Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2011., 21:50   #2801
Quote:
meme kaže: Pogledaj post
Da li je GERD isto sto i GERB? Da li je GERB izlijeciv? Da li da odmah idem gastroenterologu ili da idem lijecniku opce prakse?
da, i ne. nije izlječiv može se držati pod kontrolom (najčešće) IPP lijekovima. Bolje kod GE.
flyingappletree is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 22:01   #2802
Quote:
meme kaže: Pogledaj post
Da li je GERD isto sto i GERB? Da li je GERB izlijeciv? Da li da odmah idem gastroenterologu ili da idem lijecniku opce prakse?
kako znaš da imaš gerd?
inače meni je dr.na Merkuru napisao GERB ali mislim da je na engl.GERD
nije važno kako ga zovemo,on sam dođeeee.

Quote:
baby gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Očajna sam već, molim vas da mi odgovori netko stručan.
Unatoč svim terapijskim režimima za gerb i herniju te dugogodišnjeg pijenja ipp-a, nema značajnijeg poboljšanja.
Gastroskopski nalaz jest nešto bolji s time da su erozije i dalje prisutne po jednjaku, želucu i dvanaesniku, nadjena je i žuć u želucu, dakle te erozije kod mene nikako ne zarastaju do kraja.
Da li je žuć tome krivac, može li ipp ili antacidi pomoći kod žući i da li bi ph metria i manometrija pokazale što je kod mene glavni krivac, kiselina ili žuć (koji je uopće ph žući??) ili unatoč mukama po svim tim pretragama i cijevima u sebi dobit ću neki novi ipp jer je vrh u lijećenju te prokinetik( pila sam ga ) zbog kojeg mogu nakon par godina očekivat posjet kardiologu?
Kada preporučuju operaciju hernije?

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 08.12.2011. at 10:29. Reason: spajanje postova
goga1809 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 10:07   #2803
Quote:
goga1809 kaže: Pogledaj post
to vas pitam jer danas je kolegica bila na gastroskopiji,a pila je nekih 10 dana controloc/valjda sam dobro napisala/ i rekli su joj da je sve ok,samo piše da se kardija slabije zatvara i sve drugo je ok.
ja sam joj rekla da mislim da je to ok.i ako je imala neku upalicu sada je nema,a nije imala ni neke velike tegobe,rijetko žgaravicu
da li treba ponavljati gastroskopiju?
Ne treba ponavljati EGD.

Quote:
meme kaže: Pogledaj post
Da li je GERD isto sto i GERB? Da li je GERB izlijeciv? Da li da odmah idem gastroenterologu ili da idem lijecniku opce prakse?
1.Isto je.
2.Rekao sam da može biti od GERD-a,a u obzir dolaze još neke GI bolesti,te kardiološke,lokomotronog sustava itd.
3.Najprvo se javite dr.opće prakse,pa dalje prema njegovoj odluci.

