Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Networking

Networking Mreže i sve oko njih. Žično, bežično, protokoli, servisi, administriranje mreža, serveri, ...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2011., 13:10   #1
Savjet za optima wireless

Pozdrav svima

Imam doma optidsl (smeče) od optime i to zični router.

Htio bih imati bezični internet i to tako da ja kupim bezični router i da s njim zamjenim postoječi router.

Nebih htio produžavati ugovor s optimom pa da tako dobijem od njih bezični router.

I također nemogu raskinit ugovor s optimom i preči na bnet (navodno sam potpisao ugovor na daljinu.... ili kako se to već zove)

Pa su moja pitanja:

1.) Koji router kupiti
2.) Koje postavke treba uniti u router da bi on valjano radio.

Unaprijed hvala
Tandem1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 19:39   #2
Quote:
Tandem1234 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima


1.) Koji router kupiti
2.) Koje postavke treba uniti u router da bi on valjano radio.
Ja ti nebi preporucio mijenjati router koji vec imas. Samo kupi novi koji ima wlan i spoji ga onaj od optime i to tako da spojis samo jedan od LAN portova od novog routera na LAN port od optime. Onemoguci DHCP server na novom routeru i postavi mrezu, i to je sve.
__________________
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.
cfantastic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 11:12   #3
Quote:
cfantastic kaže: Pogledaj post
Ja ti nebi preporucio mijenjati router koji vec imas. Samo kupi novi koji ima wlan i spoji ga onaj od optime i to tako da spojis samo jedan od LAN portova od novog routera na LAN port od optime. Onemoguci DHCP server na novom routeru i postavi mrezu, i to je sve.
Mislim da cu to napravit... heheh

Hvala
Tandem1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 13:06   #4
Quote:
cfantastic kaže: Pogledaj post
Ja ti nebi preporucio mijenjati router koji vec imas. Samo kupi novi koji ima wlan i spoji ga onaj od optime i to tako da spojis samo jedan od LAN portova od novog routera na LAN port od optime. Onemoguci DHCP server na novom routeru i postavi mrezu, i to je sve.
imam samo 2 pitanja
kak mislis da ga spoji na lan port?
i tko ce ti dodjeliti ip ako iskljucis DHCP?

spajas ga na wan port, a dhcp ti treba jer netko mora dodjelit ip uredjaju koji se spaja
postavi mrezu? zakaj? jedan pametan odgovor molim.

slicna situacija kod mene, kaj da ajfonu, nokiji i netbuku dodjelim static ip?
za koji kurac!
da mi sused ne krade?
ZAKAJ?
__________________
kada mi je loše, ja si smotan šita
pa citiran misli pricidnika tita
NNJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 15:16   #5
EnEnJot...

DHCP server je već aktivan na onom prvotnom ruteru koji je Optima dala. Ako ga ušteka u LAN port to je isti interfejs za sve portove i tam bu DHCP dijelil adrese. Ako ga ušteka u WAN port morat će radit novi subnet i imat još jedan "hop" preko rutera.

Da, malo je bedasto to ić tak delat, ali je IMHO bolje tak nego imat taj hop, pošto nema Annex A "router-modema" za kupit kod nas, ergo ovo kaj je u slobodnoj prodaji neće radit na Optimi.
__________________
Proud to be tolerant - plead to be ignorant.(nekad ili sad?)
Prosjecan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 18:09   #6
Quote:
NNJ kaže: Pogledaj post
imam samo 2 pitanja
kak mislis da ga spoji na lan port?
i tko ce ti dodjeliti ip ako iskljucis DHCP?

spajas ga na wan port, a dhcp ti treba jer netko mora dodjelit ip uredjaju koji se spaja
postavi mrezu? zakaj? jedan pametan odgovor molim.

slicna situacija kod mene, kaj da ajfonu, nokiji i netbuku dodjelim static ip?
za koji kurac!
da mi sused ne krade?
ZAKAJ?
Prvi router (DSL) vec dodjeljuje IP adrese, pa ti zato ne treba na drugom. Drugi router koristis samo kao bridge, a ne kao router, zato sto je to jednostavnije i ne radis dupli NAT (potpuno nepotrebno). Nacrtaj sliku oba routera spojena kako sam ja rekao, i kako ti mislis spojiti, pa ces vidjeti da je moja konfiguracija mnogo jednostavnija.
__________________
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.
cfantastic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2013., 09:06   #7
Pozdrav svima

Imam optimin ruter Edimax AR-7084A a želio bih Wireless radi konekcije tableta na mrežu

šta uzeti, neka srednja cijena

Molim savjet !!!
champo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:21.