Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2013., 21:59   #9481
briga

Draga Prilika:teško vam je objema,sve se nakupilo odjednom.Probaj joj te rane mazati bephanten masti ili nekom boljom.Nekad je baš za dekubitus bilo od Plive IRUKSOL-mast,bila je fenomenalna-neznam dali još postoji,probaj naći!I mom tati je koma sa bubrezima,kreatinin 230,to je kod svih bubrežnih bolesnika.Svi traže nešto za skinuti ga,reklamira se neki zodeks ćaj-jel to itko probao,kažu da je dobar,ko zna?pitaj svoju patronažnu za mamu,moraju ti pomoći.I vjeruj bolnici,pa nije ona tamo sama,paze nju,normalno je da se brineš-bit će sve u redu!Podrška joj je upravo sad bitna.Držite se obadvije,pozdrav!
jezic is offline  
Old 27.09.2013., 11:57   #9482
Mama je malo bolje. Doručkovala je i sve razumije. Samo stalno je uspavljuju, izgleda da je ona tableta koju joj je sestra dala nakon doručka bila za spavanje. Mirna je i nikome ne smeta pa ne znam zašto mora stalno spavati. U roku pola sata od te tablete je zaspala. Ima još drenove i ono krvarenje iz rane je normalno, rekao mi je doktor danas. Dekubituse nisam vidjela jer ima pelenu. Sestra je rekla da Granuflex flaster za dekubitus ne trebam kupovati za sada jer oni to imaju. Razmišljamo sta nakon bolnice jer mislim da će je ubrzo pustiti. Pa smo je mislili dati privremeno u onaj dobri dom Ćorluka u Gajnicama na jedno mjesec dana dok se malo ne opravi. Imaju svoje fizioterapeute, doktora, sestru. Pa joj mogu dati infuziju, promijeniti kateter ako treba. Ja doma to ne znam napraviti a sestra dođe na pet minuta u jedan popodne.

Poslano sa mog HUAWEI Y300-0100 koristeći Tapatalk 4
prilika is offline  
Old 27.09.2013., 12:46   #9483
draga prilika, drago mi je da ti je mami bolje.za ovaj dom sam čula da je uredu, tako da i i ja mislim da vam je to dobro riješenje za početak.drži se i ti!
školom is offline  
Old 27.09.2013., 13:47   #9484
Idemo mi sutra vidjeti taj dom, a poslije kod nje u posjetu u bolnicu. Nisam je mislila za stalno dati u dom. Ali jedno mjesec dana dok se malo ne oporavi bila bi u tom domu Ćorluka. Kada bude mogla sama sjediti i sve rane zacijele i malo se oporavi dovela bi je doma. Samo ne znam kako to njoj reći jer ona je veliki protivnik domova. Deda i baka nisu bili u domu, pa niti ona ne želi tamo ići. Rekla bi joj da ide privremeno na rehabilitaciju ili tako nešto slično.

Poslano sa mog HUAWEI Y300-0100 koristeći Tapatalk 4
prilika is offline  
Old 28.09.2013., 12:27   #9485
prilika, najbolje da tako objasniš mami. znam da će joj biti teško, ali objasni joj da se mora tamo oporaviti jer joj vi to kod kuće ne možete raditi. zamoli sestre u domu neke joj to isto kažu. javi kako je prošlo.
školom is offline  
Old 28.09.2013., 16:35   #9486
Evo danas sam kod mame u bolnici. Prima dvije doze krvi jer je jako anemična. Vidjela sam ja već jučer popodne da njoj nije dobro. Ali sestra je rekla da je kao pospana.

Bili smo i u tom domu Ćorluka danas. Problem je da trenutno nema mjesta tamo unatoč visokoj cijeni. Mjesto će se osloboditi tek za otprilike mjesec dana kada platimo akontaciju. Nisam čula niti za jedan dom tako dobre preporuke. Meni je najvažnije da je osoblje dobro i da se brine o pacijentima. Možda se mjesto oslobodi i prije ali nije sigurno. Zna li netko još za neki dobar dom u Zagrebu? Ne znam točno koliko će ona dugo biti u bolnici ali moram imati rješenje za dalje. Teško ću ja sama s njom doma u ovakvom stanju kakvom je ona sada. Ona ima samo mene, jedino sam dijete.