Quote:
baby gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Očajna sam već, molim vas da mi odgovori netko stručan.
Unatoč svim terapijskim režimima za gerb i herniju te dugogodišnjeg pijenja ipp-a, nema značajnijeg poboljšanja.
Gastroskopski nalaz jest nešto bolji s time da su erozije i dalje prisutne po jednjaku, želucu i dvanaesniku, nadjena je i žuć u želucu, dakle te erozije kod mene nikako ne zarastaju do kraja.
Da li je žuć tome krivac, može li ipp ili antacidi pomoći kod žući i da li bi ph metria i manometrija pokazale što je kod mene glavni krivac, kiselina ili žuć (koji je uopće ph žući??) ili unatoč mukama po svim tim pretragama i cijevima u sebi dobit ću neki novi ipp jer je vrh u lijećenju te prokinetik( pila sam ga ) zbog kojeg mogu nakon par godina očekivat posjet kardiologu?
1.Nisam shvatio zašto bi očekivali za par g. posjet kardiologu?
2.Kod vas je potrebno učiniti najprvo UZV abdomena,poglavtio žučnog mjehura i vodova,te u slučaju da se nađu neke pat. promjene,a nemogu se izdefinirati UZV-om,treba učiniti CT ili MR.
2b Manometriju i ph metriju jednjaka
2c Pretrage krvi opća biokemija.
3.Koje su vaše dijagnoze?dob?Te podezuta dosadašnja obrada?
4.Gubite li na težini,melena tj crna stolica?
Quote:
goga1809 kaže: Pogledaj post
Kada preporučuju operaciju hernije?
Za Nissen fundoplikaciju sam napisao na čini mi se 132 ili 133 str. neke indikacije.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 12:36   #2804
ja se ispričavam ako ovo pitanje ne ide u ovu temu, ali definitivno je vezano sa želucem, pa...
uglavnom, u utorak me bolio želudac, čudan neki osjećaj, nije baš bol, više kao iritacija, i nekako mi se 'dizao' želudac. temperaturu sam dobila, 37.4, navečer je bila 37.7, i klonula sam dosta. u srijedu me temperatura prošla, ali želudac i dalje zafrkava, poslije jela se javi opet taj osjećaj iritacije. danas, ujutro odmah, osjećaj ko da se diže na povraćanje, nije jako, ali smeta. pogotovo se javlja nakon što nešto pojedem. temperaturu i dalje nemam, zapravo je nekako niska (35.9 - 36.1). pa sad, šta da s tim radim?
hvala unaprijed.
evrozija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 20:03   #2805
Quote:
evrozija kaže: Pogledaj post
ja se ispričavam ako ovo pitanje ne ide u ovu temu, ali definitivno je vezano sa želucem, pa...
uglavnom, u utorak me bolio želudac, čudan neki osjećaj, nije baš bol, više kao iritacija, i nekako mi se 'dizao' želudac. temperaturu sam dobila, 37.4, navečer je bila 37.7, i klonula sam dosta. u srijedu me temperatura prošla, ali želudac i dalje zafrkava, poslije jela se javi opet taj osjećaj iritacije. danas, ujutro odmah, osjećaj ko da se diže na povraćanje, nije jako, ali smeta. pogotovo se javlja nakon što nešto pojedem. temperaturu i dalje nemam, zapravo je nekako niska (35.9 - 36.1). pa sad, šta da s tim radim?
hvala unaprijed.
NIsam razumio,nagon na povraćanje ili povraćanje . Ako dobijete temp . koja je veća od 37.5 a vaše tegobe ne prestaju ,prvo na tekuću dijetu i laganu hranu plus nadoknada tekućine na žlicu .Savjetujem da izvadite krvnu sliku i parametre upale plus naravno simptomatska terapija .Ako tegobe potraju tad na uzv i eventualno gastroskopiju ,ali naravno prvo iscrpiti da se ne radi o nekoj infektivnoj bolesti ,većina liječnika iz anamneze ,kliničke slike i kks + biokemije se može dosta toga zaključiti .Iz ovoga što ste opisali naravno može biti dijagnostički svašta ali ne treba paničariti nego redom kako sam rekao osim ako se pojavi kakvo krvarenje ili nagli porast temp plus bol tad specijalisti internisti .
Protected is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 20:06   #2806
Dr.Hrvoje, postavili ste mi pitanja:
1.Nisam shvatio zašto bi očekivali za par g. posjet kardiologu?
2.Kod vas je potrebno učiniti najprvo UZV abdomena,poglavtio žučnog mjehura i vodova,te u slučaju da se nađu neke pat. promjene,a nemogu se izdefinirati UZV-om,treba učiniti CT ili MR.
2b Manometriju i ph metriju jednjaka
2c Pretrage krvi opća biokemija.
3.Koje su vaše dijagnoze?dob?Te podezuta dosadašnja obrada?
4.Gubite li na težini,melena tj crna stolica?[/I

