Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2003., 03:41   #1
Želučana pitanja - gastritis, ulkus, gastroskopije...

ima li pomoci???
pila sam antibiotike u kombinaciji s jos 2 vrste tableta ,jer mi je ustanovljena h.plyori....mislila sam da sam time rijesila problem...medjutim,otprilike tjedan dana nakon zadnjeg popijenog lanzula...opet ista prica...bolovi u zlicici...osjecaj nadutosti...gastal i slicno ne djeluje..
kakva su vasa iskustva...alternativni lijekovi i slicno...
 
Odgovori s citatom
Old 11.10.2003., 10:52   #2
Hmm, ako je h.plyori u pitanju, nemoj se čuditi ako budeš po par puta zaredom pila koktele antibiotika... Gadno je to. Nemoj tražit nikakve alternativne lijekove jer alternative nema.

Odi doktoru...opet!
Hallon is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2003., 11:07   #3
Protiv h.plyori treba piti istovremeno dva antibiotika, ja sam pio amoxil i sumamed i proslo je
No22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2003., 11:30   #4
ucini si uslugu i kupi si knjigu Fit for life. mjesec dana sam se uzasno patila ali nikad se vise nisam vratila na stari nacin prehrane jer tegobe koje navodis + cir na zelucu, odmah bi me podsjetilo na bolove koje sam prolazila.
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2003., 01:07   #5
thanks

thanks...lakse mi je kad vidim da ima jos ljudi sa slicnim problemom...vjerojatno cu opet ici na onaj izdisajni test radi h.plyori....mozda se stvarno samo pritajila...
 
Odgovori s citatom
Old 12.10.2003., 18:22   #6
Meni je doktor prije par godina isto reko da imam gastritis, ali nisam pila antibiotike, nego neke druge ljekove. Pila sam 2 puta po 6 mjeseci, prvo dvije ujutro dvije navece, pa jednu ujutro i jednu navece, pa onda samo jednu ujutro. I bilo je dobro.
Ne jedem luk, cesan, kiselo izbjegavam koliko mogu.
I neki dan sam smazala navece pola tegle kiselog kupusa. preplakala sam cijelu noc.
Bol je prosla, ali i sad nakon 10 dana sam vrlo, vrlo osjetljiva, vidim da se situacija nije jos smirila.
Ne boi, ali kao da mi je kamen u stomku. I nista ne pomaze.
nea is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2003., 19:58   #7
Quote:
nea kaže:
Meni je doktor prije par godina isto reko da imam gastritis, ali nisam pila antibiotike, nego neke druge ljekove. Pila sam 2 puta po 6 mjeseci, prvo dvije ujutro dvije navece, pa jednu ujutro i jednu navece, pa onda samo jednu ujutro. I bilo je dobro.
Ne jedem luk, cesan, kiselo izbjegavam koliko mogu.
I neki dan sam smazala navece pola tegle kiselog kupusa. preplakala sam cijelu noc.
Bol je prosla, ali i sad nakon 10 dana sam vrlo, vrlo osjetljiva, vidim da se situacija nije jos smirila.
Ne boi, ali kao da mi je kamen u stomku. I nista ne pomaze.
Jesi radila test na Helicobacter pylori? To bi ti bilo korisno ako ima gastritis.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2003., 21:04   #8
Post

imal sam ja, il josh uvijek imam. posel, fax, josh zeznul nekaj u prehrani, ili na brzinu, stres.

nisam ishel na testiranje za bakteriju, nekak nisam stigel il tak nesto, al je bilo gadno, pri svakom jelu sam osjecal, mucilo me cjelo proljece i pocetak ljeta. u biti, dobio sam neke tablete, al dok sam ih potrosil opet je bilo isto.
pa sam krenul sam s homeopatskom terapijom, i to je pomoglo.
kavu i kisele stvari izbacil, poput vocnih sokova ili svjezeg voca i povrca, nazalost, odnosno probao jesti sto vishe toga ali kuhanog.
evo sad mi je ok, mogu opet piti kavu, tu i tamo(a nisam mogel piti niti nish slatkom poput cole, odma bi rezalo).
najvaznija ja prehrana (ne samo ne kiselo, nego i ne slatko! jer za probavu slatkog treba puno zelucane kiselini koju onda zeludac stvara i opet bed) i smanjiti stres.

izlijecio sam se zapravo homeopatskim kapljicama i yogom(lagaanom, cisto opustanje). i paziti, promijeniti nacin zivota i odnos prema njemu/stresu. antiobiotike ne bi nikad uzimal jer micu samo posljedice, a ne uzroke. pa ti se kasnije pod velikim stresom opet pojavi. a-aa.

