Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2011., 12:09   #1
Ekipa iz dvorišta horora moli za pomoć!

Oni koji me imaju na FB vidjeli su u kakvom sam psihičkom stanju jučer bila i dok se malo nisam smirila nisam imala u glavi ni one osnovne pristojnosti da vam se obratim na šapi...
Uglavnom, sve je počelo tako da sam dobila dojavu svog prijatelja da se kod jedne gospođe u dvorištu nalazi kujica i njenih šest štenaca i da štence treba pofotkat i oglasiti za udomljavanje.
Otišla sam na adresu i zatekla horor, inače sam se svega u životu nagledala ali taj prizor me natjerao na povraćanje...
Šest štenaca izlazi jedno po jedno iz sjenika, po njima plaze buhe,tekuti..stomačići su im kao lopte od glisti..
Za njima izlazi njihova mama, vuče cicke do poda, mršava i jadna...
Za njima izlazi mužjak kojem lije gnoj iz oka..
Gospođa mi kaže u sjeniku je duboko uvučena i još jedna kujica,nju nisam vidjela jer ne izlazi otamo, nisam ju mogla ni na konzervu dozvati

Gospođa kod koje su ZAISTA ZA OVO NIJE KRIVA!!! Ona nema ni za kruh! Ima ogromno dvorište i na kraju tog dvorišta sjenik,iza sjenika šljivik koji nije ograđen i ta tri odrasla psa su joj se dotepla u dvorište, za štence nije ni znala dok nisu počeli puzati ispred sjenika.
Gospođa ih svaki dan hrani onime što ima (to je natopljeni kruh i ostaci sa stola)
Ridala je jučer suze zajedno samnom i preklinjala me da im pomognem...

Mužjak je bio u najgorem stanju, za njega sam u 20:00 navečer izvukla veterinara na teren, odmah u tom dvorištu smo ga stavili pod anesteziju i odvezli ga u ambulantu. Očistili smo mu oko, ima ogromnu ugriznu ranu. Primio je svu terapiju koja se nastavlja i ostavljen je kod njih u stacionaru na njezi..

Molim vas da svim tim bićima pomognemo, financijski izdaci će biti OGROMNI, veliku većinu nam veterinarska stanica neće naplatiti, (samo jučer za mužjaka bi izlazak na teren,anestezija,smještaj u stacionar,dežurstvo i liječenje bilo oko 1.000 kuna)

*Liječenje mužjaka
*Cijepljenje štenaca
*Sterilizacija mame štenaca i zavuene kujice u sjenik
*Hrana
*Ostalo (frontline)

Prošli tjedan smo skupljali novce za sterilizaciju kujice s Drave i skupili smo 400 kuna, ta kujica sutra ide na sterilizaciju a djevojka koja će ju primiti sebi na njegu je u cijelosti odlučila financirati njenu sterilizaciju tako da tih 400 kuna ostaje za pomoć ovim bićima iz dvorišta horora.
https://www.forum.hr/showthread.php?t=654972

-Flogoderm mast za mužjaka (rane kod oka) 55,00
-Frontline sprej za štence 121,00
-Hrana (Trainer, 30%proteina, 20 kg -nabavljena preko jedne uzgajivačnice) nažalost nema se novca za puppy hranu ali i ova je visokoproteinska i biti će im dobra. 196,00
-Prateli i Dein Bestes konzerve 40,00

(Ja sam sve novce potrošila)

Slijedeće što je HITNO! je procijepiti štence protiv zaraznih bolesti.
Imam mogućnost nabaviti Vanguardovo polivalentno cjepivo po 40,00 što je upola jeftinije nego da ih procjepljujemo u stanici.
Za njih 6 je to 240.00 kuna
Treba pothitno sterilizirati kujicu koja se ne izvlači ispod sjenika jer gospođa je rekla da je imala prije dva tjedna "svatove" pasa u dvorištu koji su se dovlačili kroz šljivik, tada joj se i ovaj mužjak dovukao koji je ostao i kujica je 99.9% skotna.
Nju treba "još jučer) sterilizirati i za to opet dovući veterinara u dvorište koji će ju staviti pod anesteziju na licu mjesta jer je poprilično divlja..

Troškovi će biti abnormalni, 400 kuna je potrošeno i to sve na elementarne stvari a nismo se pomakli s mrtve točke.
Mogu samo reći Bože hvala ti što imam takve veterinare koje mogu zvati u bilo koje doba dana i noći i koji će izići na teren bez oklijevanja i što su spremni svakome pomoći.
Naplatit će samo ono što moraju, svoje izlaske,dežurstva i rad neće.


