Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > iOS

iOS Apple uređaji pokretani iOS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2011., 14:02   #1
Izgubljeni kontakti - ima li nade?

Nabavio sam četvorku prije nekoliko dana. Prijašnji uređaj bio mi je Blackberry 8110. Kontakte (njih preko 1200) prebacio sam sinkroniziranjem Blackberryja s Outlookom, te sinkroniziranjem iPhonea preko iTunesa, sve kako terba i sve je radilo. Budući da sam stari uređaj morao vratiti poslodavcu s njega sam počistio sve podatke. Budući da na rečenom Blackberryju nije moguće jednom operacijom izbrisati sve kontakte, to sam učinio tako da sam obrisao sadržaj kontakta na Outlooku i onda sinkronizacijom Outlook-Blackberry praktički pobrisao adresar na BBu.
iPhone je imao sve kontakte i sve je štimalo. Prije dva dana s iPhoneom spojenim na PC pokretanje iTunesa očito je izazvalo sinkronizaciju kojojm su izbrisani svi kontakti na iPhoneu, osim nekolicine koje sam ručno unosio tih nekoliko dana.
Pokušao sam restore iPhone preko iTunesa, ali u meniju sam samo našao backup od prethodnog dana, koji mi nije vratio kontakte.
Napominjem da nemam isjustva s Apple uređajima i da me i sučelje iTunesa još uvijek pomalo zbunjuje.

Zna li neko nešto više od mene: ima li pomoći za izgubljene kontakte?
DavorSt is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 15:40   #2
Ako ih nema u Outlooku, a iz iPhonea su se također izbrisali (i backup ih ne vraća)- koliko znam, nema šanse da ih vratiš.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 16:11   #3
Quote:
DavorSt kaže: Pogledaj post
Nabavio sam četvorku prije nekoliko dana. Prijašnji uređaj bio mi je Blackberry 8110. Kontakte (njih preko 1200) prebacio sam sinkroniziranjem Blackberryja s Outlookom, te sinkroniziranjem iPhonea preko iTunesa, sve kako terba i sve je radilo. Budući da sam stari uređaj morao vratiti poslodavcu s njega sam počistio sve podatke. Budući da na rečenom Blackberryju nije moguće jednom operacijom izbrisati sve kontakte, to sam učinio tako da sam obrisao sadržaj kontakta na Outlooku i onda sinkronizacijom Outlook-Blackberry praktički pobrisao adresar na BBu.
iPhone je imao sve kontakte i sve je štimalo. Prije dva dana s iPhoneom spojenim na PC pokretanje iTunesa očito je izazvalo sinkronizaciju kojojm su izbrisani svi kontakti na iPhoneu, osim nekolicine koje sam ručno unosio tih nekoliko dana.
Pokušao sam restore iPhone preko iTunesa, ali u meniju sam samo našao backup od prethodnog dana, koji mi nije vratio kontakte.
Napominjem da nemam isjustva s Apple uređajima i da me i sučelje iTunesa još uvijek pomalo zbunjuje.