1.Aludirala sam na nuspojave prokinetika: smetnje sa srcam, a negdje se spominju i poremećaji u lučenju prolaktina, a ja bi trebala reglan piti valjda do kraja život
2.UZV abdomena bo, dakle nema kamenaca, vodovi nisu dilatirani...gušteraća bo...dakle tu nema niš
2b manometriju i ph metriju nisam radila
2c biokemija u granicama normale, jetrene probe, kolesterol, guk....
hormoni štitnjače ok, da i to napomenem, gastrin nešto povišen, ali kažu da je u granicama normale, kortizol također malo povišen, ali vele u granicama..tako da tu nije problem
3. moje dg: GERB, HERNIA, KARDIJA ZJAPI, EROZIJE JEDNJAKA, ŽELUCA I OTVOREN BULBUS PREMA PILORUSU, EROZIJE
4. test na okultno krvarenje negativan, ne gubim na težini

Jasno mi je da bi trebala možda napraviti mano i ph metriju, ali da li će to nešto specijalno pokazat osim onog što znam, a to je da mi se zbog insuficijencije kardije vraća kis i nagriza jednjak, ali mene zanima može li ta ph met "detektirati" žuć, jer mi nije jasno kako ipp koje pijem već godinama, sve koji su kod nas na tržištu sam pila, ne mogu pomoći da te erozije zarastu, a ja mislim da ne mogu jer protiv žući ipp ne pomažu( napominjem da je nadjen duodenalni sadržaj u želucu).

Zadnje uređivanje baby gotterdamerung : 08.12.2011. at 20:08. Reason: krivi text
baby gotterdamerung is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 20:07   #2807
Quote:
Protected kaže: Pogledaj post
NIsam razumio,nagon na povraćanje ili povraćanje .
nagon na povraćanje. ali dobro je sad, smirilo se, vidjet ću do sutra kakvo će stanje biti, pa ću onda dalje reagirati, ako bude potrebno. hvala najljepša.
evrozija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 20:11   #2808
Quote:
baby gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Dr.Hrvoje, postavili ste mi pitanja:
1.Nisam shvatio zašto bi očekivali za par g. posjet kardiologu?
2.Kod vas je potrebno učiniti najprvo UZV abdomena,poglavtio žučnog mjehura i vodova,te u slučaju da se nađu neke pat. promjene,a nemogu se izdefinirati UZV-om,treba učiniti CT ili MR.
2b Manometriju i ph metriju jednjaka
2c Pretrage krvi opća biokemija.
3.Koje su vaše dijagnoze?dob?Te podezuta dosadašnja obrada?
4.Gubite li na težini,melena tj crna stolica?[/I

1.Aludirala sam na nuspojave prokinetika: smetnje sa srcam, a negdje se spominju i poremećaji u lučenju prolaktina, a ja bi trebala reglan piti valjda do kraja život
2.UZV abdomena bo, dakle nema kamenaca, vodovi nisu dilatirani...gušteraća bo...dakle tu nema niš
2b manometriju i ph metriju nisam radila
2c biokemija u granicama normale, jetrene probe, kolesterol, guk....
hormoni štitnjače ok, da i to napomenem, gastrin nešto povišen, ali kažu da je u granicama normale, kortizol također malo povišen, ali vele u granicama..tako da tu nije problem
3. moje dg: GERB, HERNIA, KARDIJA ZJAPI, EROZIJE JEDNJAKA, ŽELUCA I OTVOREN BULBUS PREMA PILORUSU, EROZIJE
4. test na okultno krvarenje negativan, ne gubim na težini

Jasno mi je da bi trebala možda napraviti mano i ph metriju, ali da li će to nešto specijalno pokazat osim onog što znam, a to je da mi se zbog insuficijencije kardije vraća kis i nagriza jednjak, ali mene zanima može li ta ph met "detektirati" žuć, jer mi nije jasno kako ipp koje pijem već godinama, sve koji su kod nas na tržištu sam pila, ne mogu pomoći da te erozije zarastu, a ja mislim da ne mogu jer protiv žući ipp ne pomažu( napominjem da je nadjen duodenalni sadržaj u želucu).
Vi osim što vam sve zjapi imate tkz "bilijarni gastritis" refluks žuči .Najvjerojatnije su vam ožiljci i stalne upale napraville deformaciju pilorusa i na taj način dolazi i do problema sa refluksom žući ,također treba usmjeriti liječenje da se smanji produkcija i nadražaj lučenja žuči .Naravno ,dijeta i smireni život . Lagana ishrana .Ovako bez uvida kako to sve izgleda iznutra ne mogu baš previše ali bilo bi zanimljivo vidjeti vaš pilorus i papilu

