apartmane. ne znam da iko tako jeftino renta. al dobro. kak ocete.
po mojim kriterijima onda to nije "pristojan" i siguran smjestaj.

dobro, ne moraju to biti ni splendid ili maestral al opet..
ovo za 33 eura mi ne uljeva povjerenje.
vekmar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 15:35   #116
Moze se naci nocenje za 10 euro, malo udaljeno od plaze. Ali 15 euro nocenje u manjim mjestima. 20 euro je po osobi neka prosjecna cijena. Apartmani su od 50 euro pa nadalje.
Hoteli su skupi. Izlasci su kao u Dubrovniku.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 18:20   #117
budva jeste skupa....a odlud vama nebuloze da je skupla cg od DBK?????
Baya_Rober is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 23:31   #118
Quote:
vekmar kaže: Pogledaj post
dobro, ne moraju to biti ni splendid ili maestral al opet..
ovo za 33 eura mi ne uljeva povjerenje.
Soba, kupaonica s toplom vodom, kabel TV i klima. Naravno da za tu paru ne dobiješ poslugu u sobu, u restoranu ne možeš naručiti jastoga, niti nemaš neki poseban pogled (na glavnu ulicu). Niti ne dobiješ sobu od 40 m2.
Ali soba je sasvim pristojna a vlasnica ljubazna. Znam jer sam ja taj koji ju je prije par mjeseci toliko platio.

Usred sezone kad se gosti sapliću jedni preko drugih normalno da je nešto viša.

Cijena pizze i piva u centru stare Budve ista kao u prosječnoj pizzeriji u Hr. Inače sam nailazio na cijene iste visine kao doma ali nikako ne veće.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 23:45   #119
Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
Soba, kupaonica s toplom vodom, kabel TV i klima. Naravno da za tu paru ne dobiješ poslugu u sobu, u restoranu ne možeš naručiti jastoga, niti nemaš neki poseban pogled (na glavnu ulicu). Niti ne dobiješ sobu od 40 m2.
Ali soba je sasvim pristojna a vlasnica ljubazna. Znam jer sam ja taj koji ju je prije par mjeseci toliko platio.

Usred sezone kad se gosti sapliću jedni preko drugih normalno da je nešto viša.

Cijena pizze i piva u centru stare Budve ista kao u prosječnoj pizzeriji u Hr. Inače sam nailazio na cijene iste visine kao doma ali nikako ne veće.
Točno, s tim da je Budva prosječno najskuplja, a sve istočnije (sutomore, Petrovac, Ulcinj...) jeftinije, a Boka kako gdje.
Ni ono najskuplje (noćni izlasci) nije u najnapucanijim lokalima skuplje
od hrvatskog prosjeka.

Jedino su cijene općenito nešto više od prosjeka u Srbiji ili Bosni.
turbododo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2007., 08:41   #120
Quote:
Baya_Rober kaže: Pogledaj post
budva jeste skupa....a odlud vama nebuloze da je skupla cg od DBK?????
ja nisam rekla da je CG skuplja od DU nego da su izlasci u CG skuplji neg u DU.
a uskoro ce i sve biti tu negdje sa cijenama. vec sad su im cijene nekretnina skocile ko lude.
inace kompariram Secondo Porto, Trokadero, Maximus itd sa Fuegom i Revelinom. (jedinim mjestima za izlazak u du, ako ih mozemo tako nazvat)
vekmar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:33.