Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2007., 11:18   #61
@wondergirl21, 70C ti je malo u košaricama zato što je 70C košarica u dijametru (ali ne i u dubini) ista kao i 75B. Tako da ako ti je 70 širina taman, a ne stišće, probaj 70D.

Logika je jednostavna: Veličina trake ne ovisi o košarici, ali košarica ovisi o veličini trake. Tako da, ako ti je traka dobra, a košarice male ili velike, onda tražiš veće ili manje slovo, ali ne mijenjaš traku (dakle ideš 70A, 70B, 70C)...

ALI...
Kad ti traka ne valja, onda kad mijenjaš broj trake, mijenjaš i broj košarice i to tako da: kad povećavaš broj trake, smanjuješ broj košarice i obrnuto (dakle, ako nosiš 75C, probat ćeš ili 70D ili 80B).
bubu3333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 14:16   #62
Quote:
bubu3333 kaže: Pogledaj post
@wondergirl21, 70C ti je malo u košaricama zato što je 70C košarica u dijametru (ali ne i u dubini) ista kao i 75B. Tako da ako ti je 70 širina taman, a ne stišće, probaj 70D.

Logika je jednostavna: Veličina trake ne ovisi o košarici, ali košarica ovisi o veličini trake. Tako da, ako ti je traka dobra, a košarice male ili velike, onda tražiš veće ili manje slovo, ali ne mijenjaš traku (dakle ideš 70A, 70B, 70C)...

ALI...
Kad ti traka ne valja, onda kad mijenjaš broj trake, mijenjaš i broj košarice i to tako da: kad povećavaš broj trake, smanjuješ broj košarice i obrnuto (dakle, ako nosiš 75C, probat ćeš ili 70D ili 80B).
tnx, probala sam 80B, al kosarice su mi bile male, a traka dosta siroka.
budem probala 70D,
__________________
Somewhere over the rainbow...
wondergirl21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 19:25   #63
Ma okej, nisam ni mislila da će ti pristajati, nego samo kažem da je dijametar košarice u ta tri broja isti.
bubu3333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 20:42   #64
Smile

Quote:
wondergirl21 kaže: Pogledaj post
imam i ja pitanje za leptiricu: onda po tome su sve b kosarice dvojka?
ja nosim 75C, to je onda cista trojka? inace nije mi jasno zakaj mi je 70C malo u kosaricama dok mi je sirina ok, a i mrsava sam u torzu
75 c ti je trojka u ledima (sirina) a kosarice odgovaraju cetvorci. Tako da bi ti 75 c bio nesto kao 4 samo uzi u ledima.
70 c ti je malo u kosaricama zato jer su ti kosarice trojka, a sirina ti odgovara i od dvojke jer kako sama kazes si mrsava u torzu.
dakle probaj sa70 d to su ti kosarice kao od 75 c, ali ti je jos uzi u ledima pa ce ti mozda bolje pristajati.
nisu sve b kosarice dvojka,naravno da nisu!
postoje 1b kao sto postoji i 1c, 2b, 2c, 3b, 3c itd. a odgovaraju internacionalnim velicinama 65 b, 65 c, 70 b, 70c, 75b, 75c itd...
Nadam se da sam uspijela dobro objasniti...
Leptir81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 21:35   #65
Quote:
Leptir81 kaže: Pogledaj post
75 c ti je trojka u ledima (sirina) a kosarice odgovaraju cetvorci. Tako da bi ti 75 c bio nesto kao 4 samo uzi u ledima.
70 c ti je malo u kosaricama zato jer su ti kosarice trojka, a sirina ti odgovara i od dvojke jer kako sama kazes si mrsava u torzu.
dakle probaj sa70 d to su ti kosarice kao od 75 c, ali ti je jos uzi u ledima pa ce ti mozda bolje pristajati.
nisu sve b kosarice dvojka,naravno da nisu!
postoje 1b kao sto postoji i 1c, 2b, 2c, 3b, 3c itd. a odgovaraju internacionalnim velicinama 65 b, 65 c, 70 b, 70c, 75b, 75c itd...
Nadam se da sam uspijela dobro objasniti...
hvala. probat cu 70D. al tesko je naci tu velicinu, za sva slova imaju uglavnom 75, 80, 85, sirinu 70 je jako tesko naci.