Zadnje uređivanje Protected : 08.12.2011. at 20:17.
Protected is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 20:41   #2809
Quote:
baby gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Dr.Hrvoje, postavili ste mi pitanja:
1.Nisam shvatio zašto bi očekivali za par g. posjet kardiologu?
2.Kod vas je potrebno učiniti najprvo UZV abdomena,poglavtio žučnog mjehura i vodova,te u slučaju da se nađu neke pat. promjene,a nemogu se izdefinirati UZV-om,treba učiniti CT ili MR.
2b Manometriju i ph metriju jednjaka
2c Pretrage krvi opća biokemija.
3.Koje su vaše dijagnoze?dob?Te podezuta dosadašnja obrada?
4.Gubite li na težini,melena tj crna stolica?[/I

1.Aludirala sam na nuspojave prokinetika: smetnje sa srcam, a negdje se spominju i poremećaji u lučenju prolaktina, a ja bi trebala reglan piti valjda do kraja život
2.UZV abdomena bo, dakle nema kamenaca, vodovi nisu dilatirani...gušteraća bo...dakle tu nema niš
2b manometriju i ph metriju nisam radila
2c biokemija u granicama normale, jetrene probe, kolesterol, guk....
hormoni štitnjače ok, da i to napomenem, gastrin nešto povišen, ali kažu da je u granicama normale, kortizol također malo povišen, ali vele u granicama..tako da tu nije problem
3. moje dg: GERB, HERNIA, KARDIJA ZJAPI, EROZIJE JEDNJAKA, ŽELUCA I OTVOREN BULBUS PREMA PILORUSU, EROZIJE
4. test na okultno krvarenje negativan, ne gubim na težini

Jasno mi je da bi trebala možda napraviti mano i ph metriju, ali da li će to nešto specijalno pokazat osim onog što znam, a to je da mi se zbog insuficijencije kardije vraća kis i nagriza jednjak, ali mene zanima može li ta ph met "detektirati" žuć, jer mi nije jasno kako ipp koje pijem već godinama, sve koji su kod nas na tržištu sam pila, ne mogu pomoći da te erozije zarastu, a ja mislim da ne mogu jer protiv žući ipp ne pomažu( napominjem da je nadjen duodenalni sadržaj u želucu).
Nadovezat ću se na predhodni odgovor kolege.
Nuspojave prokinetika su relativno rijetke i uglavnom su ograničene na probavni sustav(zatvor,proljev...). Tako da nema bojazni. Zapravo vi ste izgleda najvjerojatnije mislili na cisaprid kojeg nema na tržištu tj. povučen je.,koji je mogao uzrokovati produljenje QT intervala na EKG,a to predhodi ventrikularnim ekstrasisitolama,tahikardiji,fibrilaciji ventrikula.
U pravu ste manometrija i ph nebi sad ništa spec. otkrili,da ph metrija može otkriti žuč tkz. alkalni reflux.
Kortizol je najvjerojatnije od stresa povišen,a gastrin od IPP.
Ostalo je odg. kolega.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 10:27   #2810
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Quote:
meme kaže:
Da li je GERD isto sto i GERB? Da li je GERB izlijeciv? Da li da odmah idem gastroenterologu ili da idem lijecniku opce prakse?
1.Isto je.
2.Rekao sam da može biti od GERD-a,a u obzir dolaze još neke GI bolesti,te kardiološke,lokomotronog sustava itd.
3.Najprvo se javite dr.opće prakse,pa dalje prema njegovoj odluci.