Poslano sa mog HUAWEI Y300-0100 koristeći Tapatalk 4
prilika is offline  
Old 28.09.2013., 17:30   #9487
na žalost ni ja ne znam za neki dobar dom . znam da sam čula da ima neki kod arena centra i da su ti ljudi bili zadovoljni, na žalost nemam njihov broj da ih mogu pitati. pokušaj otipkati na internetu.nadam se da ćeš nešto pronaći i naravno želim da ti mami bude bolje. znam kako je to biti jedinica jer sam i ja.
školom is offline  
Old 28.09.2013., 21:15   #9488
Hvala ti puno. Ona bi najradije išla doma. Samo ne znam ako joj dekubitus ne zacijeli je li bolje da ima kateter i doma dok to ne zacijeli. Znam da je sestra koja je došla kod nas doma prvi puta nakon bolnice nakon prve operacije rekla da je bolje da nema kateter doma, ali onda nije imala dekubitus. Ne znam da li one Granuflex folije propuštaju mokraću. Pročitala sam da se sa njima može tuširati jer vodu ne propuštaju. Ne znam u kakvom je stanju sada taj dekubitus, pitala sam sestru ali nisu još skidali tu foliju. Mene strah da ona ima doma kateter jer šta ako se začepi kada sestra ode. Zato sam mislila da za prvo vrijeme ode negdje na rehabilitaciju dok opet ne sjedne u kolica i malo ne ojača. Doma dođe fizioterapeut na pet minuta, a recimo u Ćorluki bi imala fizioterapeuta dva puta dnevno. Samo tamo su sobe dosta skučene, ima ih čak i bez prozora i dnevnog zraka. U sezoni gripe mislim da je to jako opasno. Iako sam od svih čula da je osoblje jako dobro tamo. Sada tamo ionako nema odmah mjesta, pa moram pripremiti druga moguća rješenja. Sve mi se čini da će ipak doći doma. Nemam još niti bolnički krevet, ne znam koliko dana treba da dođe. Moram iznijeti van i stari njen krevet. Do sada joj nije trebao bolnički krevet pa joj nismo još nabavili.

Poslano sa mog HUAWEI Y300-0100 koristeći Tapatalk 4
prilika is offline  
Old 29.09.2013., 04:39   #9489
prilika ja ti mogu reci svoje iskustvo s njegom kod kuce potpuno nepokretne osobe. ovako,kao prvo mama sada ima pravo na punu njegu terenske sestre i to svakodnevnu u trjanju od 45min posto je nepokretna.Meni je sestra dolazila i znala ostati puno dulje i cinila je sto god je trebalo.Zena inace posle posla u fusu isto obilazi i njeguje.Ako zelis dam ti kontakt pa je nazovi. Fizioterapeutkinja je mami dolazila 3x tjedno i stvarno je radila s njom.Kad je trebalo pomogla bi mi i da je presvucem ako bi joj pelena procurila. Sto se dekubitusa tice,ona ga nije imala ali znala bi joj puknuti koza iznad trtice od lezanja. Koristili smo granuloflex al znao bi otpasti i najbolje mi se tu pokazao onaj hansaplast spray te dermazin mast s kojom bi rana zarasla u par dana. Ono sto je zakod kuce jako vazno je bolnicki krevet na hidrauliku s antedekubitalnim zracnim jastukom s kompresorom za zrak.Opcija da dodjes do toga jest rentanje od domova.Imaju ih na lageru cca 300-400kn/mj.Druga varijanta je posudba od caritasa ili udruge prijatelja hospicija. Uz to obavezno princeza stolica s kahlicom i mora biti na kotacice.Meni je to bilo puno prakticnije za mamu do negdje u stanu dogurat nego inv.kolica.Tak bi je na nju posjela i u kupaoni tusirala.Isto tak bi je gurnula preko wc skoljke i vel.nuzdu bi obavila direktno i nju.To joj je psih.puno znacilo radi sebe i mene,a i meni je bilo lakse i manje posla s ciscenjem.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 29.09.2013., 21:01   #9490
Dom