e i jos jedno pitanje koji broj bi bilo 80B i 85B? pitam jer smo nekoc na forumu vodili rasprave o tome, neki su tvrdili da je 2, neki 4
__________________
Somewhere over the rainbow...
wondergirl21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 10:53   #66
Quote:
BBlue kaže: Pogledaj post
Ovisi... ako su veće grudi, onda 75 D, ako su šira leđa, onda 80 C.
znači trebala bi tražiti 75 D. Problem je samo što taj broj i ne viđam često po dućanima

mrzim kupovati grudnjake........
billie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 15:38   #67
da, 70d nije lako naci jer je dosta uzak u obujmu leda (obujam odgovara dvojci), a kosarice odgovaraju cetvorci. Valjda proizvodaci grudnjaka pretpostavljaju da mrsave cure nisu bas obdarene u grudima pa se ta velicina rijede pronalazi.
Ali mislim da ce ipak kroz neko vrijeme biti lakse naci i tu velicinu, ovdje u Italiji gdje sam sada je prava pomama za estetskim operacijama povecavanja grudi tako da ima sve vise mrsavica koje imaju velike grudi,(zamisli malo, hit im je otici u Venezuelu ili Brazil po nove grudi, tamo su cijene pristupacnije pa im je to kao neki holiday all inclusive!!) a njima naravno ne odgovara 80 B jer je presirok u obujmu leda, tako da se i proizvodaci lagano prilagodavaju tom "trendu".
Koliko ja znam, La Perla, Solera i Pierre Cardin imaju te velicine koje ti trazis.
La Perla ima englesku mjeru tako da ti vel. idu od 32 a nadalje, ali da ti sad ne objasnjavam, ako imas prilike otici u njihov ducan cure ce te tamo izmjeriti i pronaci ti odgovarajucu vel.
80 b je cetvorka b a 85b je petica b.
Sad, ovisi, ako si grudnjak kupio na placu pa je iz turske onda ti je 80b nesto kao dvojka b...ali standardne mjere internacionalne su 80 b-4b, 85b-5b.
I da, jos jedan savjet svim curama: isprobajte uvijek grudnjak prije kupovine, bez obzira koliko ste sigurne da nosite tu velicinu.
Govorim zbog toga sto puno ovisi od modela (je li push up, balconcino, praznih kosarica..), a puno i od proizvodaca.
U ducanu gdje sam ja radila (a rublje je bilo od poznate marke proizvodaca) znalo se desiti da su nam poslali krivo sivane etikete, tako da je na grudnjaku pisalo trojka a u stvari je bio dvojka...to se znalo dogadati vise puta...ili dvije trojke b, jedna uza u obujmu leda, a jedna sira...opet krivo usivena etiketa.
Leptir81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 18:01   #68
isprobavam ja... jer ovisi i kako je grudnjak krojen. kupujem one ravno rezane u dekolteu iz njih ne ispadaju , za razliku od onih "duboko" rezanih. Isto tako 75c mi je još i ok ako je skroz prazan tankog materijala, no kad nosim tanke majice volim imati malo podstavljen grudnjak a podstavleni 75c su mi maleni. Kod mene nema baš puno dućana pa ću pokušati s 80 d. Hvala na savjetima!
billie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 08:13   #69
Quote:
poison_girl kaže: Pogledaj post
ev da te utjesim, nisi jedina

i ja sam XS
malaglory is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2007., 19:34   #70
MRZIM KUPOVAT GRUDNJAKE!!! Uvijek se vratim kući izbedirana...ja sam 75c i strašno mi je teško naći išta u mom šugavom gradu da mi paše, jer to sve naravno mora biti na svom mjestu, gotovo se ne smiju micat - pravi sam tiranin :-) uh. Onda kad nađem model koji mi odgovara odmah kupim 3 pa sam neko vrijeme bezbrižna!
branki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2007., 10:45   #71
a one 34 b i to?
shljokica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2007., 18:44   #72
34 b po kojoj to mjeri? engleskoj? to bi trebala biti trojka b jeli?
dok sam radila u ducanu donjeg rublja vidila sam dosta cura koje su imale probleme naci savrsen grudnjak i stvarno kad bi nasle pravi model uzele bi po 3, 4 komada u razlicitim ili cak istim bojama. nikad to nisam do tada shvacala jer meni nikad nije bio problem naci grudnjak (buduci da sam mrsavica pa mi dvojkica push up savrseno odgovara)ali cak i sto se mene tice, uvijek ih isporobam, ne kupujem od oka, jer zna bit tako zeznutih modela sa neudobnom zicom koji se mozda od oka cine ok al'poslije kad ih stavis pravo mucenje!
Leptir81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2007., 23:00   #73
e da, po engleskom, ja jedino tak znam odredit, al nemam pojma koje su to mjere po našem
i ja sam jedna od tih kojijm je problem nać savršen pa mi dođe da kupim 4 komada odjednom kad nađenm
shljokica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2007., 23:10   #74
Quote:
shljokica* kaže: Pogledaj post
a one 34 b i to?
34 (GB) ti je po našim veličinama 75. Znači, 34 B je 75 B.
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!
BBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 07:00   #75
kresooo