Lijecnik opce prakse mi je dao trojnu terapiju za h. bakteriju. Nije me preporucio dalje gastroenterelogu, tako da jos uvijek ne znam da li imam GERB ili ne. Misljenje lijecnika opce prakse je da mi zgaravice (i nemogucnost podrigivanja), otezano disanje i problemi s ubrzanim pulsom mogu biti od te iste bakterije. Zasada on misli da nemam GERB.

Who knows? Mozda je u pravu
__________________
i love 4 silver rings
meme is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 15:28   #2811
Krasno, dakle ezofagealni refluks i i bilijarni reflux. Za prvi pijem ipp, za drugi ništa. Čime se osim dijetom provodi terapija za bilijarni reflux, koje tablete?? Neću Vas više gnjaviti pitanjima, sve što znam o ovome saznala sam sama ili od Vas, a liječnici ne žele ništa objasniti, čak ni privatnici, što mi vrijede ipp kad me i lužina nagriza, tako da Vas molim samo još za ovaj odgovor..

Ništa mi ne preostaje nego se nadat da će matične stanice u budućnosti riješit i problem ovih mojih "ventila" ako do tada budem živa
baby gotterdamerung is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 16:08   #2812
Quote:
meme kaže: Pogledaj post
Lijecnik opce prakse mi je dao trojnu terapiju za h. bakteriju. Nije me preporucio dalje gastroenterelogu, tako da jos uvijek ne znam da li imam GERB ili ne. Misljenje lijecnika opce prakse je da mi zgaravice (i nemogucnost podrigivanja), otezano disanje i problemi s ubrzanim pulsom mogu biti od te iste bakterije. Zasada on misli da nemam GERB.

Who knows? Mozda je u pravu
U svakom slučaju ste dobro zbrinuti,trebate nastaviti eradikacijsku trojnu th.,te nakon iste trebali bi učniti urea izdisajni test,da se vidi je li infekcija izlječena.
U trojnoj th. se nalazi IPP,tako da imate ili nemate GERD nije toliko bitno,jer se liječi IPP.
U slučaju da bi tegobe i dalje perzistirale nakon eradikacijske th.,bilo bi uputno učiniti EGD.

Quote:
baby gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Krasno, dakle ezofagealni refluks i i bilijarni reflux. Za prvi pijem ipp, za drugi ništa. Čime se osim dijetom provodi terapija za bilijarni reflux, koje tablete?? Neću Vas više gnjaviti pitanjima, sve što znam o ovome saznala sam sama ili od Vas, a liječnici ne žele ništa objasniti, čak ni privatnici, što mi vrijede ipp kad me i lužina nagriza, tako da Vas molim samo još za ovaj odgovor..

Ništa mi ne preostaje nego se nadat da će matične stanice u budućnosti riješit i problem ovih mojih "ventila" ako do tada budem živa
Uz razgovor sa vašim GE možda bi u obzir dolazila terapija ursodeoksikolatnom kiselinom tj. Ursofalkom(1 tbl. navećer).
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 18:08   #2813
Hvala hrvoje dr.
__________________
i love 4 silver rings
meme is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 16:01   #2814
e ovako da pitam ako je netko imao nešta slično...već mjesec dana imam knedlu u grlu i uopće ne osjećam apetit, simptomi su ulkusa.Doktor mi je dao Controloc 2x dnevno.Nije bol već neugoda i ponekad nagon za povraćanje, ali ne povraćam.Na dijeti sam već dobrih mjesec dana, nepijem ne pušim, šetam svaki dan sat vremena.Probao sam pelin, sok od kupusa, krumpira, mentu ali ništa ne pomaže.