Draga Prilika-lijepo da ti je mama bolje.Ako tražiš dom,ima u Brezovici-zove se Villa Brezovica,tamo su nepokretni,polupokretni i hospicij.Velika zgrada na tri kata-privatan dom za tu vrsto cjelodnevne njege.Meni je poznato da je skupo,nemoj me za riječ uhvatit,čula sam da je 5500kn pa nadalje za mjesec dana.tu blizu živim,pa znam,imaš fizikalnu,sestre.Pogledj njihovu stranu na googlu,ili pitaj telefonom što ti treba.Za dekubitus moraš odmah mazati,ima Decubit crema,dermazin,što više zraka-to bolje.Ako te što zanima u vezi tog doma,mogu ti pitati,prolazim kraj njega svaki dan-samo javi na pp.bok
jezic is offline  
Old 29.09.2013., 21:47   #9491
Ivanicapeca i Ježić

Stvarno ste super i puno hvala za brzi odgovor. Raspitati ću se za obje ove varijante koje ste spomenule. Pišem sa mobitela jer niti ne stignem baš na laptop, pa nisam sigurna hoću li vam moći poslati privatnu poruku jer mi nešto šteka.

Kada je mama početkom ove godine izgubila desnu potkoljenicu i otpuštena je iz bolnice u dosta teškom stanju, nije mogla niti sjediti u početku. Nije ona stara, ima 68 godina, ali je slaba, ima malo kila, jedna ruka joj je još od prije malo ukočena. Tako da nema snagu u rukama, nije niti išla na princezu, već je stalno imala pelene. U početku smo imali patronažnu sestru pet dana u tjednu i ona je bila zadužena za ranu od operacije na nozi, a pitala je i ako treba pelenu promijeniti. Kupala je nije, to smo plaćali posebno sestru po danu iz Domniusa ili Zorice. Par puta se kupala u kadi i to mi je došla privatno jedna mlada sestra koju smo platili. Već nakon mjesec i pol nama je smanjena sestra preko socijalnog na tri puta tjedno i došla je druga sestra koja je meni više djelovala kao njegovateljica sa tečajem jer sam vidjela da ne zna baš puno. Dekubitus nije imala do sada nikada doma, dobila ga je sada u bolnici za par dana dok je bila na odjelu gdje se uopće dobro ne brinu o njezi. Sada je na drugom odjelu gdje je dobra njega, ali ne znam u kakvom je stanju sada dekubitus.

Imam pitanje u vezi Granuflex-a. Da li bi njoj bio bolji za doma Granuflex Boarded koji se ne reže u manje dijelove iako je namijenjen baš za dekubitus. To su mi rekli danas u ljekarni. Navodno da se samo Granuflex Thin reže u dijelove, ali on nije baš za dekubitus namijenjen. Ona ima na više malih mjesta te mjehure po koži.

Mama je imala fizioterapeuta pet dana u tjednu ali od toga nije bilo neke koristi jer nije bila baš jako motivirana za vježbanje. U početku je on uspio spriječiti kontakturu koljena lijeve noge, ali poslije se ona ipak razvila.

Fizioterapeut je nije presvlačio, ako bi ju slučajno ja baš presvlačila on je čekao u hodniku dok završim. Sada je puno teže jer je izgubila i tu drugu nogu. Tako da se stvarno bojim kako ću sa njom sama doma. Dobro imam i tatu, ali on je tu više za neku sitnu pomoć. Većinu dana ću ipak biti sama s njom jer niti jedna sestra neće biti cijeli dan tu.

Što se tiče lijekova ja sam mirnija da joj ja to osobno dam. Mene više strah radi te njege. S obzirom da ima problema sa bubrezima ja sam joj često i noću mijenjala pelenu. Mislim da pelenu neće mijenjati niti u jednom domu po noći.