Ja znam da ste svi kao i ja financijski iscrpljeni, razmišljam da počnem prodavat svoje privatne stvari kako bi im pomogla, odrekla sam se ljetovanja zbog pasa i maca i nije mi žao..
Svaki dan se pojavljuju druge njuškice s istim sudbinama, svjesna sam da im se svima ne može pomoći ali ne mogu okrenuti glavu kad vidim ovako nešto.
Dehidrirala sam već od suza, osjećam se tako nemoćno i jadno što im sama ne mogu pomoći..
Eto pišem kilometarski tekst jer si valjda tako i olakšavam dušu..




Zadnje uređivanje Didi : 03.09.2011. at 08:17.
Lilitica is offline  
Old 14.07.2011., 12:17   #2
pošalji mi broj računa i ime na koje da uplatim.

i ja sam financijski presušila, no probat ću iskemijati koju kunu.

drago mi je da ovi psi imaju tebe, kapa dolje
Biska is offline  
Old 14.07.2011., 12:45   #3
Uplatila 1.000 kn. Sretno i svaka čast!
miho70 is offline  
Old 14.07.2011., 13:01   #4
OGROMNO I JOŠ JEDNOM OGROMNO HVALA...
još danas ću pokušati onu drugu kujicu iz sjenika koja ne izlazi namamiti da mi dođe, i da ju promptno steriliziramo kad ju veterinar pregleda i ako nije u visokom stupnju skotnosti.
držite fige i na rukama i na nogama da uspijemo jer za mjesec,mjesec i pol ćemo imati onda istu situaciju sa štencima
Lilitica is offline  
Old 14.07.2011., 13:00   #5
Jao, citala sam jucer na fejsu, nazalost nemogu pomoci financijski, nadam se da ce se ekipa ubrzo udomiti....

Inace Trainer hranu imam i Puppy hranu koja kosta 15 kg 153,00 kn zamolite ih da Vam to naruce, ako nece, javite se meni pa cu Vam ja naruciti i oni Vam dostave na adresu koju kazete.....
vuckici is offline  
Old 14.07.2011., 13:06   #6
Quote:
vuckici kaže: Pogledaj post
Jao, citala sam jucer na fejsu, nazalost nemogu pomoci financijski, nadam se da ce se ekipa ubrzo udomiti....

Inace Trainer hranu imam i Puppy hranu koja kosta 15 kg 153,00 kn zamolite ih da Vam to naruce, ako nece, javite se meni pa cu Vam ja naruciti i oni Vam dostave na adresu koju kazete.....
provjerit ću, odmah danas javim! U tom slučaju nema šanse da im dajem ovu za odrasle. kad sam ja pitala rečeno mi je samo da imaju neku po 400 i kuju kunu više trainer puppy od 20 kila.
hvala ti što si mi javila, do neba ti hvala na svemu
Lilitica is offline  
Old 14.07.2011., 15:03   #7
O Slavonci naši jadni .
Sve gora priče od gore, Lilitice , a isto tako i za veterinare koji su ti izašli u susret (pomoći ozljeđenoj i ugroženoj životinji po meni je za veterinara kao Hipokratova zakletva za liječnike).

Za Miho samo tisuću što uvijek i iznova ima srce za ovakve jadnike.
J.D. is offline  
Old 14.07.2011., 15:13   #8
J.D apsolutno se slažem s tobom, i od ovih 9 njuškica hvala svakome na svakoj lipi, hvala do neba...
Ovo s liječnicima veterinarima me jednostvano potaklo da vam ispričam i jednu jako lijepu priču iz njihove ambulante i pokažem vam njihovu humanost..

Prije mjesec i pol dana su na poziv 112 dobili dojavu u ozlijeđenoj i pregladnjeloj sovi po koju su otišli, smjestili ju u stacionar i liječili puna 4 tjedna i kada je bila posve zdrava i samostalna ju pustili u njeno prirodno stanište...

evo i par fotkica...