Čuo sam za klorofil, ali još nisam probao...ima li tko sličnih iskustava ili neki savjet ''narodne medicine'' ?

bio sam 3x puta kod doktora, stalno ista priča...
IpMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 17:31   #2815
Quote:
IpMan kaže: Pogledaj post
e ovako da pitam ako je netko imao nešta slično...već mjesec dana imam knedlu u grlu i uopće ne osjećam apetit, simptomi su ulkusa.Doktor mi je dao Controloc 2x dnevno.Nije bol već neugoda i ponekad nagon za povraćanje, ali ne povraćam.Na dijeti sam već dobrih mjesec dana, nepijem ne pušim, šetam svaki dan sat vremena.Probao sam pelin, sok od kupusa, krumpira, mentu ali ništa ne pomaže.

Čuo sam za klorofil, ali još nisam probao...ima li tko sličnih iskustava ili neki savjet ''narodne medicine'' ?

bio sam 3x puta kod doktora, stalno ista priča...
1.Gubiteli na težini?
2.Knedla je stalno prisutna ili samo dok gutate?
3.Gdje vas boli ?
4.Dali je rađena KKS,CRP?
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 10:01   #2816
izgubio sam 9 kg, knedla je stalno tu, nigdje me ne boli nego osjećam lagano neugodu u području gornjeg želudca, a ako pritisnem taj dio, onda tek osjećam bol, tj u tom djelu je rana. KKS CRP ? Nisam bio na nikakvim pregledima, nego je doktor sam zaključio da su simptomi ulkusa pa mi je prepiso samo controloc, centravit i da se držim dijete
IpMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 12:09   #2817
Quote:
IpMan kaže: Pogledaj post
izgubio sam 9 kg, knedla je stalno tu, nigdje me ne boli nego osjećam lagano neugodu u području gornjeg želudca, a ako pritisnem taj dio, onda tek osjećam bol, tj u tom djelu je rana. KKS CRP ? Nisam bio na nikakvim pregledima, nego je doktor sam zaključio da su simptomi ulkusa pa mi je prepiso samo controloc, centravit i da se držim dijete
tvoj doktor te je terbao poslati bar da izvadis krv, to tii je i hrvoje dr napisao, a prema tim nalazima bi se dalje vidjelo da li trebas daljnju obradu po gastroenterologu ili nekaj drugo, a mozda i jos neke pretrage, tipa uzv...da li ti pijes taj controloc i da li ti je uopce po njemu bolje? Ako ti je pogodio terapiju i ako je samo gastritis bez h.pilori bakterije controloc ce ti pomoc

usput imam pitanje za hrvoje dr, da li nexium koji pijem vec dugo moze omesti apsorpciju kalcija, vidim da ste o tome nesto slicno odgovarali, ali bas za taj kalcij nitko nis ne spominje, a citala sam da mu je za apsorpciju nuzna dovoljna kolicina zel.kiseline, a nexium je dobrano koci?
doll041 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 12:57   #2818
djelomično mi je bolje poslje tablete controloca, a krv mi je dobra, zato me doktor nije htio slat na gastroskopiju nego mi je reko dijeta i tablete, vitamini itd.Već sam punuih 2 tjedna na toj terapiji ali jako sporo vidim rezultate, probao sam 3-4 vrste čajeva, i uglavnom knedla je u grlu kontantno što me najviše iritira
IpMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 18:51   #2819
Quote:
IpMan kaže: Pogledaj post
djelomično mi je bolje poslje tablete controloca, a krv mi je dobra, zato me doktor nije htio slat na gastroskopiju nego mi je reko dijeta i tablete, vitamini itd.Već sam punuih 2 tjedna na toj terapiji ali jako sporo vidim rezultate, probao sam 3-4 vrste čajeva, i uglavnom knedla je u grlu kontantno što me najviše iritira
nemaju veze dobri nalazi krvi s tim sto te doktor nije poslao gastricu , nego ti nalazi eventualno mogu pokazati da li se radi o nekom drugom poremecaju, recimo crp koji ti je savjetovao hrvoje dr moze pokazati da li imas kakvu upalu ili neke probleme sa srcem il tak nesto...

znaci lab pretrage mogu biti dobre pa bez obzira na to mozes imati gastritis, ulcus, herniu, gerb....takodjer bi obavezno trebao napraviti test na hp bakteriju, a to mozes ili kad bi radio gastroskopiju ili ako se neces s tim hebat onda izdisajni test na hp bakt.

gastroskopija dosta toga moze pokazati, ali mozda je tvoj dr pametnije postupio sto te ne salje odmah da ti zguraju cjevcugu jer bi sta god da ti nadju dali controloc ili neki dr lijek iz iste skupine, jedino velim bili bi mudro da napravis izdisajni test da potvrdis ili eliminiras hp bakteriju pa ako je pozitivan da dobijes antibiotik jer s controlocom neces rijesit bakt ako je imas.