i evo, sad vec nekolko mjeseci mogu radit opet Yogu (malo zahtjevniju) i Pranayamu, o cemu nije ni bilo govora dok sam imal gastritis. tak da je to dobar znak.

i na kraju, zasto bakterija nije "toliko" vazna-ona se moze samo smjestiti ako je sluznica vec ostecena i nagrizena, u slucaju da je sluznica zdrava, nece naci "plodno tlo". zato je vazno opet ozdraviti sluznicu i uspostaviti ravnotezu/izbaciti bakteriju. uz uspostavljanje ravnoteze organizam postaje dovoljno jak da sam makne bakteriju, odnosno ona nema vec gdje zivjeti.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2003., 21:42   #9
nikako ne razumijem zakaj se toliko bespotrebno patite i pijete antibiotike istina, i meni je trabalo jako puno godina da shvatim kako je uzrok u prehrani, ali svi redom prihvacate savjete u ljekovima, a ako netko napise o promjeni prehrane, ignorirate.
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2003., 23:15   #10
zato Galadriel sto je jednostavnije i komfornije progutati tabletu nego se malo pozabaviti sobom.

Inace i ja sam za tvoju metodu.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2003., 23:42   #11
Ajde nemojte trubit. Ako se nekome dijagnosticira h.plyori onda to nije za zajebanciju. To čudo može izazvat čir na želucu ili rak želuca ako se ne liječi.

Liječi se koktelom antibiotika i amen.
Hallon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2003., 23:48   #12
halon....halooo.si u shumi? o cemu sam ja pricao ak ne o lijecenju, zapravo vishe o izljecenju
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2003., 23:52   #13
Quote:
Hallon kaže:
Ajde nemojte trubit. Ako se nekome dijagnosticira h.plyori onda to nije za zajebanciju. To čudo može izazvat čir na želucu ili rak želuca ako se ne liječi.

Liječi se koktelom antibiotika i amen.
ajd procitaj kaj sam gore napisala. meni skoro svi sa tatine strane imaju ili su imali cir na zelucu, pa sam ga tako dobila i ja s 20 god. Uvijek uz sebe sam imala hrpu tableta i ovisno o god. dobima, ovisno o tome kaj sam jela, razlicito ih konzumirala. grljenje skoljke poslije jela bila mi rutina, a bolove koje sam imala nemrem niti opisat jer zbog reflexije ne znas jel te boli kicma ili zeludac. Redovito isla na one odurne gastroskopije, hodala po noci i plakala od bolova.
Bila je falat sreca pojesti nekaj a da nisam imala neku negativnu reakciju. Onaj tko je imal cir, zna kak je to grdo s hranom.
I naravno da se kod nervoze, stresa i kaj ja znam cega (ma, reagiras na rast trave ) sve pogorsavalo.
Ali, nakon kaj sam slucajno prije nekih 2 godine pocela s ovom prehranom, sve je nestalo.
Gledam sad tatu (on je prehodal i perforaciju cira; zbog straha od doktora nije im se blizu pojavljival dok je trajalo) kak se muci i uopce ga ne zelim slusat kad mi kuka i suznih ociju izmislja neki "nardni ljek".
je da je tesko promjeniti prehranu iz korjena, al je u ovom slucaju vrijedno.
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2003., 19:29   #14
galadriel
i ja sam davno procilatala te knjige i sad ih imam obje i nekako sam on i off, na tome, nekad jednostavno ne mogu odoljeti
iii prehrana je vazna, jako vazna,
i knjige su stvarno dobre i pokusavam se sto vise drzati ali ...
eto nisam davno imala nikakvih problema, i neki dan dodjem gladna s posla ugledam kiseli kupus (obozavam kiselo), pojela pola tegle i naje....
jos dolazim sebi od toga, zeludac je jos osjetljiv, ali polako bice dobro
a tablete imam, ali ne znam kad sam prije ovog popila zadnji put, ne volim ih ni ja, ali tu noc da nisam popila ne znam kako bi izdrzala bol
nea is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2003., 20:31   #15
vidis, s ovakvom prehranom bez frke jedem kiseli kupus u neogranicenim kolicinama. jedino kaj pazim su vremenski intervali...
zadnju bol sam osjetila za Bozic od purice s mlincima , al isplatilo se
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2003., 22:50   #16
Lightbulb

Meni je dijagnosticirana h.pylori prije točno godinu dana. Počelo je s napadom boli koji je trajao 3 tjedna za koja sam mislila da ću umrijeti. Hrana mi je privremeno, na pola sata-sat umirivala bolove tako da sam jela i jela i dobila 5 kila Uglavnom, bol se pojačavala po noći i imala sam baš sve simptome čira. Kako imam genetske predispozicije, uz sve simptome, doktor je bio gotovo siguran da je čir. Onda me poslao na ultrazvuk koji je pokazao da nema čira ni drugih oštećenja sluznice. Krv je pokazala bakteriju. Popila sam onaj koktel antibiotika (3 vrste) u 2 tjedna i nije mi padalo napamet da upisujem Yogu i prelazim na makrobiotiku. Samo sam htjela da očajna bol prestane, jer ja koja imam ogromnu toleranciju na bol, nisam više mogla izdržati. Prestalo je već nakon 5 dana i od tada više nisam imala probleme.

