Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2005., 14:44   #301
Zato da ne ispadne reklama. Koga zanima neka mu ne bude tesko da mi posalje kratki pm ili e-mail. Poslati cu kompletne informacije i download knjige u pdf-u, a mogu poslati i neke druge linkove i korisne informacije kako u tiskanom obliku tako i cd i dvd sa prevodima lijecnika.

Alergije su bolesti imuniteta. Ovaj prirodni proizvod podigne i uravnotezi cjelokupni organizam pa tako i imumoloski sustav.

Web stranica se moze vidjeti ovdje i sve je prevedeno na hrvatski (ako se pojavi engleski treba izabrati Select country i Croatia.

Pritisni misem ovdje za link o proizvodu

Kako je proizvod registriran kao hrana u EU necete naci medicinske efekte jer to nije dozvoljeno, no cinjenice su takve kakve jesu. Zato stojim na raspolaganju da pomognem sa svim relevantnim podacima koje imam.

Pozdrav.
gorantnt is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2006., 15:47   #302
Isto sam alergična na ambroziju, pelud drveća, trava, prašinu, neke tkanine....znači od kad procvijeta priroda ja gotova pa sve tako do zime....uz to još imam i bronhijalnu astmu...
Koristila sam razne lijekove, ništa nije naručito pomoglo pa sam sve bacila u kantu za smeće i neću se trovat lijekovima koji još i ne pomažu.
Kada me uhvati strašno kihanje odem u kupaonicu i umijem se hladnom vodom zatim stavim mokar ručnik na lice, to malo smiri situaciju,oči mi jesu stalno naotečene i crvene ali zato nosim naočale kud god idem da me ne pita svatko koga sretnem zakaj plačem

Jedino kaj mi je nos stalno začepljen i to sada cijele godine, mislim da je to više na psihičkoj bazi i da sam se navukla na kapi za nos a nemam pojma kak da legnem u krevet bez da nakapam a disat ne mogu...

Se još tko navukao na kapi, kak da se riješim toga?
dobardan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2006., 13:18   #303
Quote:
dobardan kaže:
Isto sam alergična na ambroziju, pelud drveća, trava, prašinu, neke tkanine....znači od kad procvijeta priroda ja gotova pa sve tako do zime....uz to još imam i bronhijalnu astmu...
Koristila sam razne lijekove, ništa nije naručito pomoglo pa sam sve bacila u kantu za smeće i neću se trovat lijekovima koji još i ne pomažu.
Kada me uhvati strašno kihanje odem u kupaonicu i umijem se hladnom vodom zatim stavim mokar ručnik na lice, to malo smiri situaciju,oči mi jesu stalno naotečene i crvene ali zato nosim naočale kud god idem da me ne pita svatko koga sretnem zakaj plačem

Jedino kaj mi je nos stalno začepljen i to sada cijele godine, mislim da je to više na psihičkoj bazi i da sam se navukla na kapi za nos a nemam pojma kak da legnem u krevet bez da nakapam a disat ne mogu...

Se još tko navukao na kapi, kak da se riješim toga?
- Vjerovatno imas hronicni rinitis, mada mogu biti alergije ili sinusi u pitanju... Moj ti je savjet da prestanes s kapima. Ja sam ih isto koristila jedno vrijeme stalno, pa sam se navikla i ubrzo shvatila da je rezultat samo trenutan. Cesce ispuhuj nos, mozes uspricavati aqamaris ili neku slicnu tekucinu sa aloe-verom npr. Najbitnije je da ti nos i celo ne mrznu, kad ides napolje... Postoje i neke kineske masti na bazi kamfora, koje lijepo otvore nos kada se utrljaju sa strane i ispod nosa...

Sad ja imam pitanje. Sta se dodaje konzervama sa ribom, a da bi moglo izazvati alergiju?... Cekam vase odgovore.