2 tj je nekada malo za poboljsanje, treba najmanje 4tj, a ponekad i 8 tj. ako ti je test na hp negativan, a nebu ti bolje kroz 8 tj pijenja controloca nek te dalje obradjuje.
netko bi ti rekao da pošto gubis kile moras napravit gastroskopiju i dat stolicu na okultno krvarenje da se iskljuci eventualni cir i njegovo opet eventualno krvarenje..ili ono najgore, ali posto si mlad, pretpostavljam, to je najmanje vjerojatno, nema razloga za paniku

tvoj doktor ima metodu da napravi tek rutinske pretrage , pretpostavi da je ono sto je kod takvih simptoma najcesce, a to je gastritis, da ti da jedan od ipp lijekova, u tvom slucaju controloc i promatra sto ce biti dalje pa onda po potrebi korigira terapiju i radi daljnju obradu.
drugi dr bi mozda radili malo opsezniju obradu i odmah te slali gastroenterologu...hm neznam, nekad je bolje ne pacat se po doktorima, ali nekad je nuzno poduzet sve.

ja bih na tvom mjestu obavezno napravila izdisajni test na hp pilor i( test preko krvi nije pouzdan), uzv abdomena i mozda stolicu na okultno, ove pretrage nisu invazivne niti neugodne kao gastroskopija. ako bi svi nalazi tih pretraga bili ok, onda bi pricekala sta ce bit za 8tj terapije controlocom i ako ne bude dobro e onda bi i na gastroskopiju

Zadnje uređivanje doll041 : 11.12.2011. at 19:14. Reason: krivi text
doll041 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 22:00   #2820
Quote:
IpMan kaže: Pogledaj post
e ovako da pitam ako je netko imao nešta slično...već mjesec dana imam knedlu u grlu i uopće ne osjećam apetit, simptomi su ulkusa.Doktor mi je dao Controloc 2x dnevno.Nije bol već neugoda i ponekad nagon za povraćanje, ali ne povraćam.Na dijeti sam već dobrih mjesec dana, nepijem ne pušim, šetam svaki dan sat vremena.Probao sam pelin, sok od kupusa, krumpira, mentu ali ništa ne pomaže.

Čuo sam za klorofil, ali još nisam probao...ima li tko sličnih iskustava ili neki savjet ''narodne medicine'' ?

bio sam 3x puta kod doktora, stalno ista priča...
Osim svih tih standardnih pretraga koje bi trebali učiniti(koje ste učinili ?) a i recimo UZV abdomena ne bi bilo loše napraviti .Zanima me da li imate odbojnost prema nekoj vrsti hrane ili nemate takvih tegoba osim izostanka apetita .Inače neugoda ,bolnost,nagon na povračanje ,"knedla " u grlu ...to su klasični znakovi dispepsije koja je jedan široki pojam od benignih promjena do ozbiljnih problema .Da li vam je željezo uredu ,hemoglobin ? Ima toga dosta što bi me zanimalo .Knedla u grlu može biti i jedna lijepa hernijica koja vas muči .Upalni parametri su bitni itd.Kad kažete da su krvni nalazi uredu ,pa koji su to ?Gubite na težini ,zbog apetita ,dijete ,bolnosti itd itd .....Pokušajte spavati uzdignutog uzglavlja od pojasa prema gore na leđima naravno pa pogledajte kakvih promjena ima sa "knedlom" .
Protected is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:25.