Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Networking

Networking Mreže i sve oko njih. Žično, bežično, protokoli, servisi, administriranje mreža, serveri, ...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2012., 01:43   #1
Stalni vod - Simetrične brzine

Pozdrav!

Evo imam jedno pitanje u vezi stalnog voda tj. SDSL tehnologije konkretno vezano za propusnost.

Svi znamo da je npr. 4Mbit ADSL_a odnosno 4Mbps download_a / 512Kbps uploada teorijska brzina koju nije moguće postići zbog overhead_a i raznih drugih faktora...te da u praksi brzina downloada ne prelazi 400Kbps/52Kbps uploada za brzinu od 4Mbps/512Kbps.

Zanima me da li su kod simetričnog pristupa internetu odnosno stalnog voda ,naravno osim činjenice da je download=upload, brzine u praksi veće nego kod ADSL tehnologije npr. da li teorijska brzina 1/1Mbit SDSL_a u praksi znači 1000Kbps ili je pak približna toj vrijednosti npr. 900Kbps za razliku od ADSL_a gdje je teorijska brzina download_a za istu brzinu od 1Mbps u praksi samo 128Kbps?

Unaprijed zahvaljujem!
pal123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 14:43   #2
valjda misliš 400 KB/s ?

4096Kb/s = 512KB/s

obrati pažnju na slova b i B
__________________
i am done contemplating imponderables
i_meni_dosadno is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 15:10   #3
Quote:
i_meni_dosadno kaže: Pogledaj post
valjda misliš 400 KB/s ?

4096Kb/s = 512KB/s

obrati pažnju na slova b i B
Mislim na kbps odnosno kilobit po sekundi .
pal123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 15:19   #4
ti sa 4Mb/s vezom dobivaš 400Kb/s ?

jesi ti siguran da ščim god to mjeriš ne pokazuje u kilobajtima ?
__________________
i am done contemplating imponderables
i_meni_dosadno is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 18:20   #5
Quote:
i_meni_dosadno kaže: Pogledaj post
ti sa 4Mb/s vezom dobivaš 400Kb/s ?

jesi ti siguran da ščim god to mjeriš ne pokazuje u kilobajtima ?
Izvinjavam se imaš pravo to sa kB/s ,međutim dosta ljudi po forumima zaista imaju krivu predožbu o tim kB/s zapravo govore da se torent skida brzinom izraženom u kilobitima (kbps) ,a ne kilobajtima tj. (kBps). Ako 2000kbps djelimo sa 8 dobivamo brzinu izraženu u kBps konkretno za 2000kbps djeljeno sa 8 daje 250kBps što je brzina downloada ,a u slučaju 4000kbps / 8 je 400kBps odnosno 400 kilobajta po sekundi. U pravu si . Eto nadam se da smo se složili sa mjernim jedinicama pa bih ti bio zahvalan ako mi možeš odgovoriti na prvo pitanje.
pal123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 18:29   #6
baš ljepo da se slažemo
i normalno da ljudi imaju krivu predodžbu kad je to od početka cilj ISP-ovima da zbune ljude
isto kao što proizvođači diskova računaju megabajt kao 1000 kilobajta, ono kao mi to tak radimo kao nismo znali


nemrem potpuno odgovorit

oko DSL-ova čitam ima dost standarda, al mislim da u tvom pitanju možeš računat na iste okolnosti ko kod ADSL-a, al naravno jednake up i down brzine
__________________
i am done contemplating imponderables
i_meni_dosadno is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 23:47   #7
Quote:
i_meni_dosadno kaže: Pogledaj post
baš ljepo da se slažemo
i normalno da ljudi imaju krivu predodžbu kad je to od početka cilj ISP-ovima da zbune ljude
isto kao što proizvođači diskova računaju megabajt kao 1000 kilobajta, ono kao mi to tak radimo kao nismo znali


nemrem potpuno odgovorit

oko DSL-ova čitam ima dost standarda, al mislim da u tvom pitanju možeš računat na iste okolnosti ko kod ADSL-a, al naravno jednake up i down brzine
OK! Zahvaljujem!
pal123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:31.