Zna li neko nešto više od mene: ima li pomoći za izgubljene kontakte?
pa mogao si jednostavno napraviti master reset bb-a i sve bi se pobrisalo, a ne ici ovakve gluposti radit...
meni jedino pada na pamet da na kompu probas napraviti "system restore" na datum kad si jos imao kontakte na kompu.
ako to ne uspije, pisi kuci, propalo..
Zekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 10:28   #4
Quote:
z_kc kaže: Pogledaj post
pa mogao si jednostavno napraviti master reset bb-a i sve bi se pobrisalo, a ne ici ovakve gluposti radit...
meni jedino pada na pamet da na kompu probas napraviti "system restore" na datum kad si jos imao kontakte na kompu.
ako to ne uspije, pisi kuci, propalo..
Tražio sam način kako da napravim reset na bb-u i nisam našo. Palo mi je na pamet da je ovakav način (sync s ispražnjenim adresarom outlooka) jedino što mi preostaje, a onda sam i na nekom forumu pronašao istu tvrdnju. bb 8110 je jako čudnovata sprava - nisam ga birao, dobio sam ga. No, sad svejedno, moguće je da nisam u pravu, al još uvijek me zbunjuje ovaj sync na iphoneu. Postoji li uopće način da se napravi neki import, copy kontakata u iphone, a da to ne bude sync. Naime, jučer sam importirao (sinkronizirao) kontakte s jednim adresarom nešto starijeg datuma na drugom kompu, ali to mi je prebrisalo ručno upisanih 30ak brojeva (koje sam ubacivao odkad mi je adresar izbrisan)
DavorSt is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2011., 00:57   #5
Quote:
DavorSt kaže: Pogledaj post
Tražio sam način kako da napravim reset na bb-u i nisam našo. Palo mi je na pamet da je ovakav način (sync s ispražnjenim adresarom outlooka) jedino što mi preostaje, a onda sam i na nekom forumu pronašao istu tvrdnju. bb 8110 je jako čudnovata sprava - nisam ga birao, dobio sam ga. No, sad svejedno, moguće je da nisam u pravu, al još uvijek me zbunjuje ovaj sync na iphoneu. Postoji li uopće način da se napravi neki import, copy kontakata u iphone, a da to ne bude sync. Naime, jučer sam importirao (sinkronizirao) kontakte s jednim adresarom nešto starijeg datuma na drugom kompu, ali to mi je prebrisalo ručno upisanih 30ak brojeva (koje sam ubacivao odkad mi je adresar izbrisan)
Sigurno imaš spremljen backup podataka gdje je bio i imenik, koji OS koristiš na računalu??
limun1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2011., 11:29   #6
Quote:
limun1 kaže: Pogledaj post
Sigurno imaš spremljen backup podataka gdje je bio i imenik, koji OS koristiš na računalu??
Windows XP
DavorSt is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 00:40   #7
Quote:
DavorSt kaže: Pogledaj post
Windows XP
E sad, ja imam win7 ali probaj ovako:
Prvo odeš na control panel>folder options>view>i onda označi "show hidden files,folders....", zatim Computer>Local Disc>Users>"gazda" ili kako si ga nazvao>app data>roaming>apple computer>mobile sync>backup i tu bi ti trebali biti spremljeni svi backupi koje si napravio, vidi po datumima, ako nađeš onaj prije "havarije" spašen si, napravi backup tog datuma i bit će ok
limun1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 00:58   #8
Quote:
limun1 kaže: Pogledaj post
E sad, ja imam win7 ali probaj ovako:
Prvo odeš na control panel>folder options>view>i onda označi "show hidden files,folders....", zatim Computer>Local Disc>Users>"gazda" ili kako si ga nazvao>app data>roaming>apple computer>mobile sync>backup i tu bi ti trebali biti spremljeni svi backupi koje si napravio, vidi po datumima, ako nađeš onaj prije "havarije" spašen si, napravi backup tog datuma i bit će ok
Eh, taj sam savjet našo već na jednom forumu, tri su foldera tu, jedan bi po datumu mogo bit onaj pravi. Ali što sad da radim s tim fajlovma? Regularni restore na Itunesu ne nalazi mi backup od tog datuma. Kako da iskoristim te fajlove, da ih pokrenem?
DavorSt is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 01:17   #9
Quote:
DavorSt kaže: Pogledaj post
Eh, taj sam savjet našo već na jednom forumu, tri su foldera tu, jedan bi po datumu mogo bit onaj pravi. Ali što sad da radim s tim fajlovma? Regularni restore na Itunesu ne nalazi mi backup od tog datuma. Kako da iskoristim te fajlove, da ih pokrenem?
Izgleda da ne može bez jailbreaka, jel to točno?
DavorSt is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 10:08   #10
Quote:
DavorSt kaže: Pogledaj post
Izgleda da ne može bez jailbreaka, jel to točno?
Ne vidim gdje se tu spominje Jailbreak, a ako sam negdje i propustio mislim da JB nema veze sa backup-om.
Znači moraš napraviti restore na OS koji si do sada koristio, kada napraviš restore, ponovo pokreneš iPh., spojiš na iTunes, aktiviraš ga i nakon aktivacije ti ponudi Backup, on ti automatski ponudi zadnji a ti tada odabereš koji hoćeš po datumu.
Sve ovo je pod pretpostavkom da si korisnik T-com-a i da ti netreba unlock, a ako nisi e onda je drugačija priča...

Btw, ništa loše nema u Jailbreak-u, dapače...
limun1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 10:48   #11
Quote:
limun1 kaže: Pogledaj post
Ne vidim gdje se tu spominje Jailbreak, a ako sam negdje i propustio mislim da JB nema veze sa backup-om.
Znači moraš napraviti restore na OS koji si do sada koristio, kada napraviš restore, ponovo pokreneš iPh., spojiš na iTunes, aktiviraš ga i nakon aktivacije ti ponudi Backup, on ti automatski ponudi zadnji a ti tada odabereš koji hoćeš po datumu.
Sve ovo je pod pretpostavkom da si korisnik T-com-a i da ti netreba unlock, a ako nisi e onda je drugačija priča...