Doktori su mi rekli da čir kao ni bakterija nema svoj uzrok u prehrani. To valjda i vrapci već znaju i to nije baš nova vijest. Dosta dugo se to zna. Ali postoji hrana koja ti škodi ako imaš gastroenterološke probleme. Tako da nemojte brkati lončiće. Čir i bakterija se ne dobivaju od puno kave i loše prehrane Postoje stvari koje ti štete i njih jednostavno moraš izbjegavati jer izazivaju bol nakon što ih pojedeš!! Evo npr. ja mogu popiti 10 espresso kava, ali jedna turska me unušti. Piva mi također škodi. A kiseli kupus ne. Bananu ne smijem jer me ubije bol. I općenito mi pržena hrana smeta. Ali znam po ljudima koje poznam da svakome smeta nešto drugo.

Vjerujem da izlječenju pogoduje pravilan odabir prehrane i načina života. Ali bakterija pylori je dosta opasna i ako se ne liječi može izazvati rak želuca. Antibiotik nije najbolje rješenje, ali je brzo rješenje. Da me opet onako boli uzela bih ga bez razmišljanja.
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2003., 22:59   #17
pa ja sam pricao kako da se rijeshiti gastro-problema, a ne maknuti akutne simptome. sto tebi ocito nije uspjelo - rjeshiti se zelucanih problema, ak te jedna turska kava ubije; naravno, jer antibiotici nece regenerirati i uspostaviti balans!tak da ti pricas o necem sasvi drugom. (uvjek ista spika, vec bi i slijepi vidli, sto brze osposobiti covjeka da bude produktivno sposoban, a nauciti ga nekim stvarima, to normalna medicina bash i ne radi, to se mora sam

tek kad mozes ponovo jesti svu hranu bez bolova, mozes biti sigurna da si uspostavila ravnotezu. u organizmu.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2003., 23:05   #18
Ma gle ja ti samo ne vjerujem u New age spike i drastične promjene načina života, znaš Svatko ima svoje mišljenje.
Život je prebrz da bi se stiglo o svemu voditi računa. Ja bih jako voljela kad bi imala vremena svaki dan za 5 sati opuštanja, yogu, prirodu, odlazak na plac po extra svježe namirnice, kuhanje obroka, posvećivanje prehrani.....Ali nemam. Kao ni 90 % ljudi danas. Tako da su mi te spike jednostavno nerealne. Znaš, meni treba nešto da mi smanji bol momenatlno jer ja već sljedeći trenutak moram raditi, učiti, funkcionirati!

I ja bih voljela da je svijet idealan i život prekrasan, ali nije.
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2003., 23:12   #19
pa vidim ja da si malo offtopic new age spike neznam zakaj to spominjes, oces nesto pricati o tome ili kaj?
a o vremenu, tell me about it ...a svijet ti je takav kakvog si ga napravish..jedino ak nisi rodjena bas u nesto gadno potlacenoj sredini..
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2003., 23:18   #20
Quote:
jimmy kaže:
pa sam krenul sam s homeopatskom terapijom, i to je pomoglo.
kavu i kisele stvari izbacil, poput vocnih sokova ili svjezeg voca i povrca, nazalost, odnosno probao jesti sto vishe toga ali kuhanog.

izlijecio sam se zapravo homeopatskim kapljicama i yogom(lagaanom, cisto opustanje). i paziti, promijeniti nacin zivota i odnos prema njemu/stresu. antiobiotike ne bi nikad uzimal jer micu samo posljedice, a ne uzroke. pa ti se kasnije pod velikim stresom opet pojavi. a-aa.

i evo, sad vec nekolko mjeseci mogu radit opet Yogu (malo zahtjevniju) i Pranayamu, o cemu nije ni bilo govora dok sam imal gastritis. tak da je to dobar znak.

Evo to je to. Ali ne da mi se dalje u raspravu, razumjeli smo se Svatko ima pravo na svoje mišljenje, ali ja vjerujem svom doktoru. Ipak.

A cura je ipak pitala kad je postavila topic tko ima i kakva iskustva s bakterijom, pa eto.
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:06.