Dobardan, do vidjenja!
__________________
Kad bismo se potrudili da budemo onakvi kakvi bi trebalo da jesmo, manje bi nas stajalo truda da se predstavljamo drugacijima nego sto jesmo (La Rochefoucauld)
Jedna Tanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2006., 16:06   #304
A jeli ima ikakve koristi od hipersenzibilizacije!!!
millwall is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2006., 00:23   #305
Quote:
millwall kaže:
A jeli ima ikakve koristi od hipersenzibilizacije!!!
Moj klinac ide na hipo od listopada svaki tjedan.Sad čekamo polovicu travnja da počnu pizdarije sa peludima pa bumo vidjeli.Inače,doktor kojemu ga vodim je jako dobar(nije alergolog) i dosta mu vjerujem i lik je rekao da bi simptomi trebali biti mali.Čekamo!
mujsapujsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2006., 22:46   #306
Alergije

Za one koji su imali prve simptome, ne duže od mjesec dana, bez ponovljenog učestalog kihanja i pretjeranoga suzenja očiju: nikako ne primati injekciju, jer je to prvi preduvjet za kasnije uspješno sprječavanje. Ako su simptomi kako je navedeno, imunosni sustav je dovoljno snažan i proradit će kako treba prije nastupanja simptoma, a nakon preveniranja kako slijedi: oko 20.02. početi intenzivno piti čaj od koprive: 2,5 ili više litara dnevno (umjesto ostalih tekućina). Coca-Cola, tetrapak-sokovi i slično ne dolaze u obzir. Alkohol dnevno najviše 0,5 i ne vremenski blizu uzimanju čaja. Nakon 10-15 dana spravljati mješavinu gospine trave, stolisnika i nevena. To piti 7 dana, vratiti se na koprivu 7 dana, opet na mješavinu. Ciklus ponoviti (cca. 2 mjeseca). Krajem ljeta ponoviti. Sljedeće godine (proljeće) bi čaj koprive trebao biti dostatan. Izrazita pomoć ovdje je prah sive ili plave gline koji se uzima oralno, zajedno sa čajem, uvijek prije jela. Cijepljeni i tabletizirani će se morati malo više (duže) pomučiti, bez medikamenata. Sretno.
midiOkritet is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 17:36   #307
Meni je dragi alergičan na prašinu,grinje i pljesni,uglavnom sluznica mu je u komi i nedavno je opet bio na kontroli pa mu je doktorica spomenula neki aparatić Medinose,čim dođe plaća kupujemo pa vam javimo.
sassssh is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 22:32   #308
Ja kad legnem da spavam, osjecam grebanje u grlu, skoro redovno ovih dana... Prvo sam mislila da je mozda zbog hladnoce u sobi... pa sam onda pomislila da udisem neku prasinu ili grinje??? Ne znam sta moze biti... To mi se i ranije desavalo u nekim situacijama, ali sad specijalno kad legnem spavati...
__________________
Kad bismo se potrudili da budemo onakvi kakvi bi trebalo da jesmo, manje bi nas stajalo truda da se predstavljamo drugacijima nego sto jesmo (La Rochefoucauld)
Jedna Tanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2006., 03:27   #309
u jednoj emisiji (mislim da je Globalno sijelo) bio je lik koji je izmislio prirodni lijek protiv ambrozije: nekakva otopina na biljnoj bazi u koju se imače vata i stavlja u nosnice tri puta na dan po petnaest minuta.
znam da je tip iz Kutine pa probajte nekako ga naći.
inače znam dosta ljudi kojima pomaže pijenje većih količina kalcija i to već sada.
 