Quote:
poison_girl kaže: Pogledaj post
ovo su ti standardni opisi veličina

1 - 70A , 75A - XS (extrasmall)
2 - 70B , 75B - S (small)
3 - 80A , 80B - M (medium)
4 - 80B , 85B - L (large)
5 - 85C , 90C - XL (extralarge)
moja devojka zivi u sarajevu i nosi grudnjak velicine 3B.
moze li neko da mi kaze kako ja da znam koju velicinu grudnjaka da joj kupim kada se budem vratio iz pariza?
jer tamo su ocito neki drugi brojevi.
kresooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 07:02   #76
moja devojka zivi u sarajevu i nosi grudnjak velicine 3B.
moze li neko da mi kaze kako ja da znam koju velicinu grudnjaka da joj kupim kada se budem vratio iz pariza?
jer tamo su ocito neki drugi brojevi.
kresooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2013., 21:12   #77
Quote:
kresooo kaže: Pogledaj post
moja devojka zivi u sarajevu i nosi grudnjak velicine 3B.
moze li neko da mi kaze kako ja da znam koju velicinu grudnjaka da joj kupim kada se budem vratio iz pariza?
jer tamo su ocito neki drugi brojevi.
3B je talijanski broj i jednak je EU 80B, UK/USA 36B, FR 95B
TurnBlue is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 08:04   #78
dizem prastaru temu jer me zbunjuju brojevi grudnjaka.
inace narucujem s ebaya grudnjak za dojenje,znaci prijasnje velicine koje sam nosila sad otpadaju.

uglavnom opseg grudi mi je 106cm, a ona mjera ispod 95cm

koji bi to bio britanski broj?


vidim da oni imaju neke brojeve 40,42,44, i velicine kosarica a,b,c...

koje god tabele nadem na internetu sve su tako zbunjujuce i nerazumljive da sam se jos vise spetljala. valjda zato sto vise ne znam niti koji bi mi nas broj trenutno odgovarao.

molim dobru dusu za pomoc jer sam na strogom mirovanju i nema sanse da hodam po ducanima i isprobavam grudnjake, sto bi bilo idealno, ali ja jedva smijem na wc pa se snalazim s odjecom preko interneta.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 11:07   #79
75 je britanski 34!!!
ja narucujem 34 h i uvijek dode dobar, makar variraju u opsegu po par cm,ovisno od kog narucis (opseg ispod grudi mi je 77 a gore nekih 110)

znaci ti bi bila 42 c?
Djevojče is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2022., 05:48   #80
Korisni postovi s teme:

Quote:
Leptir81 kaže: Pogledaj post
Cure, vidim da ste u nedoumici sto se velicina tice...
slobodno me pitajte, ja sam vam do nedavno radila u trgovini donjeg rublja pa evo neke stvari sam naucila sto se toga tice.
Uglavnom, talijanske vel. su vam 1,2,3,4 ,internacionalne bi vam to bile 65b,70b,75b i 80b. ako je kosarica a,npr. 3a to znaci da mi je opseg leda siri,a grudi manje, tj.grudnjak je siri u ledima a kosarice su mu od dvojke. a ako je u pitanju c kosarica, npr. 3c znaci da su mi grudi vece tj. grudi su mi cetvorka, a u ledima nisam toliko siroka pa mi je opseg dovoljan trojka. d kosarice su jos vece, znaci ako imam 3d u ledima sam siroka toliko da mi je dovoljna trojka, a grudi su mi petica. 2d bi bila nesto kao za silikonske ljepotice, uske i mrsave, a u grudima bombe! tako da im trebaju vece kosare, ali im ne treba siroki grudnjak. kuzite cure?
ako imate kakvih nedoumica, slobodno pitajte!
Quote:
bubu3333 kaže: Pogledaj post
@wondergirl21, 70C ti je malo u košaricama zato što je 70C košarica u dijametru (ali ne i u dubini) ista kao i 75B. Tako da ako ti je 70 širina taman, a ne stišće, probaj 70D.