Zadnje uređivanje Didi : 03.09.2011. at 08:17.
Lilitica is offline  
Old 14.07.2011., 15:22   #9
Psst, znam da je zabranjeno, ali možeš li klonirati te svoje vetove lijepo bi išli na nekoj aukciji
J.D. is offline  
Old 15.07.2011., 16:39   #10
Uplatila danas 300 kn, sretno!
Zoe Life is offline  
Old 15.07.2011., 16:55   #11
Šta je sa onom kujicom što je nisi mogla uhvatiti? Ako treba oglašavati javi na pp
zivotinjskazas is offline  
Old 15.07.2011., 17:45   #12
uplatila sam 200 kn, molim te samo mi potvrdi
__________________
Začin mora teći
BUBICAMA is offline  
Old 15.07.2011., 20:56   #13
Draga ekipa evo da i ja konačno uhvatim vremena i obavjestim vas o novostima:
1. Stugla su cjepiva protiv zaraznih za svih šest bebica.
2. Okico našeg mužjaka je sve bolje i bolje i vet vjeruje da će se pesonja u potpunosti oporaviti.
3. Kujicu koju smo jučer pronašli na pampasu zbog vikenda nismo mogli više zadržati u ambulanti pa smo joj našli novi smještaj, odvezli ju,opskrbili hranu i smjestili ju
4. Ženkica koja "ne izlazi" iz sjenika još uvijek ne izlazi, pa ćemo u ponedjeljak krenuti u akciju čekanja..U konzervu ćemo umiješati sedalin i pomaknuti se na dovoljno veliku udaljenost,i kada iziđe na hranjenje moramo izvesti da joj zatvorimo ponovni prilaz u sjenik i ja joj ogradimo prostor kretanja kako ne bi pobjegla dok sedalin ne počne djelovati pa ćemo ju odvesti u ambulantu, pregledati ju i ukoliko je moguće odmah ju sterilizirati
5.Svi štenci su odlično, vidno više ne plaze buhe po njima, počeli su izbacivati gliste i dok se potpuno ne očiste nećemo ih cijepiti protiv zaraznih

Želim se svima iz iz srca u ime svih ovih 6 pasa zahvaliti svakom i na najzadnjoj lipi koju je odvojio od sebe..
Skupilo se dosta novaca (zbog vikenda ne znam koliko točno ali u ponedjeljak ću točno napisati kad vidim izvadak)
Zasada mojoj ekipi VIŠE NE TREBA, ukoliko imate mogućnosti radije pomozite nekome gdje trenutno više gori.
Ja ću vam uredno pisati specifikacije kamo su utrošeni novci i kao do sada obavještavati vas fotkicama..

Sada u prilogu fotkica cjepiva protiv zaraznih

Zadnje uređivanje Didi : 03.09.2011. at 08:21.
Lilitica is offline  
Old 18.07.2011., 10:41   #14
Lilitica svaka čast na ovoj akciji i svemu Eto opet si spasila tolika mala i velika nedužna bića, budi ponosna na sebe jer zaista imaš zašto
Kako su svi skupa i jesi li uspjela onu kujicu izmamiti iza sjenika?
zivotinjskazas is offline  
Old 03.09.2011., 08:41   #15
Na ovoj je temi skupljeno ukupno 1500 kn, čemu je pridodano 400 kn od Cindy, pšeničnoj terijerki. Sve skupa 1900. Donatori su navedeni, a jedna uplata od 50 kuna navodno nikada nije sjela na račun, što je pokretačica teme smatrala da nije primjereno napisati, jer nitko ovdje nije obavezan ni na kakve donacije, ali si ja uzimam slobodu navesti što mi je rečeno, s obzirom na to da sada svodimo račune.

U samoj su temi navedeni troškovi, ali da rekapituliram.
  • 240,00 za 6 doza vanguarda za štence (40 x 6)
  • 221,95 - srednji frontline sprej
  • 365,00 - vreća hrane proplan puppy
  • 196,00 - vreća hrane za odrasle
  • 75,00 - ovratnik za steriliziranu kujicu

Ukupno: 1097,95. Razlika do 1900 kn iznosi 802,05 kn.

Taj je novac utrošen na odlazak u Zagreb radi prijevoza troje štenadi kojima se pružala prilika za udomljenje u Zagrebu (dvoje je ovdje, vjerojatno dojava osobe s čijeg se FB profila linkaju slike), kao i na povratak Majine štićenice Lily od Lajoša do Pleternice.

Ovo bi bila fotkica troje udomljenih štenaca:



Moram napomenuti kako sve ovo ne navodim iz vlastitog saznanja, nego iz Lilitičinog objašnjenja upućenog modovima. Također je šteta, a to bi trebalo biti korisno za ubuduće i za druge pomagače životinjama, što nemamo skenirane račune za sve navedene troškove, a nije jasan ni trošak za ovratnik, jer je na temi o Cindy navedeno da je sve troškove na sebe preuzela djevojka koja ju je udomila.

Neki su postovi na ovoj temi izbrisani, a drugi editirani jer je pokretačica teme onemogućila linkanje slika na svoj album u Photobucketu. Iako na to ima potpuno pravo, a učinila je to iz privatnih razloga, tema je užasno izgledala pa sam je stoga odlučila srediti. Dakle, još jedno iskustvo: ako ne želite da vam se slika i podaci pojavljuju na internetu, radije ih nemojte ni objavljivati. Ovako smo ostali prikraćeni za prikaz liječenja oka ozlijeđenoga mužjaka.

Zadnje uređivanje Didi : 03.09.2011. at 08:47.
Didi is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:36.