Poslano sa mog HUAWEI Y300-0100 koristeći Tapatalk 4
prilika is offline  
Old 29.09.2013., 22:46   #9492
Quote:
jezic kaže: Pogledaj post
Draga Prilika-lijepo da ti je mama bolje.Ako tražiš dom,ima u Brezovici-zove se Villa Brezovica,tamo su nepokretni,polupokretni i hospicij.Velika zgrada na tri kata-privatan dom za tu vrsto cjelodnevne njege.Meni je poznato da je skupo,nemoj me za riječ uhvatit,čula sam da je 5500kn pa nadalje za mjesec dana.tu blizu živim,pa znam,imaš fizikalnu,sestre.Pogledj njihovu stranu na googlu,ili pitaj telefonom što ti treba.Za dekubitus moraš odmah mazati,ima Decubit crema,dermazin,što više zraka-to bolje.Ako te što zanima u vezi tog doma,mogu ti pitati,prolazim kraj njega svaki dan-samo javi na pp.bok
Dom Villa Brezovica

Hvala vam za informacije o ovom domu. Nisam čula za njega ali po izgledu slika sa njihove web stranice se čini stvarno jako dobar. Puno je prostraniji od Ćorluke i sobe su neusporedivo veće.

Mene zanima u vezi njege. Da li je stvarno dobra, mislim da je stvarno sestra stalno na raspolaganju? Ja bi htjela biti tamo veći dio dana jer trenutno ne radim, a i da mami olakšam oporavak. Obroke bi joj isto rado ja davala , odnosno hranila bi ju tamo što ćešće. Samo tamo sam pročitala da je velikim dijelom taj dom namijenjen za polupokretne i pokretne pacijente. Ona bi spadala u stacionar za nepokretne, ali opet nije za hospicij kada nema rak. Meni je bitno i za doktora kakvog imaju tamo. Nazvati ću ja njih sutra, a i otići ćemo tamo svakako vidjeti dom.

Da li znate da li je tamo bio baš netko nepokretan i da li je bio zadovoljan s njegom, doktor ima i rehabilitacijom?

Pozdrav

Poslano sa mog HUAWEI Y300-0100 koristeći Tapatalk 4

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 01.10.2013. at 17:18. Reason: uklonjeno ime na zamolbu autorice
prilika is offline  
Old 29.09.2013., 22:51   #9493
Pozdrav..
Ja pravim preoprativne pretrage..Sutra idem na Institut na MRI, obavila sam mamografiju, sutra ću podići nalaz, ne znam kakva je. Ali radila sam RTG pluća, i opet još jedan šok..Našli su mi metastazu na desnom plućnom krilu, 15 mm.Toliko toga znam, toliko toga sam naučila, ali sada kada to trebam primijeniti na sebe, ne ide..Sva sam zablokirana, ukočena.. K tomu, moram tješiti sve oko sebe, hrabriti ih i uvjeravati da će sa mnom biti sve u redu..Baš se loše osjećam..Valjda ću se pomaknuti sa te mrtve točke.
ruzica44 is offline  
Old 29.09.2013., 22:52   #9494
prilika, možda će ti pomoći - kad su se mojoj baki stvorli dekubitusi od ležanja, patronažna sestra je savjetovala obloge od kantarionovog ulja i zaista je pomoglo. Rane su brzo i lijepo zacijelile i nije ju bolilo.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Old 29.09.2013., 22:59   #9495
Hvala za savjet. Ja za sada nemam na to utjecaja jer oni to tretiraju u bolnici, pa ja to niti ne vidim. Pitati ću i patronažnu sestru sta ona savjetuje. Problem je jedino što je to unutar pelene pa kada se skine kateter to će biti na mokrom i bojim se da se ne inficira ako ne prođe do tada. Kada je pitam ona se ne žali da je to boli. Samo još je dosta ošamućena i slaba pa ne znam može li mi točno reći.

