Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Pogledaj rezultate ankete: Odaberite svoj tip osobnosti kako bismo znali prilagoditi marketinške postavke vašem profilu
Ja sam L osoba 4 12.12%
Ja sam G osoba 3 9.09%
Ja sam B osoba 3 9.09%
Ja sam T osoba 1 3.03%
Ja sam I osoba 0 0%
Ja sam Q osoba 5 15.15%
LGBTIQ is a way of life! Click here to buy it: 2 6.06%
Krvnik je derpe 25 75.76%
Apemant je latentan 23 69.70%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 33. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2017., 12:56   #8781
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Juzni slaveni su nadnacija
Zapravo prije svega jezična skupina. Koja se dijeli na tri podskupine.
Bijeli-Druid is offline  
Old 28.03.2017., 13:00   #8782
Quote:
Krvnik kaže: Pogledaj post
ući ću kad Bandić uvede polusatnu kartu po 4 kune za taj tvoj ZEN.
Može te Parsifal naučiti kako da se švercaš, ali za sitnu proviziju. Naplaćuje četiri kune.
Bijeli-Druid is offline  
Old 28.03.2017., 13:57   #8783
Quote:
1001 cipalica kaže: Pogledaj post
Dušmani, moja ljube.
ako su oni dušmani, a Škoro nije bio u Hrvatskoj '91-ve, zamisli što bi se tek onda dogodilo.
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Old 28.03.2017., 14:04   #8784
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
Hominem unius libri timeo.

Kažeš, pročitao si tu jednu, ali si je pročitao baš jako.
a mogao sam za to vrijeme čitati knjigu o crvenoj bojici koja je zapravo plava zbog čega nailazi na nerazumijevanje okoline.

Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
Može te Parsifal naučiti kako da se švercaš, ali za sitnu proviziju. Naplaćuje četiri kune.
on je iz dalmacije, a oni tamo nemaju tramvaje za zen.
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Old 28.03.2017., 14:26   #8785
Quote:
Krvnik kaže: Pogledaj post
ne znam kako nakon svega toga misliš letjeti.
Ako može bumbar, mogu i ja. :
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 28.03.2017., 17:54   #8786
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Je li ovo priča o tome kako je temelj identiteta nešto urođeno, na što se ne može utjecati socijalizacijom? O tome kako je nature jača od nurture?
činovnik is offline  
Old 28.03.2017., 18:31   #8787
Quote:
činovnik kaže: Pogledaj post
Je li ovo priča o tome kako je temelj identiteta nešto urođeno, na što se ne može utjecati socijalizacijom? O tome kako je nature jača od nurture?
plava boja = 'gender identity'
crveni omot = banalije tipa biološkog spola, ono, kurac pička i slične nebitne stvari


Skoro pa obrnuto od ovog što ti pitaš - iako se ni to ne može baš reći... teško je u biti racionalno procesirati taj ćušpajz od gender ideologije...
Apemant is offline  
Old 28.03.2017., 19:31   #8788
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
plava boja = 'gender identity'
crveni omot = banalije tipa biološkog spola, ono, kurac pička i slične nebitne stvari


Skoro pa obrnuto od ovog što ti pitaš - iako se ni to ne može baš reći... teško je u biti racionalno procesirati taj ćušpajz od gender ideologije...
Mene je sažetak ove priče podsjetio na slučaj jednog dječaka kojeg su nastojali pretvoriti u djevojčicu, ali to nije uspjelo. On je bio odgajan sukladno ženskom "rodnom identitetu", ali je to bilo u sukobu s onim što je on u stvari bio, pa je sve završilo jako nesretno. Dakle, plava boja=dječak (ono što je bio), crveni omot=djevojčica (ono što mu se nastojalo nametnuti socijalizacijom).

Još bolji primjer su homoseksualne osobe. One od malena, kao i sve druge osobe, prolaze heteroseksualnu socijalizaciju, a ipak postanu homoseksualne, odnosno otkriju u sebi da su homoseksualne. Dakle, plava boja=homoseksualnost, crveni omot=heteroseksualnost (heteroseksualna socijalizacija). To je opet primjer prednosti nature nad nurture.
činovnik is offline  
Old 28.03.2017., 19:32   #8789
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
plava boja = 'gender identity'
crveni omot = banalije tipa biološkog spola, ono, kurac pička i slične nebitne stvari

Skoro pa obrnuto od ovog što ti pitaš - iako se ni to ne može baš reći... teško je u biti racionalno procesirati taj ćušpajz od gender ideologije...
Ali prema opisu "knjige", uopće se ne radi nužno o tome. Radi se o puno široj "ideologiji" koje onda eventualno ova koju navodiš može biti dio. Ali ne mora se uopće raditi o rodnoj ideologiji. To ti raspolažeš samo čekićem pa svuda vidiš samo čavle.