Logika je jednostavna: Veličina trake ne ovisi o košarici, ali košarica ovisi o veličini trake. Tako da, ako ti je traka dobra, a košarice male ili velike, onda tražiš veće ili manje slovo, ali ne mijenjaš traku (dakle ideš 70A, 70B, 70C)...

ALI...
Kad ti traka ne valja, onda kad mijenjaš broj trake, mijenjaš i broj košarice i to tako da: kad povećavaš broj trake, smanjuješ broj košarice i obrnuto (dakle, ako nosiš 75C, probat ćeš ili 70D ili 80B).
Quote:
Leptir81 kaže: Pogledaj post
75 c ti je trojka u ledima (sirina) a kosarice odgovaraju cetvorci. Tako da bi ti 75 c bio nesto kao 4 samo uzi u ledima.
70 c ti je malo u kosaricama zato jer su ti kosarice trojka, a sirina ti odgovara i od dvojke jer kako sama kazes si mrsava u torzu.
dakle probaj sa70 d to su ti kosarice kao od 75 c, ali ti je jos uzi u ledima pa ce ti mozda bolje pristajati.
nisu sve b kosarice dvojka,naravno da nisu!
postoje 1b kao sto postoji i 1c, 2b, 2c, 3b, 3c itd. a odgovaraju internacionalnim velicinama 65 b, 65 c, 70 b, 70c, 75b, 75c itd...
Nadam se da sam uspijela dobro objasniti...
Quote:
Leptir81 kaže: Pogledaj post
da, 70d nije lako naci jer je dosta uzak u obujmu leda (obujam odgovara dvojci), a kosarice odgovaraju cetvorci. Valjda proizvodaci grudnjaka pretpostavljaju da mrsave cure nisu bas obdarene u grudima pa se ta velicina rijede pronalazi.
Ali mislim da ce ipak kroz neko vrijeme biti lakse naci i tu velicinu, ovdje u Italiji gdje sam sada je prava pomama za estetskim operacijama povecavanja grudi tako da ima sve vise mrsavica koje imaju velike grudi,(zamisli malo, hit im je otici u Venezuelu ili Brazil po nove grudi, tamo su cijene pristupacnije pa im je to kao neki holiday all inclusive!!) a njima naravno ne odgovara 80 B jer je presirok u obujmu leda, tako da se i proizvodaci lagano prilagodavaju tom "trendu".
Koliko ja znam, La Perla, Solera i Pierre Cardin imaju te velicine koje ti trazis.
La Perla ima englesku mjeru tako da ti vel. idu od 32 a nadalje, ali da ti sad ne objasnjavam, ako imas prilike otici u njihov ducan cure ce te tamo izmjeriti i pronaci ti odgovarajucu vel.
80 b je cetvorka b a 85b je petica b.
Sad, ovisi, ako si grudnjak kupio na placu pa je iz turske onda ti je 80b nesto kao dvojka b...ali standardne mjere internacionalne su 80 b-4b, 85b-5b.
I da, jos jedan savjet svim curama: isprobajte uvijek grudnjak prije kupovine, bez obzira koliko ste sigurne da nosite tu velicinu.
Govorim zbog toga sto puno ovisi od modela (je li push up, balconcino, praznih kosarica..), a puno i od proizvodaca.
U ducanu gdje sam ja radila (a rublje je bilo od poznate marke proizvodaca) znalo se desiti da su nam poslali krivo sivane etikete, tako da je na grudnjaku pisalo trojka a u stvari je bio dvojka...to se znalo dogadati vise puta...ili dvije trojke b, jedna uza u obujmu leda, a jedna sira...opet krivo usivena etiketa.
1. https://www.makebra.com/make-bra-sizing/

2. https://www.jutarnji.hr/life/zivotne...prsta-15066857
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:54.