Odgovori s citatom
Old 21.03.2006., 18:57   #310
Mene muči alergija samo na samom početku proljeća...tj. sad. Neznam kako to, još prije tjedan dana bio je snijeg a sad ja već kišem sve u 16...
__________________
--
"We all go a little mad sometimes"...
skittles is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2006., 19:57   #311
Evo kupili smo taj Medinose i čini se da stvar funkcionira.Cijeli vikend nije kihao a i curenje nosa se smanjilo.
Al šta je smiješan kad to zašteka
sassssh is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2006., 20:09   #312
Quote:
sassssh kaže:
Evo kupili smo taj Medinose i čini se da stvar funkcionira.Cijeli vikend nije kihao a i curenje nosa se smanjilo.
Al šta je smiješan kad to zašteka
Eli to samo za ambroziju ili za svu pelud i kolko košta?
__________________
Stara narodna kaže: Nije majka klela sina što se kladio, nego što se vadio!
Al Rassan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2006., 22:32   #313
Kalcijum definitivno pomaze...
Procitala sam i da "macja kandza" pomaze kod alergija i bronhitisa, pa cu vam javiti kad popijem pakovanje ima li razlike...
Neka svako napise poneki prirodni lijek koji zna, bicemo zahvalni...
__________________
Kad bismo se potrudili da budemo onakvi kakvi bi trebalo da jesmo, manje bi nas stajalo truda da se predstavljamo drugacijima nego sto jesmo (La Rochefoucauld)
Jedna Tanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2006., 01:06   #314
Šta bi bila "mačja kandža"?
Pliz objasni.
__________________
Kako mi je sladak.Presladak.
mujsapujsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2006., 18:49   #315
Quote:
Al Rassan kaže:
Eli to samo za ambroziju ili za svu pelud i kolko košta?
Za sve alergene koji se udišu,odnosno sve koji imaju "nosne" simptome.Košta oko 670kn.
Možda nam se čini ali ni oči mu više nisu tako nadražene.
sassssh is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2006., 01:07   #316
Quote:
mujsapujsa kaže:
Šta bi bila "mačja kandža"?
Pliz objasni.
- Na latinskom pise ovako "Uncaria tomentosa L.", to je sve sto znam o nazivu... Jos je zovu "macji nokat". Sadrzi snazne imunostimulanse, tanine, katehine, oxindol-alkaloide, procijanide... Koristi se kod alergija, astme, herpesa, kod slabosti organizma i sporog metabolizma. Ne preporucuje se samo trudnicama i dojiljama.
__________________
Kad bismo se potrudili da budemo onakvi kakvi bi trebalo da jesmo, manje bi nas stajalo truda da se predstavljamo drugacijima nego sto jesmo (La Rochefoucauld)
Jedna Tanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2006., 16:48   #317
Moj dragi je nažalost alergičan na sve žive biljke ...a ambroziju da ni ne spominjem ...najkritičnije je ljeti kad cvate ...doslovno kiše ...šmrca ...oći ga peku grozno ...jadan... uopče me strah sljedeči mjesec kad sve počne cvast ...joj bože to če biti grozno...ja sam nažalost samo alergična na sunce to sam zaradila prije dvije godine na Viru na ljetovanju ... doslovno sam se skoro ugušila jer mi je alergija udarila na pluča... nisam znala da kad sam se osipala mislila sam da je od hrane ili nešto ...a ono štanga ...sunce ...grozno no prošle godine nisam imala nikakvu reakciju pa možda je prošlo ...ja se nadam ...
__________________
bambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2006., 01:30   #318
Imas srece pa nisi alergicna na hladnocu, kao ja... Od sunca se barem mozes skloniti (i ne izlaziti kad je najjace)...

Inace, ova "macja kandza" je jako dobro sredstvo. Dvije kapsule sat nakon dorucka i smrcanja i gusenja nema!
__________________
Kad bismo se potrudili da budemo onakvi kakvi bi trebalo da jesmo, manje bi nas stajalo truda da se predstavljamo drugacijima nego sto jesmo (La Rochefoucauld)
Jedna Tanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 14:13   #319
heej imam i ja jedan problem pa eto... riječ je o disanju, jako slabo dišem na nos. e sad,nije da sam prehlađen, alergičan (dobro, možda ima i tu nešto ali jako slabo), nego jednostavno slabo dišem na nos, i to u biti traje jaaaako dugo. tako da uglavnom dišem na škrge, ups usta :-(
onako, kad dišem na nos baš se glasno čuje.. prijedlozi?
__________________
ne znam
Trijezni Pijanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 14:18   #320
Ako nije hronicni rinitis ili neka rijetka vrsta alergije, mozda je stvar u anatomiji nosa (otidji na specijalisticki pregled kod ORL)...
__________________
Kad bismo se potrudili da budemo onakvi kakvi bi trebalo da jesmo, manje bi nas stajalo truda da se predstavljamo drugacijima nego sto jesmo (La Rochefoucauld)
Jedna Tanja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:12.