Jasno je meni odmah bilo na što ciljaš, ali sama činjenica da činovnik nije to vidio tako jasno daje do znanja da uopće nije jasno da se radi o rodnoj ideologiji, nego više o onoj "možeš biti što god želiš" ili neke slične spikice. S time da mu ovdje čak okolina niti ne odmaže, i učitelj(ica) je pun/a podrške.
Bijeli-Druid is offline  
Old 28.03.2017., 20:40   #8790
Quote:
činovnik kaže: Pogledaj post
Je li ovo priča o tome kako je temelj identiteta nešto urođeno, na što se ne može utjecati socijalizacijom? O tome kako je nature jača od nurture?
Jok. To ti je zadnja opcija u anketi - jedina na koju bi se teoretski moglo utjecati (re)socijalizacijom.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 29.03.2017., 13:24   #8791
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Jok. To ti je zadnja opcija u anketi - jedina na koju bi se teoretski moglo utjecati (re)socijalizacijom.
Jes' i ti glasala za tu opciju?
Apemant is offline  
Old 29.03.2017., 13:35   #8792
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Jes' i ti glasala za tu opciju?
Ma kakvi. Ja sam I osoba. Nemam pojma što je to, ali vidim da nitko nije kliknuo tu opciju. A ja znam da sam posebna kao snježna pahuljica netom isprđena iz guzice ružičastog jednoroga, dakle ta je opcija tu stavljena isključivo zbog mene. Nažalost, neki je gad zaključao anketu prije nego što sam stigla glasati.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 29.03.2017., 14:41   #8793
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Ma kakvi. Ja sam I osoba. Nemam pojma što je to, ali vidim da nitko nije kliknuo tu opciju. A ja znam da sam posebna kao snježna pahuljica netom isprđena iz guzice ružičastog jednoroga, dakle ta je opcija tu stavljena isključivo zbog mene. Nažalost, neki je gad zaključao anketu prije nego što sam stigla glasati.
Krvnik je potpuno destruirao anketu. Dodao je i zadnje dvije opcije, a jedno vrijeme su bile neke skroz čudne statistike gdje brojevi nisu odgovarali postocima, ali ne znam točno što je bilo. To se on igrao i vježbao kontraobavještajne djelatnosti.
Bijeli-Druid is offline  
Old 29.03.2017., 14:44   #8794
Zapravo nisam siguran to s postocima. Možda mi se učinilo samo na prvi pogled, a zapravo je cijelo vrijeme bilo ovako kako je sada, a stvar je u tome da možeš glasati za više opcija pa je onda normalno da bude na dvije različite opcije 78% npr. Ali jedno vrijeme je bilo baš nešto skroz čudno, čini mi se, tipa da je za zadnju opciju glasovalo 100% ili tako nešto, a to je nemoguće jer su već bili ljudi koji su glasovali, a nisu glasovali za zadnju opciju.

U svakom slučaju, nema veze.
Bijeli-Druid is offline  
Old 29.03.2017., 15:11   #8795
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
Krvnik je potpuno destruirao anketu. Dodao je i zadnje dvije opcije, a jedno vrijeme su bile neke skroz čudne statistike gdje brojevi nisu odgovarali postocima, ali ne znam točno što je bilo. To se on igrao i vježbao kontraobavještajne djelatnosti.
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
Zapravo nisam siguran to s postocima. Možda mi se učinilo samo na prvi pogled, a zapravo je cijelo vrijeme bilo ovako kako je sada, a stvar je u tome da možeš glasati za više opcija pa je onda normalno da bude na dvije različite opcije 78% npr. Ali jedno vrijeme je bilo baš nešto skroz čudno, čini mi se, tipa da je za zadnju opciju glasovalo 100% ili tako nešto, a to je nemoguće jer su već bili ljudi koji su glasovali, a nisu glasovali za zadnju opciju.