Poslano sa mog HUAWEI Y300-0100 koristeći Tapatalk 4
prilika is offline  
Old 30.09.2013., 12:33   #9496
Quote:
ruzica44 kaže: Pogledaj post
Pozdrav..
Ja pravim preoprativne pretrage..Sutra idem na Institut na MRI, obavila sam mamografiju, sutra ću podići nalaz, ne znam kakva je. Ali radila sam RTG pluća, i opet još jedan šok..Našli su mi metastazu na desnom plućnom krilu, 15 mm.Toliko toga znam, toliko toga sam naučila, ali sada kada to trebam primijeniti na sebe, ne ide..Sva sam zablokirana, ukočena.. K tomu, moram tješiti sve oko sebe, hrabriti ih i uvjeravati da će sa mnom biti sve u redu..Baš se loše osjećam..Valjda ću se pomaknuti sa te mrtve točke.
Furaj tu sliku na Jordanovac da je ocita njihov radiolog.Ne mora nuzno biti meta.I vidit ces taj MRI. Sve provjeri dva puta.Isklci se iz okoline koju trebas tjesit.Ne treba ti to,ak ti ne mogu pomoc podrskom,nek se bave sami sa sobom. Uvjerena sam da ce s tobom biti sve ok.Imam neka svoja razmisljanja o pragmaticnosti stvari koje se dogadjaju.Moja stara se morala razboljeti kako bi ja upoznala svog muza.Tako mislim da se tvoj muz razbolio kako bi se sad ti lakse snasla u svom problemu.
Drzi se,bit ces bolje jos te pere onaj prvotni sok.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 30.09.2013., 14:07   #9497
Dom

Za sve zainteresirane kojima jednom zatrebaom Villa Brezovicabroj telefona 6273-403 tražite za sve informacije socijalnu radnicu Gordanu Tamburić evo i mobitel; 099/6600-452. S njom dogovarate sve kako i što želite-veličinu sobe,vrstu njege,biti s nekim ili sam.Sestre su 24 sata tamo,postoji i fizikalna terapija,lift,TV,kafić ,druženje s ostalima,ali VI odlučujete kad vidite sami.Eto valjda pomogne nekome!
jezic is offline  
Old 30.09.2013., 14:19   #9498
Hvala puno za sve informacije.

Poslano sa mog HUAWEI Y300-0100 koristeći Tapatalk 4
prilika is offline  
Old 30.09.2013., 14:30   #9499
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
Hvala puno za sve informacije.

Poslano sa mog HUAWEI Y300-0100 koristeći Tapatalk 4
Tu smo da pomognemo,samo da pacijentu bude bolje!Nema na čemu-pozdrav!
jezic is offline  
Old 01.10.2013., 14:05   #9500
Jučer mi je dan bio "pucanj u prazno".. Trebal sam podići nalaze mamografije, koji su još u petak bili gotovi..očekivala sam da se nalae na portu, ali nalazi nisu bili na porti! Za MRI sam bila naručena u 18,30, pa sam dopla i prije 18 sati, pa je portit rekao da sam zakasnila za mamografske naleze koji se nalaze na mamografiji, a oni rade do 14 sati..dobro, šta sad..! onda pozvonih na MRI...izađe sestra, primi me unutra i kaže mi da nemaju kontrast za pretragu, i da ne mogu napraviti MRI, te da će me upisati za slijedeći mjesec..skoro sam se onesvijestila..pa ja sam prešla 120 km da dođem za bez veze..ali tko mi kriv, trebala sam nazvati i pitati, pa ići na sigurno..
Dakle, ne znam kada ću obaiti te dvije preostale pretrage, MRI i punkciju pod ultrazvukom, jer kad to napravim, onda ću skompletirati sve i ići kod anestiologa i onda operacia..
Ne moram reći kako se osjećam..I ne moram reći da nisam znala kako to klima u našemu zdravstvu, te da se ne bih trebala razjariti, ali eto, svaki puta se iznova iznenadim..
Ustvari, najgore je ovo stanje kad ne znaš što ti je uopće, da li je to išta ili ništa..Grebanje noktima po ledu!
A dok saznam..potrajat će, očito..samo se nadam, da ako i bude ono najgore, da neće biti prekasno za mene..
ruzica44 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:16.