Btw, ništa loše nema u Jailbreak-u, dapače...
Ufff, sam sebi sad izgledam jako glupo, a nije baš da sam jučer počeo koristit kompjutere. Bit će da sam se zapustio
Kad kažeš "moraš napraviti restore na OS koji si do sada koristio" na što misliš? Oprosti možda je glupo pitanje...

I, to s jaibreakom - jel napravljen pouzdan JB za četvorku? Mislim, ne samo unlock, nego da se mogu besplatno skidat aplikacije?
DavorSt is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 13:56   #12
Quote:
DavorSt kaže: Pogledaj post
Ufff, sam sebi sad izgledam jako glupo, a nije baš da sam jučer počeo koristit kompjutere. Bit će da sam se zapustio
Kad kažeš "moraš napraviti restore na OS koji si do sada koristio" na što misliš? Oprosti možda je glupo pitanje...

I, to s jaibreakom - jel napravljen pouzdan JB za četvorku? Mislim, ne samo unlock, nego da se mogu besplatno skidat aplikacije?
Naravno da je napravljen pouzdan JB. Evo pa malo vidi, OVDJE imaš sve, za download što ti je potrebno i tutorijale...
Javi kako je prošlo...
limun1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 18:15   #13
pomoc, nestali kontakti

ljudi molim vas za pomoc!! spojio sam sam se na itunes nakon dva mj, i kad sam zavrsio skuzim da mi nema imenika, tj, kontakti su mi izbrisani, ostalo ih je samo 10-ak.Kako da ih vratim nazad, molim vas za pomoc??
restricted_area is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2011., 23:34   #14
ljudi molim vas pomoc!!!!!!

isao sam kopirati kontakte sa iphona na komp i sad su mi nestali svi kontakti iz iphona...i kad idem u adresar na kompu ni tamo ih nema,. sta da napravim, kako da ih vratim?? molim vas za pomoc, hitno!!! hvala unaprijed!!!
restricted_area is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2011., 00:15   #15
Quote:
restricted_area kaže: Pogledaj post
isao sam kopirati kontakte sa iphona na komp i sad su mi nestali svi kontakti iz iphona...i kad idem u adresar na kompu ni tamo ih nema,. sta da napravim, kako da ih vratim?? molim vas za pomoc, hitno!!! hvala unaprijed!!!
Kak si ih "kopirao"? Pojasni malo sto si napravio... Ps, nemoj postat na dva mjesta, pogotovo na podforum aplikacije jer tvoje pitanje nema veze s njima...
eclipse_hm is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2011., 00:30   #16
Ispricavam se zbog 2 ista posta, stvarno mi je hitno vratiti izgubljene kontakte..neznam kud cu od muke.. Uglavnom, isao sam sync kontakte preko itunesa u windows address book, i nakon toga skuzim da u iphone nemam niti jedan broj, odem u adresar na kompu, kad ni tamo nema niti jedan kontakz, ja neznam
di su zavrsili..
restricted_area is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2011., 00:37   #17
...neMožeš ih vratiti...
...postoji mogučnost koja se zove Restore,
pa kada završiš sa aktivacijom,
označi da ne želiš postaviti iPhone kao novi,
nego da pokupi podatke sa nekog backupa koji si spremio
prije brisanja kontakata...
__________________
tomisličak is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2011., 00:48   #18
Quote:
tomisličak kaže: Pogledaj post
...neMožeš ih vratiti...
...postoji mogučnost koja se zove Restore,
pa kada završiš sa aktivacijom,
označi da ne želiš postaviti iPhone kao novi,
nego da pokupi podatke sa nekog backupa koji si spremio
prije brisanja kontakata...
Ajme meni nije mi dobro.. Ja uopce nemam pojma kad sam radio backup..idem to probati, nemam sto izgubiti..hvala ti na pomoci
restricted_area is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2011., 01:24   #19
...razmisli prije Restore-a dvaput...
...nakon toga će ti opet nešti drugo nestati:
(aplikacija, sadašnji kontakti, SMS, lista poziva)
__________________
tomisličak is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2011., 10:17   #20
Otvori si outlook pa vidi da ti nije tamo mozda spremljeno...
limun1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:23.