U svakom slučaju, nema veze.
Fascinantno je što su ti ljudi sve spremni odati kad ih ništa ne pitaš.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 29.03.2017., 16:47   #8796
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Fascinantno je što su ti ljudi sve spremni odati kad ih ništa ne pitaš.
Nema problema. Ti mi služiš samo kao "sredstvo" u mojem otvorenom obračunu s Krvnikom. U ovom slučaju očito nisam Kantovac.
Bijeli-Druid is offline  
Old 29.03.2017., 16:54   #8797
Zapravo, ako malo bolje pogledaš, moji postovi su prvenstveno o anketi i faktima oko ankete te o opcijama koje anketa eventualno može i ne mora imati. A ovo s postocima je više indirektno pitanje Krvniku jel stvarno neko vrijeme nešto nije štimalo s postocima (i može li to tako) ili nije.

Kao što je ova pjesma zapravo o matematici, a ne o ljubavnim vezama što je očito i što sam performer u jednom dijelu kaže. Inače nisam naravno neki fan Minchinove "komedije", ali da čovjek zna svirati klavir - zna.
Bijeli-Druid is offline  
Old 29.03.2017., 21:06   #8798
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
Zapravo, ako malo bolje pogledaš, moji postovi su prvenstveno o anketi i faktima oko ankete te o opcijama koje anketa eventualno može i ne mora imati. A ovo s postocima je više indirektno pitanje Krvniku jel stvarno neko vrijeme nešto nije štimalo s postocima (i može li to tako) ili nije.

Kao što je ova pjesma zapravo o matematici, a ne o ljubavnim vezama što je očito i što sam performer u jednom dijelu kaže. Inače nisam naravno neki fan Minchinove "komedije", ali da čovjek zna svirati klavir - zna.
Pizdo jedna prevrtljiva, ti bi i knjigu izdao da možeš.

Ništa, ništa... pravi se da me nema.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 29.03.2017., 21:19   #8799
s politike i politike o jeziku

Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Ma kakav zajednički jezik? Ako i zanemarimo da je u pitanju uvođenje Jugoslavije na mala vrata, što je sa svom hrvatskom djecom koja ne znaju što je to vasiona ili što su merdevine?
Bio sam trener hrvatskoj djeci na prvenstvu Europe u Grčkoj.
Nikada neću zaboraviti iskreno oduševljeno iznenađenje jednog našeg dječaka od 9 godina koji je uzbuđeno rekao ocu:''

Tata,tata, pa ovi Srbi i Crnogorci govore isti jezik kao i mi !



Mali očito još nije čuo da su hrvatski i srpski različiti jezici
ali ima vremena pa će naučiti.
Baš dobro kaže Isus da je kraljevstvo nebesko(tj savršenost) kao djeca.

A ja bih nadodao implikaciju--Kada dođu političari,neznalice i ljudi čija naučena iskompleksirana sjenka nadvladava njihovo iskonsko svjetlo onda oni nađu razlike i dlake u jajetu i između dva ista ili slična jajeta.

============================

Allahu Akbar
Gloria in excelsis deo

==============

ili što o jezicima kaže najpametniji čovjek koji je hodao zemljom poslije Isusa
muslimanski mistik Rumi


Što da radim, o muslimani? Jer ne prepoznajem samog sebe.
Niti sam kršćanin, niti židov, niti gabr, niti musliman.
Nisam s Istoka, niti sa Zapada, niti s kopna, niti s mora;
Nisam od Prirodne riznice, niti iz kružećeg neba.
Nisam iskustven, niti sam od prašine, niti od postojanja, ni od entiteta.
Nisam iz Indije, niti iz Kine, niti iz Bugarske, niti iz Saqsina,
Nisam iz Iračkog kraljevstva, niti iz zemlje Khorasana,
Nisam od ovog svijeta, niti od drugog svijeta, ni iz Neba, ni iz Pakla.
Nisam od Adama, niti od Eve, niti od Vrta i Rizwana.
Moje mjesto je bezmjesno, moj trag bez traga,
Ni tijelo ni duša, jer ja pripadam duši Voljenog.
Odbacio sam dvojnost, vidio da dva svijeta su jedan;
Jednoga tražim, Jednoga poznajem, Jednoga vidim, Jednoga pozivam.
On je prvi, On je zadnji, On je vanjski, On je unutrašnji;

__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Old 29.03.2017., 22:08   #8800
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Mali očito još nije čuo da su hrvatski i srpski različiti jezici
ali ima vremena pa će naučiti.
Očito je "znao" kad se začudio tako. Sad mora to drugi put naučiti.
Bijeli-Druid is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:40.